Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

racek (Pá, 2. 5. 2008 - 23:05)

Ilono, s úsměvem musím konstatovat, že s tvým předposledním odstavcem plně souhlasím, ale jen významově, kdybych to psal já, tak to napíši lehce jinak.
Myslím si, že tato diskuse začíná býti nepotřebná, ty jsi tvrdě stojíš za svím a nehodláš připustit ani tu sebemenší vyjímku, ale dobrá, to je naprosto v pořádku, žiješ tak jak nejlépe dovedeš. Vím že u mě to taky vypadá, že vyvracím vše co píšeš, ale pravda to není beru si z toho vše co mohu pro sebe použí, sic toho bylo pramálo.
Nezapomeň, každé náboženství jde ke stejnému cíli, ale každé svou cestou, všechna jsou správná ve své pravé podstatě, to co se z nábožeství stalo je vina lidského ega, krásně o tom píše Richard Bach v Jediném.
Doufám, že ve své víře najdeš cestu k bohu, hodně štěstí Vám všem.

racek (Pá, 2. 5. 2008 - 23:05)

Ilono, s úsměvem musím konstatovat, že s tvým předposledním odstavcem plně souhlasím, ale jen významově, kdybych to psal já, tak to napíši lehce jinak.
Myslím si, že tato diskuse začíná býti nepotřebná, ty jsi tvrdě stojíš za svím a nehodláš připustit ani tu sebemenší vyjímku, ale dobrá, to je naprosto v pořádku, žiješ tak jak nejlépe dovedeš. Vím že u mě to taky vypadá, že vyvracím vše co píšeš, ale pravda to není beru si z toho vše co mohu pro sebe použí, sic toho bylo pramálo.
Nezapomeň, každé náboženství jde ke stejnému cíli, ale každé svou cestou, všechna jsou správná ve své pravé podstatě, to co se z nábožeství stalo je vina lidského ega, krásně o tom píše Richard Bach v Jediném.
Doufám, že ve své víře najdeš cestu k bohu, hodně štěstí Vám všem.

racek (Pá, 2. 5. 2008 - 23:05)

Ilono, s úsměvem musím konstatovat, že s tvým předposledním odstavcem plně souhlasím, ale jen významově, kdybych to psal já, tak to napíši lehce jinak.
Myslím si, že tato diskuse začíná býti nepotřebná, ty jsi tvrdě stojíš za svím a nehodláš připustit ani tu sebemenší vyjímku, ale dobrá, to je naprosto v pořádku, žiješ tak jak nejlépe dovedeš. Vím že u mě to taky vypadá, že vyvracím vše co píšeš, ale pravda to není beru si z toho vše co mohu pro sebe použí, sic toho bylo pramálo.
Nezapomeň, každé náboženství jde ke stejnému cíli, ale každé svou cestou, všechna jsou správná ve své pravé podstatě, to co se z nábožeství stalo je vina lidského ega, krásně o tom píše Richard Bach v Jediném.
Doufám, že ve své víře najdeš cestu k bohu, hodně štěstí Vám všem.

qui (Pá, 2. 5. 2008 - 23:05)

Ne, není, ráda se poučím o čemkoliv. Jenže, co když je naopak pravá třeba moje víra a ostatní žijí v bludech?
Rozdíl by byl v tom, že bych nikomu svou víru nenutila jako jedinou pravou. Už jsem to tady zmínila, že bůh je jen jeden, jen jména, případně podoby a způsob uctívání či věření si vymysleli lidé, často podle toho, jak se jim to právě hodilo.

Ilona (Pá, 2. 5. 2008 - 23:05)

Všem
Bůh Jehova mi ve svém milosrdenctví pomohl tyto věci pochopit. Dovolte mi, abych se s vámi o to rozdělila.

Někdy to snad může působit, jako přesvědčování, ale když byl Apoštol Pavel v Římě v domácím vězení, mnoha lidem vydával důkladné svědectví "od rána do večera je přesvědčřoval o Ježíšovi z Mojžíšského zákona a Proroků".
Pavel své posluchače nijak nesprávně neovlivňoval ani je nepodváděl.
Je tedy zřejmé, že přesvědčování není vždy špatné.

Ježíš své učedníky pověřil, aby dělali učedníky a vyučovali je, aby zachovávali všechno co jim přikázal.

Upřímně míněné přesvědčování poznáte podle toho, že lidem, kteří vás přesvědčují leží na srdci vaše zájmy a ne jejich vlastní.

Volba je na Vás.
Můžete se rozhodnout, že budete utvářeni podle tohoto systému věcí, když dovolíte, aby Vaše uvažování ovládly různé filozofie a některé převrácené hodnoty tohoto světa, kterému neleží na srdci Vaše zájmy.
Abychom byli takto vtlačeni do této Satanovy formy, to nevyžaduje žádnou námahu.
Je to jako pasivní kouření. K tomu, aby Vám uškodilo, stačí, když budete dýchat jeho znečištěný vzduch.

Anebo můžete vdechování takového vzduchu zabránit. Můžete se začít přeměňovat tím, že budete předělávat svou mysl tak, že si sami ověříme , co je dobrá a přijatelná Boží vůle.
To ovšem vyžaduje úsilí!

Pamatujte na to, že Bůh Jehova lidmi v žádném případě nemanipuluje. Poskytuje nám všechny potřebné informace, pro to abychom se mohli správně rozhodnout a mít z nich prospěch. Abychom z nich něco měli, můsíme těm radám naslouchat a musíme dovolit, aby působoli na naše uvažování.

K tomu je nejlepší využít bezplatné domácí studium Bible, které svědkové Jehovovi nabízejí všem lidem na celém světě.

Ilona (Pá, 2. 5. 2008 - 22:05)

Qui vypadá to tak jakoby tě někdo nutil číst tuto diskusi nebo snad odebírat Probuďte se! Ale to tak není, že ne?

Ilona (Pá, 2. 5. 2008 - 22:05)

Má milá M
možná, že to vypadá beznadějně, ale věřím, že když budu sázet a zalévat Jehova způsobí růst. 1.Kor.3:6,9

racek (Pá, 2. 5. 2008 - 22:05)

Mezi Budhou a Kristem není rozdílu, oba dva byli velcí zasvěcenci, každý kázal v jinou dobu a každý použil slova pro tu dobu vhodná. A už vůbec naříkám, že boha nepotřebujeme, cíl náš všech je k němu dospět.

R (Pá, 2. 5. 2008 - 22:05)

Naopak Bible je koppletní, protože odpovídá na každou otazku tykající se lidského života a budoucnosti a smyslu života a je celá naprosto v souladu a pravě apokryfní evangelia tam nepatří, protože jsou v rozporu s kanonickými knihami Bible i když se tam snažili mnozí apokkryfy prosadit, tak se to dá jasně poznat, že to tam nepatří. Samozřejmě, že každý si může věřit v cokoli chce, ale o tom, jak věřit v Boha a jakým spůsobem máme Boha uctívat rozhoduje sám Bůh a to nám zjevuje ve svém slově, Bibli. Žadný Buddha a ani nikdo kdo se vydavá za někoho, kdo je poslan od Boha, ale byl to jedině Ježíš kristus, který nám o Bohu sdělil vše a vše, co jde nad to, co učil Ježíš je podvod a sám Ježíš jasně řekl, že to, co učí není jeho učení, ale že učí jen to, co slysel od svého Otce, to Buddha nikdy neřekl, ale naopak říkal, že člověk může dospět ke štěstí svou vlastní cestou a to vůbec není možné, už to že kdyby zítra nevzešlo slunce, na kterém je zavislý život a vše na zemi je důkaz, že na Bohu jsme zavislí, protože on je původcem všeho, tak si nic nenamloumejme jako, že Boha nepotřebujeme.

L (Pá, 2. 5. 2008 - 14:05)

Ilono.... je pravda že v bibli na první pohled nic o převtělování není... bodejť by bylo, protože to co te´d považujeme za bibli je neúplný kompilát celku... chybí v něm např apokryfní evangelia. prostě si tam někdo dosadil to co se mu hodilo do krámu aby mohl ovládat ostatní. nezapomeň že náboženství(ta organizovaná) byla , jsou a budou jedna velká politika.

Hunduisté pravda tento věk nazývají tzv. kalijugou(věl bohyně Kálí - což je bohyně ničení, ovšem neznamená to že se očekává nějaký konec světa... naopak jogini upozorňují na mnohé pozitivní věci které s sebou přináší technický pokrok, vždycky je to o tom jak se k té určité věci stavíme.

Ad kasty... to je ovšem výmysl brahánů ( což je kasta, neco jako u nás církve nejrůznějšího druhu), když se informuješ víc tak nejnižší kastou jsou příslušníci původních kmenů které před příchodem arijců obývali Indii... ale i jiná náboženství kastují... viz tvé postoje "já jsem ta jediná uctívačka jediného pravého boha a vy všichni to máte spočítané" což kastování non plus ultra. Proto v Indii musel přijít Buddha aby lidem ukázal, že je jedno k jaké kastě patří (on sám jako princ odešel z paláců a stal se příslušníkem těch nejnižších)... boha v sobě může nechat promluvit kdokoli... a on to dokázal....

ještě k tomu znovuzrozování, pokud chceš myslím že bych v bibli našel věci které se skrytě k tomuto fenoménu vztahují, není problém, stejně tak mohu najít paralely mezi biblí a bhagavadgítou, čili věty které mají podobný význam a které dokazují že bible není jedinou knihou učící jak dosáhnout poznání.

Poslední věc, není mým cílem tě přesvědčovat. pokud se cítíš být křesťankou, je to tvá cesta a není pro mě o nic horší než cesta má. A pokud věříš v nějakou představu ráje pak se ti určitě splní viz bhagavadgíta " Kdo věří v démony půjde k démonům, kdo věří v duchy půjde k duchům, kdo věří v bohy půjde k bohům..." ovšem i to je klam který se za nějakou dobu rozplyne. Lepší než stavět si vzdušné zámky je být s bohem TEĎ, uvědomovat si jej v každé chvíli...

qui (Pá, 2. 5. 2008 - 08:05)

M
Ale ty máš také svou pravdu a žádná jiná pro tebe neexistuje. Jen ti ostatní na rozdíl od tebe a od Ilony ji nevnucují těm ostatním.
To je věc, která mně vadí nejen na téhle diskuzi.Jestliže na mne někdo činí nátlak, couvnu /pokud to ovšem jde/

racek (Pá, 2. 5. 2008 - 00:05)

Ilono, to co říkají hinduisté tak to nevím, já se o ně nezajímám, já nevyznávám žádné náboženství. Co se těch duší týká, tak v každém případě slovo člověk znamená naprosto něco jiného, tyto dva pojmy se shodují, jak hinduistický tak křesťancký. A já taky nesouhlasím s tím, že smrt je největší událost v životě.
M, to co ty tu píšeš je velmi zajímavé, použe škoda že je to bezpáteřní, nechci tě urazit, ale já si Bible vážím, je to skvělá kniha, to že jsem jí nečet a číst jí nehodlám, neznamená, že jsem do ní nenahlédnul. To že mám svou pravdu a žádná jíná pravda neexistuje je také blábol, a pravdu nehladám to máš pravdu, pravdu totiž nehledá nikdo, všichni už jí našli, jen si jí musí uvědomit a příjmout, a pravda pro mne rozhodně není relativní, alespoň né její podstata. A proč by mě bůh chtít abychom ho poznali, když ho všichni znají, když je součástí každéhé bytosi a každého přemětu, to také nechápu.

M (Čt, 1. 5. 2008 - 21:05)

Ilono, ja obdivují tvou trpělivost s jakou se snažíš příbližit lidem pravdu, ale jak pozorují tady to opravdu nemá cenu, protože tyto lidé nechtějí hledat pravdu, pravda to je pro ně relativní pojem, oni mají svou pravdu a žadná jiná pravda neexistuje a ani se nesnaží hledat pravdu, zpochybňují Bibli aníž by se do ní podívali a přitom i ateisti si Bibli váží, v USA je Bible na každém hotelovem pokoji a kdo tam nečetl Bibli tak se říká, že má mezeru ve vzdělaní. Co by to byl za Bůh, kdyby nechtěl, aby ho lidé poznali, aby jim nezjevil svůj záměr s lidmi, s touto nadhernou planetou, ale naopak Jehova si to preje a ptoto dal lidem Bibli, svoje slovo, kde vše o sobě a svém záměru sděluje proto je na každem jak s touto informaci naloží.

Ilona (Čt, 1. 5. 2008 - 15:05)

Racku jistě se mnou budeš souhlasit, že i hinduisté věří, že žijem v době, kdy ničemnost dosahuje svého vrcholu, a že Bůh očistí svět od problémů prostřednictvím katastrofy, po které bude následovat věk pravdy.
Víš, ale mrzí mě ta věc, že pod vlivem tohoto učení se lidé dělí do kast a tím jsou milióny lidí odsouzeni k trvalé bídě a bezpráví.
Bible v žádném případě nepodporuje nadřazenost jedné rasy nad druhou. V tom je mi velice blízká.
Bible učí, že člověk je duše, hinduistická učení říkají, že má duši. A to je obrovský rozdíl, který hluboce ovlivňuje všechno učení, které vyplývá z těchto názorů.

Skutečně nemohu souhlasit s názorem, že největší událostí v životě je smrt.
Naopak život je darem od Boha.

Pokud by jsi zkoumal Bibli, nikde by jsi nenarazil na myšlenku potvrzující převtělování. Bible takovou myšlenku nepodporuje, ale nikdo nemusí být zkalmán, předkládá něco, co přináší mnohem větší útěchu.
Apoštol Pavel se vyjádřil takto: "Mám naději v Boha...,že bude vzkříšení spravedlivých i nespravedlivých."
Vzkříšení z mrtvých, tedy znamená, že existuje smrt.
Asi 100 biblických textů ukazuje, že lidská duše je smrtelná a zničitelná.
Nejmoudřejší člověk své doby Šalamoun napsal: Živí si uvědomují, že zemřou, ale mrtví ti si neuvědomují naprosto nic...
Ezekiel: Duše, která hřeší- ta zemře.

Vše co píše Kniha knih my připadá logické a ztotožňuji se s ní.

L (Čt, 1. 5. 2008 - 13:05)

Ilono já nemyslím že neznáš boha, to by jsi ani nemohla žít, protože život každé bytosti jde z jednoho pramenu. Je to jako slunce které má paprsky, každý paprsek je bytostí, nebo jsoucnem,a le je součástí ono středu, takže jsi už teď v bohu(jak se říká), ale neuvědomuješ si to. Jdeš dlouhou oklikou, přes organizace a přes pochybné výklady, potřebuješ berličky. Chápu tam se asi momentálně nacházíš a jsi spokojená, ale věz že to je jen jedna z mnoha zastávek na tvé cestě. Četla jsi pozorně co jsem včera dal na tuto diskuzi? Jméno není důležité....Jak již řekl ten pán v otázkách které jsem sem okopíroval, náboženství dogmatizují ale k bohu nevedou. Tam se musí dostat každý sám a kde jej hledat? No přece tam kde ti je nejblíže. Utišit mysl ( v tvém případěpokus o spasení světa) a ptát se kdo jsem já? Prostě dosadit místo sebe ( místo ega) absolutno a pak budeš konat v boží vůli anepotřebuješ církve. Pak prožiješ přítomnost boha zcela živě a ne jen zprostředkovaně...

Lii se nemusejí nikam vést oni dojdou k bohu, Nekdo dříve někdo později ale dojdou...:-)

racek (St, 30. 4. 2008 - 22:04)

A já snad někdy řekl, že nějaké náboženství učí nějakou pravdu o bohu, to bych si těžce protiřečil, na pravdu musíš přijít sám, někdo ti můžu ukázat cestu, říct souvislosti, ale výsledek je na tobě. Nemůžeš říct jediný pravý bůh, protože veškeří bohové co v dějinách lidsta vystují jsou skuteční, ať egypčtí, indičtí atd. Lidé tyto bytosti nazvaly bohy, ale byli to pouze Osvícenci, světelné bytosti, které se inkarnovaly do tělesné podoby, aby lidstu něco zdělili a pomohli jim. Aní křesťanctí, judaismu a islám se opírají o jednoho Boha, tato náboženství jdou přímo ke zdroji, ale každý si ho přestavuje jinak a přitom každý špatně a zároveň dobře, každé náboženství v něm vidí jeho pravé aspekty, ale přidává si tam i svoje vlastnosi, ale zapomínají na jedno, chování vlastnost dána člověku, zvířatů no prostě duším inkranovaných do živých bytosí, nikoli však Bohu, v absolutnu není chování nebo pravidla.
Ještě takový malý příklad k těm bohům na vysvětlenou: Lao'c, Hermes Trismegisto, Thovt(egyptský bůh), Nostradamus, František Bardon, jedna a tatáž bytost, pouze jiná inkarnace.
Nemůžeš říct, že Bůh shromažďuje uctívače, Bůh nic takového nezná, nemůžeš nikoho připravoat na jeho zásah, protože on zasahuje neustále on je ve všem.
Jinak doufám, že chápeš, že používám slovo Bůh a ztotžňují jej s lidskou bytosí, kvůli zobecnění a jelikož to nejde popsat to můsíš znát a to je JHVH, to je to nevyslovytelné.

Ilona (St, 30. 4. 2008 - 20:04)

V zápalu jsem se zapomněla podepsat, sozdřejmě jsem to já.

Návštěvník (St, 30. 4. 2008 - 20:04)

Pokusím se odpovědět všem.

L chápu to dobře,že si myslíš,že neznám Boha, prostě jen proto, že se neslučuje s tvou představou o něm?
Cituji stále z Bible, protože tím chci dokázat, že to nejsou jen mé, tedy pouze lidské představy o něm, ale proto, že nechal o sobě zapsat dopis.
Ten Dopis popisuje způsob jednání Boha s lidmi a přesně říká co se mu líbí a co ne.
To proto jsem se rozhodla vám ji přiblížit.
Zdá se mi to důležité.

Racku shoduji se s tebou v názoru, že některá náboženství snad vedou člověka k tomu, aby sám sebe blíže poznal, ale už s tobou nemohu souhlasit v tom, že učí pravdu o jediném pravém Bohu. V tom se mnou jistě souhlasíš.
To by museli učit, že tento Bůh má jméno JHVH (toto jméno se v původních překladech Bible vyskytuje asi 7000x), museli by učit že je stvořitelem nebe a Země a v současné době shromažďuje lidi pro pravé uctívání.
Tato náboženství, by také měla informovat jak se chovat, aby v případě Božího zásahu obstáli přívrženci těchto církví.
Pokud to nějaká učí, ráda se o nich dozvím víc.

Pokud bych měla své ego popsat, tak jedině jako vděčné a přející věčný život všem lidem, co o něj stojí.

Šarí kritizuješ Jehovu za nedokonalé lidi, měla by si ho spíše chválit za to, že těmto lidem dal právo volby, dal jim svobodnou vůli a nemusel by, mohl by je jednoduše naprogrmovat(dát jin nějaký instikt), aby to dělali jak on si přeje.
Víra Abrahama byla takto vyzkoušena, byl nazván Božím přítelem a navíc to byl předobraz toho, jak sám Jehova obětuje svého jediného milovaného Syna.
Musel obětovat Krista proto, že on jediný mohl lidstvo vykoupit, protože jeho život byl stejně dokonalý jako život Adamův.
Respektoval tak svůj strozákonní příkaz -život za život.

Qui já lidi přesvědčuji právě proto abych jim dala právo volby, kdyby o Jehovovi nevěděli sotva by měli tu možnost se pro něj rozhodnout. Tak budou mít 2 možnosti falešní, neexistujícívé bohové a živý Jehova.
Bez jeho přiblížení, by lidé o toto právo volby přišli.
Pokud jsem to správně pochopila, tak ti vadí, že Jehovu zbytečně v časopisech vyvyšujeme. Na to nevím co mám říct, snad jen to, že si to zaslouží a co víc, přeje si to.

racek (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

L, to je snad poprvé, co jsi mě rozesmál i ty, ego a výjmečné, doufám, že jsi to myslel jako vtip. Ono to její ego je spíše vystrašené k smrti.

L (St, 30. 4. 2008 - 15:04)

Ten kdo tak nějak prožil a zažil absolutno tak o tom přece nikoho přesvědčovat nemusí.. taky mi to vrtá hlavou. Že by ego? To chce neustále ukazovat jak je vyjímečné

Reklama

Přidat komentář