Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Anonym (Pá, 26. 1. 2024 - 15:01)

 

"Samozřejmě, že by to řekli, že? Ale Ježíš mluví skrze někoho. A ten někdo tvrdí, že ví, co Ježíš říká. Není na jednotlivých členech, aby rozhodli, co jim Ježíš říká. Ne, existuje vůdce, sídlí v Brooklynu v New Yorku a rozhoduje - prostřednictvím článků ve Strážné věži - o tom, co je Boží pravda a co ne. Takže je to jejich způsob, jak učinit nepřijatelnost totalitní organizace příjemnější." Prokop Remeš 

Anonym (Pá, 12. 1. 2024 - 15:01)

Kto je jahv

Default User Image
Velvyslanec (Út, 2. 1. 2024 - 00:01)

Ježíš řekl ,, Já jsem ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu Otci než li skrze mne" .. potřebuješ poznat a znát Ježíše Krista, v tom je tajemství našeho života tady na zemi ;) ...

Default User Image
Paterson (So, 1. 6. 2024 - 12:06)

To znamená věčný život , ze poznávají tebe - JEDINÉHO pravého Boha a TOHO kterého si VYSLAL . Takže dvě osoby a jedna daně kdo je výš postaveny ( posel kontra ten kdo posila ) 

Default User Image
Rakato (Út, 2. 1. 2024 - 01:01)

Ježíš tě miluje, ale bohužel ti nepomůže.

Default User Image
Velvyslanec (Út, 2. 1. 2024 - 00:01)

Ježíš řekl ,, Já jsem ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu Otci než li skrze mne" .. potřebuješ poznat a znát Ježíše Krista, v tom je tajemství našeho života tady na zemi ;) ...

Default User Image
Míra Šíra (Čt, 21. 12. 2023 - 13:12)

Zanechte svárů a hádek. A vězte: Já jsem ten, který má přijít. Já jsem ta cesta. Kdo ve mně uvěří, tomu zvýší léky. Kdo ve mne neuvěří, jé svévolník. Veselé vánoce a šťastný nový rok.

Default User Image
Patersin (So, 1. 6. 2024 - 12:06)

Tskze Saturnalie? Nebo Karacsony , Nebo pére Noel , nebo Dies Natalis Solis Invicti a Pontifex Maximus ? 

Default User Image
Emil Dítě (Út, 12. 3. 2024 - 09:03)

No. To tě pustili nebo jsi jim utekl?

Default User Image
Eduard Nud (Út, 12. 3. 2024 - 09:03)

Mne by spíš zajímalo jestli to má od přírody nebo od narození.

Anonym (So, 11. 11. 2023 - 22:11)

Jehovisti jsou u mně zrada, podvod, šílenci, nepřítelská kultura.

Za prvé jsou to vlastně nacisti, chtějí nadčlověka a být nadčlověkem..co nejdokonalejším člověkem se stát...

Za druhé naprosto nemají žádnou kultru vlasti z které nebo do které žijí, vše pohltí jehovismus

společenskost neuznávají je to vlastně individualismus, přitom nadávají na společnost ale nehnou pro ni prstem(např. bezdomovci nepomůžou ani koruno, to by musel k ním vlízt do Jehovismu, což alespoň kvituji, že tak by mu pomohli..)

šokující je, že mají dojem, že svět se hroutí civilisace nefunguje, všichni jsou hříšní zkažení a to kážou uprostřed Prahy fungujícího města, které je výkladní a výstavní skříní celé naší kultury a šli zde staletí a špičky naší kultury, děli se dějiny, vybojovávali intelktuální bitvy, tvořila kultura, umění, žilo se, radovalo, až to došlo až sem, kdy nad tím opovrhne párek úplně vygumovaných Jehovistů ovšem s moderním technickým vybavením ze silicon waley a s plakáty taktéž z USA

DÁLE šokující je, že neuznávají, že člověk by měl myslet na sebe, pak na sebe, a pak zase nasebe a pak možná trochu na druhé...

Jalové dětské otázky(falešné) proč svět není dokonalý, proč všichni nemají to co by správný život obnášel, ale to je jen trik jak je dostat k Jehovistům...tzn. proč jsou bezdomovci, obsahuje prvek štítění se bezdomovců..(patrně tam je, že Bůh je odmítl, proto jsou bezdomovci-tzn. vykradený Lutheránství-že lidi jsou předem předurčeni k spasení nebo k zatracení a věčné zkáze..to ale není křesťanské dle katolického výkladu není)

Dálea to nejvíc šokující-mají prý dojem "ŽE JSOU SLEDOVÁNI" bohem a že Bůh si neustále nedělá nic jiného než poslouchá jak v té službě komu odpovídají a zda je to správné či ne...TYHLE LIDI NÁM UČÍ DĚTI, skrz propojení se dostáváají na na  "fešácká místa"...

Default User Image
Paterson (So, 1. 6. 2024 - 12:06)

Kultura Vlasti ? Co to je ? třeba v Rusku Putinismus ? Nebo Germáni a Hitler? No pokud vím jako jedni z mala to “vlastenectví “ NSDAP odmítli a neslouzili vrazednemu režimu . Naopak nazývat mravně ryzí lidi i s jejich chybami , kteří s nimi postupne bojují nadlidský je znakem toho , ze sám kritik se považuje být nadčivekem a vadí mu některé rysy SJ. Nenávist a osočování sám provádí . My máme lidi radi . A rasismus i nacionalismus dusíme . Neboť je to jed lidstva. Pritom kulturní rozmanitost máme ( teď jsem si povídal se sestrou z národa Mohawků. ) 

Anonym (Ne, 5. 11. 2023 - 22:11)

Kašlu už na Jehovisty, jsou agresivnější než bývali, vyloženě přitvrdili s dobou a deptají plnou silou své ovečky, co se na ně omylem nalepí.

A to samé adventisti, to by ste koukali kolik lidí maj u stánků a kolik jich asi chytí do lasa. 

Skoro jako tolik těch co skočili na nějaké slevy za polovic v hamburgrárně Poppey's.

Svět se v p.rdel obrací (nebo vždycky byl i v prdel obrácen...asi ano..)

Default User Image
Rakato (Út, 19. 9. 2023 - 20:09)

Kdo tvrdí, že Jehova existuje, bude obviněn ze šíření poplašné zprávy.  

Default User Image
Míra Šíra (Po, 27. 11. 2023 - 13:11)

A kdo to popírá, bude ukřižován nebo upálen.

Návštěvník (St, 2. 8. 2023 - 17:08)

https://www.instagram.com/p/CNnUhN9Aj_7/?igshid=w1c0r4rc6uiz

Miroslav Tomáš (Pá, 31. 3. 2023 - 10:03)

Myslím, a je tom přesvědčena většina znalých občanů, že JHVH (alias Jehova ?, Jahve ?, Jah ? - dones se neví přesná výslovnost tohoto starozákonního hebrejského boha, kterého jméno mohl vyslovovat pouze velekněz) je podle moderních výkladů řady nestranných teologů vyloženě hebrejským božstvem. Původně, zřejmě v množném čísle. Velmi zajímavý výklad k božstvům Izraelců podává Zenon Kosidowski v knize Příběhy mrtvého moře. To jak přetvořili křesťané pod vlivem apoštola Pavla božstvo JHVH v Hospodina je jiná písníčka. O schiliastech jako jsou Adventisté a Jehovisté se ani nebudu zmiňovat, to je jejich jednostranný a manipulativní výklad, který má s věroukou starých Hebrejců velice málo společného. Je dobře, že platí zákon GDPR a příslušníci chiliastických poblouzněnců už dnes nemohou otravovat důchodce a různé nemocné lidi v domech a bytech, jako se tomu dělo ještě před několika lety.

Default User Image
Paterson (So, 1. 6. 2024 - 12:06)

Nevím , nakolik znáte právo , ale zákony říkají něco jiného a rozhodne nikdy nikdo nemůže zakázat nikomu aby se někoho na ulici či u jeho dveří na cokoliv zeptal a oslovil jej . A je jedno zda to je volební kampaň , reklamní sdělení , prodej fotovoltaiky či seznámeni .  Gdpr s tím nemá nic NIC společného . To se týká shromažďování osobních údajů , které jste všem nadnárodním koncernum v cookies tak asi stokrát odsouhlasil a sleduji vás ( pravdepodobne ) už dlouho a vědí kdy žena menstruuje , protože si kupuje s Tesco kartou . 

Rekonstrukce jména na Jehova je naopak profesory hebraistily v Jeruzalémě velmi dobre zrekonstruována . Více viz nesvedek Libor Diviš a jeho stránky obohu.cz. 

 

Jirka (So, 8. 4. 2023 - 12:04)

Tvar "Jehova" ale vyslovovat mohli, protože se jedná o úmyslně pozměněné slovo. Židé zde zkombinovali tetragrammaton YHWH (YaHWeH výslovnost Jahve) se slovem Adonaj (plur. páni), aby o Bohu mohli mluvit často a všichni. Nejedná se tak o správný tvar Božího jména, tohle Svědkové Jehovovi vůbec nepochopili, nehledě na to, že Boží jméno vyjadřuje Boží vlastnost - JSEM KTERÝ JSEM se Bůh představil Mojžíšovi. Jehovisté jsou po celém světě, mnoha jazyků, a zvolili si zrovna poangličtěné slovo, které je kombinací slov výše uvedených z důvodů výše uvedených. Je to tedy velmi absurdní, a jako by toho nebylo málo, tak jejich zakladatel od nich už dávno odešel a o svém omylu napsal varovnou knihu, kterou dosavadní oběti Strážní věže pochopitelně číst nesmí. Modernost není zárukou pravdy, moderní výklady bývají zliberalizované a konspirativní. Bůh je jen jeden, a ve třech osobách (proto to množné číslo), v Novém zákoně se nám tato trojjedinost ozřejmila - YHWH je Otec i Syn i Duch Svatý.

Návštěvník (So, 8. 4. 2023 - 17:04)

Tehdy se nepsaly samohlásky - takže přesná výslovnost není známa.

Reklama

Přidat komentář