Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

:))) (Ne, 8. 3. 2020 - 15:03)

já si to myslim taky:D ..prolhanej blázen už věří i svejm lžim:))

ale (Ne, 8. 3. 2020 - 13:03)

placené volno nemůže mít když byla ve zkušební době

Miluna (Ne, 8. 3. 2020 - 09:03)

A Bianko tady můžeš sledovat aktuální dění celýho světa,neustále to aktualizujou.Všechny vypsaný zasažený země i my tam jsme,tak kolik lidí právě nemocných,kritický stavy,úmrtí.Ta Itálie a Irán fakt masakr.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Miluna (Ne, 8. 3. 2020 - 09:03)

Já už sem se taky se situací momentálně tak nějak trochu smířila.Budu čekat jen jestli Serger neni nakaženej jak se vrátil z cest.Ale jinak mi pomohl tim že se rozhodl že do práce nepujde a to já sem si přála aby dostal tenhle názor a radši teď se na to vykašlal.A já se z práce dověděla že taky chodit nemam že spomalujou výrobu takže můžu být doma dokuď se to nesrovná.A doufam že už bude pokoj s těma lyžařema,Itálie se uzavřela do karantény a sezona tim končí takže teď tu máme inkubační dobu dva týdny pro ty tisíce co se včera vrátili a Písečáci už tam jet nestihnou a ti co už tam odjeli tak se dostali akorát do pasti teď.No Kači Pils snažim se to brát jako vy.Já sem teda ráda že jsme se Sergejem doma,víc už proto udělat nemůžem a nakoupit člověk stejně jít musí,tak ten nákup proběhnout a čekat.Už je nakaženej celej svět.Tak dej Kači pak vědět jak to bylo na čokoládách.

no (Ne, 8. 3. 2020 - 11:03)

tak jsi to pro teď vyřešila, asi ti nedochází, že přijdou další tvoje stavy z neustálé přítomnosti Sergeje, budou docházet peníze atd. Asi si to máš pořád prožívat tyhle svoje nápady :-)

Miluna (Ne, 8. 3. 2020 - 11:03)

Tak z té neustálé přítomnosti se taky bojim ale vypadnout už ven můžu líp když už neni mráz.Nebo pujdu do auta a sjedu si kamkoliv do klidu.Peníze neřešim,dojdou nám výplaty a k tomu má tu zálohu uloženou.Teď je pro mě nejdůležitější to svinstvo a hlavně kvuli rodičum,to je nejhnusnější pocit.

(Ne, 8. 3. 2020 - 11:03)

jen představa, že doma na sebe s mužem zíráme, z toho by mě kleplo. V práci mohla aspoň očumovat chlapy, ale to by tam musela chodit. Není pravda, že ji řekli, že nemusí kvůli výrobě. Ona tam týden bez omluvy nepřišla, tak ji vyhodili.

Miluna (Ne, 8. 3. 2020 - 11:03)

Ne fakt mi to řekli že snižujou výrobu a nevyhodili mě.To Sergej sám je bez práce,já ne.Tak jak sem psala bojim se toho čumění jen spolu 24h doma ale budu to řešit odchodama když už mi to nebude bavit.On taky může navštívit jeho příbuznýho když bude chtít.

Návštěvník (Ne, 8. 3. 2020 - 12:03)

Takže máš placené volno? A jak s tou neschopenkou, napsal ti ji lékař zpětně?

Pokud (Ne, 8. 3. 2020 - 11:03)

jsi tam týden nebyla, tak už o tebe nebudou mít zájem. A tak je to správné

Kača (Ne, 8. 3. 2020 - 08:03)

Asi každý věděl, že se to k nám dostane. Ze začátku jsem panikařila, ale teď to už beru nějak s klidem. Ráno do MHD vlézt musím, pěšky je to skoro na hodinu cesty. Tak co nadělám. Nebudu si s tím lámat hlavu. Kdysi mě takto strašili v hlavě migranti a jejich násilí a také jsem to hodila za hlavu. Nebudu si nějakým virem kazit brzké jaro. Hezkou neděli všem.

Ota (So, 7. 3. 2020 - 22:03)

Ale rozlejzá se to hodně,celej svět je už v prdeli.Podělaný cestování.

bianka (So, 7. 3. 2020 - 19:03)

:-) Ale no tááák. :-)

bianka (So, 7. 3. 2020 - 19:03)

Ve většině máš pravdu. Ale já nepřebírám jejich/lidí/ odpovědnost na sebe. A podle mě se chovat nikdo nemusí, možná tak mé psaní vypadá, nebo vůbec tak připadám...Jinak jsem už kdysi psala, myslím Miluně, aby nejančila, že to/ ten virus/ ještě nemáme za dveřmi. Jen jsem naznačila, že se mě líbí řešení, aby ti, kteří dojedou z Itálie byli v karanténě. A Policie, i když namátková na vybraných hranicích. A dobře vím, že se to nedá všechno uhlídat. Možná jsem tě nepochopila, co chceš svým příspěvkem napsat, to je možné.... hodně diskutérů mne tady také nechápe. Píšeš, jestli něco někdy příjde. Ale i když to nemáš za svými dveřmi, už je to tady a mě to nedělá lhostejnou. Prostě s tu situaci nejen u nás sleduji a budu. Ale není to hlavní náplň mého dne.

Hodně diskutérů (So, 7. 3. 2020 - 19:03)

by na tebe hodilo deku! Protože Aleš se k ničemu nemá.

bianko (So, 7. 3. 2020 - 18:03)

můžeš ovlivnit jen sebe např. hygienickým chováním v souladu s nařízeními státu a v klidu vyčkávat. Je k ničemu sledovat kdo jezdí do zahraničí ( jak se chovají jiní lidé ) nebo kolik lidí kde zemřelo. Jejich odpovědnost nemůžeš přebírat na sebe. Jednak si každý stejně bude dělat podle sebe, druhak budeš rozhozená, že se nechovají jak ty si představuješ, že by měli. Nezjednodušuji, netvářím se, že žádná epidemie ( pandemie? ) není, ale v tuto chvíli jsem v pohodě. Jestli něco někdy přijde, zachovám se podle toho. Ale až by bylo nějaké řešení potřeba, teď ne, žádné KDYBY

bianka (So, 7. 3. 2020 - 16:03)

Tak to já bych dnes taky vyšla ven, jenže tady prší. Ale já se tím zabývám, protože nejde jen o mě. I když to, co má být neovlivním, a poslouchala jsem před chvíli nové opatření a docela se mi líbí. Přitvrzuje se a to je dobře.

Pils (So, 7. 3. 2020 - 16:03)

Všichni rozvažte, jestli vám opravdu pomáhá ujišťovat se o tom, jak je všechno zlé a že nás čekají samé hrůzy. Já se koronavirem vůbec nezabývám a jestli to opravdu dopadne špatně, tak si přece nezkazím poslední dny života!! :-))) Jdu do kina a koupit si něco hezkého na sebe.

Kača (Ne, 8. 3. 2020 - 08:03)

Pils, přesně! :)) Už kvůli koronaviru si budu užívat každý den. Tak se chystáme na výlet do Kutné Hory na Čokoládobraní. Moc čokoládu nemusím, ale dnes se přemůžu :).

čtenářka (So, 7. 3. 2020 - 15:03)

Osobně koronu vnímam mnohem zákeřnější oproti chřipce v tom, že je vysoce nakažlivá v době nevykazování symptomů. Člověk nakažený koronou “může” vesele lítat a vymetat kde co po dobu až 14 dnů, než ulehne. Chřipkař ulehne skoro okamžitě. A v tom je ten diametrální rozdíl mezi těmito VÁŽNÝMI nemocemi.

Reklama

Přidat komentář