Reklama

Život po padesátce

jirka (Čt, 14. 5. 2015 - 13:05)

jedno,že o věku víš pouze...To, že nemá důchod je taky otázka, protože dnes není zakázáno brát důchod a nadále pracovat.
Důchodový věk není důvodem k propuštění, byť na hodně místech vás vyštípou.

hanka (Čt, 14. 5. 2015 - 13:05)

život po padesátce je krasnej....děti jsou odrostlé,máme tři vnoučatkana které se vždy těšim.Občas je s manželem pohlídáme aby si mladí mohli někam zajit.Horši je to po zdravotní strance a po chuti k milování. Ale je mne 56 let,takže jsem si už toho užila dosti,tak ted se raduji s maličkosti a z každeho dne,kdy se ráno probudim po probdělych noci...takže si hi moc vážim hlavně ,když jsou dny kdy je mne dobře a jsem vyspana např.4 hodiny...někdo má vše..zdravi,penize a přeci strádá..já mam peněz malo,ale jsem skromná,takže mne to na stravu a bydleni stači..no jen to zdraví,ale jsou lidičky co jsou o tom moc huř a taky musi žit,proto si važte života

Je (Čt, 14. 5. 2015 - 13:05)

-- Znám muže, je mu 75 a...jedno,že o věku víš pouze ty,ale v 75 letech to běžné není a popravdě,ani se mi tomu nechce věřit.Důchod a třeba občas dělat hlídače atd.,to ano.Jak tady už někdo psal,že pán ve věku a důchod nemá a pracuje,tak lidičky nefantazírujte.

Kde (Čt, 14. 5. 2015 - 13:05)

-- Znám muže, je mu 75 a...Pracuje? V kanclu?

jirka (Čt, 14. 5. 2015 - 11:05)

Jsem v důchodovém věku....-- Znám muže, je mu 75 a zatím stále pracuje. Ovšem ten věk vím jen já a jeho zaměstnavatel. Vypadá o dvacet let mladší. Čím to asi je?

Jednoduché, genetika, štěstí na absenci nemocí, dobrá konstrukce těla. Znám také pár takových. Ale opravdu jenom pár. Chodím hrát fotbálek se sedmdesátníky a jenom jim tiše závidím jejich tělo. Protože mi je o dekádu méně, sice vypadám prý o 15 roků mladší, ale vím, že v jejich věku mi klouby už takhle aktivnísport nedovolí.

třeba (Čt, 14. 5. 2015 - 10:05)

to je pravda vše odedřou...Měl praxi u mengeleho.

doktorem (Čt, 14. 5. 2015 - 10:05)

to je pravda vše odedřou...Za týden, snadno a rychle...

jan (Čt, 14. 5. 2015 - 09:05)

zareagoval...a není to snad...to je pravda vše odedřou sestry,v nemocnici lítaly sestry aby bylo na pokoji všechno uklizené a dokonce to tam vystříkavali vonavkou aby mohli nadlidi dochtoři přijít na vizitu.a obvodáci to je kapitola sama pro sebe,jedním slovem hrůza,vůbec neléčí a ani neposílají na vyšetření,to si člověk stanoví diagnózu lépe sám za pomocí internetu,já sem si zachránil život že sem šel na pohotovost,protože když vám na akutní zánět slinivky a bolesti celého břicha napíše prášky proti pálení žáhy(něco jako renie)tak to je fakt v hajzlu.

já mám svoji (Čt, 14. 5. 2015 - 09:05)

proč ho neděláš? Jen...Práci. Jen konstatuji... A navíc, všichni nemůžou být lékaři,manažeř, právníci.

Naprostá pravda (Čt, 14. 5. 2015 - 09:05)

Každej obvodak má min.100...znám to od svého praktického lékaře-běžného pacienta se snaží co nejrychleji zbavit, nejlépe mu vypsat žádanku a poslat ho někam jinam. Hlavně, ať má plnou čekárnu lidí, kteří potřebují razítko na povinnou preventivku do práce, těm vlastně nic nechybí, čili jim plácne razítko na lejstro a honem další, jen ať se mu pěkně za tyto lidi sypou penízky. Toto je drsná realita mého praktického lékaře, kterého v nejbližší době opustím!

Tak (Čt, 14. 5. 2015 - 07:05)

zareagoval...a není to snad...proč ho neděláš? Jen žvaníš

slušnák (Čt, 14. 5. 2015 - 07:05)

hovězí hlava se probudilazareagoval...a není to snad pravda?Většinu práce za ně dělá sestra,papíry,odběry,měří tlak,výtěry atd.
nemají vůbec nač si stěžovat.Jen za to,že je člověk u nich registrovaný,dostavají měsíčně za každého člověka několik desítek korun.Pokud jich má tisíc,tak počítej.když započtu výkony,jsme někde uplně jinde.Navíc mnohdy jejich odbornost je na bodě mrazu,a o co si člověk neřekne,nedostane.Netvrdím,že všichni,ale je jich dost.Pruměrně inteligentní člověk který má v životě něco odmarozeno,po týdením kurzu může obvodáka s fleku dělat.

když (Čt, 14. 5. 2015 - 07:05)

Možná je to tím, že se...Každej obvodak má min.100 tis.mes. Tak to může machrovat a důchod Nechtit. Navíc většina z nich vystudovala zadarmo za těch hnusnejch komunist...

žena (St, 13. 5. 2015 - 23:05)

75 letech a nežádal o...Možná je to tím, že se celý život vzdělával a má opravdu velice dobrý příjem. Ne každý člověk myslí jen na prachy. Zvláště, pokud si je umí vydělat.Kdyby odešel do důchodu teď, tak se o jeho výši vám ani nezdá.
Nebo myslíte, že naši známí odborníci lékaři co dávno přesluhují berou důchody? Pro vás možná pohádka:-)Pro ně společensky nepřijatelné.

jan (St, 13. 5. 2015 - 22:05)

souhlasím s vámi. Ono je...jj "pracují" jen důchodci co mají dobře placenej flek v kanceláři a hrajou si na šéfy,kdyby měli skutečně fyzicky pracovat tak budou rádi když to doklepou do důchodu.

Asi (St, 13. 5. 2015 - 22:05)

Jen dodám, mladí nemají...máte v tomto směru špatnou zkušenost,pokud se důchodce chová normálně,pak jistě nikomu není na obtíž a nikomu ani nevadí.Proč nemít rád starší osoby? Já s němi špatnou zkušenost zrovna nemám.

V (St, 13. 5. 2015 - 21:05)

To chápu, já to psala podle...75 letech a nežádal o důchod? Co to píšete za hloupost,to vám nikdo nezbaští,tak hloupý by jistě nebyl,bral by důchod a ještě si kačku přivydělal.Krom toho,pokud měl někdo celý život fyz.těžkou práci,jen těžko by mohl v takovém věku ještě pracovat.Pohádky.

Kiss? (St, 13. 5. 2015 - 21:05)

Jen dodám, mladí nemají...A koho ti dnešní mladí mají vlastně rádi? Možná, že ani sebe ne...

žena (St, 13. 5. 2015 - 21:05)

Jen dodám, mladí nemají rádi důchodce všeobecně. Jestli pracují a nebo ne, vyčítají jim důchody. Je s podivem , co jsme to vychovali za tupce.Kdo jim asi postavil školy a prostě vše..kdo je přivedl na svět a živil? Když ted mají něco vracet, mohou se po...dělat. A tak se na oplátku často důchodci chovají v obchodech hnusně. padni komu padni, zastanu se mladých i důchodců. pokud někdo ubližuje, nezůstávám nikdy bokem. Na druhou stranu jdu příkladem vlídností a pochopením pro mladé lidi.

žena (St, 13. 5. 2015 - 21:05)

v něčem s vámi...To chápu, já to psala podle mého souseda:-) Je sedmdesátník, automechanik a před lety si otevřel opravnu-dílnu. Sám maká denně a ještě má jednoho zaměstnance.Samozřejmě jsou těžká zaměstnání,ale to jsem psala "pokud se necítí nemocně". Myšleno samozřejmě i slabý atp.
Draha sice má svou pravdu, jenže zaměstnavatel který zaměstnává takového důchodce dobře ví, jak je schopný. Schopnější a ochotnější, než ten mladý. Jinak ten můj známý 75 tník dosud o žádný důchod nikde nepožádal !Má jiná známá požádala o důchod nedávno, ale té je také 66let a pracuje stále v kuse.Požádala o ten důchod jen protože jí v práci ti mladí hodně pomlouvají. Má samozřejmě obavu, že o místo přijde. Jinak ovšem po ní nastoupí dva-mladí. Protože už dávno je její funkce psaná pro dvě osoby. Asi protože to dělá ráda a s plným nasazením, jí zaměstnavatel měnit nechce. také později prodělá.Každý, kdo může a nežádá o důchod, pracuje, tak na tom moc neprodělá. Nestárne, nemá depky a je fit. Pozdější nástup mu důchod dost zvýší.

Reklama

Přidat komentář