Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Pájja (Ne, 6. 10. 2019 - 09:10)

Tamara píše, že jí přerušili léčbu tlaku, co já si pamatuji, pacienti v nemocnici své prášky na tlak brali, donesli si svoje. Já je neberu, ale ptala se i doktorka na předoperačním. Poradila mi vrchní na otoky Aescin Teva, ten jsem brala hned po obou operacích už v nemocnici, je volně prodejný. Doktor doporučil stahovací návlek - ponožku na kotník, protože prý trvá až rok, než se vše uvnitř nohy vrátí do normálu. Na rok mi zakázal i přístrojovou lymfomasáž, takže chodím na ruční už pořád, zdá se mi, že má lepší výsledek. Je dobré, občas si natáhnout kompresní podkolenky, třeba klidně na noc, dělám to, když mám pocit unavených noh.

Tamara (So, 5. 10. 2019 - 20:10)

Mne řekl operatér na kontrole po 6 týdnech, že až 6 měsíců, pokud je v pořádku krevní tlak. Je pravda, že po operaci mi byla léčba TK přerušena, tlak mi klesl. Trvalo to skoro 2 měsíce než se vrátil nad normál a začala jsem znovu užívat léky. ted po 3 měsících už jsou otoky minimální.

Pájja (Pá, 20. 9. 2019 - 15:09)

Včera jsem si v jednom článku přečetla zajímavou informaci. Legislativně je dostupnost péče určena nařízením vlády, které stanoví konkrétní dojezdové časy k lékaři nebo čekací lhůty na vyšetření či operace. Podle nařízení by pacient neměl na náhradu kyčelního kloubu čekat déle než 52 týdnů. Realita? Možná když se vezme celorepublikový průměr :D Jenomže podle náměstkyně MZ jsou některé lhůty roky staré a některé časově překonané. Jen už neřekla, zda pozitivně nebo negativně.

Ludmila (St, 18. 9. 2019 - 11:09)

Čekám na operaci kyčle 2 roky....měla jsem čekat 3 roky,ale zkrátili to....bolesti mám už 19 měsíců-šílené...

Stanislav (Čt, 17. 10. 2019 - 08:10)

Pokračování: Měl jsem naplánovanou operaci levé kyčle (totalka) na konec května 2019. Operace byla zrušena měsíc před termínem z duvodu nedostatku finančních prostředků. Další termín r. 2020. Jistě si dovedete představit moji psychiku. Na doporučení jsem oslovil jiné zdravotnické zařízení. Po dvou návštěvách jsem byl operován dne 9.8.2019. Po 11 dnech propuštěn domů, doma cvičení, kontrola 7. tyden, vše v pořádku. Doporučení od operátora: lázně, doma chodit bez berli, po 3. měsících bez berli s plným zatížením. Od 22.10.2019 na 28 dní lázně. To zatím vše.

Dana (Ne, 23. 2. 2020 - 15:02)

Dobry den muj partner je také čekatel na TEP. Nikdo neni schopen říci mu, jsk dlouho bude cekat. Uvažujeme také poohlednout se jinde. Můžete nam prozradit kde jste byl operovan? Dekuji za odpoved

Eva1 (Po, 24. 2. 2020 - 05:02)

Paní Dano ,je obvyklé že po konzultaci u ortopeda se dostává termín.A samozřejmě je dobré se obrátit třeba na dva ortopedy pro zorientování...

Arna (Po, 24. 2. 2020 - 02:02)

chce to ty nemocnice obvolat.

Stanislav (Čt, 17. 10. 2019 - 08:10)

Paní Ludmilo, podle toho co píšete, dávno bych se obratil na jiné zdravotnické zařízení, kde bude daleko kratší doba k operaci. Doporučuji z vlastní zkušenosti.

HELENA (Pá, 20. 9. 2019 - 21:09)

Tady na internetu se muzete podivat jak dlouho se ve kterem meste v nemocnici ceka na operaci kycle a podle toho si muzete vybrat-podivejte se jestly ve vasem okoli by vas nevzaly driv!

Naďa (St, 18. 9. 2019 - 20:09)

Tak běžte jinam, dva roky, to je hrozné, když vás to bolí! Můžete se objednat kamkoliv, máme svobodnou volbu lékaře...

Tamara (St, 18. 9. 2019 - 18:09)

To nikdo neřekne, je to určitě různé. Já zatím jen to co jde vsedě a ve stoje ted po 2 měsících stříhám odkvetlé trvalky apod. Ale vše bez předklonu, max jako holubička.

Ludmila (St, 18. 9. 2019 - 10:09)

Za jak dlouho můžu pracovat na zahrádce,okopávat,sázet atd??

HELENA (Pá, 20. 9. 2019 - 21:09)

Pani Ludmilo az po kontrole u ortopeda po trech mesicich kdyz budete mit rengenovy snimek ze je vsechno v poradku

Tamara (Út, 17. 9. 2019 - 07:09)

Prosím poradíte, co nezapomenout vzít ssebou do lázní. Pojedu poprvé, tak třeba si vzpomenete, co vám chybělo. Děkuji.

Věra (Pá, 20. 9. 2019 - 09:09)

Tamaro, já jezdím autem, takže vezmu všechno, co se vejde do dvou kufrů, tašky a ramínka na bundy :-) Počasí mi nezaskočí. Poslední roky vozím i polštář - takovou tu vlnu. Spí se mi na něm skvěle a polštář, co mám na posteli, si dávám mezi kolena. Spíš jde o to nezapomenout to, co ještě ráno použiji - třeba krémy na obličej nebo kulmu, mobil a nabíječku..... Píšu si seznam a ten průběžně odškrtávám, jak balím. Nějaké požadavky také píšou ve zvacím dopisu lázně (plavky, věci na cvičení) a když něco zapomeneš, dá se dokoupit. Ať se ti v lázních líbí.

Tamara (Pá, 20. 9. 2019 - 13:09)

Dík, také jsem zavedla seznam. Na hromádky je ještě čas. Budu mít všechny procedury pod jednou střechou, jen na jídlo budu přecházet cca 50 m do sousední budovy. Poveze mne manžel autem, počítám i s podsedákem na židli, nechci riskovat znovu luxaci. Ramínka hned na seznam doplním.

stanley-2 (Po, 16. 9. 2019 - 08:09)

Bederní páteř muže mít souvyslost s kyčlí /kloubem/,ale není to pravidlo. Záleži jak u koho.

Miroslav (Ne, 15. 9. 2019 - 11:09)

Dotaz. Může bederní páteř bolet od kyčle? Artroza 3. st. několik let. Na operaci čekám a nejméně rok ještě čekat budu. Bolest zad skoro nesnesitelná. Díky.

Tamara (Ne, 15. 9. 2019 - 19:09)

Nemohu říct, že mne bederní páteř před operací nezlobila. Ale po operaci začala fest bolet, ale pomohlo pár cílených cviků a odezněla. Občas po delším ležení na zádech se ozve , ale opravdu cviřením se vždy zlepší

Reklama

Přidat komentář