102208 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Bohu není jeho výtvor-člověk
Zase někdo, který čte jen nový zákon. Kdybys dělal to, co řekl Ježíš, že starý zákon platí, tak bys věděl, že Jehova je posedlý po obětech, že je mu libá vůně pečínky z obětiny. Ale má rád i moučné oběti. Není divu, když vypadá jako člověk (stvořil nás ke svému obrazu), tak si rád dá něco mastného. Tak si nevymýšlej, že si boha nelze naklonit. David měl charisma a tak si otočil jehovu kolem prstu, prominul mu i nepřímou vraždu manžela ženy, se kterou chtěl chlípný David lehávat. ------------------------------------------------------------------------------- Už jsem zjistil, že tady na vlákně křesťané blábolí o bohu, kterého si idealizovali, ale on přitom je podle bible úplně jiný. A další jejich porucha mysli spočívá v tom, že vlastně Jehova jejich bůh není, oni obdivují jen Ježíše. ------------------------------ Ale co ten Ježíš zmůže - obyčejný tesař, který si kolem sebe nechal vytvořit božskou legendu. Až půjde zdejší křesťan k tomu světlu nahoře, tak mu Jehova nastaví výhybku do pekla. Protože uctíval Ježíše a ne jeho. A to prosím přes Jehovův výslovný zákaz uctívat někoho jiného.
13. Leden 2020 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Aha, takže tak Rakato. Já
Přečti si po sobě, co píšeš - píšet tak, jako bys měla patent na rozum. A stále platí, že neodpovídáš na námitky ateistů. (I když tentokrát jsi mě překvapila a bodovala, když jsi uvedla odkaz, že i zvěř v ráji žrala trávu.) ------------------------- Já jsem přispěvek Návštěvníka, na který jsi odpovídala, nepsal, jen mě zajímalo totéž - jakým způsobem se změnil zažívací trakt dravé zvěře, když v ráji žrala trávu, a po vyhnání Adama a Evy z ráje najednou žrala i maso. O tom "zázraku" v bibli nic není. Prostě je to jedna z mnoha hloupostí v ní uvedených. -------------------------------------------------- Jinak řečeno - zdáš se mi tak fanatická, že v podstatě bibli rozumově nechápeš, jen slepě věříš každému jejímu slovu. Což je více než jen trapné - to už je překonaný přístup. ------------------------------------------------------------- Přesťaň už fantazírovat a ukaž mi boha v lidské podobě (protože tak on podle bible vypadá). A budu jeho věrný fanda. Neměl by to být problém, když má fyzikálně chemické vlastnosti jako člověk, že?
13. Leden 2020 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko :-) co říkáš osmičce 8
Položenou osmičkou 8_ můžou nekonečno značit jako symbol v matematice, ale o jeho složitější fraktální struktuře to nic neřekne. Ve skutečnosti by tak šlo jenom o dva spojené kruhy, potom bychom se mohli ptát, proč by nemohly být kruhy tři, čtyři, pět,.....,n, takže bych se přikláněl k nějaké té multidimenzní spirále.
13. Leden 2020 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Měsíc míval magnetické pole silnější než Země, dokázaly měsíční kameny. Před miliardami let měl náš Měsíc ve svém jádru cosi jako výkonné dynamo, které produkovalo silné magnetické pole. Když se však dynamo zastavilo a vyhaslo, rozptýlilo se podle amerického vědeckého výzkumu i ono magnetické pole. Při lunárních misích Apollo astronauti nasbírali na Měsíci kameny, které v sobě zachovaly stopy po starodávném magnetickém poli, připomněla studie publikovaná v odborném časopise Science Advances. Většina z těchto hornin byla stará tři až čtyři miliardy let, což je nicméně příliš dlouhá doba na to, aby bylo možné studovat zánik vnitřního měsíčního dynama.
13. Leden 2020 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zatímco Měsíc již celé miliardy let svoji vzdálenost od Země drasticky nemění (před 2,45 miliardy let údajně činila jeho střední vzdálenost asi 330 000 kilometrů, tedy jen asi o 15 % méně), délka solárního dne byla v dávné geologické minulosti skutečně výrazně kratší než dnes. V době vyhynutí dinosaurů před 66 miliony let měl den přibližně 23:36 (23,6) hodiny, tedy asi o 20 minut méně než dnes. V době jejich vzniku před 230 miliony let (svrchní trias) pak den trval přibližně 22:42 (22,7) hodiny. Dinosauři jako Eoraptor tedy znali den o celých 78 minut kratší, než je ten náš. Rok měl tehdy logicky více dní, konkrétně necelých 386 dní. Na počátku prvohor, v kambrické periodě před 500 miliony let, trval den asi jen 21:18 (21,3) hod. a rok měl tedy 412 dní. Tehdejší trilobiti a další obyvatelé moří nevědomky zažívali dny o 2 hodiny a 38 minut kratší než my a zároveň rok, který nabízel přibližně o 47 dní více. V ohromném časovém rozsahu prekambria už jsou rozdíly oproti dnešku samozřejmě markantnější. Přibližně v době vzniku života, asi před 3,56 miliardy let, trval den ještě pouze 8,7 hodiny a rok měl tehdy celých 1009 solárních dní. Krátce po vzniku naší planety (někdy před 4,5 miliardy let) měl pak den – přesně podle dřívějších odhadů astronomů i fyziků – délku trvání jen asi 6,1 hodiny a rok tak zahrnoval přibližně 1454 solárních dní. Tedy bezmála čtyřikrát kratší den a čtyřikrát více solárních dní v roce. Tyto hodnoty vyplývají z opakovaně prováděných radiometrických výzkumů fosilních korálů a přílivových sedimentů stejně jako ověřených teoretických modelů.
13. Leden 2020 - 23:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Noční obloha nad hlavami dinosaurů byla výrazně jiná než ta současná. Nejenže tehdejší souhvězdí tvořily mnohé stálice, které dnes již neexistují, ale naše planeta se navíc pohybovala ve zcela odlišné části galaxie. Zatmění Slunce byla v éře dinosaurů delší a výraznější, neboť se Měsíc pohyboval blíž k Zemi. Ze stejného důvodu panoval o něco intenzivnější příliv i odliv.
13. Leden 2020 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Zase někdo, který čte jen
"Otec a Syn jsou jedno". "Kdo vidí mne, vidí Otce". "Kdo nemá v úctě Syna, nemá v úctě ani Otce, který ho poslal." --- Ty jsi Jehovista, který z Bible nic nepochopil.
13. Leden 2020 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Kdyby sem na vlákno přišel člověk, který nikdy neslyšel o křesťanství, zařadil by je do špatně propracované a hodně ujeté ideologické sci-fi.
13. Leden 2020 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jehovismus je sektářství, vedené člověkem. Tělesné náboženství, ke kterému mají ateisté blíže než ke křesťanství, protože je také více lidské, neboť je z člověka, z litery zákona. Není z Ducha zjeveno od Boha, jako křesťanství, proto křesťanství nevěřící nechápou, protože jim to přijde bláznivé, a o tom je taky psáno. No jo, víru si prostě nikdo z rozumu vyšťourat nemůže, tu ti buď dá Bůh nebo nedá. Tu spásnou víru, kde Kristus je Pán. Ne tělesné náboženství na způsob diktátu, kde JHVH si počeštili, aniž by chápali co to znamená.
13. Leden 2020 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
A (anonym)
Odpověď na "Otec a Syn jsou jedno". "Kdo
proč máš problém s tím že je někdo Jehovista? Co je ti do toho? Jediný kdo tady prudí jsi ty
13. Leden 2020 - 23:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Kdyby sem na vlákno přišel
Proto se tady taky neustále opakuješ. Jako bys měl souseda ze Strážné věže a ten ti dával denně kázání, že to sem znovu a znovu píšeš.
13. Leden 2020 - 23:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na proč máš problém s tím že je
Učí falešné náboženství a mnohé svedou. Doporučuju ti svědectví bývalých svědků, kteří nakonec přijali Krista, co říkají o tom, jak to v té sektě chodí. Kdybys věděl, nedivil by ses tak.
13. Leden 2020 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
haha (anonym)
Odpověď na Učí falešné náboženství a
falešné náboženství, jak směšné...Jak to chodí u jehovistů je všeobecně známé. Jenže ty jsi magor a fanatik. Nemáte si co vyčítat. Najdi si práci a babu nebo kluka, to by ti mohlo pro začátek pomoci. Jinak se tady budeš furt honit za svým ocasem
13. Leden 2020 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Odpověď na Přečti si po sobě, co píšeš -
Lžeš.... přece píšeš..... nebuď drzá a nenapadej mou inteligencí...... schválně jsem prošla všechny svoje příspěvky, reakce na Rakato a nikde jsem nenapadala tvou inteligenci. ..... píšeš tady ve více vydání, jsi tady dost dlouho na to, aby tvé příspěvky člověk poznal i když nejsou pod nickem Rakato, děláš jednu chybu....... tvůj záměr, který tady šíříš celou dobu, stejně se míjí účinků.
14. Leden 2020 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Lžeš.... přece píšeš.....
Nefantazíruj, píšu jen jako Rakato. ------------ A pokud jde o to, že napadáš mou inteligenci, napsal jsem ti, i jak to děláš. Zopakuji: Neustále vykládáš, že bibli špatně rozumím. A tvoje arogance je o to vážnější, že takhle napadáš každého. Jinak řečeno - podle tebe jen ty máš pravdu, a ostatní bibli špatně pochopili. A to přesto, že ti ostatní tě tady už několikrát umlátili argumenty o chybách v bibli, na které většinou neumíš odpovědět. ---------- Měla bys už konečně pochopit svůj problém a začít svou nesnášenlivost krotit. ------------ Každý má právo na svůj názor - tím spíš, když je dobře dokázaný a vyargumentovaný.
14. Leden 2020 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
Odpověď na Nefantazíruj, píšu jen jako
Hele, Rakato. Myslím, že Mima není nesnášenlivá. Zkus se, ty amaterský psychologu, do ní vžít. Psala, že je biblická křesťanka. A není hloupá, všimni si, jak se snaží kdeco zvenku, možná i z vědy, vysvětlovat Biblí. Je pro ni kniha, která je jí oporou v životě, je to její denodenní směr i cíl. To, že v Bibli jsou chyby, no bodeJť by nebyly, když je to vše tak nějak splácáno dohromady a účelově vybráno vlastně z politických mocenských a u Starého ještě národních důvodů . Jenže ve chvíli, kdy se řekne, že je to boží slovo, tak vše získává úplně jiný rozměr.
14. Leden 2020 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mima je hloupá. Je ze všech pobožných účastníků tohoto fora nejhloupější. Ale nejhloupější neznamená nejhorší. Za horší považuji rafinované, úskočné a mstivé lidi. A úskočnější, rafinovanější a mstivější jsou její mužští pobožní kolegové.
14. Leden 2020 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na falešné náboženství, jak
Prej babu nebo kluka. Ty jsi obojetný, že píšeš takové věci?
14. Leden 2020 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Hele, Rakato. Myslím, že Mima
Všichni křesťané jsou nesnášenliví, ale nevypadá to tak, protože pochopili, že v našem ateistickém světě nenacházejí sluchu, a tak se většinou se světáky nebaví. Mima diskutuje, a tak vychází její nesnášenlivost najevo. -------------------------------------------------------- Když se podíváš do historie, nesnášenlivost (a často vražedná) je pro křesťany typická, a začala ihned, kdy se dostali k moci a ty vraždy jim začaly procházet, viz zavraždění alexandrijské učenkyně Hypatie a dalších antických učenců. -------------------------------------------------------------- V podstatě ale Mima nemá na vybranou a musí se chovat fanaticky a nesnášenlivě, protože málokterý křesťan je schopen připustit např. evoluci (třebaže založenou bohem) nebo jakéhosi boha - přírodu, a tak zaťatě vychází z bible a tvrdohlavě odmítá odlišný pohled na ni. -------------------------------------------------------------- (Je to totiž tak svůdné! Když chceš rozumět světu po ateistickém způsobu, musíš roky studovat a stejně víš, že nic nevíš. Ale s biblí? To je jiná káva. Bible ti dá odpověď úplně na všechno a bez učení, a ještě získáš hromadu kámošů. No nekup to!)
14. Leden 2020 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Všichni křesťané jsou
Toto je zrovna film o Hypatii z Alexandrie. Ale mimojiné o napětí a násilnostech mezi ranými křesťany a pohany. https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C1322627071 snímek je situován do doby života Hypatie, pozdního starověku (konce 4.století).
14. Leden 2020 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
sardanapal* (anonym)
Odpověď na Hele, Rakato. Myslím, že Mima
Nicméně Mima , musí být z Rakatova pohledu v určitém směru úplně blbá ... A to třeba i přes VŠ ... Tak , jako sem třebas já zde pro většinu zůčastněných jedním z nejdobřejších člověkův na Světě ...
14. Leden 2020 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
sardanapal* (anonym)
Odpověď na Všichni křesťané jsou
Buďme rádi za umírněné Křesťany ... Nepálila tě bába žehličkou ?
14. Leden 2020 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
:) (anonym)
Odpověď na Všichni křesťané jsou
Stejně zaťatě a tvrdohlavě odmítáš teorii víry přesvědčených křesťanů. Rakato, jaký je rozdíl mezi tebou a jimi co se způsobu přesvědčování dotýká?
14. Leden 2020 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Buďme rádi za umírněné
Jo, umírnění křesťané... Stačí jeden další Hus, který je zfanatizuje a postaví na nohy, a jsme zase v p.deli. Nikdy nevíš.
14. Leden 2020 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Stejně zaťatě a tvrdohlavě
Mezi ateisty a křesťany je takový rozdíl, jako mezi vědou a technikou na jedné straně, a bajkami na straně druhé. Takže např. pokud se chceš někam přepravit, jako ateista jedeš autem, ale jako křesťan na oslu.
14. Leden 2020 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Velká část křesťanů dokáže existovat v obou světech. Viz už zmíněný Jiří Grygar. V práci myslí jako vědec, v soukromí jako pobožný. Žije paralelně dva životy. Život vědce i život věřícího. Ale není fundamentalista. Tzn. že bere bibli jako metafory, obrazy, ne jako literaturu faktu. A proto mu nevadí biblický popis stvoření v 6 dnech. Bere to jen jako připodobnění. Ve skutečnosti Jiří Grygar velmi důsledně trvá na vesmíru starém 13,8 mld let. Na rozdíl od fundamentalistů, kteří věří na vesmír starý jen 6000 let. A kdo věří na vesmír starý jen 6000 let a vznik celého světa v 6 dnech, je to skutečně velmi velmi výjimečný dogmatik. Tohle se dneska vidí jen zřídka a dokonce i obrozeneckých, letničních, protestantských církvích s tím mají problém a připouštějí, že některé věci z bible se nedají brát doslova.
14. Leden 2020 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Vysvětlení (anonym)
Fundamentalisti jsou podobni kreacionistům, někdy se překrývají. Ale ne vždy. Někteří kreacionisti připouštějí starší vesmír. Trvají na kreaci, tedy stvoření, ale připouštějí, že asi tak mladý vesmír není. Takže nakonec od nejtvrdších dogmatiků až po liberály je celá škála různých přechodových variant.
14. Leden 2020 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Za cara se Rusové trápili lidmi, které nazývali лишний человек (zbytečný člověk). Nás ale dnes mnohem trápí tzv. zkažený člověk. Tj. ten, kdo je zblblý nějakou ideologií. A nebývá to jen nějaká náboženská fantasmagorie, ale i civilní ideologie, jako hlavně patologická korektnost, obsese nějakou myšlenkou jako je oteplování, feminismus, patologická láska ke každému debílkovi apod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Klasickým znakem zkaženého člověka je nejen posedlost nějakou ideologii, ale hlavně to, že se nestará o následky, které by přinesla realizace jeho nápadů. --------------- Tak např. vidi malého černouška, který se mu zdá podvyživený a tak volá po tom, aby se do Afriky navezly potraviny. Že negerský taťka okamžitě nadělá deset takových černoušků, takže za dvacet let by musel Afriku živit celý svět, to už ho nenapadne. ----------------------------- Nebo posedlost zelenou energií: Zkažený člověk chce mít všude větrníky a solární panely. Ale už ho nezajímá, že nemá dost baterií, kde by elektriku skladoval, a že někdy vítr nefouká a slunko nesvítí, to mu nedošlo. --------------------------------------------------------------------- Jenže tito zkažení lidé jsou také voliči, a tak jim politikové naslouchají a odsouhlasují jejich iracionální nápady - ať už z důvodu, že jsou také zkažení, anebo si myslí svoje, a chtějí být zvoleni. -------------------------------------------------- Svět se plný zakažených lidí, kteří se chovají ne racionálně, ale ideologicky, a proto pomalu upadá, hlouposti kam se podíváš. A největší je imigrace.
14. Leden 2020 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
Odpověď na Za cara se Rusové trápili
Euroatlantická nebo také židokřeťanská civilizace trpí výčitkami svědomí. Kolonizace, evangelizace, "implementace zkaženosti" nejen do Afriky. A tohle jsou důsledky
14. Leden 2020 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Tony (anonym)
Odpověď na Euroatlantická nebo také
Blábol, přinesli jsme tam civilizaci. a její aplikace se v těch zemích vůbec nezadařila.
15. Leden 2020 - 0:15

Stránky

Přidat komentář