Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

povídka, která… (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Pozor! Pozor! Pozor! 7pravidel nutných v boji s korunavirem: 1. Nevycházejte ze svých haciend, apartmanů ba ani maringotek! 2. Okna i dveře pevně utěsněte těsnícími páskami! Skla oken natřete natřete neprůhlednou barvou, aby ani ten nezmutovanější vir nemohl nahlédnout do vaší domácnosti (speciálně Sany nebude ta okna furt mejt, že) 3. Sežerte všechny staré kompoty, jo i ty, které vám dala babička někdy v roce 2013). Je to ekonomické i ekologické, zbavíte tak svět plísně ukrývající s epod víčkem vašich starožitných oldschoolových kompotů). 4. Přestaťe konečně žrát a zahajte půst . 5. Umývejte si řádně dle pokynů WHO nejen ruce, ale občas i nohy. Nebudou vám srdět jak chudákovi Jituně, když vařila pudink. 6. Rozvažte bilaterální rodinné vztahy se všemi lyžaři, Číňany a podobnou svolodží. 7. Čtěte zahraniční weby, které doporučuje devět z deseti přispívajících včetně guru Jituny.........A jak bojují s korunavirem postavy naší povídky? Vianka vsadila na procházky, nakupování v kombinaci s přísným vyhodnocováním aktuální situace. Budwarka nejprve demostrovala za vše jen ne za boj proti korunaviru, pak roztočila kreditní kartu, navštívila kino (jen jestli to nebyl internetový Kinobox) a dorazila se oblíbeným drinkem Cubalibre. (za tu Kubu, jedno demokratické fuj, Budwarko) Lilly sní o čisté lásce mezi mužem a ženou a tím posiluje svou imunitu. Co dělá Sany není známo neb náš investigativní redaktor ji nemůže v karlovarských lesích najít. Pie se snaží negovat všechny a všechno kromě její oblíbenkyně Jituny. Haleše z jeho rytmu nerozhodil ani korunavirus, kromě jediného momentu, kdy se pozastavil nad že rušením akcí a veletrhů i v Brně a znamenalo by to, že by možná musel svoji práci vykonávat v domácnostech brněnských paniček, kde o vilnou cikánečku nezakopneš. Těžký život chlape. A Jituna? Ta je ve své živlu, do ráce nemusí, Sejrožku nemusí, výplata dorazí (pokud ovšem Jituna nepodepasala pracovní smlouvu, kde je psáno, že pracuje ve prospěch Charity v boji s Aids, tedy bez nároku na honorář). A anonymové? Ti si nás všechny drží na vzdálenost násady od lopaty, což je jak jeden z odborníků pravil, 1.6m. ....... Lidé bděte jak pravil ten blb z pražského Výstaviště

Mia 22 (Út, 10. 3. 2020 - 19:03)

zase povedený a hurááá, konečně si zase člověk početl.

Sany11 (Út, 10. 3. 2020 - 13:03)

GUT !!!!
:D

bianka (Út, 10. 3. 2020 - 12:03)

Opět hezkýý..:-)jen tápu, kdože je ten blb z pražského Výstaviště, ale nemusím vědět všechno. Jinak pan Babiš se vyjádřil, že důchodci mají sedět doma, ale když já miluji slunce a musím opět vyrazit.

Sany11 (Út, 10. 3. 2020 - 12:03)

No prece Julda Fulda. ;)

bianko (Út, 10. 3. 2020 - 12:03)

On to byl nejspíš Fučík " Reportáž psaná na oprátce ", neboli Julda Fulda. Pražské Výstaviště dřív Park Julia Fučíka

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 12:03)

Pak se ale nemůžeš divit, když přiletí muška a zaviruje ti software :-)

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

A ten anonym mě pobavil, jak psal o tom Karibiku a plavcích. On to myslel jako srandu, ale pravda je taková, že kdyby epidemie vypukla v létě, tak bychom opravdu obviňovali lidi, kteří byli u moře. Lyžaři by byli z obliga, ale protože máme zimní období, tak si to odskákali oni.

povídka, která… (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Haleši, aby nebyl v podezření nikdo jiný, tu blbinu jsme pochopitelně napsali my

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 12:03)

To už je podruhé, když jsem vám veřejně pochválil příspěvek, aniž bych věděl kdo to psal. Je vidět, že vašemu humoru rozumím.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Máš pravdu Aleši ale uznej že opravdu to sem natahali z 99% oni.U každého nově infikovanýho zmínka že se vrátil ze zájezdu z Itálie,mimo taxikáře a dva s vazbou na Ameriku.Prostě už tři týdny každej normální věděl jak na tom Itálie je a lyžaři se vysmívali a jeli tam i přes vlády varování.Jinak Babiš se mi v celku líbí jako tobě a jsem rád že tam nemáme ODS,nedej bože Topku.

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Do dneška je v Itálii 463 mrtvých, tak těch 100 denně nějak nesedí. Ale i tak tu smrtnost mají oproti jiným zemím nějak velkou. Je asi potřeba brát v úvahu, že Itálie má přes 60 000 000 obyvatel a jako jedna z nejnavštěvovanějších zemí na světě je plná turistů. Země bez turistů jsou celkem v pohodě. A já jsem pořád doma, ale ještě pořád za peníze i když jsem šéfovi říkal, bych šel na pracák. Ale to je jeho věc, když mě chce platit za nicnedělání, vymlouvat mu to nebudu :-)

bianka (Út, 10. 3. 2020 - 07:03)

Tak ráda bych tu zase četla o motýlcích... muškách. :-) Ale jak čtu a poslouchám zprávy i na zahraničních kanálech, lítají přede mnou jen netopýři. :-( Ještě to nemáme za dveřmi, ještě se dělají různá opatření, dodržujme tu čistotu a když dojdeme domů, mydleme nejen ruce, ale dejme si celou sprchu.

Fernando (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

Opět mě potěšila Lalla (10.13) o lásce a věrnosti mezi milencem a milenkou. --- Takový něžný ;)

Lalla (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

Ty jsi pusa, Fernando:)

Návštěvník (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

ano tento virus má o dost horší čísla než chřipka, ano šíří se rychleji a razantněji než chřipka a může udělat mnohem větší průser než chřipka

běžná chřipková epidemie nemá 20 procent těžkých stavů, vyžadujících nemocniční péči a NEMÁ 5 procent případů vyžadujících UPV

při běžné chřipce nekolabuje zdravotnictví

u nás jsou teprve první případy…a ano, podle neopatření u nás fakt nelze usuzovat na to že pohoda ", to jako snad proboha ani nikoho nenapadlo?

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 01:03)

Letos na chřipku v ČR zemeřelo 44 lidí.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 10:03)

No vidíš jaký je to rozdíl když na Koronavir v Itálii denně kolem stovky.

Sany11 (Út, 10. 3. 2020 - 10:03)

Tak si asi pockame nejdriv jak to dopadne s koronavirem tady, ne? Pokud jich zemre vic, nez na tu chripku, tak pak budete mit vy, co se tak plasite uz predem, pravdu.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Pravda.Nezbývá teď nic než čekat.Ale aspoň že vláda postupně přitvrzuje.Nyní zákaz škol a akcí nad sto lidí.Na hranicích i armáda.Tak aspoň něco že dělaji a řeší teď.

Reklama

Přidat komentář