Reklama

Byliny - léčivé rostliny

Vlada (Čt, 9. 7. 2009 - 22:07)

Radi by jsme udelali for kamosovi,miluje rum, ale radi by jsme mu udelali neco co by mu udelalo spatne je tak trochu alkoholik. Vypije pul litr za 3h

Návštěvník (Čt, 9. 7. 2009 - 19:07)

neznáte něco na zácpu ???????????????

Lucie (Čt, 9. 7. 2009 - 18:07)

V knize o bylinkách jsem vyčetla, že prý menstruaci vyvolává vlaštovičník a dobromysl

Granvin (Út, 16. 6. 2009 - 13:06)

Meduňku klidně užívat můžete.
Pokud máte ve svém městě nějaké bylinkářství, tak se zkuste poradit tam. To by bylo ideální.

Lenka (Út, 16. 6. 2009 - 09:06)

Chtěla bych se zeptat jestli můžu jako těhotná medunkový čaj nebo nějaké prášky.Mám problémy se žaludeční neurozou a jelikož jsem těhotná tak nevím Děkuji za odpověd

Monika (St, 21. 11. 2012 - 22:11)

nabízím domácí KONOPNOU MAST NEBO KONOPNÝ LIH,OMÁCÍ KONOPNÁ MAST,CENA 100KČ ZA 100ML,je možno více kusů dle vaší potřeby, baleno v lékarenských kelímkách....Konopnou mast z vlastní zkušenosti opravdu mohu jen a jen doporučit,rozsáhlé využití praktická-nutná výbava každé domácnosti :o) u nás v lednici je celoročně stále po ruce ..je možné i osobní předání v Brně Konopná mast nalezne v domácnosti široké využití, pomáhá na Spáleniny, Akné, všechny druhy oděrek, kuří oka, opary, lupénku, atopický ekzém, na zrohovatělou kůži, artritidu, reuma, bolesti zad, záněty a otoky žil, výrony a svalové bolesti, menstruační bolesti, hemoroidy, záněty hrtanu, uvolňuje dýchání, pomáhá při astmatu, rýmě a nachlazení, bolestech hlavy, migréně a při zeleném zákalu (jako podpůrná léčba). Pozor Nenatírejte konopnou mast na krvácející rány! Zhnisané rány nejprve pořádně vyčistěte a nechte zaschnout! U ekzémů a lupénky může po ošetření konopnou mastí především s konopným olejem dojít k několikadennímu (až 3 dny) přechodnému zhoršení příznaků - to je však známkou hojení. Pokud negativní příznaky přetrvávají, je třeba konopnou mast přestat používat, protože se může jednat o alegickou reakci. Klouby, cévy ani svaly při zánětu nemasírujtet, konopnou mast pouze dobře vetřete do pokožky! [email protected]

H (Čt, 18. 10. 2012 - 21:10)

Ráda bych Vás všechny...Škoda, že uvedená skupina je na facebooku..Tam jsem profil "smazala" /ale pamatuje si mně, což je drzé / a odmítám se opět registrovat. Už mně štve,jak vše se hromadí tam...Připadala jsem si,jako ovce.

Michaela Bauman (Čt, 18. 10. 2012 - 21:10)

Ráda bych Vás všechny pozvala do skupinky, kterou jsem zprovoznila na téma Působení čisté přírody na imunitní systém. Cílem skupiny je omezit příjem ATB, posílení imunity celé rodiny počínaje narozením, pomáhat zkušenostmi a radami na různé zdravotní potíže ostatním, připravuji seznam bylinek, která na co pomáhají, tak aby byl k dispozici seznam kompletních bylinek a jejich účinky. Dále je cílem skupinky léčit příčiny civilizačních chorob, jako jsou ekzémy, alergie, onemocnění srdce a cév, astma apod. Je toho spousta a bude to vše postupně vkládáno na zeď. Kromě toho se budu snažit vkládat zajímavá témata a odkazy na stránky na téma zdraví a prevence. Ve skupince je možno se radit s ostatními, vkládat vlastní zkušenosti, co se Vám osvědčilo a co ne, pokud budete mít problémy se zdravím svých dětí, je možné že se nám podaří najít příčinu Vašich potíží a zmírnit nebo vyléčit příznaky. Připravujeme zajímavá témata na kojení a hubnutí a zkušenosti. Prostě na vše, co se lékařům nedaří vyléčit. https://www.facebook.com/groups/371809766229151/

H (Pá, 12. 10. 2012 - 19:10)

No ja delam tez liker z...Pavlo,bezinkový likér je v pohodě..Samozřejmě se tím člověk neopíjí:-)Ale ani větší dávka moc nevadí jednorázově. Ovšem to, co píše 22.10.2001 21:20 - zorka je směšné a pravdivé..Bylinky musíme používat se znalostmi ! Bezinky syrové, nekvašené. čerstvé jsou nepoživatelné...
Např.litr bezinek nasypaný na koláč a upečený je bezva, lepší než borůvky, chutnější a neuškodí ani náhodou. Lidi, používáte-li bylinky, zjistěte si o každé z nich pořádně jak to brát.

MILAN (Pá, 12. 10. 2012 - 11:10)

Aojky dostala jsem kytku má...dibry den,mam stejnou rostlinu,mužete mi napsat,co jste se o ní dozvěděla?take něco o ní mám,děkuji [email protected]

Pavla (So, 30. 7. 2011 - 21:07)

No ja delam tez liker z bezinek-plodu.Manzelovi nadherne srovnal vysoky tlak,takze zadne prasky uz nebere,ale uziva jen liker.Nesmi se ale to prehanet.Rano a vecir jednu malou cajovou lzicku a vysledek je skvely.Delam sirupy z lecivych bylinek a vysledek?Netrapi mi zadne chripky,anginy ani podobne veci.Lide by se meli vratit k prirodni bylinkove lecbe,protoze uz jsou vsichni znecisteni zevnitr chemii,co se do nas cpe vcetne leku.

leila (Út, 3. 5. 2011 - 12:05)

Pěstování bylinek ve spirále
http://www.monamie.cz/posts/1625-bylinkova-spirala

JR (Po, 17. 11. 2008 - 16:11)

Díky.

Granvin (Po, 17. 11. 2008 - 00:11)

JR
Možné je v podstatě vše, ale to by stálo za to prokonzultovat s někým osobně. Tady na to není dostatek prostoru.

JR pro Granvina (Ne, 16. 11. 2008 - 20:11)

vyzkoušela jsem Lapacho ale myslím, že se po něm cítím unavená. Dcera je zdravá a taky má pocit únavy 2. den . A přestože dostatečně pije má stále pocit žízně. Je to možné?
Děkuji

Granvin (St, 12. 11. 2008 - 21:11)

JR
Přímo Chlorelou jsem se dosud příliš nezabýval, ale neměl by to být problém.
Konzultovat to s onkologem můžete (jak píše Formol), ale pokud byste s ním měl konzultovat každou složku Vaší stravy, tak to bude na dlouho;)

Formol (Po, 10. 11. 2008 - 17:11)

Souběžné podávání jakýchkoliv fytofarmak (vlastně obecně jakýchkoliv farmak) s chemoterapií je vždy tak trochu hra s ohněm. Nicméně Chlorela je především nutričně bohatá, snad až na chlorofyl neobsahuje větší množství xenobiotik. Rozhodně to konzultujte se svým onkologem, ale pravděpodobně by v tom neměl být problém.

JR (Po, 10. 11. 2008 - 16:11)

Děkuji za obě odpovědi. Jsem začátečník, takže sbírám nové informace. Jaký máte názor na řasu Chlorelu souběžně s chemoterapií?
Také předem děkuji

Granvin (Čt, 6. 11. 2008 - 15:11)

JR
Jak už píše anonym, tak je dobré aby nějaký odborník konkrétně posoudil daný stav a to i podle lékařských výsledků.
EAV sice nemám rád, ale i to je jedna z možných cest.
Pokud si to chceš kupovat, tak doporučuju spíše tekutou formu než tablety.
Např: http://www.lekarna.cz/biotta-breuss-bio-zeleninova-stava-500ml/
Je to osvědčená Breussovka a je bio, takže bez konzervantů. Ale není to zadarmo.
Jinak my máme velmi dobré zkušenosti s kombinací čerství šťávy z mrkve a řepy. Ta šťáva by se měla vypít v den, kdy jí odšťavíš a to alespoň jeden litr šťávy za den!!! Většinou se volí větší poměr mrkve oproti řepě - kvůli lepší snášenlivosti žaludku. A pomáhá i dobře proti nevolnosti po chemo.
Dále věc, kterou je možné doporučit takhle obecně je pít lapacho (3x 200ml/den). A já do něj rád přidávám trochu svízele a i jiných bylin, ale to už je opravdu individuální.

Granvin (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Koukám, že se mi ta odpověď tenkrát neodeslala:(

Hlavně se učím doma z knih, ale i chodím na různé přednášky a školení. Teď zrovna na přednášky v rámci "školy diagnostiky".
Takže kurzů je relativně dost, ale jde o to, kdo se v nich dokáže zorientovat a vybrat si ten správný...

www.salvare.cz

Reklama

Přidat komentář