Reklama

Rakovina varlat

annn (St, 8. 8. 2012 - 19:08)

Můj přítel si stěžuje na...Honem k lékaři,syn v 21 letech měl podobné problémy a ignoroval je, rakovina se mu rozšířila do celého těla.Prožili jsme tři roky hrůzy a chemo zhubnul na 45 kg.Nakonec se stal zázrak nyní je v remisi a všichni doufáme že to tak zůstane.Nezahrávejte si s ohněm.

Rakovina varlat (Ne, 24. 6. 2012 - 21:06)

Můj přítel si stěžuje na bolest na pravém boku,vede mu od varlat. Má strach z rakoviny varlat. V 15-ti měl příušnice.Nyní je mu 21. K doktorovi se bojí jít. Má s tímto někdo zkušenost? Děkuji

lubos 25 (Po, 18. 6. 2012 - 16:06)

mam na jednom varli tvrdou kulicku ktera neboli ale dnes sem ejakuoval spis krev nez sperma prosim poradte co to je diki

čak (Ne, 17. 6. 2012 - 08:06)

nechte si vyhledat rakovina a homocystein

Zdeňku (Pá, 27. 4. 2012 - 21:04)

Všechno co popisuješ je úplně normální průběh. Přesně jak píšeš. Upraví se ti to samo,ale chvíli to potrvá. Buď klidný a trpělivý. Měj se

Zdenek Březina (Pá, 27. 4. 2012 - 00:04)

Dobrý den jsem po transplan. ledviny půl roku, ledvinu mám transpl. na pravé straně a na té straně se my zvětšil šourek, nebo kolem varlete se my vytvořil tekutý obal , prý by to mělo zmizet časem . K urologovi prozatím nejdu , a následkem i mám sníženou schopnost erekce nemohu ho postavit,mám ochablí penis, trvá to od transplan.Možná , že je to způsobeno prášky které beru imunosupresivní na snížení imunity . Děkuji za kladnou odpověd s pozdravem Zdenek Březina.

kata (Ne, 1. 4. 2012 - 18:04)

Po fyziologicke strance...proste jak kdyby sme s filipem muj syn nebyly casto hraje hry a proste já nevim jako ne ze by se ke me choval hnusne to ne kdyz neco chci koupí to,nebo tak ale proste jako par nefungujeme

kata (Ne, 1. 4. 2012 - 18:04)

Po fyziologicke strance...no my spolu spime tak jednou za tyden a to jeste musim zacinat já jeho treba rozcily kdyz se stratí lzicka proste já nevim kolikrat m rika hnusny veci a jeste je nastvany on já uz nevim co mam delat kdyz se ho zeptam jestli to neni tim nadorem rekne ze ne proste nevím a ze by me chytil nebo neco to uz nehrozí já vim ted casto brecim takze ikdyz brecim je mu to jedno ale to je asi tím ze docela casto.

D (Ne, 1. 4. 2012 - 14:04)

no druhe ma takze kdyz mu...Po fyziologicke strance opravdu jedno varle dokaze zastat praci i za sveho odstraneneho kolegu. Odstranene varle muze byt navic nahrazeno umelym implantatem, takze ani po vzhledove strance nemusi delat ztrata jednoho varlete zadne problemy. A i kdyby snad zbyvajici varle nebylo dostatecne vykonne po strance produkce testosteronu, postizeny muz muze prijimat dodatecny testosteron i umelou cestou.

Jinou veci je ovsem psychicke trauma z prodelane rakoviny a nasledne ztraty jednoho varlete, jakoz i uzkostne pocity z mozneho navratu rakoviny v budoucnosti, ci z jinak zpusobene budouci ztraty i zbyvajiciho zdraveho varlete. Vyloucen neni ani pocit krivdy postizeneho vuci moderni medicine, lekarum ci cele spolecnosti, ze nebylo mozne se bez odstraneni jeho varlete obejit, a poradit si s danou rakovinou nejakym setrnejsim, mene invazivnim zpusobem. Mozne jsou krome toho jiste i ruzne zabarvene pocity osobni nedostatecnosti a neplnohodnotnosti, respektive celkoveho zivotniho ztroskotani.

Kazdy muz je jiny, takze nelze delat obecne prognozy ohledne toho, jak se podepisou jiz podstoupene trable treba konkretne na Vasem priteli a jeho sexualnim, nebo i jakemkoli jinem, chovani.

kata pro pavla (Ne, 1. 4. 2012 - 08:04)

A druhé varle mu zůstalo?...no druhe ma takze kdyz mu vezmou jedno nema to vliv na sex a podobne?jako co se upravilo po 2 letech???

Pavel (So, 31. 3. 2012 - 08:03)

ahoj muj pritel mel nador na...A druhé varle mu zůstalo? Pak by to nemělo mít vliv vůbec. Já přišel o obě a je to hodně o psychice. Nejdřív to nešlo vůbec když je člověk po terapiích ale pak se to upravilo po asi dvou letech. Dej mu čas, bude to lepší, uvidíš.

katka (Po, 26. 3. 2012 - 19:03)

ahoj muj pritel mel nador na varleti nastestí sme to zjistily hned takze mu to vyndaly a byl parkrat na ozarovaní uz je to cca 4 mesice od te doby ale zmenil se nema stím nekdo zkusenosti sex uz ani moc nechce je to normalní a hlavne mi prijde hodne podrazdeny vse ho nastve hned

radim (St, 8. 2. 2012 - 22:02)

Ahoj, už nějaý čas mám u levého varlete takovou malou kuličku - asi tak 3x menší než kulička hráčku, nebolí a různě se pohybuje v prosoru u levého varlete - jak si tam tak šahám takm mě vždy levá půlka varlat "rozbolí" - spíš takovej divnej pocit.. varle mi nepříde ani zvětšený nic.. asi mám skočit na uro co..? můžu tam jít i bez doporučení?

Adam (St, 8. 2. 2012 - 19:02)

zdravim vsechny.cetl jsem...Upaluj k doktorovi! Specializace urolog nebo přímo androlog...

Radek (St, 8. 2. 2012 - 19:02)

Kdyby prohlidky teenageru a mladych muzu u nas vzdy zahrnovaly ohmatani varlat, umrtnost by prudce klesla. Jenze Cesi jsou stydlivi burani, kteri to povazuji za "zneuzivani". Byt lekarem, taky bych se bal Cechovi ohmatat koule.

Mára (St, 8. 2. 2012 - 09:02)

Zdrávím všechny čtenáře těchto stránek s tématikou o rakovině varlat.Je mi 27let a momentálně prodělávam rakovinu varlat.Mé příznaky byli stejné jako u většíny příspěvků na internevových stránkách bulka na lévém varleti o průměru 1cm bez jakých koliv bolestís s potvrzením lékaře že se jedná o nádor.Díky včasné náštěvě lékaře i když byl nádor po histologii zhoubný(což je v 90%) a CT bylo negetivní bez známky metastáz mám jen zajišťovací lečbu formou ozařování.DĚKUJI TĚMTO STRÁNKÁM s touto tematikou které mě přesvědčili o tom abych na nic nečekal a šel k lékaři a skrátili mojí léčbu možna na polovinu....Všem ostatním bych chtěl poradit ať už maj jakej koliv problém a maj jakékoliv špatné tušení aby nečekali!!!!! a navštívili lekaře v tom lepším případě to budou jen par hodinek prevence u lékaře.A jestli máte strach z doktorů tak aspoň u mne jsem se vždy setkal sprofesionální a vřelím přijetím.Všem přeju moc štěstí......

radim (Út, 31. 1. 2012 - 16:01)

zdravim vsechny.cetl jsem skoro vsechny prispevky a take se k nim pripojuji.i u me se neco takoveho deje.na mem levem varleti mam jiz delsi dobu bulku o velikosti 1,5cm.necitim zadnou bolest,jen jsem nejak unaveny a trochu hubnu.tak nevim zda to ma s tim neco spolecneho.dekuji za odpoved

Návštěvník22 (Pá, 13. 1. 2012 - 22:01)

Dobrý den,
Před rokem jsem byl u urologa kvůli bolesti a zvětšení levého varlete. Nakonec to byl asi nějaký zánět nadvarlete nebo tak něco. (nevím to jistě, nikdo mi k tomu nic neřekl)

Nedávno jsem měl nějaké problémy s močením a varle se mi zdálo takové divné, zvětšené. Byl jsem znovu u urologa a při pohmatu již řekl že tam nic nevidí. Pro jistotu udělal i ultrazvuk.

Jen jsem se ptal na takovou bulku, kterou si tam nahmatám a říkal, že je to jen menší varikokela. Co je mi divné, že ve zprávě uvedl: "vlevo možná varicocele". (ono to MOŽNÁ může být i kdo ví co jiného).

Občas při sezení nebo při oblékání těsnějšího oblečení mě varle zabolí. Je možné, že to dělá ta varikokela?

Také obě vyšetření byly provedeny při takovém jakoby zvětšeném varleti. Nevím proč, ani jestli je to normální, ale teď je zase takové jakoby jiné a nezvětšené. Spíše jakoby v okolí před tím něco bylo a teď ne. Prostě je jiné.

Dělalo to i před tím nedávným vyšetřením, kdy někdy je takové zvětšené a někdy takové "normální".

Jaké má vůbec být? Je to normální, že se mění? Je možné, že kdyby to bylo rakovinou, tak by to při té jiné struktůře a tom zvětšení nebylo poznat?
(před tím vyšetřním bylo takové, jako je teď, jen v době vyšetření a nějakou dobu bylo takové zvětšené/jiné - proto jsem tam šel)

Děkuji.

vlasta (Út, 25. 10. 2011 - 18:10)

O této nemoci vím více...Mám syna který byl operován s touto nemocí před operací měl v krvi 70 a po operaci 240 čehosi nevím přesně ted prodělal první chemoterapii nevíte jak je možné tak prudké zvýšení po operaci a jaká je podle vás šance na uzdravení Děkuji za odpověd. Vlasta

Zdravím (Po, 29. 8. 2011 - 16:08)

Je to spíše velké asi jako hlavička na sirce a nevím po čem se to objevuje asi po fyzické námaze...Jakmile se toho dotknu zmizí to..

Reklama

Přidat komentář