Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

Čtení bible přivede každého člověka na špatnou cestu a psychicky ho degraduje na otroka. Je to zcela zřejmé i na tomto vlákně.

Tony (St, 12. 2. 2020 - 23:02)

Mladý Jakub tu napsal, že tu Bibli vůbec do ruky nevezme, protože ji považuje za toxickou.

Jirka (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

Vycházím totiž z výroků Ježíšových v J18:36 Ježíš řekl: "Moje království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům; mé království však není odtud." --- (nejen) to mi nejde dohromady s pozemskou vládou, která bude mít povahu jako republika, co by prosperovala politicky, ekonomicky, sociálně, mravně apod. ve věcech sice na přechodnou dobu užitečných, ale přesto pomíjívých - Mt6:20 Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. --- nevidím v tom význam. Vidím tam podobnost s představou Židů o mocném spasiteli, jako vladaři, který by si k jejich prospěchu podmanil svět. --- a Mt28:18 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i.na zemi. --- Jak může tisícileté království Krista teprve přijít někdy v budoucnu, když Ježíš už tehdy po svém vzkříšení pověděl učedníkům o své moci tam i tady? Koho jiného to království má asi být, když Ježíš má veškerou moc na nebi i na zemi? ....A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku." (Mt28:20) --- Janovo sdělení ze Zj20 o době "tisíce let" neberu tak, že by mělo klást předně důraz na přesnost trvání toho období, ale spíš že má obrazně vyjádřit nějaké delší období obecně. A soustředil bych se tu spíš na tu výpověď dějovou než na časovou přesnost. Možná se pletu, je to velice složité, ale jenom je to tak podle mého názoru.

Návštěvník (Čt, 13. 2. 2020 - 08:02)

/Matouš 24/. ..Tehdy budou dva na poli, jeden bude vzat a druhý zanechán. Dvě budou mlít mlýnským kamenem. Jedná bude vzatá a druhá ponechána. Proto bděte, neboť nevíte ve které chvíli přijde váš Pán................./ Matouš 25 / o půl noci se strhl křik, ženich je tu ! Jděte mu naproti!...... když odešly kupovat olej, přišel ženich a ty které byly připravené, s ním šly na svatbu. A dveře se zavřely.......... Tady je jasně ukázané, že Ježíš přichází pro svou nevěstu v období, kdy nikdo o tom nebude vědět, bude to tajné zmizení ,jak je psáno o půl noci, tehdy všichni spí ( je to řeč v podobenství, což půl noc znamená čas kdy všichni spí ) .............a pak je tady jiný příchod a ten bude vidět celý svět....../ Matouš 25 /.....Až přijde Syn člověka ve své slávě a s ním všichni andělé, posadí se na trůnu své slávy. Všechny národy budou shromážděný před ním a on je oddělí (je to poslední soud, oddělí podle skutků........ neboť jsem hladověl a dali jste mi najíst, měl jsem žízeň a dali jste mi napít.....)

Tony (Čt, 13. 2. 2020 - 11:02)

To se dá vyložit jinak a ne z toho vyvodit učivo o vytržení církve.

mima (Čt, 13. 2. 2020 - 08:02)

Tento příspěvek jsem psala já " mima "

Rakato (Čt, 13. 2. 2020 - 15:02)

Nepochybně, nepochybně .... A máš i nějaké vlastní myšlenky?

Gregorios777 (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

Když někdo nesplňuje nároky, standardy toho, koho se má týkat vytržení, tak zákonitě odmítá na to věřit.

Tony (St, 12. 2. 2020 - 23:02)

Tím to není.

Tony (St, 12. 2. 2020 - 10:02)

Z toho se nedá vyvodit učivo o vtržení církve, tak jak premileniáni učí. Vím, jedná se o oficiální učivo letničářů a klasické církve toto učivo odmítají.

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 23:02)

Já ty zahradnické koutky nemám v oblibě, protože buď máš prales, nebo nemáš přírodu. Kašírovaná realita znalce nemůže uspokojit. No nalejte čistého vína - děláte postřiky? Aha! Takže tak asi.

Touha (St, 12. 2. 2020 - 07:02)

Ne !!!!! A hnojím z 95% kompostem. Asi sem budu muset napsat adresu a pozvat vás na obhlídku.

Rakato (St, 12. 2. 2020 - 10:02)

Já taky a ještě navíc čůrám do kompostu.

Rakato (St, 12. 2. 2020 - 16:02)

To jsem nepsal já, ale místní trotl.

smrtka (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

To víš, cholesterol a prochlastaný játra, máš to za pár...

smrtka (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Už po tobě jdou, moc let ti nedávám, smyčka se stahuje. Dobrou :)

smrtka (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Tondo, čas se ti krátí, tak tady máš jednu písničku na uklidnění!

https://www.youtube.com/watch?v=FBaL8ygfuJc

Tony (St, 12. 2. 2020 - 23:02)

Už jsem se lekl, že jsi myslel tohle----------https://www.youtube.com/watch?v=_IvH4CxdOp4

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Touze , z jara napíši pouze ... Tak co ? Dáme jablůňkám pořádný řez ?

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Hele, já už jsem to dopracovala tak, že tam mám jen jeden zákrsek, ty staré se musely vykácet, byly fakt nemocné, taková ta červená kůra...Takže s opět soustředím na meruňku a broskev. Ale měním startegii okrasné zahrady tak, že ty stromy, co jsme řezali "do krásna", nechávám volně růst. Prostě protože stromy. Jinak mně ten klimatický průšvih pomohl v to, že mě přestali sousedi otravovat, proč tam ty neužitečné stromy pěstuji

Reklama

Přidat komentář