Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Ať se podívám na jakýkoliv příběh z bible, je nereálný. Z celé bible je reálný pouze popis úplně posledních částí. Tzn. život křesťanů, co čekali na brzký příchod Ježíše. To je uvěřitelné. To i dneska takové sekty existují. Že se zbaví majetku nebo mají majetek společně. To, co dělali první křesťani, tomu věřím a to se pravděpodobně stalo. Ale všecko, co je starší v bibli, tedy stránky zpět - jsou čistá fikce, pohádky, legendy, mýty, báje atd.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Pokud je potravní řetězec i evoluce dílo boha, tak je to brutální sadista. Pokud není autorem, ale udělal to satan, tak je neschopný, že do toho pouští další osoby a neošéfuje si to sám. Pokud to udělal celé sám, je to o to horší, veškerá odpovědnost jde na něho. A pokud na počátku toto nebylo, tak na jakém principu fungovala příroda? Šelmy byly býložravé? Tzn. že měly bachor jako dobytek? A stoličky na žvýkání? Takže to šelmy nebyly. A když nějaké tělo utrpělo destruktivní úraz, tak neumřelo? Nikdy se nerozložilo? Nebyla smrt ani rozklad? Chápete, jak je to absurdní? A že je absurdní i to, že údajně teprve později bůh udělal potravní řetězec. Je to k smíchu.

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 21:01)

Víš co je teď k smíchu? To, že věříte, že z opice se vyvinul člověk, ale to, že by se trávicí ústrojí mohlo přizpůsobit trávení, či zuby změnily tvar, to je podle tebe absurdní.....tak to jsi teď zabodoval.

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 23:01)

Nic ve zlém, ale ty si asi nepřipouštíš, že víš o realitě kulové, že? Měla by sis někdy přečíst něco od světáků, o vědě a objevech, a tak, než se tady smát svému omezenému vidění. Despekt. Rejting o dva body dolů. Směju se ti. Hahahá.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Napsal jsem tu konkrétní příběh s mládětem antilopy a kromě multinicka nikdo není schopen reagovat. To ještě ten vysmívaný multinick je proti vám člověk s páteří. Vy jste fakt už jen bezpáteřní nuly, co nejsou schopni ani odpovědět na jednoduchou otázku, ale budou psát jako magoři věci mimo téma.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Bože, to je žvanění mimo téma!

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Pokud bůh stvořil šelmy, aby lovily býložravce a celý potravní řetězec, tak v tom případě je v bibli obsažena lež a měli byste si ji opravit. V bibli se píše, že prý se kdysi beránek se pásl s vlkem a že prý to tak jednou zase bude. A to je nesmysl. Je to v rozporu s pozorovanou přírodou.

:) (Po, 13. 1. 2020 - 14:01)

Bible se nedá číst jako román či detektivka, jde o zajímavý útvar plný symbolů a podobenství, není možné brát doslova. Bibli přečteš, odložíš a po roce čteš úplně jinou knihu v přímé úměrnosti, kolik se za ten rok událo v osobním životě. Příklad beránka ( světlo ) a vlka ( temnota ) nemusí mít s potravím řetězcem pranic společného.

Rakato (Po, 13. 1. 2020 - 15:01)

Mě už fascinace biblí dávno přešla. Jistě, je to unikátní kniha, dokument, který psali lidi před třemi a dvěma tisíci lety o svých časech, představách a názorech, ale byla celou dobu zneužívána k oblbování lidí, k vyvolávání nenávisti a sporů. Z hlediska dnešní zajímavosti pro mne ji řadím někam k Illiadě a spisům řeckých filosofů.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

A pokud se ptáš, proč bůh nechá lidi trpět při vzájemném zabíjení, ----- ne na to se neptám. To se zbytečně snažíš odvést pozornost od tématu. Jsi stejně nečestný jako pobožní. Stejně neupřímný, stejně se vylhávající. Ptám se konkrétně na lovecký pud a zabíjení. kdo je toho tvůrcem. Více konrétně se už ptát nemůžu. Nekřiv a nebagatelizuj moji otázku, intrikáne Rakato!

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 21:01)

Ó natvrdlý. Musíš především rozlišit, kdo ti dává odpověď: a) zda křesťan, který uznává evoluci s tím, že ji založil bůh, nebo b) křesťan, který se drží bible a říká, že vše bylo stvořeno v několika dnech. V každém případě se dozvíš, že vyhnáním lidí z ráje skončila i zvířecí idylka. Sám jsem zvědavý, co se dozvíš.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Dal jsem to tady ještě jednou, protože zdá se, že i Rakato je krajně natvrdlý. Ale jeho odpovědi mě nezajímají. On si mele svůj kolovrátek a mozek zaměstnat nechce. Mě zajímá odpověď od věřících lidí. Ti tady psali, že bůh stvořil buňku a že v každé buňce stvořil nějaký motorek, či co. Prostě že bůh je příčinou a tvůrcem živé hmoty. V to případě ale stojí i za loveckým pudem. Byl to bůh, který vybavil zvířata loveckým pudem, je tak? Byl to bůh, který udělal některá zvířata predátory. A nebo to udělal satan? Satan může také tvořit? A nebo se to vyvinulo samo během milionů let ve vzájemné soutěži jednotlivých druhů zvířat?

otázka pro věřící (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Pase se antilopa matka a její mládě. Z úkrytu ve vysoké trávě to pozoruje lvice. Mládě antilopy na čas zapomene sledovat matku a vzdálí se. Toho využije lvice a vystartuje. Zděšené mládě antilopy prchá, jak může, ale nakonec padá k zemi pod vahou lvice. Lvice se zakusuje do krku mláděte antilopy. Mládě sebou ještě chvílí hází, ale proti silnému stisku tlamy lvice nemá šanci. ----- Mládě antilopy zažilo obrovský stres. Stres zažila i matka mláděte. Přišla o mládě. Neměla šanci se ani lvici postavit. Vše se seběhlo rychle. Kdo to stvořil? Kdo dal lovecký pud lvici? Kdo jí vybavil drápy, zuby k trhání kořisti? Kdo jí dal akceleraci pro lovení? Byl to bůh? Nebo satan? Nebo to je dílo evoluce, přírodního výběru?

Otázka (Ne, 12. 1. 2020 - 19:01)

Pase se antilopa matka a její mládě. Z úkrytu ve vysoké trávě to pozoruje lvice. Mládě antilopy na čas zapomene sledovat matku a vzdálí se. Toho využije lvice a vystartuje. Zděšené mládě antilopy prchá, jak může, ale nakonec padá k zemi pod vahou lvice. Lvice se zakusuje do krku mláděte antilopy. Mládě sebou ještě chvílí hází, ale proti silnému stisku tlamy lvice nemá šanci. ----- Mládě antilopy zažilo obrovský stres. Stres zažila i matka mláděte. Přišla o mládě. Neměla šanci se ani lvici postavit. Vše se seběhlo rychle. Kdo to stvořil? Kdo dal lovecký pud lvici? Kdo jí vybavil drápy, zuby k trhání kořisti? Kdo jí dal akceleraci pro lovení? Byl to bůh? Nebo satan? Nebo to je dílo evoluce, přírodního výběru?

:) (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Bůh mmj. stvořil přírodu, zvířata s instinkty a potravní řetězec. Zvířata to mají v sobě "zapsané", že existuje někdo, kdo je může sežrat a i někdo další, koho mohou sežrat oni. To jen my lidi jsme vyvalení z toho, že v přírodě je loven nejslabší a nemocný kus

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Boha žádná zvířata nezajímají, a když, tak jen jako obětiny nebo jako potrava, kterou určil lidem. Takže osud koloucha či jeho matky se mu egál. To bys už měl vědět. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A pokud se ptáš, proč bůh nechá lidi trpět při vzájemném zabíjení, na to přece mají křesťané už staletí připravenou odpověď: Buď je to boží zkouška, nebo je to trest za hříchy. --------------------------------- A že bylo těch zkoušek během světové války příliš? Na to mám zase odpověď já jako ateista - je to proto, abys měl o čem přemýšlet. Buď jsi dost chytrý, abys přišel na dobré vysvětlení, a pak ty budeš milovat boha, a bůh tebe, anebo jsi pako, nevysvětlíš to, a bůh ti ukáže fakáč (který si zasloužíš).

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

A proto říkám, že kdo tvrdí, že za příčinami dějů stojí bůh, tak nic nevysvětluje. Naopak v tom okamžiku se vyrojí tisíce otázek. A na ně už ten, kdo s teorií boha přichází, nedokáže odpovědět. Čili teorie boha jako původce nic neřeší. To spíše když připustím, že je pouze jen hmota, tak to spíše vysvětluje to, co se děje. Sice nevím, kdo tu hmotu udělal, ale pak už všechno dál je vysvětlitelné přírodními ději. Fyzikou, chemií, biologií. A bůh není k vysvětlování příčin potřeba a je to tak snazší a více logické než s bohem. Ale respektuji fakt, že někdo ideu boha potřebuje, navykl si na ní, kdyby o svého virtuálního kámoše přišel, bylo by mu smutno, neměl by se ke komu modlit atd. Já pro vás věřící mám plné pochopení, že to k životu potřebujete. Akorát vám říkám, že to jde i bez toho a dokonce je to bez toho o něco snazší.

:) (Ne, 12. 1. 2020 - 19:01)

Za příčinami a průběhy všech dějů stojí Bůh - je pravda. Nabídka i důsledky jsou hotovy, stačí se rozhodnout pro cokoliv podle svého výběru a pak se můžeme radovat, divit nebo nadávat na Boha, že do nás vložil svobodnou vůli :) ??

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

Takže to nevíš. Zatím, co jsem se o tom s věřícími bavil, tak byli z podobných otázek velmi rozpačití. Část z nich řekla, že za to může satan. Jenže to by znamenalo, že nějaký satan může tvořit stejně jako bůh a to zase nesedělo do nauky jiných věřících, kteří tvrdili, že za to může bůh. V tom případě ale bůh není dobrý ani dokonalý ani všemohoucí a má ještě horší chování než průměrní lidé. Takže je to takový nepříjemný kruh pro věřící. Potácejí se v tom a nedokáží se z toho vymotat.

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 20:01)

Aha, takže více méně ty máš jasno. Ale zase ne až tak jasno :-) když se rád o tom z věřícími bavíš. Oni ti sice řekli dvě možnosti, ale ty sis nevybral, potřebuješ ještě třetí........ Tak jsem tady, dnes jsem se zmínila jak to bylo od počátku. A že Bůh je věčnost, doplním, že stvořil všechno dokonale a krásné. Boží zahrada je toho důkazem. Jenže jsem jednu věc nenapsala. Protože jsem se o tom tady kdysi zmiňovala, tak se nechci pořád opakovat. Ale nevím, kdo jsi a jestli jsi to už tady četl. Pokud budeš číst Biblí hned od počátku, tak musíš zaznamenat, že od počátku tady jsou dvě království. Hned v prvním verši je vzpomenuta propast a tma a pak.... nad vodami se vznáší Boží Duch. V Biblí je psáno, že Bůh je světlo. To znamená, že tma, zlo tady taky je ...... když budeš číst dál po prvním hříchu se dočtes.. " Hle člověk se stal jakoby jedním z nás, neboť zná dobro i zlo.....do prvního hříchu Bůh chránil své děti od zla, hříchu, nemocí...... teď se rozhodli žít na vlastní pěst. Kdysi znali jen dobro. Teď znají dobro i zlo. Bůh jím dál svobodnou vůli, to, po čem toužili......museli opustit království, zahradu Boží a s nimi musel i ten had, který byl tak chytrý, že uměl mluvit..... ten had teď vládne tady na zemi. To je jeho království. Vždyť sám ho nabízel Ježíši......Poté ho ďábel vzal na velmi vysokou horu a ukázal mu všechna království světa a jejich slávu. To všechno ti dám" řekl mu. Když padneš na kolena a poklonis se mi".....Tato země a vše patří ďáblovi. To je jeho království. Jednou přijde čas, kdy tato země bude očištěná ohněm......Blaze mírným, neboť dostanou zemi za dědictví...... Ďábel umí všechno napodobovat. Vzpomeň si jak každý zázrak uměl napodobit v Egyptě. Jedinou věc neumí ale napodobit a to dát život. Protože v něm je smrt, ta tma nad propasti. Kdežto život, je světlo......

Reklama

Přidat komentář