Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Touho (Čt, 16. 1. 2020 - 18:01)

jsem tu, jen neaktivně. Zatím. Ale jestli bude Rakato dál pokračovat, zařídíme podle toho.

Rakato (Čt, 16. 1. 2020 - 17:01)

Každá jednou zemře, ať už věří ve starý nebo nový zákon, a tím definitivně končí. A vymyslet si, že po smrti přijdeš do ráje, na tom nic nezmění.

co ještě napsal: (Čt, 16. 1. 2020 - 17:01)

" Být gnostikem znamená, že člověk musí pochopit, kým jsme byli a čím jsme se stali, kde jsme byli... kam pospícháme, od čeho jsme oprošťováni, co je zrození a co je znovuzrození. Ale znát sám sebe do nejhlubšího stupně, znamená zároveň znát Boha - to je tajemství gnoze. Zanechte pátrání po Bohu a stvoření a jiných podobných věcech. Hledejte jej tak, že začnete u sebe. Poznejte, kdo je ve vás, kdo všechno činí svým vlastním a říká: "Můj Bůh, má mysl, mé myšlení, má duše, mé tělo." Poznejte prameny smutku, radosti, lásky, nenávisti . . . Jestliže pozorně prozkoumáte tyto věci, najdete Boha v sobě. Vy křestané mate jednu knihu,sice nic moc.Ale!Kdyby jste se drželi učení biblického krista, byli by jsté jednotni.Vás rozdělujou knihy které tuto (knihu knih)vysvětlují"

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 18:01)

Jane, tohle zavání směsí ezoteriky, new age, buddhismu, hinduismu a já nevim čeho všeho ještě, jenom křesťanstvím moc ne. Jestliže máš v sobě Boha nebo si myslíš, že jím jsi sám, dokážeš se snad očistit od lidské viny, kterou jsi zdědil, když jsi přišel na svět. Dokážeš snad sytit polní zvěř a ptactvo, tišit vítr, rozestupovat moře nebo rozsvěcovat stálice? Stvořil jsi světy a časy? Ne? Tak jakého boha v sobě hledáš? Já bych asi věděl, kdo se za tímto přesvědčenín může skrývat. Učení biblického Krista rozhodně není hledat Boha v sobě! Píšeš podobné hereze jako jistý gnostik, s kterým jsem již dvakrát vedl diskuzi. Rakato sem jednou hodil odkaz na jeho stránku. Ten si také myslí, že křesťané jsou obelháni, že každý z nás může být Bůh, že se k tomu dochází pozorným zkoumáním, meditací a úvahámi. A víš co, já si dříve podobné věci také myslel, třeba že vše se vyvíjí a spěje k Bohu, že si cokoliv živé má šanci stát Bohem, i třeba žížala. Že jdou ta stvoření přes různé dimenze, jemnohmotné prostory do vyšších úrovní a že ty vyšší už nejsou vidět a mají nadpřirozené vlastnosti a ten kdo spěje k Bohu vývojem nakonec na sebe nabalí veškerou moudrost vesmíru, veškeré myslítelne poznání, kterým je vůbec možno v bytí se naplnit. A že s přibýváním informací se stále zmenšuje, až do bodu blízko nekonečně malému - singularitě, v které je veškerý záznam všeho vesmíru, která nakonec neudrží tíhu informací a imploduje. A tak vzniká opět nový vesmír, kde se svět a dějiny zase nějakým způsobem vytvářejí, ale už to nebude stejné, a zase někdo ze všeho tvorstva bude tím bohem, který zase nabere veškeré myslímitelné poznání a zase se rozsype a takto to cyklicky pokračuje neustále, samozřejmě v řádech desítek miliard až biliónů let. Já takovým věcem, Honzo, opravdu věřil. Bylo to pohodlné, a myslel jsem, že znám nějaké tajemství vesmíru, které zná málokdo. Myslel jsem, že jsem získal nějaké vzácné vlastnosti, ale svou zásluhou, nějakým přemýšlením o vesmíru apod.

Touha (Čt, 16. 1. 2020 - 18:01)

Jirko, jen bych upřesnila, tento citát jsem vložila já. Jan již zde není a kdoví kdy se objeví

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 18:01)

Ok tak promiň. Nicméně odpověděl jsem ale tak nějak všeobecně. Hezký večer, Touho.

Návštěvník (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Vím přesně co znamená křesťan - kristovec, jsou ale křesťané kteří to nevědi. Ti co to nevědí, se rozdělují podle výkladu Bible, kdy každy kazatel či kněz je zaručeně vedený. j

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Možná, že se snažíš napsat rozdíl mezi zákoníky, co visí na liteře, ale nepřijali Ducha svatého a mezi znovuzrozenými, kteří Ho přijali a jsou posvěceni Boží milostí.

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Ne Jane, nejsou křesťané, kteří to nevědí. Protože ti, co to nevědí, nejsou křesťané. A proto kdybys věděl, co je to křesťan, nemohl bys tohle napsat.

Jan (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Proč je tam návštěvník? Psal jsem to já Jan. j

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Protože jsi se nepodepsal. Když tam nic nenapíšeš, bude tam automaticky návštěvník.

Touha (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

A to je Jirko právě to, co vám dnes Jan napsal: Nemysli si Jane, křesťanství je stejně rozděleno jako gnoze. Co je rozděluje? Všichni to víme, problém u křesťanu je v tom, že všichní jsou zaručeně vedení Duchem Páně, jak pišeš ty,zaručeně vedený. j

Jan (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Touho asi tak. Jdu přiložit a bude Esmeralda. No a ta Esmeralda je katolička která věří, že ji ochraňuje Matka Boží a proto nosi její obrazek. Takže křesťanka. j

Touha (Čt, 16. 1. 2020 - 17:01)

Děkuji, Jene, Nona

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 17:01)

Touha tomu Jane ale nerozumí, což u nevěřících není žádný div. Možná jsi se jenom nešikovně vyjádřil a chtěl tím napsat, že křesťanství je rozdělené. V pol.11.století skutečně došlo k církevnímu schizmatu. Počátkem 16.století zase k reformaci. Katolicismus, protestantismus a pravoslavní. Takto jsi to myslel? A pozor na modlářství. I když nás může chránit Boží anděl, modlit se máme jenom k Bohu. Takže ani k Marii se nemodlíme, byť pří-slušný druh úcty jí patří (dulia), ale ta nejvyšší, zcela ojedinělá a výjimečná úcta (latreia) patří pouze, jenom a jedině Bohu.

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 16:01)

Už jsem to tady psal. A ty, stejně jako Jan netušíš, co to znamená křesťan. Křesťané se na nic nedělí, křesťan buď je nebo není. Chápeš?

Jan (Čt, 16. 1. 2020 - 15:01)

Jednou tady někdo napsal. Nemysli si Jane, křesťanství je stejně rozděleno jako gnoze. Co je rozděluje? Všichni to víme, problém u křesťanu je v tom, že všichní jsou zaručeně vedení Duchem Páně, jak pišeš ty,zaručeně vedený. j

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 15:01)

Nerozumím tomu, proč by měl být problém křesťanů v tom, že jsou vedení Duchem Páně. Je to radost a pokoj, Boží milost. Vždyť křesťan se přece rodí z Božího Ducha. Není křesťanem předtím, než se narodí z Ducha. Protože přesně nevíš, co znamená křesťan.

Jirka (Čt, 16. 1. 2020 - 15:01)

Jane, nezapomeň co slovo "gnóze" znamená - je to řeckého slova "poznat", gnosticismus je tedy poznání. Ale poznání může být duchovně jak dobrého, tak zlého. Obávám se, že mnoho takových "zaručených" poznání je i v meditacích, které se považují za užitečné. Ale to může být klam, právě od neznámých sil. Je potřeba se vyhnout takovýmto věcem, a soustředit se jenom na Ježíše Krista, protože má moc na nebi a na zemi, má klíče od nebe i od pekla, a je to jediný Spasitel a Pán. Žádná moudrost, Jane, byť libozvučně znějící, člověka neučiní spravedlivým v očích Božích a už vůbec nespasí.

Rakato (Čt, 16. 1. 2020 - 14:01)

Židé dobře vědí, jak se s bohem věci mají, protože ho důvěrně znají - jeden z nich - Jákob - dal dokonce Jehovovi do držky (i když spíše měl padoucnici). A ti stále berou Ježíše za zločince. Tak tady nevykládej nějaké evangeliádní bajky a neohlupuj dobré věřící, co věří jen ve starý zákon.

Reklama

Přidat komentář