Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 16. 4. 2008 - 13:04)

Karle,tady Alena není.........ale je to tvůj názor.
Je vidět že spousta lidí SJ nemůže ani vystát,ale je spousta i pozitiv na tuto víru.
V bibli je napsano:"budou vás nenávidět kvůli mému jmé".....kvůli jménu jehovy boha,a nenáviděni jsou hlavně SJ,a přitom nikomu nic nedělají,není to paradox?

Karel (St, 16. 4. 2008 - 13:04)

Odpověď Aleně. Nevím odkud by jsme se mohli znát....Momentálně mne žádná souvislost nenapadá. Nicméně děkuji za názor, ten učitel teologie se jmenuje Th.Mgr. Ivo Malý. Bydliště zde z pochopitelných důvodů uvádět nebudu, ale napovím že pochází z východní Moravy. Je na svůj věk neuvěřitelně znalý zejména se perfektně orientuje v Novém zákoně a můžu odpovědně říct, že s výjimkou p. Doc. Dobiáše jsem se z takovým znalcem písma ještě nesetkal. Pomodlení se v ""koutku"" je samozřejmě Kristův výrok a tu myšlenku můžete dokončit i Vy Aleno. Nechtěl bych však aby si v této souvislosti zejména Svědkové jehovovi dělali patent na výklad písma - pro nezasvěcené patent na rozum. Tolik kotrmelců v jejich výkladech od r. 1914 do letoška na to musí mít vystudovaný teolog hódně ale hodně silný žaludek. Uvedu jen pár příkladů: Russel předpověděl že bibličtí proroci vstanou z mrtvých a budou přežívat mezi námi - dokonce pro ně nechal zbudovat jakési příbytky, konec světa měl být již v r. 1914 pak 1931 potom 1950 pak myslím 1969 a nakonec v r. 1975, očkování napřed ne potom ano, antikoncepce napřed ne potom ano, registrace napřed ne potom ano (1993).
Tolik názorových a zásadních kotrmelců neudělali ani adventisté- ze kterých se SJ vyčlenili. Vůbec se nedivím, že teologické fakulty u nás ani v zahraničí nevyučují jejich nauku protože by lektoři museli neustále přepisovat skripta...Od všech lektorů teologie se kterými jsem měl možnost mluvit jsem získal názor, že SJ nejde o základní křesťanské heslo miluj bližního svého jako sebe samého. Místo aby sjednocovali tak rozdělují...Proto nejsou součástí ekumenického sboru v ČR.

Návštěvník (St, 16. 4. 2008 - 12:04)

Z organizace svědků Jehovových je vyloučen každý, kdo trvá na odlišném názoru. Ptáme se: Jakou cenu má osobní názor, kterého je třeba se vzdát proto, aby někdo nebyl pronásledován?

Akt vyloučení zakazuje všem ostatním svědkům Jehovovým, včetně členů rodiny, kteří s dotyčným nežijí v jedné domácnosti, se s ním stýkat, zdravit jej, psát mu, či jakkoliv jinak s ním komunikovat. Tedy naprostou společenskou izolaci. Za porušení tohoto pravidla hrozí opět vyloučení. Maně nás může napadnout: Kteří tyrani 20. století prosazovali stejně hromadný postih? Pro odpověď není třeba chodit daleko

Daniela (St, 16. 4. 2008 - 11:04)

Česko je zemí s nejvyšším procentem bezvěrců a tak diskuze na toto téma je s většinou lidí celkem bezpředmětná. Ale co se týče Svědků Jehovových, je to opravdu velmi dogmatická společnost. Jakýkoli názor mimo oficiální z ústředí se netoleruje, nevede se ani diskuze, prostě se to bere jako hotová věc a když se ti to nelíbí, můžeš jít. Přesněji řečeno musíš jít. Ale ne všichni členové mají tak fanatické názory. I u nás jsou založeny konspirativní netové stránky členů, kteří se poměry u Svědků snaží kritizovat. Nejde o nauku samou, ale o to jak ústředí prezentuje názory svým členům a nutí je novým zájemcům říkat jakoby výklad byl z Bible. A přitom je to opačně. Vymyslí se názor a na ten se pak narazí citace z Písma.

Návštěvník (St, 16. 4. 2008 - 10:04)

Patriku,ty jsi totálně praštěný a jde vidět že do toho nevidíš,a když do toho nevidíš,tak nemel!!Koukni na diskusi "jehovisté" tam jsou články o krvi stažené z netu,a sama jsem koukala!!!!Myslím že jde o nevědomost!!!Až si to přečteš,pak určitě změníš názor na krev.
A co se týče bible,psali ji lidé,ale pod inspirací boha.Bible je nejstarší kniha na světě,která vydržela přes nápor kdy ji chtěli vymazat ze světa.První si najděte informace o daných věcech a pak pište,píšete tu názory,které jsou skutečně k smíchu .

Lasička (St, 16. 4. 2008 - 09:04)

Patriku, zákaz nic neřeší, oni sami vždycky říkávají, že je to naplnění biblickéhi proroctví a to, že praví křesťané budou nejvíce pronásledováni. Naopak u nás mají méně stoupenců než za komunistů, kdy to mělo příchuť čehosi zakázaného. Myšlenky jsou to dobré, ale celá hierarchie zavání dogmatismem. V Brooklynu se vymyslí názor a ten se pak papouškuje ve všech zemích. Kdo projeví jiný názor, je exkomunikován. Tak se nechovali ani katolíci ve středověku.

Patrik (St, 16. 4. 2008 - 06:04)

Svedkove Jehovovi jsou sekta, nebezpecna, proto by mela byt i zakonem zakazana. Veda a medicina nam dala transfuze, uzasnou metodu, ktera jiz zachranila mnoho lidskych zivotu, pricemz nerikam, ze je bez rizik, jako ostatne vsechny lekarske zakroky. Odepreni nebo nabadani k odepreni transfuze v pripade ohrozeni zivota by melo byt hodnoceno jako trestny cin. Lidi, nenechte se zfanatizovat a zapojit do te pyramidove hry, kterou oznacuji jako vira a na jejimz konci ma byt nejake spaseni. Ale to je jen muj nazor. Preji hezky den vsem.

L (Út, 15. 4. 2008 - 10:04)

Jasně že Bible je svatá kniha... ale snení svatější než Korán, Bahagavasgita, upanišady či tantry... cesty jsou různé a cíl je jeden a kdo věří v nějakého antropomorfního boha je hlupák...

K (Út, 15. 4. 2008 - 09:04)

Stavím se plně za názor L, napsala bych to podobně.
A přidám otázku - jak mohou příslušníci monoteistických náboženství vědět, co si přeje nebo myslí Bůh?
Ano, samozřejmě v Bibli stojí... ale Bibli psali zase jen a jen lidé!!!!
Bible je obyčejná kniha poplatná době v které vznikala, nic víc. Nechápu, jak někdo může řídit svůj život podle tisíce let starých mýtů jednoho národa na Středním východě.
Oslovil vás někdy Bůh, takže víte co si přeje? Pak si laskavě zalistujte učebnicí psychopatologie.
Připomínám, že Bibli jsem četla a několikrát, stejně tak mě zajímá antropologie a zrovna tuhle vědu bych doporučla všem, kteří tvrdí, že Bible je kniha knih a že je svatá.

L (Út, 15. 4. 2008 - 07:04)

Děvče děvče. Co takhle místo používání citátů s bible zapojit vlastní nitro?Bohme vůbec nemluvil proti učení Krista, on jeho svědectví šířil. Jeho knihy jsou toho důkazem a to i přesto že se to oficiálním kruhům v té době nelíbilo. On je mimo jiné šířil ne tím že chodil po domech přesvědčovat lidi, ale svým životem a prací a tím čím byl to je jedna věc.
K otázce postoje Jehovistů k jiným filozofiíjím a náboženstvím(protože tvůj výklad z bible je naprosto mimo), dodám snad jen to, že se neliší od postoje islámských a jiných fundamentalistů, skutečně osvícený člověk takhle nesmýšlí.Ramakrišna indický mudrc ze začátku tohoto století řekl toto: Člověk který je vychovaný v lásce k ježíši mám být křesťanem, mohamedán muslimem, protože vůh je jen jeden a jeho jména jsou jen jeho různé tváře, které ukazuje nám lidem. čili jinak řečeno ař on sám byl hinduista nikoho ke svému náboženství nenutil. Takhle si představuju člověka který žije v bohu. a ještě dodám:
Žák se ptá svého mistra:
Které náboženství pokádáte za nejlepší?
Mistr odpovídá: To které nestaví mezi Boha a člověka žádneho slepého prostředníka, žádnou umělou organizaci.
?ák se diví: Ale pak je otázka bude -li to správné náboženství, náboženský cit musí být usměrňován, někým řízen
Mistr odpoví: K tomu nepotřebujeme kněze ani chrámy(a já dodávám, ani Svědky Jehovovy a ani knihy jako jsou bible ne), ale oddanost srdce a pokoru ducha, jedině to nás usměrní k Bohu.
Žák se ptá. Co tím myslíte?
Mistr: myslím tím utišení myšlenek, které je i ztišením osobního já, jedině pak k vám mluví Duch. je psáno: Hlas ticha je lepší než hlas kněze

Zlus přemítat sama za sebe a ne za nějakou organizaci, pak třeba vyjdeš ze sebeklamu:-)

Ilona (Po, 14. 4. 2008 - 23:04)

Ještě bych ráda odpověděla na otázku, jestli jsou Bohu přijatelná všechna náboženství. Pojďme se podívat do knihy Soudců.
Izraelští synové opět činili to co bylo špatné v Jehovových očích, a začali sloužit Baalům a obrazům Aštoret a bohům syrským a bohům syny Ammona a bohům Filištínů. Opustili tedy Jehovu a nesloužili mu. A tak Jehovův hněv vzplanul proti Izraeli.
Z tohoto úryvku z Bible je jasně patrné, že když někdo uctívá něco nebo někoho jiného než pravého Boha, Stvořitele nebes a Země,je tento způsob jeho uctívání pro Jehovu nepřijatelný.

Ilona (Po, 14. 4. 2008 - 22:04)

L víte co je zajímavé, že mystik Bohme, říká pravý opak toho, co učil Ježíš, Boží Syn.
Nařídil nám, abychom kázali lidem a dávali důkladné svědectví, že je to On, koho Bůh pověřil, aby byl soudcem živých a mrtvých. O něm vydávají svědectví všichni proroci, že každý, kdo v něj věří, získává odpuštění hříchů prostřednictvím jeho jména.
Navíc písmo říká, že žádný, kdo na něm zakládá svou víru nebude zklamán.
Každý,kdo vzývá Jehovovo jméno bude zachráněn.(Římanům 10:13)
A dále pokračuje.
Jak ale budou vzývat toho v něhož neuvěřili?
Jak uvěří v toho o němž neslyšeli?
Jak zase uslyší, nebude-li někdo kázat?

Víra následuje za slyšeným. Slyšené je zase prostřednictvím slova o Kristu.

Ilona (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Milá Lasičko,
děkuji ti za podnět, skutečně patřím k svědkům Jehovovým vůbec se za to nestídím, právě naopak jsem na to náležitě hrdá, že právě já jsem byla shledána hodnou toho, aby si mě Jehova vybral mezi lid, který nosí jeho jméno. Samozdřejmě nebylo to jen tak musela jsem změnit svou starou, špatnou osobnost a obléci novou lepší.
Nezmiňovala jsem se o tom, protože mi to zatím nepřišlo důležité, chtěla jsem a chci v této diskusi zdůrazňovat láskyplné vlastnosti svého milovaného Boha Jehovy. A věřte mi, že si to skutečně zaslouží.
Mějte se krásně

PS:Děkuji ti za podporu malé x.

Návštěvník (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Onanujte je to zdravé, serte na bibli, Bůh na vás prdí, svědci jehovovy patří za katr

x (Po, 14. 4. 2008 - 09:04)

Takový blud jak tu píše "L" jsem ještě neslyšel, že Bible je nějaký kompilát z nějakého koncilu, z toho je vidět, že o Bibli nic nevíš a ani Bibli jsi nikdy nečetla. Bibli uznavají za Knihu knih i ateisti a na zapadě, kdo Bibli nečetl, tak má mezeru ve vzdělaní. Jestli tu někdo opakuje něco, tak jsi to ty, protože opakuješ něco co tě na učili ve škole o evoluci a o Bohu víš pouze to, co jsi někde slyšela, nebo ti nějaký duchovní o Něm řekl, ale co Bible říká o Bohu nevíš a ani nemůžeš vědět, protože jsi se do ní nikdy nepodívala. Tu pokoru bys potřebovala pravě Ty protože tady píšeš lži, něco co absolutně nemůže byt pravda, protože tyto nesmysly není problém si ověřit, že to není pravda, naopak to jak se tady projevuje Ilona svědčí o pokoře, nikoho tu neuraží nic si nevymyšli a pokorně tu předkldá důkazy z Bible, takže každý si může ověřit, jestli to v Bibli je anebo není a to že cituje Bibli je jen důkaz , že Bibli zná a na rozdíl od tebe ty svoje tvrzení nemůžeš ničím podložit, jenom tím, co o tom někdo řekl, prostě jedná paní povídala, ale žadný ověřený důkaz nejsi schopná předložit a tady tlacháš na internetu nesmysly a tu ještě něco mluvíš o pokoře.

L (Po, 14. 4. 2008 - 07:04)

Ilono právě proto ýe neustále cituješ s bible ukazuje že o bohu nevíš vůbec nic.... "Ty kdo jsi poznal boha raději o něm mlč" To kdysi napsal významný mystik Jkob Bohme a to byl obyčejný švec:-)

Vždycky mě fascinuje ta křesťanská nadřazenost vůči všemu. Bible není jediná svatá kniha jsou další a mnohem starší. To čemu říkáme bible je nějaký kompilát z nějakého koncilu, kde kardinálové a ne bůh rozhodovali co tam smí zůstat a co neTakže nám z toho všeho zbylo jen několik evangelií plus něco navíc. Tekž o inspirování stvořitelem bych pochyboval.
Pokud máš postoj k evoluci jaký máš, pak skutečně o bohu nevíš nic a o bibli také ne. Vždyť co je zázračnějším projevem absolutna než evoluce? To že se říká že to bylo sedm dní je symbol, který je ti utajen právě proto že jsi povrchní věřící a opravdu jsi boha nepoznala a opakuješ naučené fráze.
Důkazem je i tvé duální myšlení (na jedné starně jsem já a modlím se k velkému bohu), ale přece ty a absolutno jste jedno. To světlo září v každém z nás a v každé projevené jsoucnosti, takže nejsem odděleni
Ještě k té nadřazenosti. Ta se často nevyplatí. Židé vždy říkali že jsou vyvoleni bohem a jak dopadli? Od pogromů k holocaustu. Stejně tak Hitler opakoval že je vyvolen bohem aby nastolil nový řád a kam dospěl?
Chtělo by to více pokory nemyslíš?
Pokud boha skutečbně v sobě cítíš, neblíbol o tom na netu, ale pracuj, pomáhej a najdi v sobě vnitřní klid a netlachej na internetu

Lasička (Ne, 13. 4. 2008 - 21:04)

Ilono, už se to tu probíralo, že třeba Adventisté s.d. se zásadně představují a pozvou vás do modlitebny. Svědci Jehovovi se zásadně nepředstavují, mlží o dobrém poselství apod., jakoby se za název své sekty styděli. Proto jasně odpověz! Jsi Svědkyně Jehovova? Boží jméno totiž používají zejména oni.

Iva (Ne, 13. 4. 2008 - 19:04)

Ilona si to píše sama a provokuje k další debatě

Andy (Ne, 13. 4. 2008 - 18:04)

Je vidět, že to co Ilona píše, je pro ni skutečně důležité a má o tom i přehled.Kdo vám dnes dá tak podrobný popis Boha z Bible, je vidět, že nad tím musí přemýšlet a studovat to.

Jožka (Ne, 13. 4. 2008 - 18:04)

Moc děkuji Iloně, že konečně začala psát o něčem skutečně důležitém. Vážím si lidí, kteří si v dnešním světě udělají čas na duchovní věci a na to, aby pomáhali druhým lidem.Bravo.
Držím Ti pěsti.

Reklama

Přidat komentář