Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

D (St, 1. 1. 2020 - 02:01)

"IzIÁŠ"? Takto názvoslovně kurvíš centrální figuru Starozákonního evengelia? To jsi ex-frekventant vysokoškolského teologického kursu? Být tebou, skočil bych do poloslaného Labe!

Tony (St, 1. 1. 2020 - 02:01)

Na poloslaném Labi jsem byl před pár dny, spíše na jeho pravostranném přítoku, který je za přílivu téměř 50 km splavný, který se jmenuje Stör.

D (St, 1. 1. 2020 - 02:01)

Jednou z alternativních teologicko-narativních možností pojetí martyria Jezáji "Ježíše Krista" je pochopitelně narativ jeho lámání kolem v žaláři.¶ V rámci tohoto alternativního narativu je žádoucí negovat veřejnou popravu Jezáji přibitím na Dřevo na Golgotě, a místo toho se soustředit na možnost jeho rozlámání kolem v cele jeho jeruzalémského žaláře, jež má precedens v žalářním stětí Jana Křtitele.¶ Byl-li by (ano!) Jezája takto popraven, stalo by se tak jistě v rámci tête-à-tête seance s katem v Jezájově zadržovací cele.¶ Kat by prostě vkročil do této cely, informoval by Jezáju, že jej přišel rozlámat a vplést do kola, rozdělal by si svoje popravčí nádobíčko, a začal by pracovat. Kosti by mu přerážel s pomocí ocelového sochoru, podložené k tomuto účelu speciálními olověnými bloky. Po zlámání kostí by Jezájovi uřízl hlavu, aby dekapitované tělo umně varanžoval do popravčího kola, a jeho hlavu poté přibil hřebíky do pomyslné kolové osy.¶ Mater dolorosa, která by při této kvalifikované popravě čekala před celou, by poté dostala příležitost pietně stát za dohledu kata nad zmučeným a dekapitovaným Jezájou, zapleteným do kola, umístěného na podlaze cely, asi tak 15-20 minut.¶ Jakpak by asi takový způsob Jezájovy popravy ovlivnil celou křesťanskou teologii a katechismus?! A jakpak by asi výtvarně a ideologicky působilo, kdyby stylizované popravčí kolo se zapleteným tělem a uříznutou hlavou přibitou do osy kola bylo symbolem křesťanství namísto kříže!?

Rakato (St, 1. 1. 2020 - 16:01)

Napiš příště jen stručně, žes zase zapomněl navštívit svého psychiatra, bude to rychlejší než popisovat mučení. (Jinou informační hodnotu tvůj text nemá.)

D (St, 1. 1. 2020 - 16:01)

Tak někteří lidé mohou takové popisy prožívat, a dostat se tak díky nim do slavnostně pochmurné nálady, která je přiměřená prvnímu dny nového roku a nové dekády, jež bude určitě ve znamení relativního poklesu ekonomického, politického i vojenského významu regionu, do něhož jsme zasazeni.

Rakato (St, 1. 1. 2020 - 18:01)

Kromě tvé podlomené psychiky jsi navíc ještě ožralý ze včerejška, a potom to tady vypadá jak deníček z psychiatrie. Viz poznámka, že se úmyslně dostáváš 1.1. do pochmutné nálady. My, co máme pět pohromadě, víme, že pochmurná nálada přijde sama. ------------------------------------
Dělej si spíše starosti o sebe, než o region.

D (St, 1. 1. 2020 - 18:01)

Zase jeden, co se ke mně vztahuje v jakémsi superiorním plurálu. Já mám být podlomeným (a k tomu ještě i ožralým) izolovaným jednotlivcem, zatímco rádoby polyglotní penzista Otakar má být součástí jakési duševně zdravé, střízlivé a vnitřně dobře provázané masy.¶ Lidé, kteří mají potřebu se vůči mně vztahovat tímto způsobem, trpívají velikou úzkostí a nejistotou, kterou maskují právě svým verbálně superiorním pseudokolektivismem.

Rakato (St, 1. 1. 2020 - 21:01)

Jen neobratně kopíruješ diagnózy nás, amatérských psychologů. Směju se ti. Ha, ha, ha...
Já se nestydím zato, že jsem součástí zdravé populace. Je nás sice stále méně (co nevidět bude třetina Čechů trpět nějakou psychickou poruchou jako ty), ale hlídáme se, pěstujeme zdravý životní styl, chodíme na hyperbarickou oxygenoterapii, do solné komory, do ledové komory, aromakomory ... Ale stojí to hodně peněz. Nevím, jak dlouho budu mít na to udržet se duševně zdravý. Ty jsi skončil v kolikati? Ve třiceti? Je vidět, že v tom psychotickém rauši už jedeš hodně dlouho. No nic, jednou tak skončíme všichni.
----------------------------------------- Nebraň se tomu přiznat barvu. Tvé přiznání tě osvobodí.

Tony (St, 1. 1. 2020 - 19:01)

Milé Déčko, to sis tu na doktorce udělalo samo.

D (St, 1. 1. 2020 - 20:01)

No že to říkáš právě ty, blízký druh všelijakých Jakubů a oběť pronásledování ze strany různých Zkoumalů, Hvězdounů a jiných cirkumfetišistů.

D (St, 1. 1. 2020 - 16:01)

... která je přiměřená prvnímu dnu nového roku a nové dekády, ...¶ Plést si "u" s ypsilonem může jenom ten, kdo byl v minulosti mučen ruštinou. Opět příležitost se hořce politovat.

Rakato (Po, 30. 12. 2019 - 21:12)

Ježíš, toto vlákno je zase plné hloupostí.

D (Po, 30. 12. 2019 - 07:12)

Stabat mater dolorósa juxta Crucem lacrimósa, dum pendébat Fílius.¶ Vybaví si každá matka bezprostředně po smrti svého syna, zejména pak smrti náhlé a neočekávané, své bolesti při porodu daného konkrétního, právě zhynuvšího, dítěte? Zejména bolesti při vypuzování plodu skrze děložní hrdlo, které jsou podle některých ženských svědectví ještě palčivější než při konečném průchodu novorozence vaginou?

Rakato (Po, 30. 12. 2019 - 15:12)

Píšeš o bolesti a smrti. Pěkně. Pracuje se mi s tebou dobře, protože dodržuješ pokyny - tj. ponořit se až na dno své chandry. Můžeš si zazpívat i tklivou dumku, ta dá tvému propadu hloubku. Pak se můžeš postupně vynořovat na světlo, jako psychicky obrozený člověk. Můžeme tomu říkat i restart.

D (Po, 30. 12. 2019 - 21:12)

Nějak si tu opakovaně pohráváš s ruským jazykem a ruskými pojmy...

Papa (Po, 30. 12. 2019 - 14:12)

omnius deocemi

Rakato (Po, 30. 12. 2019 - 15:12)

Zase na internetu? Omnium malorum origo otium! -----------------
My latiníci poznáme latinského nedouka. Pax vobiscum, milý synu.

D (Ne, 29. 12. 2019 - 20:12)

Fotografie skromného hrobečku, kde nešťastný mladičký Ritchie Valens odpočívá v Pánu po boku své milované maminky, Concepcion Reyes "Conchy", která skonala dne 18.10.1987.¶ https://www.seeing-stars.com/Images/Slides/Markers/RichieValens.JPG

Rakato (Ne, 29. 12. 2019 - 21:12)

Живому квартирка, мёртвому могилка.

D (Ne, 29. 12. 2019 - 18:12)

Kdo chce vidět pietní fotografii Ritchie "Valense" Valenzuely poté, co mu prudké údery do hlavy rozjebaly mozkovnu, ať si klikne sem: https://i.pinimg.com/236x/1d/2b/6c/1d2b6c5e273d7b9c771a3ecef1a021ef.jpg ¶ (Nebojte se, minimálně obličejová část povrchu hlavy je zachována velmi uspokojivě.)

Reklama

Přidat komentář