Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Marián (Ne, 10. 3. 2019 - 12:03)

Ahojte, som 10 deň po TEP, operácia prebehla bez problémov bolesti nemám od začiatku čo je super
a už som doma ale od včera mi začal opúchať členok bez bolesti na operovanej nohe keď sedím alebo chodím, ak ležím dlhšie tak členok odpuchne. Neviete či je to normálne? Máte s tým skúsenosti? Ďakujem.

pájja (Pá, 15. 3. 2019 - 07:03)

Mariáne, já musela šest týdnů po operaci, celou dobu co jsem brala tablety na ředění krve, nosit přes den stahovací podkolenky (nebo bandážovat nohy obinadlem).

Věra (Po, 11. 3. 2019 - 08:03)

Mariane tomu se dá předejít stažením nohy buď obinadlem nebo stahovací punčochou, ale musíš mít doma někoho, kdo ti nohu zaváže. Sám si to neuděláš. Nebo jsem si po první operaci, když manžel chodil do práce, chodila dvakrát denně na hodinu lehnout. Taky to pomohlo a srovnala jsem si záda od berlí.

Marián (Po, 11. 3. 2019 - 10:03)

Věra ďakujem za odpoveď, nohu cez deň mám stiahnutu možno nie až tak silno, od dnes som si kúpil aj Wobenzym tak hádam ten opuch rýchlejšie prejde.

Dana (So, 9. 3. 2019 - 22:03)

Nastal den "D". V pondělí by měla proběhnout operace. Moje druhá TEP. Vzpomeňte si na mě a držte mi prosím palce ať to dobře dopadne. Díky všem

Věra (Ne, 10. 3. 2019 - 11:03)

Dano, myslela jsem na tebe - je už březen - kdy budeš mít termín a ty jsi takhle překvapila. Budu na tebe myslet a budu držet palce. Dopadne to dobře, věř tomu a napiš až to bude možné.

Milena (Čt, 7. 3. 2019 - 21:03)

Když vás tady čtu tak vám mohu jen skryté závidět.Ja byla na první tepce v 52 letech,kyčel ta zlobila již moc dlouho,za dva roky reoperace,další rok koleno a nyní mne čeká zas prý reoperace kolene,je to druhá noha než kyčel.uz nevím co se se mnou děje,že to tak mám
Není mne ještě ani ,,60 dat a přeci nejde pořád reoperovat,nemáte s tím prosím někdo zkušenosti// ,??

Věra (Pá, 8. 3. 2019 - 20:03)

Mileno a proč jsi měla reoperaci? Já mám taky TEP kyčle reoperovanou a mezi tím TEP kolena na druhé noze. Teď se snažím oddálit operaci druhého kolena. Moc ti rozumím.

Návštěvník (Ne, 10. 3. 2019 - 20:03)

kyčel ? to jsem upadla,takže se to uvolnilo a koleno? pry špatně položena endoprotéza,no děs,strašně se bojim co bude dal,za pár roku\? a proč si ty byla na reoperaci a koleno drži?

Věra (Po, 11. 3. 2019 - 09:03)

Mně se uvolnil kyčel prý námahou po operaci kolena. Až vloni, tři roky po reoperaci, jsem se dozvěděla, že mi dali malou velikost. Koleno zatím drží, jen v něm to železo cítím - takový tlak. Čeká mě ale asi ještě jedna operace, kdy by mi měli vyměnit destičku, která nahrazuje chrupavku za silnější. Ale hlavně že železa slouží bez nich bych už sotva chodila.

Milena (St, 13. 3. 2019 - 08:03)

JEJDA takže vam dali malou velikost,to se jim často stáva,jak to slychávám.A koleno jak pišete asi neboli,jen ten tlak,a ten není bolestivy? a tu destičku budou měnit vam v koleni nebo kyčli?

Věra (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

No, já jsem o tom tedy ještě neslyšela. Když jsem hledala možnosti uvolnění TEP, většinou to skončilo na septickém uvolnění, jen jednou v nějakých skriptech byla zmíněna ta velikost. Tlak v koleni není bolestivý, jen stálý a destička je právě mezi oběma částmi kolenní náhrady.

jejda (St, 13. 3. 2019 - 15:03)

casto stava ? to by stat nikdy nemelo.

anonym (Pá, 8. 3. 2019 - 16:03)

Co takhle hledat jiného operatéra???

! (Pá, 8. 3. 2019 - 17:03)

Mlč!

Miroslav (Po, 4. 3. 2019 - 10:03)

Paní Veroniko. Chce to hodně procvičovat, dobrá je jízda na kole. Zpevnit svalstvo kolem kloubů. Zezačátku volit polohy s menšími nároky na roznožování. Ono se to časem upraví a budete se moci milovat stejně jako předtím. Jen si dát na čas. Toto vám radím s našich osobních zkušeností.

Zdeňka (Ne, 3. 3. 2019 - 18:03)

Zdravím, mám někdo zkušenosti s operací kyč. kloubu v Plzni? Je mi 38 let, od narození mám Perthesovu nemoc. Bojuji s bolestma celý život, ale poslední 3 roky se bolest stupňuje. Navštívila jsem nedávno ortopéda, který mi operaci doporučil, stejně se jí nevyhnu.Nevíte někdo, jak to tam funguje s objednáním na zákrok?

Věra (Po, 4. 3. 2019 - 15:03)

Zdeňko, já jsem byla v Plzni v FN na Lochotíně. Můj muž tam byl před rokem také. Na vstupní vyšetření šel v říjnu? 2017 a pozvání dostal v březnu 2018. Kyčel měl opravdu moc špatný, tak to vypadá, že přihlédli i k tomu. Mohou i přihlédnout k doporučení ortopéda nebo bylo možné napsat žádost sama.
Poprvé jsem si sama řekla, že chci na operaci za rok. Byl březen. Pak se to začalo rychle horšit a po půl roce v říjnu mi ortopéd napsal při kontrole, že stav kyčle je velmi špatný - něco v tom smyslu. Objednala jsem se znovu do FN a vzali mi na operaci v listopadu.
Až půjdeš na vyšetření, ptej se. Jsi mladá, informace jsou třeba.

Zdeňka (Po, 4. 3. 2019 - 19:03)

Věrko, děkuji za radu . Napsala jsem email přímo přednostovi ortopedie a popsala svůj stav. Dnes mi odepsal a objednal mě na příští týden, což jsem ani nečekala. Tak uvidíme. Každopádně nic jinýho za poslední týden nedělám, než googluji informace a jsem ráda, že jsou tyhle diskuze , což mi pomohlo se na operaci připravit. Bolesti mám i v klidu už asi 14 dní , a to mi aplikovali Sinolis, za který jsem zaplatila 5000. Tak snad nebudu čekat dlouho. Máte nějaké špatné vzpomínky s péčí po operaci?

Věra (Po, 4. 3. 2019 - 21:03)

Zdeňko, mně na bolest pomáhá Diclofenac Duo. Před operací jsem ho nakonec brala 2x denně a mezi tím ještě Ibalgin s Paralenem. To už jsem byla přiotrávená, ale chodila jsem do práce a nechtěla jsem chodit s holí. Mockrát jsem se tomu už smála, protože časem si člověk zvykne i na tu bolest - tedy v mezích možnosti, které jsou u každého jiné. Péče v nemocnici byla profesionální. Na nic si nemůžu stěžovat. Spíš na spolubydlící, ale i to se nakonec upravilo. Nevyšel mi nadstandard. V FN jsou dvě patra ortopedie, byla jsem na šestém (pak je ještě na třetím). Sestřičky si na mě pamatovaly, byla jsem tam 3x vždy za rok a čtvrt, šla jsem jako ke svým :-)

Reklama

Přidat komentář