Reklama

Život po padesátce

(Po, 28. 9. 2015 - 08:09)

Tak si pracuj třeba do sta,...Za komančů byl odchod do důchodu opravdu na hraně. Žena, 56 let a starobní důchodkyně? To bych se styděla přijmout. Pak žije ještě v 80 letech..Do důchodu se dnes odchází zcela přiměřeně, jen horníci a podobně vytížení by měli mít důchod rozhodně dříve. To platí i pro zdravotní sestry z oddělení, která jsou náročná..
Jít do starobního důchodu v šedesáti, pokud nejsem nemocná je osobně pro mně nemyslitelné.Dělka věku poskočila hodně a i na lidech to vidět je. Dnešní padesátnice často vypadá o deset let mladší a pokud je i hrdá, těžko se doborvolně stává starobním důchodcem. samozřejmě pokud má práci...

J (Po, 28. 9. 2015 - 07:09)

Zcela s tebou souhlasím a..."Jestli někdo tedy preferuje jistotu a stýská si, je jako zvířátko. "
A ty jsi zase kravička, pokud muisíš někoho s jiným názorem nálepkovat.

Slávka (Po, 28. 9. 2015 - 07:09)

Jsem v důchodovém věku....Tak si pracuj třeba do sta, blbko,vše má svůj čas a doba odchodů do duchodu za komančů byla daleko přijatelnější.Dnes se tak důchodu polovina nedožije.

Renata (Po, 28. 9. 2015 - 05:09)

Život po padesátce nemusí být nedobrý,ovšem v tomto státě je to na pováženou.Je mi 51,přišla jsem o práci,snižovali stav,marně sháním už dva roky práci,udělala jsem si i rekvalifikaci na administrativu a mám stejný problém v tomto oboru,taky práci neseženu.Nejsem 20letá,dlouho nohá blondýna.jinak původní profesí jsem zdravotní sestra.Potřebovala bych místo v ambulanci anebo na lehčím oddělení,kde se nemusí zvedat ležíci pacienti.Bohužel se mi nic nedaří sehnat,jsem totiž stará a drahá,jak mi bylo řečeno.

Karel (Po, 28. 9. 2015 - 02:09)

Jen dodám, bydlím na...Někteří pracovat nechtějí. Třeba soused se práci úspěšně vyhýbal 6 let. A to kousek od Prahy. Já vydržel bez práce jeden a půl roku, než se paní na úřadě práce podařilo mi vnutit zaměstnání které jsem nemohl odmítnout. :-D

H (Ne, 27. 9. 2015 - 23:09)

Jen dodám, bydlím na vesnici. V okolí jsou nezaměstnaní a také naříkají. Přitom kousek ve Voticích jsou volná místa v marile, kde si vydělá člověk bez příplatků 80-100kč čistého na hodinu. Lze dělat ve směnách, nebo i přesčasy o víkendech, dostávají 2500 na jízdné a neustále ta místa jsou volá. Jedná se o balení čaje a kávy.Plat je při směnnosti až 18,- čistého. Kousek ode mne je mekáč, tam je plat menší. Ale volná místa jsou a lze podle dohody chodit i jen některé dny..Ale ti nezaměstnaní a padesátnici propuštění z práce tam nejdou. Takže do Marily ve Voticích jezdí lidi ze slovenska. A to je normání? Nemyslím si, že všichni jsou tací,ale je jich víc než dost. Přeci já, učitel nebudu balit cukrovinky..atd

H (Ne, 27. 9. 2015 - 23:09)

Petře, ztratit práci okolo...Zcela s tebou souhlasím a lituji, jak mnozí zapomínají na to zlo. Ted je pro mnohé nedobré být nezaměstnaný, ale nic nemůže překonat to špatné z doby před rokem 89. Nevhodní lidé museli do práce a tu dostali. Nucenou a za takový peníz, že se žít nedalo ! Moje chytrá dcera musela jít na učnák, samá šikana..No naštěstí to vzápětí natřela těm spolužákům co měli kované rodiče a dostali se na školy mnohdy nesmyslně. Ona má ted VS a umí to, oni škodí s případnou VS a nakonec je nikde nechtějí. Blbec blbcem zůstane, i kdyby měl titulů mnoho.
Jestli někdo tedy preferuje jistotu a stýská si, je jako zvířátko. Ta také myslí jen na žrádýlko. A jak mohdy tací tvrdí, že bylo levněji je lež. V potravinách rozhodně.Ach joo, až je mi z lidí smutno. Ještě to učí své vnuky co nic netuší.

sixty (Ne, 27. 9. 2015 - 21:09)

Jenže různí lidé mají...Preference? Tady jde spíš o paměť.

karl (Ne, 27. 9. 2015 - 21:09)

Petře, ztratit práci okolo...Jenže různí lidé mají různé preference, o tom je ten život.

sixty (Ne, 27. 9. 2015 - 21:09)

Pokud člověk 50+ ztratí...Petře, ztratit práci okolo padesátky je určitě hodně nepříjemné, stalo se to i mně, ale nikdy bych kvůli tomu nevzpomínala na nadvládu komunistů. Lidi dost rychle zapomněli na všechno špatné, co nás 40 let dusilo. Nedá se nic dělat - doba, kdy nám naplánovali celý život a zároveň určili mantinely, kam smíme, a kam ne, je naštěstí pryč.

Petr (Ne, 27. 9. 2015 - 19:09)

Pokud člověk 50+ ztratí práci, má smůlu. A právě tito jsou ve vyhazovacím pořadníku na předních místech. Zbývá jedině žít z úspor nebo v lepším případě v supermarketu za 13 hrubého tahat bedny. Stát vám akorát nasere a v důchodu to nebude lepší. To je ta asociální politika současných a bývalých vlád. Ať se pak nikdo nediví, že komunisti mají volební preference stále kolem 15%.

starej Belovous (Ne, 27. 9. 2015 - 18:09)

já si myslím že člověk má ležet na gauči, nemrdat a koukat z okna na blbce co nestárnou a chodí okolo

H (So, 26. 9. 2015 - 20:09)

Život začíná teprve po...Karle, jak vidím, jste moje krevní skupina. I když sedmdesát mi teda není, ale každý rok tu hranici s věkem posouvám:-) Život začne tehdy, když se osvobodíme od věčných starostí, hlídání a jiných prkotin. Uvědomíme si, že o to se mají starat ti mladí-vnoučata atp..A my si začneme dělat to, co se nám líbí. Nejdříve dceru udivíme:-), pak se asi urazila, a dnes má bezva kámošku.Přijdou nato, že lepší rodič veselý a zdravě utahaný z aktivit které chce, než stahaný morous který se nechá využívat. Vztahy v rodině se neskutečně změnily k nejlepšímu . Ale chce to být k sobě milý a upřednostnit sebe. Na to máme právo.

H (So, 26. 9. 2015 - 20:09)

Já si zas myslím, že...A to já si zase myslím, že se musí dělat obojí. Dbát na vzhled, postavu, tím se udrží i zdraví. A nedílnou součástí je trvalé dovzdělávání, zjištování novinek z techniky, medicíny, čehokoli. Se stářím se nesmiřuji, protože starý je ten, kdo to vzdá. Znám dvě osmdesátnice, věčné turistky a stále v pohybu. velselé, vrásky mají, ale oblečení, mysl, vš je mladé. Moc ráda je potkávám a pobavím se s nimi. Z nich čerpám...Obě spolu chodily už do základní školy, pak se vdaly do stejného města, poté časem ovdověly a dnes si koupily společně chalupu kousek ode mně. Ony staré do smrti nebudou. A já také ne:-)

Renda (So, 26. 9. 2015 - 15:09)

Život začne kdykoliv,...Já si zas myslím, že člověk by se měl hlavně duchovně rozvíjet a růst. Dokud hledí jen na to, jak vypadá a co má na sobě, je to velice povrchní pohled. Ty opravdové životní hodnoty nejdou uchopit a zaplatit. Neříkám chodit jak maškara, ale smířit se se stářím a dát svému životu smysluplný rozměr, to je, oč tu běží.

sixty (Pá, 25. 9. 2015 - 20:09)

Život začíná teprve po...Život začne kdykoliv, stačí být zdravý, ne zrovna chudý, a je třeba mít dobrou náladu. Je fakt, že když má ženská pocit, že je stará, tak opravdu asi stará je. Ale dokud ji zajímá, jak vypadá a co má na sobě, tak to ještě není tak zlé.

Karel (Pá, 25. 9. 2015 - 17:09)

Život začíná teprve po sedmdesátce. :-)

Ono (Pá, 25. 9. 2015 - 15:09)

asi takhle.Když mi bylo 20 let,tak 40 cátník už byl u mě starý.Dnes ve 40 ti si stará nepřijdu a zase si říkám,že v 50 ti už budu stará.Tak to je.Hold 20 let už nám není.Jestli bych to vrátila? Určitě ano,byly to takové bezstarostné léta.

Jiřina (Pá, 25. 9. 2015 - 14:09)

Život po padesátce je na prd. Kdyby jste měli možnost si vybrat věk
25 let nebo 50 co by jste brali? Žena po padesátce je nic.Může se obléknout hezky, namalovat hezky atd, ale věk je věk ten neošálíte.
Ale tak to je, tak to příroda zařídila.

Hanko, (Čt, 14. 5. 2015 - 13:05)

moc hezky jste to napsala.Jirko,určitě,někdo jde do důchodu a nadále pracuje,i já takovou paní znám a to není úplně zdr.v pořádku,ale psala jsem o tom,že tady kdosi psal,že pán si o důchod nezažádal,nebere a nadále pracuje,čemu nevěřím.

Reklama

Přidat komentář