Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

:-D (Čt, 9. 1. 2020 - 17:01)

El Šadaj (אל שדי‎‎) - „Bůh všemohoucí“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BE%C3%AD_jm%C3%A9na_v_judaismu

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 23:01)

Španělská středověká píseň https://m.youtube.com/watch?v=dM47aoB6eZ0

Židům 19 (St, 8. 1. 2020 - 22:01)

a zapij vodou

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Ježíš byl Žid a Židem chtěl zůstat - aspiroval na stejnou úctu, jakou měli starozákonní prorokové, ale protože byl radikální, arogantní a hodně si vymýšlel, Židé ho prokleli a zatratili. Nějaký tesař jim nebude poroučet. ------------------- A to je celý Ježíšův příběh v kostce. --------------------------------- Není důvod mu věřit, protože jeho vrstevníci a jeho krev - Židé - jej shledali lehkým a bezvýznamným, ba dokonce zločinným.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Můžeš citovat jako o život, ó pomýlený, na pravdě ti to nepřidá. Citace jsou známkou rozumové beznaděje a náboženského vlezdoprdelkovství.

Židům 17 (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Spolkni ho

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Buď existuje trojice, tj. že Jehova se rovná duch a duch se rovná Ježíš, anebo neexistuje, a Ježíš by tedy mohl být něčím synem. Ale obojí dohromady platit nemůže. I Pepíček z paté třídy to chápe. Tak tady nesurfuj na vlně pomatenosti a soustřeď se na logiku toho, co píšeš.

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 22:01)

Ježíš je Syn člověka z Marie a Syn Boží z Otce. Bůh se vlastně v Ježíši Kristu člověku dal poznat osobně, pokořil se ale že byl jedním z nás a zemřel za nás, dobrovolně ze své vlastní vůle. I když na tomto nic nelogického není, tak logiku do toho nemá cenu tahat, nebo na ní v této věci spoléhat. Je psáno, že Bůh připravil "co ani člověku na mysl nepřišlo", a to se bude týkat více věcí. Logika totiž celkem běžně člověku na mysl přichází a tedy logické závěry nikoho nemohou překvapovat. Ale u Boha to je jiné. S logickými výklady jsem se setkal u Svědků Jehovovích, ti to mají v oblibě, jenomže ti jsou zcela mimo zdravé učení. Někdy to vypadá, že mají blíž k ateismu než ke křesťanství, protože ty coby ateista píšeš někdy věci jako oni. Bůh je jeden jediný, ale zároveň můžeme vidět, že toho jediného Boha, kterého jméno se Židé obávají vyslovovat, nahrazují slovem Adonaj, což je v hebrejštině mn.číslo slova pán nebo vládce, taktéž Elohim vyjadřuje mn.číslo jako božstvo, přestože z textů vyplývá, že jde o jednoho Boha. V knize Genesis také Bůh mluví o sobě v množném "učiňme". Trojice byla dosvědčena, troufnu si říci, přímo Božím Duchem celé historii křesťanstva, lidem, kteří se usilovně modlili a Bůh jim tu pravdu zjevil, vnuknutím, zjeveními, mnoha způsoby. I mou modlitbu vyslyšel a ukázal mi Trojici. Téměř dvacet století to Bůh lidem ukazuje a potvrzuje. A pak přijdou někteří chytrolíni, kteří tomu nerozumí a ani v Boha nevěří, a začnou to zpochybňovat, na základě přečtených některých pasáží Bible, které špatně nebo vůbec nepochopili. Jisté je to, že kdo v Boha nevěří, ten Bibli ani nemůže dobře chápat.

Židům 15 (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Vem si prášek

Židům 13 (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Nezapomínejte ovšem na dobročinnost a štědrost, neboť takové obětí jsou Bohu příjemné.

Ozeáš 6 (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Chci totiž lásku, nikoli obětí, poznání Boha spíš než zápaly.

Daniel 9 (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

On potvrdí smlouvu s mnohými v týdnu posledním. Až pak.ten týden dojde do půli, obětem i darům konec učiní.

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 20:01)

Když k tomu připočtu, že "se pořád směju jako debil" jak už mi pár lidí řeklo, tak nic moc tedy.

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 20:01)

Matouš 10 22 Budou vás všichni nenávidět pro mé jméno; ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen. --- Tato slova Páně přinášejí útěchu. Avšak nemohu říct, že bych od všech lidí cítil vůči mě nenávist, ale zrovna tak nemohu říct, že bych si myslel, že všichni, kdo mě nenávidí, činí tak pro jméno Páně. Ale také mohu říct, že nevím, jestli to ti lidé mají vědět a až potom nenávidí, anebo nějací nečistí duchové jsou v nich a poznají člověka v Kristu. Mohu však pokusit se objektivně uznat, že někteří mě nenávidí pro moje lidské chyby. Ani já sám sebe nemám moc v oblibě.

Návštěvník (St, 8. 1. 2020 - 20:01)

Setmělo se, je večer, úzkostná a depresivní porucha Jirky se opět začíná projevovat.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 19:01)

Že Jehova nenechal zfanatizovaného Abraháma zabít vlastního syna není žádáný dobrý skutek nebo důležitý čin, protože je normální nevraždit vlastní děti. A kde je tady to boží "Nezabiješ."? Když to byla boží zásada, kterou našeptal Mojžíšovi v rámci desatera, proč to neřekl dříve Abrahámovi, aby vůbec ten nápad nedostal? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To nic nemění na tom, že Jehova je stroj na zabíjení, viz tisíce jeho obětí v Egyptě, v Kanánu, a byl také nemorální - viz jeho štvaní Židů proti kananejským a filištínským králům, z čehož pošlo další vraždění.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je směšné vytáhnou jeden nebo dva argumenty ve prospěch Jehovy, a ignorovat jeho genocidu národů, zabíjení a zlovolnost. Cože? Že nemáme právo soudit boha? Ale máme - když si vybíráme boha, kterému uvěříme, díváme se na skutky bohů.

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 20:01)

Abraham byl vystaven zkoušce důvěry Bohu, v níž obstál. Jeho syn Izák byl nakonec ušetřen, protože Abraham zcela důvěřoval Bohu. Ale proč mluví nevěřící o tomto příběhu? Jako by pořád zapomínali, že Abrahamova syna Bůh ušetřil, ale svého jediného Syna neušetřil a dal Ho za nás za všechny. To Bůh Je Ten, Kdo Dává, a člověk ten, kdo přijímá.

T. (St, 8. 1. 2020 - 18:01)

To je pravda. Kdyby býval Abraham toho syna zabil, možná by byl pochválen ještě více

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 20:01)

Nebo jestli cítíš potřebu se za ten svůj komentář omluvit, tak se omluv, ale ne mně. Sice vyjadřuje nepochopení, ale jeho psaní vedla, připadá to, zloba.

Jirka (St, 8. 1. 2020 - 19:01)

To z tebe ale mluví akorát zaujatost vůči křesťanství. Asi proto, ze říká, že dobrý skutek člověka nespasí a naopak každý potřebuje smýt hříchy. Všimni si ale, že Bůh nedopustil, aby Izák zemřel. Vaše nenávist, a teď myslím tvoje, i toho anonyma, co mi tu pořád podsouvá, že vyhrožuju peklem, a dalších podobných, stojí na nepochopení této víry a podstaty křesťanství. V podstatě Ježíš řekl něco podobného, kdo miluje otce a matku více, nežli mne, není mne hoden, kdo miluje syna nebo dceru více nežli mne, není mne hoden. To znamená, že milovat Boha máme více i než blízké členy rodiny, více než sebe. Skutečná víra takový postoj opodstatňuje a dává mu smysl i logiku. A logicky zase opačně, kdo nevěří, nebo vlažně věří, tak miluje více lidi než Boha.

Reklama

Přidat komentář