Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Ba , ovoce má drift ...

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Sarde, takový krásný vzrostlý červený buk nebo jasan , ale i obyčejné břízy hmmm. ale můj miláček je katalpa kvetoucí...čau zase ozvi nebo nás někdo seřve, že jsme OT

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Otázkou jest , netráví li to naše včelky a čmeláky ... ?

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Proč? Třeba katalpa má obrovské květy pro včelky. A mám tam jednu pokácenou jabloň a brouci už zlikvidovali kůru:). Pořád tam něco kvete. Když ne stromy, tak keře nebo kytky. Neboj.

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 20:02)

Nevím , jak sme na tom s brouci ( osobně nechávám zepár špalků s kůrou válet na zahrádce na hromadě . Ale larvy tesaříků i jiné tam vždy sou ... Tady ty cizokrajné stromy škodí tím , že zdejší hmyzáci neumějí trávit jejich (cukry) . Viz příklad čmeláků , jež sají na jistých dovezených druzích stromů a přitom vymírají na "vyhladovění" ...

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 20:02)

Sarde, neštvi mě :). Jaký cizokrajný stromy?? Všechno je to z naší přírody. A některé třeba smrky, borovice, břízy jsou ukradené a vypěstované semenáče z lesa. jediné co je trochu exotické je ta katalpa ale i ta se tady pěstuje možná stovky let. A brouci mají mezi břízami naskládané dříví, které asi nikdo nikdy nespálí, protože nemáme kamna...Spíš se bojím o vodu ve studni

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Rakato praví: "Žít v míru někdy nestačí."

Jirka (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

A vlastně odtud, mimo, jsme se dostali k polemice o správnosti učení o nastávajícím TK.

Jirka (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Nejsem totiž zastánce takových způsobů výkladů, které vytváří Boží kompetenci jakékoliv mantinely. Raději vycházím z těch základních skutečností o absolutní svrchovanosti a prozřetelnosti Boha nad vším stvořením a nad všemi věci, a sice, že Bůh je všemohoucí, vševědoucí, u Boha není nic nemožné, a Bůh je nanejvýš milosrdný, než planě špekulovat o tom, co že Bůh umožní, kam až zajde, kam už ne apod, protože to k ničemu nemůže vést, se tímhle zabývat. Stejně člověk nezmění nic, co by Bůh nechtěl.

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Hlavně se neposer !!!

Jirka (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Dík. A já tobě přeju zase bohatou letošní úrodu všeho ovoce a zeleniny, o které se s takovou péčí staráš.

sardanapal* (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

A já , přeji vše jen dobré Tobě

Jirka (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Dík. Vážím si toho, a nápodobně !!!

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Nevěřte falešným prorokům. A vycházejte z toho, že žádný prorok nebyl pravý, ani Ježíš. Jen vás obluzovali svými sladkými řečičkami a snažili se vás podmanit, a také se jim to zhusta podařilo. Teď jste jen Ježíšovými otroky, jařmovými zvířaty, nesoucími svůj těžký kříž pofiderní víry v neznámé bytosti a pravý svět kdesi ve vesmíru.

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Jistěže, jistěže, lest a lhaní je nejstarší lidská zábava - hned po prostituci. Nicméně když vidím u návštěvníků kostelů ty ovčí oči plné lásky k Ježíši a obdivu ke kutňákovi, které držel řeč v kostele, když vidím u mladých mormonů, stále mě obtěžujících na ulici ten náboženský zápal, myslím, že většina aktivních křesťanů nelže a není ve své víře lstivá. Ani buddhisté nemají ve zvyku vypočítavost a lstivost. Atd. ----------------------------------------------------- Čistému vše čisté.

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Jen poznámka: Náboženství nebo spíš víra je částečně únik od někdy kruté reality a částečně dodává sílu tuto realitu přežít

Jirka (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

A co myslíš ty, může víra v něco vymyšleného a neexistujícího způsobit nějaký zázrak?

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Takže dnes už víra není zapotřebí, protože máme plno virtuálních světů, kam utéct, např. Skyrim. A když si nasadíš hrací brýle, máš to skoro jako reál. Např. žena, která už není spokojená se svým manželem, si může v sociální hře na internetu najít manžela jiného, lepšího a zažít s ním pocity kouzelného štěstí a radosti. (Jen nesmí zapomenout uvařit, protože před pravým manželem ji ten virtuální neochrání.)

Touha (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Dej furt pokoj s tím vařením, Rakato .)

Rakato (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Začínám mít pocit, že nesdílím tvé priority. :(

Reklama

Přidat komentář