Reklama

Podvazky a punčochy

Radek (Čt, 2. 8. 2018 - 14:08)

V srpnu 1959 mě maminka...Díky za zajímavý příspěvek na téma :-)
R

Radek (Čt, 2. 8. 2018 - 14:08)

V srpnu 1959 mě maminka...Díky za zajímavý příspěvek na téma :-)
R

niqa (Pá, 5. 5. 2017 - 10:05)

Na modelce to tak sice...Díky. Objednala som tu Cleopatru Rhodos 6. Bol ale problém nájsť e-shop kde by nemali veľkosti M vypredané. Nakoniec som našla tu http://www.swankypins.co.uk?ref=xenika.e Majú nádherné pásy a dá sa platiť kartou online.Objednávku odoslali hneď v deň objednania. Píšu že to trvá 3-5 dní. Teším sa :D

Ne, nerekl, (Čt, 2. 8. 2018 - 07:08)

a uz ti nekdo rekl, ze jsi...a tobe ano? Jestli ne, tak ti to rikam ted ja..

Chudinko, (Čt, 2. 8. 2018 - 07:08)

Tak to ja jsem asi o 2 roky...jsi tak stara! .... Mladi v prde - a do duchodu daleko.

lida (Čt, 2. 8. 2018 - 06:08)

musela byt pro spolužáky...tenkrat jsem nebyla sama vdyt puncochace jeste nebyly a kdyz divky chtely vypadat pekne tak jina moznost nebyla nez podvazkovy pas a silonky a ostatni nam zavidely

Miki (St, 1. 8. 2018 - 21:08)

Tak to jsme stejný ročník....Tak to ja jsem asi o 2 roky mladsi, ale pamatuji si na ten celofanovy obal, na kterem bylo napsano - neparatelne. Take se prodavaly parfemovane silonky a daly se koupit i hodne dlouhe/94cm/, takze pokud mela zena/divka uzsi podvazkovy pas s kratkymi podvazky, tak ty ji to zesileni vytahly az pod zadecek a tim padem mohla tez nosit minisukne, ikdyz ne tak enorme kratke. Ale o tom tady uz jedna pani psala. Jinak byly opravny puncoch - scelovaly se tam ty utekla ocka. Vzdyt i Olga Havlova byla tou scelovackou vyucena u Bati. Dneska kdyz kvalitni silonky vyjdou pres 500 ale spise pres 1000 by se takova profese urcite uzivila, protoze klasicke silonky jsou ze 100% nylonu a neexistuje vazba, ktera by odolala utikajicimu ocku. Proste jak se pretrhne vlakno, tak uz to nikdo nezastavi. U puncochacu, pokud maji v sobe vic nez 30% Lycry se udela dirka, ale ocko neutece. Ale to nejsou prave puncochy. A dekuji vsem zenam, ktere sem pisi svoje vzpominky, zazitky i postrehy spojene s nosenim puncoch. Je to takove hezke vzpominani na doby bohuzel uz nenavratne minule.

Axel (St, 1. 8. 2018 - 19:08)

ja jsem nosila puncochy elite...Tak to jsme stejný ročník. Na střední spolužačky nosily punčocháče, protože měly minišaty. A nepamatují, že bych videl lem punčoch. Jedna spolužačka se rozčilovala, když jí uteklo očko na těch, které měly být nepáratelné. Asi ta technologie nebyla to, co je dnes.

Ve druhém (St, 1. 8. 2018 - 16:08)

ročníku zdravotní školy v roce 1973 ještě všechny holky nosily klasické punčochy. Bylo to z ryze praktických důvodů. Byl rozdíl, roztrhat na praxi punčochy za pár korun a nebo drahé punčocháče.
Ono se tenkrát zas až tak neřešilo, co kdo má na sobě.

No to (St, 1. 8. 2018 - 07:08)

ja jsem nosila puncochy elite...musela byt pro spolužáky ale legrace, když ses při těláku převlíkala. Neříkali ti "ta starożitnost s pásem"? :-)

lida (St, 1. 8. 2018 - 06:08)

ja jsem nosila puncochy elite a podvazkovy pas uz v 9 tride to je v roce 1971 a tehdy jsem jsem jeste puncochace nevidela ale podvazkovy pas nosim stale je lepsi nez puncochace

Axel (St, 3. 5. 2017 - 19:05)

Tak bokovka Úpavan dorazila...Na modelce to tak sice vypadá, ale zadní podvazky jsou skutečně vzadu, mnohem více vzadu než ty zadní u 4podvazkového. Je to dobrý pás.

Jana (St, 1. 8. 2018 - 05:08)

V roce 1968 se už naše...Vzpomínám si, že někdy kolem roku 1958 sehnala máma pro sestřenici punčocháče jako byly tehdejší hedvábné punčochy, další podrobnosti nevím, byla jsem malá. My, děti, jsme všechny, i kluci, nosili punčocháče žebrované bavlněné.

niqa (St, 3. 5. 2017 - 13:05)

Miluše jsou obyčejné...Tak bokovka Úpavan dorazila ale hneď ju aj vraciam. V páse je ok, ale dolný lem je tak silný až sa mi zarezáva do stehien a je to veľmi nepríjemné. Rago neviem na SK/CZ zohnať.

Tento Cleopatra Rhodos

https://www.mojepuncochy.cz/Cleopatra-Rhodos-6-ti-podvazkovy-pas-d14_596821.htm

vyzerá tiež dobre, len všimla som si že všetky podväzky sú situované v predu a na boku. Teda to tak aspoň na modelke vyzerá. Ako je to potom s pančuchou vzadu? Nie je tam lem pančúch nepekne zrolovaný?

Netusil jsem, (Út, 31. 7. 2018 - 10:07)

V roce 1968 se už naše...ze sem pisou tak stary lidi.

Jitka (Po, 30. 7. 2018 - 23:07)

Ještě bych upravila, co...V roce 1968 se už naše punčochové kalhoty daly sehnat.Punčocháče z ciziny byly k mání ještě dřív a to přes Tuzex.

Axel (Po, 1. 5. 2017 - 20:05)

Zaujímavá debata z ktorej...Miluše jsou obyčejné punčochy se zesílenou patou. Vhodné tak možná pro denní nošení do práce, pokud Vám tento materiál vyhovuje. Sindy jsou s lycrou, na pohled mnohem lepší. Pravé klasické punčochy jsou drahé a stejně je nikdo neocení. Určitě lze doporučit pás Rago s 6 (i když i 4 stačí) podvazky, hlavně s kovovými přezkami. Pak je i ta guma širší a něco vydrží a udrží. Ty plastové přezky s úzkými gumami jsou jen tak na parádu,i když ani tu moce ne.

puncochar (Po, 1. 5. 2017 - 15:05)

Zaujímavá debata z ktorej...zkusit to na inernetu, treba od firmy Rago, aby mel minimalne 6 a radeji vice podvazku. I prave klasicke puncochy se koupi jedine pres internet, jsou hodne drahe, ale zcela neprehlednutelne pri noseni a bokovky jsou na nic, jen pro zlost, protoze slezaji.

niqa (Po, 1. 5. 2017 - 14:05)

Zaujímavá debata z ktorej som čerpala veľa cenných informácií. Nepoznám žiadnu ženu ktorá nosí pás a pančuchy. Ja s tým práve začínam. Zdravotný stav bedrových kĺbov ma núti začať sa viac orientovať na sukne a odložiť džínsy. Pančuchové nohavice mi prídu nepekné, nepraktické a nezdravé, preto som sa rozhodla pre pančuchy a pás. Som prekvapená aký problém je na Slovensku kúpiť seriózny pás. V ponuke je veľké množstvo tých "posteľových" ale poriadnych nositeľných je pramálo. Objednala som zatiaľ aspoň Bokovku Úpavan a toľko preferované pančuchy Aries Sindy. Za dobrú cenu sa dajú na internete objednať aj pančuchy 100% PAD značky Evona Miluše 20DEN. Nemá s nimi niekto skúsenosti?

anicka (So, 21. 7. 2018 - 06:07)

Dobrý den, dívala jsem se...dva ty podvazkove pasy mam jeste jeden nema ty jezdce a samodrzky jsem vyresila ze jsem si je pojistila podvazkovym pasem vyborny

Reklama

Přidat komentář