Reklama

Antidepresiva

Nika (So, 29. 11. 2003 - 11:11)

Hojte všichni,kaslete na nejake antidepresivni prasky,ja vim ze vam to pomaha,citite se s tim lip,ale pritel se je snazil vysadit,dostal malem zachvat a ted se prislo na to,ze je na tom zavisly ...JAk s tim zacnete jednou tezko se toho zbavite

kočička (Út, 25. 11. 2003 - 08:11)

dobrý den, Coaxil beru asi 3 roky, jsem s nim spokojená, mám pocit mnohem lepší nálady než dříve když jsem zažívala totální nechuť skoro ke všemu. Ovšem nevím jak Coaxil po delším užívání působí na zažívání - játra, ledviny, žaludek. Cítím v poslední době skoro stálou mírnou nevolnost.

krystof (Po, 24. 11. 2003 - 14:11)

Chcem sa spytat niekoho, kto ma skusenosti s uzivanim Coaxilu. Moj 50 rocny otec ho zacal brat minuly tyzden. Ma velmi zle reakcie, obrovske navaly horucavy, nespavost, celkovu slabost...Su to len pociatocne normalne stavy,alebo ide o nieco neobvykle? Dakujem.

sara (Pá, 7. 11. 2003 - 16:11)

Kdyz jsem si procitala vsechny vase prispevky, trosku jsem se vydesila, kde pisete o leku Efektin. Efektin beru asi rok. Nejdrive jsem jej zacala brat kvuli panickym stavu. Lek zabral asi do 14 dnu. Muj zivot se zmenil. Dostala jsem hezky vyraz do tvari, nabyla ztracene sebevedomi, nemam uz zadne problemy vystupuvat pred lidma. Efektin jsem vysadila ale bohuzel, v mem zivote se odehralo par tezkych udalosti, a pote se vysktytly psychosomaticke problemy. Tuhnuti svalu kolem sije, neskutecne bolesti hlavy a okoli oci. Po dvou mesicich trapeni, jsem opet si nechala nasadit efektin. Uz po prvni tablete, jsem zacala hodne zivat a hluboce dychat a me svaly se zacaly uvolnovat a bolesti hlavy temer presly. Bohuzel, nesmim byt dlouhodobe ve stresu, nebot pak nasleduje neskutecna unava a tuhnuti sije. Ale bolesti uz nejsou tak stasne a ja vim , ze po uvolneni a relaxaci prejdou.Ceho se ale bojim--- cetla jsem prispevek, kde se popisuji neskutecne tezke abstinencni priznaky pri vysazovani Efektinu. V prispevku se pise, ze se daji prirovnat k abstinencnim priznakum u drog. Hodne mne to vydesilo. Prosim, ozve se mi nekdo, kdo ma taky zkusenosti s vysazovanim Efektinu a jak je nejlepe tento lek vysadit. Co mne ceka prvni tydny a kdy tyto abstinencni priznaky prejdou?¨Je mi 29 let, pristi rok bych chtela otehotnet . Jen mam obavy z toho vysazovani leku.Moc vam za pomoc vsem predem dekuji a preji hodne sily a pevne vule...s laskou Sara

Přemek (Čt, 6. 11. 2003 - 14:11)

Paní Aleno, je tu vynikající sekce: panická porucha, zkuste ji navštívit.Přemek

Alena (Čt, 6. 11. 2003 - 13:11)

Chtěla bych poprosit o radu někoho, kdo má stejný problém jako já. Už třetí měsíc mě trápí utíkání a bušení srdce. Po všech vyšetřeních se lékaři dopátrali toho, že trpím úzkostí a nyní beru Grandaxin a Neurol. Grandaxin beru teprve čtvrtý den a zatím nepociťuji nějaký efekt, s Neurolem jsem spokojená. Beru jej, ale už s přestávkama třetí měsíc. Ikdzž dávky jsou zatím minimální. Prosím někoho, kdo má podobný problém jako já aby se se mnou podělil o své zkušenosti. Díky Alena

Jarmila (Čt, 30. 10. 2003 - 22:10)

JIndro,beru take Jarsin, už asi rok. Při dávkování 3x1tbl.denně je mi super. Chtěla jem postupně snížit, potíže se dostavují. Nemám smutky, nálady a úzkosti(ty snad je slabě),ale spíš somatické potíže(nebo psychosomatické)-bolesti páteře,zažívací problémy,pálení střev,bolesti žaludku apod. Při užívání se vše zmírňuje. Nevíš,může se užívat dlouhodobě?Jarmila

kočička (Čt, 30. 10. 2003 - 08:10)

zdravím všechny "spolu trpící" coaxilberu asi 3 roky, cítím se po něm dost uvolněně, akorát nevím či dlouhodobé užívání nepoškozuje např. játru,ledviny atd. začíná mi totiž být skoro denně tak trochu na zvracení. Jinak jsem dost přibrala asi 10 kg. Rovněž se doslova bojím, či není návykový představa, že jednou zůstanu bez coaxilu mi náhání strach, že se opět dostanu do těch příšerných pocitů. Zatím ahoj a na čtenou.

petr (Út, 28. 10. 2003 - 03:10)

Ahoj, ten fevarin mě zaujal, protože já po cca 2-3 měsících užívání fevarinu jsem pociťoval návaly štěstí do hlavy. Potom to sice přešlo ale bylo to fakt pěkný.

Přemek (Út, 14. 10. 2003 - 12:10)

Jěště se omlouvám, že jsem ti vykal, samozřejmě na chatu raději používám tykání.Jinak jsem zapoměl na celou řadu čárek v souvětích, píšu někdy trochu zbrkle.P.

Přemek (Út, 14. 10. 2003 - 12:10)

Zdravím Vás Honzo,především je výborné, že se Vám podařilo najít lék, který zmírňuje Vaše potíže, to je myslím si to vůbec nejdůležitější. Já si myslím, že jde o lehké nedorozumění, které bylo způsobeno, tím, že jsem nezdůraznil závislost vedlejších účinků, a to na dávce.Grandaxin skutečně patří do stejné chem. ale i farm. skupiny jako diazepam, s tím, že řadu účinků tohoto léku postrádá, a je slabší. Občas něco do nějaké sekce napíšu, a jsem rád za každou ozvu - v jednom z příspěvků jsem dokonce napsal, že nerostoucí a mírné užívání benzodiazepinů může přinést svůj efekt, který ale je obecně spíše přikládán psychologickým mechanismům než farmakologickým (to je vcelku solidně dokázano výzkumy kognitivních psychologů). Jde o to, že organismus se jakoby naučí reagovat (od léku) na podnět: beru si lék - bude mě lépe. Pokud jde o rozumnou dávku, proč ne.Další věci, která pomáhá v léčbě je dobrý vztah a spolupráce s lékařem (COMPLIANCE), i to jsem se mnohokrát snažil v některých příspěvcích zdůraznit.Zdá se, že se Vám Honzo podařilo najít optimum ve Vaší léčbě, to je výborné.S pozdravem Přemeke-mail: premysl.vlcek"email.cz

Honza (Ne, 5. 10. 2003 - 11:10)

nazdar Přemkuserfuju si tady tak po doktorce a narazil jsem na tvůj příspěvek o grandaxinua zdá se mi že některé informace o tomto léku jsou zavádějící až lživé.Tak za prvé grandaxin sice neuspáva ,ale určitě tlumí.za druhý bych ho vůbec nepřrovnával k lékům tipu diazepam (tj. dost driják) grandaxin je ze všech těchto léků (nejslabší)za třetí grandaxin není návykovýa za čtvrté si myslím ,že to není zas tak špatný lék na ůzkosti,mě ho předepsala jedna nejmenovaná celkem známá paní doktorka a nemůžu si stěžovat.Mluvím s vlastní zkušenosti ,nevím zda-*li ste tento lék někdy pozřel(s)mějte se Ahoj Honza

Zeroman (St, 24. 9. 2003 - 12:09)

Zdravím všechny, zde je pár mých postřehů s užíváním ATD:po roce trápení, kdy jsem měl strach už ze všeho ze všech lidí, páč mi bylo v práci vyhrožováno jsem se na podzim dostal do takového stavu, že jsem nemohl dospát ani jednu noc. Ve čtyři jsme byl vzhůru a zvracel jsem jak po šílené pařbě. Když se to několik dnů opakovalo, a když se k tomu přidalo ještě úplné oslabení těla a celého organismu jsem zašel za svojí obvoďačkou a svěřil se jí. Ta vůbec neváhala a poslala mě k odborníkovi. Jaké bylo mé zděšení, když jsem stál před dvěřmy psychiatrie vám snad nemusím ani opakovat. Psychiatrické oddělení bylo spojeno i s oddělením protialko a proti toxikační ambulance, takže týpkové, kteří se tam motali mi naháněli docela strach a první věc, kterou jsem si pomyslel bylo něco o tom, jak jsem to teda dopadl. Psychiatrička důchodového věku se se mnou moc nevybavovala a nasadila mi Citalec (20mg denně)a podpořila ho Dogmatilem. Asi po týdnu mi nejhorší potíže ustoupili, ale D pořád trvaly, i když se zmenšovala jejich četnost. Postupně jsem se naučil překonávat i složitější situace a rok po soustavném užívání Citalecu jsem se cítil už lépe.Problémem ovšem byly vedlejší účinky, které příbalový leták popisuje jako velmi zřídkavé a některé, které jsem měl ani nevyjmenovává. První nepříjemnou zkušeností bylo, že jsem se začal potit "jako dveře od chlévu":-)) a to pořád i vnoci. Nevyřešila to ani sprcha 3x denně... Doktorka mi řekla, že je to normální, z ATD to prý není a že je to z horka...Druhý efektem bylo to, že jsem začal přibírat jako ve výkrmě. Je pravdou, že se mi zlepšil apetit, ale i nadále jsem sportoval a výdej energie jsem přizpůsoboval příjmu. Bohužel - za rok jsme nabral +12kg a to převážně tuku v oblasti pasu...Nerad bych vás tady obtěžoval se svými výkřiky, spíše bych se zde přítomných chtěl otázat na zkušenosti s ATD, hlavně s Cialecem a na zkušenosti s psychiatri.Zdravím a sorry za chyby.ZM

petr (St, 24. 9. 2003 - 11:09)

čau martino,sociální fobií jsem trpěl dost dlouho. bez toho, aby si to konzultovala s terapeutem s tim nehneš, takže jediná rada zní dojdi se poradit. prášky bez toho, abys na sobě pracovala vědomě a pod dohledem, stejně nepomůžou.petr

lea (Pá, 12. 9. 2003 - 12:09)

Někdo psal,že má po coaxilu hlad.Já jsem brala 3 krát coacil,aurorix,citalec a za necelý měsic zhubla o 10kg.Takže jsem musela změnit dávkování.Jinak bych tu již nebyla.Lea

Beruška (Ne, 7. 9. 2003 - 17:09)

Martino.žádnéá antidepresiva Ti v lékárně stejně neprodají,určitě ne kvalitní.Co znamena sociální fobie?To si nedovedu moc představit.

martina (Ne, 7. 9. 2003 - 17:09)

ahojtek vsichni prosim vas poradte mi.nejspis mam socialni fobii a nevim jak z toho ven.k zadnymu odbornikovi jit nechci stydim se za to.muze mi pomoci antidepresivum??a prodava se normalne v lekarnach nebo musi byt na predpis??ja uz se z toho jinak zblaznim.prosim poradte mi jsem zoufala uvitam kazdou radu.dekuju moc

Klarka (St, 6. 8. 2003 - 09:08)

Lenko, i ja beru neurol, ale nikdo mi ho nepredepise, protoze jsem mlada a je navykovy, jenze ja si ho vzdy sezenu pres znamy. Bez neho bych nebyla schopna jit do prace, je jako droga. Zadna antidepresiva mne nepomahaji. Brala jsem deprex, zoloft, citalec, fevarin a nic mi nepomohlo.Klarka

Jana (Pá, 1. 8. 2003 - 06:08)

Moje matka užívá již delší dobu léky proti stresu.Zjistila jsem,že jeden z nich se jmenuje lexaurin.Občas se na léky napije alkoholu a pak je úplně mimo a nevíme co s ní,protože k psychiatrovi nechce.Má vůbec právo obvodní doktorka předepisovat takové léky?Zvlášt když má matka napsané v kartě,že už problémy s alkoholem měla?Ráda bych to věděla,protože už mě zbývá jen jedině,zajít za paní doktorkou a promluvit si s ní.Proto bych chtěla získat trochu rozhled.A ještě mám jeden dotaz.Jde se vůbec osvobodit od závislosti na takových lécích?Děkuji mockrát za odpověď

Lenka (St, 30. 7. 2003 - 14:07)

Zejímal by mě názor odborníka na lék Neurol a Asentru. Tyto léky mi určil lékař na PP a mě by zajímalo co se stane po vysazení těchto léků,zda tyto léky skutečně léčí PP nebo jen ovlivnují a potlačují,zda existují i alternativnější(přírodnější)léky na tuto Panickou poruchu. Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Reklama

Přidat komentář