Reklama

Antidepresiva

Rob (Čt, 20. 10. 2016 - 08:10)

Chybí nám kanarádi, společné aktivity. Zvykl jsem si sám, ale když mám nějaký hezký zážitek, nemám si o tom s kým povykládat.

Pampeliška (St, 19. 10. 2016 - 06:10)

Mám rád svého...Luboši, to je moc fajn,že se tam chceš vrátit.

Luboš (Út, 18. 10. 2016 - 18:10)

Prodělal jsi psychoterapii,...Mám rád svého psychologa,je to fajn chlap,je ve sdružení,které pomáhá duševně nemocným lidem,je to pomoc zadarmo,já myslel,že to už zvládnu sám,tak jsem ho opustil a že budu jezdit 1x týdně na skupinovou terapii,je mi líto,že jsem i od toho upustil,ale budu to znova zkoušet,ale jsem hlavně dopoledne depresivní a nějak to překonat,musím se přemoct.Máme se tam rádi.

Pampeliška (Po, 17. 10. 2016 - 19:10)

ahoj,Venlafaxin beru,300mg,je...Prodělal jsi psychoterapii, to je jako kdybys psal o nějaké nemoci. :-D
Proč jsi přestal?

Luboš (Po, 17. 10. 2016 - 19:10)

Lenko,na úzkosti...ahoj,Venlafaxin beru,300mg,je to lék na depresi,na vychytávání serotoninu v mozku,psychoterapii jsem prodělal a bylo to příjemný,možná bych mohl na to navázat,když jsou dny blbec a změnu živ.stylu,to prostě nedám,manželka se snaží,ale prostě ne.

Pampeliška (Po, 17. 10. 2016 - 05:10)

Berete někdo...Aleno,zdá se málo pravděpodobné,že by navýšení takového léku vedlo k přibírání. Hledala bych příčinu jinde.

Pampeliška (Po, 17. 10. 2016 - 05:10)

Moc vám děkuji za...Lenko,na úzkosti venlafaxin?vždyť zvyšuje noradrenalin,to neni zrovna protiuzkostne opatření...
AD se sice na úzkost dávají,ale zrovna Venlafaxin neni v tomto směru lék první volby.

Jestli jsem to pochopila správně,tak ho od té doby bereš znovu.
Podle toho,cos popsala,tak se ti ho podarilo vysadit bez problémů. S procesem vysazení problém nebyl,až pak s návratem obtíží... tak to ale často je,že s vysazením AD se vrátí důvod,proč se léky nasadily. je to i celkem logické. Pokud mezitím nedošlo ke změně na jiných úrovních (psychoterapie,změna živ.stylu,apod.),tak není divu.

Ano (Ne, 16. 10. 2016 - 19:10)

A budete pribírat. Neco za neco.

Alena (So, 15. 10. 2016 - 23:10)

Berete někdo AD-setaloft?beru asi roky jen rano a ted mesic i vecer,poprve jsem pribrala tak 4kg coz jsem i uvítala ale ted při zvysene davse opet pribiram a dost me to desi..

lenka (Čt, 28. 7. 2016 - 21:07)

Moc vám děkuji za odpověd.Brala jsem ho v kuse 5let/stále 75mg/jednou denně.Pak jsem pod dohledem lékařky pomalu vysazovala/asi jeden měsíc probíhalo to postupné vysazování/.První měsíc byly nějaké ty příznaky z vysazení,ty se vytratily,bylo mi dobře no a 5.měsíc po vysazení se objevily opět vtíravé myšlenky a to v takovém rozsahu,jakém jsem snad nikdy před tím nezažila!!Fakt horor!A k tomu zesilující tlak v hrudníku+enormní pocit strachu,že se mým nejbližším něco stane.Pak už to zkrátka nešlo,nebyla jsem schopná vůbec nic dělat,takže jsem musela zavolat doktorce,co že mi to vlastně je?A co s tím mám dělat?Řekla mi jen,že musím okamžitě nasadit opět venlafaxin,ještě že mi doma nějaký zbyl.Po té první tb venlafaxinu/75mg/ jsem dostala jakýsi záchvat šíleného strachu a hrůzy+jsem chvílema měla hrozný pocit,jako bych byla někdo jiný,no děs,běs,bylo mi tedy hrozně zle od žaludku,horečka,a vůbec jsem nemohla vstát.Chytlo mě to pár hodin po požití té první tb,a vyšlo to na noc,takže mě ten záchvat vlastně vzbudil.Chudák manžel,nevěl co se mi to stalo,já se zmítala na posteli v jakýchsi křečích,do toho jsem ječela hrůzou,jelikož jsem též nevěděla co mi je.Celé to trvalo asi půl hodiny,pak křeče polevily,udělalo se mi líp,už se mi i lépe dýchalo a zase jsem usnula.A po další tb už jsem to neměla.Vlastně jsem toto neměla nikdy v životě,jen po té první tb venlafaxinu,užité po půl roce bez léků.Venlafaxin mi byl původně předepsán na snížení úzkostí,jelikož trpím na migrény.Žádnou konkrétní psych.diagnozu nemám.Ani žádné záchvaty,jen když jsem ve stresu,tak se objeví vtíravé myšlenky/mám to bohužel z dětství/.
Ten záchvat,který jsem tehdy v noci dostala,byla prý jakási panická ataka,což jsem ani nevěděla,že něco takového existuje.Mám neblahý pocit jestli mi ty léky něco nevyvoilaly.Já jsem nikdy jiná AD nebrala a tak bych se ráda zeptala,jestli můžu,jak se Tobě podařilo ten venlafaxin vysadit?Resp.jakým způsobem jsi ho vysazovala a jak dlouho jsi ho brala?Díky za odpověd.Lenka

pampeliska (Čt, 28. 7. 2016 - 16:07)

prosím podařilo se tu...Ano,ja jsem ho po letech vysadila.

lenka (Čt, 28. 7. 2016 - 12:07)

prosím podařilo se tu někomu vůbec ten venlafaxin vysadit?Po letech užívání?A jak?Moc vás zdraví Lenka

Steve (Pá, 22. 7. 2016 - 17:07)

Mě moc ADčka nepomáhala .... přešli jsme na Pregabalin kterej si plní funci asi nejlépe, hlavně se s tím dá poměrně slušně fungovat. Když je nejhůř, tak + nárazově Neurol.

pampeliska (Pá, 22. 7. 2016 - 15:07)

Dostala jsem antidepresiva...Velmi dobré. Toto AD jsem brala dlouhodobě. Každé AD má něco,tedy i toto.ale mně nakonec pomohlo ze všech nejvíce

Velvet (Pá, 22. 7. 2016 - 14:07)

Dostala jsem antidepresiva Venlafaxin,jaké s nimi máte zkušenosti?

Steve (Ne, 17. 7. 2016 - 21:07)

Kanální řeč? Já bych to upřesnil na Anální řeč .... :-D

Taky nevím co má jako za problém a co nám jako chtěl maestro básník říci ...

Pampeliška (Ne, 17. 7. 2016 - 18:07)

Tenhle lempl by byl...A ty jsi kdo, že máš takovou kanální řeč? To je samé hovno sračka...myšlenku aby v tom člověk pohledal. Nějak jsem z toho nepochopila, cos chtěl vlastně říct. ??

Steve (Út, 28. 6. 2016 - 02:06)

... asi nemá ... tak na to sere.

Luboš (Po, 27. 6. 2016 - 20:06)

Ty svinstva jíte...
"...proš?Chceš svoji sestru dostat do blázince?Proč se nenabídneš a vzal ji na procházku?Doktor-ano a ještě bych to doplnil léčbou u psychologa.Vím o čem mluvím a jsem šťastnej,že mi rodina rozumí.Máš ji rád?Tak začni konat!!!!

proč (Ne, 26. 6. 2016 - 21:06)

Ty svinstva jíte...
" proč " ptal se vás doktor co vás trápí ?? Nebo jen ..." to vám pomůže "....
Oblbnout problém leda...moje sestra bere AD bojí se jít ven, čeho se bojí? Že omdlí...a když omdlí doma sama...kdo jí pomůže ? AD ????
Ne !!!! Doktor??? Ne !!

Reklama

Přidat komentář