Reklama

v hodině na záchod ano nebo ne?

Autor diskuse
anonym

co si o tomto problému myslíte vy, je správné aby mohli žaci a studenti chodit během vyučování na WC nebo ne? 

Návštěvník (Pá, 3. 1. 2020 - 12:01)

Nechci tady nikoho odsuzovat, ale musím se tomu smát, chudinky dětičky vystresované a počůrané. Chybí jim samostatnost, nic jiného v tom není. To je furt mami, mami, mami a střet s realitou bez maminky neustojí. Jo, nová doba. Tak jim ráno dejte plínky a je to vyřešeno. A poučte se jak na to, už tady taková diskuze je : Má 15ti letá dcera chce nosit plenky. Ta to chce mít bez starosti a není v tom sama.

Jolana (So, 4. 1. 2020 - 11:01)

přesvědčit holku aby nosila do školy ještě na základce plínku je nemožný a já se nedivím. Pro ní to je tak ponižující, snad ještě víc než kdyby se jí stalo, že nevydrží a počurá se. Zkoušela jsem to, bezvýsledně.

Žaneta (Pá, 3. 1. 2020 - 11:01)

tak si dejte pozor i na ZŠ v Jaroměři- Josefově. Odtud jsem také dceru po dvou měsících dala jinam.Důvody ? Naprosto totožné !

Našla jsem to tady (Pá, 3. 1. 2020 - 11:01)

náhodou a za tohle téma děkuji. Jako i jiné maminky s tímto problémem jsem přišla do styku hned na podzim, kdy malá nastoupila do první třídy v Rožnově pod Radhoštěm a první problém nastal již druhý den, kdy holka nesměla odejít a nevydržela a s pláčem se počůrala ve třídě. Podruhé se to přihodilo za další týden a to už jsem taky řešila s učitelkou a prý naše holka je jediná,co nevydrží a ostatní s tím problém nemají. Při tom dcera doma když potřebuje to dokáže vydržet i dlouho nebo když někam jedeme autem a není kde zastavit a nepočůrá se. A vrchol všeho bylo, když na začátku prosince učitelka nutila holku, ale i ostatní při obědě, aby všechno snědly a nic nenechaly a holka z toho pak zvracela až do večera a už v žádném případě do školy nechtěla a až panicky odmítala ráno se oblékat a tak jsme ji daly jinam a je to OK. Jen se tedy ptám, proč to jinde jde a někde jsou ve školách zatvrdlý šikanózní režimy, které potlačují běžné potřeby a svobodnou vůli dětí? A pro toho pana chytrého, co sem píše, jak vše vydrží a je king - tak v této ani v té nové škole nesmějí mít děti mobily ve třídě ani o přestávce a jsou důmyslně uloženy v přihrádkách pod dozorem učitelky a jsou k dispozici jen v naléhavém případě. Tady na venkově s tím rodiče vesměs souhlasí a nemáme s tím problém.

Veronika (Pá, 3. 1. 2020 - 10:01)

politiku si prosim reste jinde, tato stranka je urcena pro radu a pomoc rodicum a detem, kteri zazili situaci, kdy je ucitelka nepustila na zachod.

PP (Čt, 2. 1. 2020 - 12:01)

Co to má co společného s demokracií?

Jirka. (St, 1. 1. 2020 - 16:01)

Dodatek: dál už se nebudu vyjadřovat, protože v současné době je svoboda názoru a slova pouze pro někoho a nehodlám mít nějaké problémy.

Návštěvník (St, 1. 1. 2020 - 14:01)

Proboha, přestaňte s těmi nesmysly s žalobami a udáváním a nedělejte z těch dětí mamánkovské nesamostatné chudinky. Radši je naučte samostatnosti, co z nich potom bude? Neustálí závisláci na mamince, co se budou počůrávat do smrti? Pokud je dítě nemocné, tak ať doktor napíše papír pro školu a jinak to musí vydržet. Jenže když o přestávce dělají blbosti a potom jejda, já potřebuju, tak je to jejich blbost. Nabije si slušně napsáno pusu a příště si dá pozor. O tom to je.

Doktor (St, 1. 1. 2020 - 15:01)

Je to omezování důstojnosti , emoční a lidské svobody člověka. Osobní potřeba a pocity jsou v demokratickém světě nadřazeny normám a osnovám výuky a jiných školním řádů. Pokud tomu tak někde není, lze snadno prokázat pochybení a vysoudit morální i finanční satisfakce.

Jirka. (St, 1. 1. 2020 - 15:01)

Ale tady není demokracie, tady je podivný chaos a snaha zavést sociální anarchii, aby si každý dělal co chce. Demokracie vypadá jinak.

Jak? (St, 1. 1. 2020 - 15:01)

Jak vypadá demokracie ,pane kolego?

Jirka. (St, 1. 1. 2020 - 16:01)

Demokracie je forma vlády, ve které se oprávnění občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Demokracie sama nemůže zajistit osobní a politické svobody, pokud nejsou přítomny instituce občanské společnosti. Přímá demokracie – lid vykonává státní moc přímo rozhodnutím, vyslovením své vůle (referendem, přímou iniciativou, přes internet).
Zastupitelská demokracie (reprezentativní, nepřímá) – lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …). Takže příklad: když si lidi zvolili Babiše a Zemana, tak smolík pro ty co demonstrují za sesazení, to už není demokracie, ale snaha o sesazení svobodně zvolených zástupců. V příštích volbách je možnost to změnit. Tím nic neschvaluji ani neobhajuji. Demokracie by měla končit před branou firem, škol, nemocnic atd. Protože potom vypukne chaos, od toho tam jsou ti co jsou určeni to řídit a od toho je třeba ve škole rodičovské sdružení, které by mělo podat námitky proti současnému špatnému stavu.

Veronika (St, 1. 1. 2020 - 11:01)

Zaloby bych urcite nepodala, kdybych nechtela odskodne, moudre je dat dite do jine skoly, ale kdyz neuspeji u reditele coz nebyva tak podnet na inspekci, i kdyz dam dite do jine skoly tak zaridit aby se to tam nestavalo jinym detem a nebo se spojit s ostatnimi rodici a napsat na inspekci hromadne, vzdy je nejake reseni a presne jak pise Terka nic takoveho si nesmeji rodice nechat libit, Terka to vyresila taky dobre, hlavne ze se dcerce ve skole libi a je spokojena.

Waco (Ne, 29. 12. 2019 - 16:12)

Jop. Taky si říkám na co jsem se učil všechny ty hovadiny který jsou mi v praktickém životě na nic :)

Pavel Š. (Ne, 29. 12. 2019 - 16:12)

Pravda, proč se učit, je to zbytečné. Nač jsme se učili tolik nesmyslů, když v automobilce na pásu mi ukázali co a jak mám namontovat a víc nepotřebuju. Jo a na záchod jsme o hodině taky nesměli, abychom nezameškali. A bylo to k ničemu.

Fr. Mach (Ne, 29. 12. 2019 - 12:12)

Naprosto souhlasím. Děti z objemu učiva potřebují pro praktický živozt jen minimum a biflování a známkování je jen státem schválená šikana dětí a probouzení nezdravé soupeřivosti a šikany klasické. Na chození na záchod je potřeba dát důraz i v hodině a nepodporovat tak škodlivé fyziologické procesy v dutině břišní a pánevním dnu nezletilých.

Návštěvník (Ne, 29. 12. 2019 - 13:12)

Já bych školu úplně zrušil, je to týrání dětí, naučil bych jr zacházet jen s mobilem a ostatní nechal na nich. Je to zkažených několik let dětství a mládí.

Návštěvník (Ne, 29. 12. 2019 - 11:12)

Kam směřuje české školství? Bude důležité zmenšit objem učiva, říká Jaromír Beran z ministerstva. No vida a hned bude dost času na chození na záchod v hodině.

Zoboustran (So, 28. 12. 2019 - 13:12)

A teď si představte situaci, že učitelka dítě pustí na WC, ono si zvrtne nohu na schodech, nebo spadne ze schodů, apod. A najednou tady budou další výkřiky těchto matek, s jedinou změnou, půjdou si stěžovat za ředitelem, protože učitelka dítě nehlídala a měla by být potrestána.

Návštěvník (So, 28. 12. 2019 - 19:12)

To je pravda, to pak bude řevu a žalob.

Reklama

Přidat komentář