Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Pro nemravné: (Po, 20. 1. 2020 - 15:01)

"Nemylte se: Ani smilníci, ani nemravní, ani zvrácení, ani zloději, ani lakomci, opilci, utrhači, nebudou mít účast v Božím království."

! (Po, 20. 1. 2020 - 09:01)

Bůh a jeho chování obsahuje to, co by pobožný dělal, kdyby měl tu moc. Jsou to jeho vlastní sny a touhy. Jestliže někdo jako je Jirka píše, že kdo neuvěří, tak bude navěky mučen jeho bohem, tak to je právě Jirka, kdo má tuto sadistickou touhu v sobě. On sám si to představuje takto zatočit s ideologickými oponenty. A není ani první ani poslední. viz různí diktátoři v dějinách lidstva. Pak tu jsou věřící třeba jako moje sousedka, která věří v boha odpouštějícího, mírného, atd. Proč? Protože sama taková je. Čili když mi někdo vypisuje údajné hrůzy, které mě údajně čekají když nepřijmu jeho víru, tak mu odpovídám, že mi vypisuje jen to, co by on se mnou udělal, kdyby měl tu moc. Jsou to jenom jeho úchylné zvrácené touhy.

Jirka (Po, 20. 1. 2020 - 18:01)

A mimochodem. Nevím co tvoje sousedka je zač, ale v odpouštějícího Boha věří každý křesťan, takže opět vytváříš manipulace. Problém je ale v tom, že kdo o odpuštění neprosí, ten o něj nejspíš nestojí. Co čekáš, že tobě bude odpuštěno? Vždyť ty jsi špatně nic neudělal, nebo jo? Vždyť kdo ti má odpustit, když nevěříš ve zdroj odpuštění, a sám si o sobě myslíš, že nic zlého neděláš. Buď je to opět manipulace, nebo jsi špatně pochopil význam křesťanství.

Jirka (Po, 20. 1. 2020 - 18:01)

Hvězdoune, na tvoje manipulační komentáře se chytnou jenom hlupáci. Když někdo zcela vědomě a zcela dobrovolně odmítá Boha, a vybere si raději věčnost bez Boha, není to krutostí Boha, ale svobodným rozhodnutím člověka. A Bůh je nanejvýše milosrdný, že tuto lidskou volbu - byť velice nešťastnou - absolutně respektuje, neboť je nanejvýše spravedlivý. Proč by se vnucoval někomu, kdo nestojí o to trávit s Ním věčnost? Vždyť člověk si peklo vybírá dobrovolně sám. Peklo je místo, kde není Bůh, není slitování, pochopení, radost. Až v pekle pochopí, že Boha potřebují a vždycky potřebovali. Jenom si mysleli, že si svůj život určují sami, že mají na všem zásluhu, Boha popřeli, tak ať se vysvobodí i z toho místa, pro které se rozhodli, jestli si myslí, že to umí sami. Proč svádět svojí vinu na Boha, když Ho popíráte a nechcete? Tak budete bez Něj, když si myslíte, že vám bude lépe. Tohle může považovat za výhrůžky jenom člověk, co vůbec nemá rozum. Jediné čím se dá vyhrožovat, je vaší hloupostí, která ale vychází z vaší svobody.

! (Po, 20. 1. 2020 - 09:01)

Každý si žvaní o bohovi, jak by to byl jeho kámoš. Každý je odborník na boha a ví, jaký je a co chce. Ve skutečnosti ovšem každá taková prezentace údajného boha je prezentace pouze jeho vlastního alter ega. Zapamatujte si, co jsem teď napsal, protože tohle je nejdůležitější věc, od které se odvíjí absolutně všechno, co pobožní píšou.

Rakato (Po, 20. 1. 2020 - 13:01)

Richtig. Všichni věřící naprosto přesně vědí, co bůh chce, co si myslí, jako kdyby s ním denně chodili na oběd, a drze o tom rozprávějí. Přitom vědí kulové, jen jim to všechno natloukli do hlavy kutňáci a jiní trumberové. V podstatě věřící lžou jako když tiskne, protože jejich znalosti o bohu jsou jen zprostředkované, a navíc jejich zdrojem je podezřelá manipulativní bible. -----------------------------------------------------
Osobní zážitky věřících z kontaktu s bohem by se vešly na poštovní známku a byly by to fantasmagorie z deliria, které měli při nějaké nemoci nebo když si dali lajnu. Což měl i kde kdo z ateistů, a nedělá z toho žádné zjevení zhůry.

! (Po, 20. 1. 2020 - 00:01)

Některé věci nemusejí mít příčinu. Můžou být věčné. My totiž myslíme v čase. Ale čas může být jen náš vjem. Takže není třeba hledat příčinu v řadě událostí. Nebo příčinu v původu hmoty, energie. Podle mě by ale bylo lepší, kdyby nic nebylo. Míra utrpení živých organismů je příliš vysoká.

Touha (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Mě vždycky zarazí, když někdo celkem rozumně začne psát, že tohle všechno něco (spíš než někdo) stvořilo a pak to shodí tím, že tomu stvořiteli dá lidské vlastnosti. Škoda

Rakato (Po, 20. 1. 2020 - 13:01)

Nezapomínej Touho, že Jehova sám prohlásil, že nás stvořil k obrazu svému. On se podobá lidem, a my jemu. Je také vidět, jak se lidé sami stávají bohy - kdybys předvedla středověkému člověku lejzr, auto nebo televizi, měl by tě buď za anděla, nebo ďábla. Až vznikne umělá inteligence, bude proces završen - život tím ještě nestvoříme, ale vědomí a duši ano.

Touha (Po, 20. 1. 2020 - 13:01)

Rakato :) , Neřeš jen Bibli, lze i jinak......no a my bychom je měly za ufony

Jan (Po, 20. 1. 2020 - 03:01)

hoj Touho. „Bůh stvořil člověka k obrazu svému.“ Asi tak : ( Bůh je v nás a my v něm, nic a nikdo není mimo něj. Proto ta podoba. Mnozí toto spojení odmítají, protože mu nerozumí. Jiní zase proto, že narušuje jejích snahu jít svou vlastní cestou, to jsou ti kteří rozvažují nad svou vlastní velikosti. Jiní zase proto, že to odporuje náboženství které je učí, že všechno je jinak. Přece Bůh stvořil …. . Je jenom jedná otázka, pokud odpovíme špatně jsme na cestě k náboženství, správná odpověď znamená svobodu. Ta otázka není v Bibli, máme jí v sobě, hledat je třeba. P.) j

Touha (Po, 20. 1. 2020 - 03:01)

:)

Rakato se plete (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Když je jednoduchý, přesto o level výše než zdejší náboženští fanatici, kteří odmítají číst něco jiného než bibli.---- no není o level výše. Pravděpodobně to ani není křesťan. Ti argumentují Ježíšem a Duchem svatým. On na to nereaguje, bude to spíše Jehovista. A to úplně blbý jehovista, když chce boha dokazovat procesy v buňce.

Rakato (Po, 20. 1. 2020 - 13:01)

Já že chci dokazovat boha procesy v buňce? To je od začátku jen obsese multinicka Návštěvníka, který se jí nedokáže zbavit, protože zabrala celou kapacitu jeho mozku. Lidem na určitém stupni duševního vývoje se to stává a pak přicházejí k nám, psychiatrům amatérům, abychom je odblokovali, protože si jinak nedokáži ani koupit jízdenku na metro.

Rakato (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

„Je člověk pouze omylem božím? Nebo bůh pouze mýlkou člověka?“ (Friedrich Nietzsche)

Rakato (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Každý jednou potřebuje zachránit.“ (psychiatr Miroslav Palúch, šéf rychlé psychatrické pohotovosti)

Rakato (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

„Život je o hříchu, ne o ctnosti.“ (Doris „Schnappsie“ Huff)

Teď mám dotaz (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Když kočka uloví myš, fandíš té kočce, nebo té myši? Nebo ti to je jedno?

Návštěvník (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Není ti trochu divný, že přírodní zákonitosti vyrábějí stroje a elektromotory? ........ .............. "necítím žádný údiv" :-D

Návštěvník (Ne, 19. 1. 2020 - 23:01)

Není ti trochu divný, že přírodní zákonitosti vyrábějí stroje a elektromotory? ........

"necítím žádný údiv" :-D

Reklama

Přidat komentář