Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mima (So, 7. 12. 2019 - 08:12)

Jirko, nejdříve mě obviňujes, že ti neodpovim na otázku a pak mě zase obviňujes, že jsem všeho schopná, abych měla jen pravdu...... Podívej nějaký čas jsem tady na světě, takže ani do té hospody nemusím, stačilo, že jsem chodila do práce a byla mezi lidmi a lidé i když se nezajímali, neznali Biblí, tento příběh o proměně vody v víno všichni dobře znají a jak už jsem psala, všichni alkoholici se na něho odvolávají. A tady nejde vůbec o to, zdáli je Bůh zákoník, nebo není. Tady jde o naše životy. Jeden si dá to pivo ke kachně a zákon určitě neporuší, jiný si dá cigaro k ranním novinám a taky zákon neporuší, ale pak tu je takový Daniel z Bible se svými přáteli a ten svůj život posvětil Bohu, zachoval ho v čistotě a jaký to mělo výsledek ? Sám Bůh je navštíví v ohnivé pece. Jirko tady nejde o to zdáli je to dáno zákonem a nařízeno smíš, nesmíš. To ty si tak vysvětluješ, přece všechno můžeme, jak píše Pavel, ale jestli je to prospěšné pro náš duchovní život. A o co ti vlastně jde v tvém duchovním životě? Chceš být jen křesťan, věříci ........neb chceš mít společenství s Bohem, chceš aby k tobě promlouval, tvými nohami se procházel po této zemí, přinášel vysvobození unaveným...... Víš co je psáno v Biblí....... synové tohoto světa, čekají na projevení, zamanifestovani ( píšu svými slovy ) se synů Božích. Takový Rakato, Hvězdoun a ti další na to čekáji, naše dlouhé příspěvky, citace z Bible jím nic neříkají, ale jen tvůj život v Bohů může přivést na scénu Boha, tak jak se to stalo v případě Daniela...... takže Jirko porozuměj, že v mém případě nikomu nezakazují pít alkohol ke kachně, nakonec, kachnu nemáš každý den natož dvakrát za den :-)

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 12:12)

Mimo, však já to chtěl ukončit už prve. Nečekej, že na naše příspěvky čekají Rakato, Hvězdoun apod, ti z nás mají maximálně tak srandu. Jsi vážně tak naivní, Mimo. Když to shrnu, tak to vypadá, že podle tebe ten, kdo si dá občas pivo nebo víno, nemůže mít vztah s Bohem. Aspoň to z toho tak chápu. Anebo se dost neurčitě vyjadřuješ. Já jsem ale znovuzrozený, jestli chápeš co to znamená. To co říká Ježíš Nikodémovi, že se člověk musí narodit znovu, jinak nemůže spatřit království Boží. A žádnou zásluhu na tom nemám, nechlubím se, nemám čím, vše udělal Bůh. A jak víš, tak lékaře potřebují nemocní, ne zdraví. Hříšník potřebuje v milosti odpuštění, ne ten, co žije čistě a dokonale, ten, co nechybí.

mima (So, 7. 12. 2019 - 15:12)

Jirko, já tě nechci poučovat, ani přesvědčovat. Na to je Duch Svatý a Slovo Boží. Psala jsem za sebe, jak to cítím já, nechtěla jsem, abys si to bral osobně. Debatu na toto téma ukončím slovy z Bible ... Pavel Boží služebník a apoštol Ježíše Krista, poslaný zvěstovat Božím vyvoleným víru, aby poznali pravdu a žili zbožně v naději věčného života....... Boží spásná milost se totiž zjevila všem lidem. Učí nás, abychom se zřekli bezbožnosti a světských žádostí a žili na tomto světě rozvážně, spravedlivě a zbožně v očekávání té požehnané naděje - slavného příchodu našeho velikého Boha a spasitele Ježíše Krista. On dal sám sebe za nás, aby nás vykoupil z veškeré nepravosti a očistil si pro sebe zvláštní lid, horlivý konat dobro.....dopis Titusovi...... Bůh Ti žehnej.

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 16:12)

Ano, ale nemůžete po nikom s Milanen chtít, aby byl sluníčkář jako vy. Jak už jsem psal, nepotkal jsem jediného znovuzrozeného křesťana, který by byl sluníčkářem. Nerodíme se z Ducha proto, abychom byli sluníčkáři, těmi jsou přece kdejací ateisté, kdejaký pohan a jinověrec, ale jde o jistou hloubku, protože pomocí darů Ducha svatého poznáme některé věci, které ostatní nepoznají. Když na to nezapomenu, tak skoro denně se modlím ať se děje vůle Boží a ne ta lidská. A věřím, že přestože bychom mohli najít mnoho věcí, které se nám nemusí líbit, že všechno je takové jak má být. Nezaměňoval bych evangelium za to, aby fungoval svět a byli všichni lidé štastní, protože to pravé štěstí není v pomíjivosti, ale na věčnosti. Ale evangelium není o tom, změnit svět k lepšímu, jak se sluníčkáři domnívají. Jsou totiž humanisté, považující se za křesťany, avšak jsou to ve skutečnosti neznabozi, hlásají falešné evangelium prosperity tohoto světa, vlastenectví, oslavují člověka a lidské hodnoty. Nechápou podstatu křesťanství a tajemství skutečného evangelia je jim skryto, protože žijí a myslí pro věci a hodnoty časné. Alespoň tohle vyplývá z jejich postojů.

Touha (So, 7. 12. 2019 - 17:12)

Není třeba být jakýsi sluníčkář. Stačí mít rád lidi. Ano třeba jako Mima s Milanem

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 18:12)

Touho, Touho, láska k lidem se neměří počtem smajlíků. Tím v tomhle případu nesnižuju jejich komentáře, Milana rešpektivě Mimy, ale kritizuju tvoje plytké posuzování.

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 17:12)

Křesťané lidi rádi mají, protože v nich působí Bůh. Ale už nemohou mít rádi nepravost, a to je velký rozdíl - milovat hříšníka - ANO, milovat hřích - NE. S podobným záměňováním, taktéž z neznalosti, jsem se nedávno setkal v jednom sboru, kde si to pletli dohromady. Podívej se, milující matka svoje dítě taky nebude objímat za to, že třeba pochytí sprosté slovo a bude jí dělat třeba ostudu v čekárně. Přestože svoje dítě miluje, těžko bude mít ráda jeho jednání. A v tom je veliký rozdíl, a dá mu to důrazně najevo, pokud ho miluje. A stejné je to i s lidmi, které mi nesoudíme, které my milujeme, ale soudíme, co říkají a dělají, a to už nemilujeme. Jestli chceš radit, nauč se oddělovat člověka od činnosti, živé od neživého. Zrovna tys tady nedávno psala (jestli to nebyl nějaký fejk anonyma), že se považuješ za křesťana, a přitom nevíš, co to křesťan je. Vím o tobě, že věříš v dobro v člověku a proto se ti nelíbí, co píšu, a asi i proto ses ozvala. Ale pokud nesouhlasíš s křesťanským učením, tak nechápu, proč se považuješ za křesťana.

Touha (So, 7. 12. 2019 - 18:12)

Jirko, nechtěla jsem jen reagovat, jen mi váš příspěvek přijde trochu v rozporu s tím, jak stále hřešíte a je vám to tak nějak šuma fuk, jak jste jinými, vznešenějšími slovy psal. A prosím, ty rady, hmmmmm, že bychom si my dva mohli vůbec nějak radit, to žertujete doufám. A mou duši, mé učení mou víru zde nikdy nezjevím právě kvůli lidem, jako jste vy. Abyste nemohl soudit, slovem špinit A v jednom máte pravdu, reagovala jsem na vás jen kvůli lidem jako je Milan a Mima. Nebo třeba Tony a Mare, která lidem aktivně pomáhá celý život. Mějte se hezky

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 18:12)

"jak stále hřešíte a je vám to tak nějak šuma fuk" --- můžeš mi říct, podle čeho soudíš, že mi jsou moje hříchy " šuma fuk"???
_________________

Touho, ty vůbec nechápeš, co je to hřích, ty nechápeš ani jak k němu dochází. Ty máš o tom představu jako dítě. To mě máš za takového pokrytce? Tvoje blbé pochopení ze mě dělá pokrytce. To si jako myslíš, že hřeším schválně? Tak já ti něco povím, já považuju za hřích věci, které ty děláš běžně, a já se jich nedopouštím úmyslně (!), ale protože jsem slabý, hříchem porušený člověk. Hlídám si skutek, slovo, myšlenku a přesto, myslíš, že to stačí??? Kdyby to stačilo, nemusel umírat Kristus!!! To co ty považuješ za zcela běžnou neškodnou činnost, nebo někdy i dokonce dobrý skutek, může být u mě hřích. Už to chápeš? Tvoje pýcha je v tom, že si myslíš, že jsi kdovíjak spravedlivá. Přitom mezi lidmi byl jediný spravedlivý a ten se nechal ukřižovat! I za tebe! Já svou špatnost doznávám. Mezi mnou a tebou ve špatnosti rozdíl není, rozdíl je jenom v tom, že ty o té své ještě nevíš.

Jirka (So, 7. 12. 2019 - 18:12)

Tak vidíš Touho, že mám pravdu, nic nechápeš, když tohle píšeš. A tvoje víra, to je samozřejmě tvoje osobní věc, nech si jí pro sebe. Je to cokoli, jenom ne křesťanství. Rozlišovat falešné učení od správného není žádné "špinění," ale velmi důležitá věc, asi jako když vybíráš písek z máku nebo kamení z hráchu. Nastuduj si prosímtě v čem tkví podstata křesťanství, ať nepíšeš opakovaně nesmysly. Dáváš mi za cosi vinu, no, já chápu, že je to z tvé neznalosti, ale tak se pouč.

Front (Pá, 6. 12. 2019 - 07:12)

souhlas. Naprosto,mimo

Tonda Vlas (Pá, 6. 12. 2019 - 07:12)

Mimo, co jsi tu napsala ted, vidím jako těžké kacířství nemám ale čas to tu podrobně rozebírat. Jde ve skutečnosti o popření Kristovy božské přirozenosti. Jsa zaujata jak sem vlepit srdíčko vůbec nepřemýšlíš nad tím, co tu píšeš.

mima (Pá, 6. 12. 2019 - 09:12)

Ale kdepak Tony, jak bych vůbec mohla popřít Kristovou božskou přirozenost. Ale i když Ježíš přišel na svět jako Boží Syn musel Josef s ním do Egyptu a chránit před Herodem, nejen to pracoval v dílně s Josefem a staral se o své sourozence jak každý člověk. A taky u hrobu Lazara plakal jak člověk, ale když zavolal " Lazare vstaň" pak to nebyl člověk, ale Bůh v těle........Po pravdě jsem tady citovala slova Ježíše zpaměti a je pravda, že u nás v Bibli není psáno ženo co mě pokoušíš, ale teď budu citovat dle Bible a správně........" Ženo co ode mě chceš?" odpověděl jí Ježíš" Má chvíle ještě nepřišla" přece jasně to Ježíš říká má chvíle ještě nepřišla.......... a v 11 versí se píše....Toto Ježíš udělal v Káně Galijske jako počátek svých zázraků. Tehdy zjevil SVOU slávu a jeho učedníci v něj uvěřili......... toto nebylo zjevení slávy Otce, pokud budeš číst dále ( tento příběh je zapsány v evangelium Jana, stojí za to přečíst si celé Evangelium ) např . 17 kap. Tam v modlitbě Ježíš říká, zjevil jsem TVOU slávu.....ale taky nemám teď čas, tak jen v krátkosti.

Jirka (Pá, 6. 12. 2019 - 20:12)

Mimo, připadá mi, že buď to chápeš nějak zvláštně, anebo tak píšeš záměrně, protože chceš prostě za každou cenu mít pravdu. Mohu ti vypsat třeba ze SZ některé pasáže o víně, které jej nevidí zdaleka v tak negativním světle, jako ty. Vážně to vypadá, že je to opilost, (vycházející z nestřídmosti), která je Biblí odsuzována, nikoliv víno samotné. Tedy chyba je v člověku, v tom, že nezná míru a v jeho jednání pak. Moc nechápu oč ti přesně jde, já nejsem žádný alkoholik, takže nemám potřebu si nic obhajovat, zajímá mě jenom pravda. A jestli i tebe, pak si nemůžeš vytahovat z Bible jenom ty části, které se ti hodí, ale přijímat jí celou. To jak se snažíš si ty texty navlíknout na své přesvědčení je velmi průhledné. Až moc subjektivity je v tvém výkladu.

Rakato (Pá, 6. 12. 2019 - 15:12)

Ježíš podle nekřesťanských svědectví žádné zázraky neuměl, a kdyby ano, dosvědčovalo by to tehdy jeho ďabelský původ - aspoň tak hodnotili tehdejší křesťané zázraky Šimona kouzelníka. Pak církev obrátila o 180 stupňů a pro změnu vidí zázrak i např. v tom, když někdo neumře. V důsledku čehož nasekala několik stovek svatých a blahoslavených. (Ke kterým se lidí modlí, což jim samozřejmě Jehova při posledním soudu spočítá, protože modlit je možné se jen k němu.)

ty (Čt, 5. 12. 2019 - 23:12)

myslíš tu Ježíšovu svatbu s Máří: Jo vlastně ty nic jinýho nečtěš a v Bibli to není řečeno navrdo, tak na to radši zapomeň, tak daleko jsi ještě nedošel

Rakato (St, 4. 12. 2019 - 14:12)

"Jsem tady pro všechny." (ďábel Kozloduj)

e-cigareta (St, 4. 12. 2019 - 12:12)

elektronické cigarety jsou od ďábla!

Tonda (St, 4. 12. 2019 - 11:12)

Poblil jsme se po ananasovém džusu, ale byla v něm také trocha té vodky a gin.

Tonda Vlas (St, 4. 12. 2019 - 16:12)

Hvězdoune, jsi trapnej

Reklama

Přidat komentář