Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jen víra (Út, 5. 11. 2019 - 21:11)

A ano, kromě toho ta pravděpodobnost a výhry v kartách mohou být matrix. :)

Jen víra (Út, 5. 11. 2019 - 21:11)

"Každý tuňta ví, že jsou věci pravděpodobné, některé více a některé méně, a že když si pravděpodobnost spočítáš podle teorie pravděpodobnosti, můžeš na tom dobře vydělat ("

Není pravda u vědeckých teorií, tam nemůžeš spočítat na kolik jsou pravdivé :)

Jen víra (Út, 5. 11. 2019 - 21:11)

Moje názory jsou logické, ne odpojedné od reality, my nevíme, jaká je realita :)

Rakato (Út, 5. 11. 2019 - 23:11)

Kdo tvrdí, že nezná realitu, je blázen,a je o něm třeba dát echo doktoru Chocholouškovi. Protože se neví, co dalšího ho napadne, takže může být nebezpečný svému okolí. Pokud to myslí jen filosoficky, a diskutuje bez důkazů a podložených argumentů, je ovšem také magor. Tvoje logika nikoho nezajímá, vlastně žádnou nemáš. V hospodě ožralí chlapi mluví rozumněji.

Jen víra (Út, 5. 11. 2019 - 20:11)

Lepší verze: No věda je jen víra, je zde neustálá změna hodně vědeckých závěrů, takže ty předešlé, kterými jste se zaštiťovali, už vyšly třeba z módy. A nejsou tedy pravdivé (asi) a nejsou pravdivé možná ani ty co je nahradí, protože ty také něco může nahradit. ATd... Na pravdě už ale není co opravit. :) Tedy věda je jen víra. Přibližování k pravdě také nevíme, protože: tzv. přesnější předpověď může ve skutečnosti být jen dočasná, může se vše změnit o 180°, může se ukázat, že to byla spíš náhoda, byť početná, že počet přesných předpovědí je menší než počet špatných předpovědí danou teorií v budoucnu (na větším čísle například). Tedy problém indukce, o kterém mluví Popper. Můžou se měnit zákony reality nebo fyzikální zákony nebo je skoro vše matrix (nevíme jak je tato logická možnost pravděpodobná) a věda a přístroje jsou záměrně zmatené (pokud vůbec vědci existují a nemají falešnou paměť atd... ta možnost zde je a nevíme jak pravděpodobná je, důkazy nedůkazy, když nejsou 100% pro či proti což zde nikde nevidím). Tedy věda je jen víra její předpovědi jsou jen velmi relativní. Pravděpodobnost je nejistá objektivně. Tedy nevíme. Subjektivní víra je další věc. No a přístroje lidé dělali i před moderní vědou a úspěšně (pokud to není matrix), třeba lodě na daleké cesty atd... takže zde také není důkaz o pravdě. :) A co není ověřená pravda, je nejisté a může to být omyl a je to jen víra. Předpovědi nepředpovědi (viz. výše a problém indukce a možnost matrixu). Na vysokém číslu nebo spíš na "nekonečnu" možných pokusů je každé číslo "správné" předpovědi malé a nejisté. A může se tedy v budoucnu ukázat jako spíš mylné. Když neznáte 100% pravdy, nevíte, kolik % máte, tedy objektivní pravděpodobnost neznáte. Ani kdybyste udělali tisíce relativně správných předpovědí či správných předpovědí (pokud vás záměrně nemate matrix), ani kdybyste vyrobili tisíce přístrojů co fungují (pokud to není matrix nebo zmatené od boha či ďábla či démona či vědce či ufona,,... který vás zkouší kvůli něčemu) . Tak se majte blbonouni! Ať žije matrix! :D

Rakato (Út, 5. 11. 2019 - 20:11)

Zase spamuješ s názory, odpojenými od reality? Na PC, který je výsledkem ukončeného platného vědeckého výzkumu? Každý tuňta ví, že jsou věci pravděpodobné, některé více a některé méně, a že když si pravděpodobnost spočítáš podle teorie pravděpodobnosti, můžeš na tom dobře vydělat (v karbanu, na burze, na koňských dostizích). ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No dobrá, tak jsi došel k názoru, že vše je matrix a že nic není jisté. A teď si to strč za klobouk, protože ti to k ničemu není. A čím více to budeš ventilovat, tím více budeš pro smích.

Jen víra (Út, 5. 11. 2019 - 20:11)

NO věda je jen víra, je zde neustála změna hodně vědeckých závěry, takže ty předešlé, kterými jste se zaštiťovali, už vyšly z módy. A nejsou tedy pravdivé (asi) a nejsou pravdivé možná ani ty co je nahradí, protože ty také něco může nahradit. ATd... Na pravdě už není co opravit. :) Tedy věda je jen víra. Přibližování k pravdě také nevíme, protože: tzv. přesnější předpověď může ve skutečnosti být jen dočasná, může se vše změnit o 180°, může se ukázat, že to byla spíš náhoda, byť početná, že počet přesných předpovědí je menší než počet špatných předpovědí danou teorií v budoucnu. Tedy problém indukce, o kterém mluví Popper. Můžou se měnit zákony reality nebo fyzikální zákony nebo je skoro vše matrix (nevíme jak je tato logická možnost pravděpodobná). Tedy věda je jen víra její předpovědi jsou jen velmi relativní. Pravděpodobnost je nejistá objektivně. Tedy nevíme. Subjektivní víra je další věc. No a přístroje lidé dělali i před moderní vědou a úspěšně (pokud to není matrix), třeba lodě na daleké cesty atd... takže zde také není důkaz o pravdě. :) A co není ověřená pravda, je nejisté a může to být omyl a je to jen víra. Předpovědi nepředpovědi (viz. výše). Na vysokém číslu nebo spíš na "nekonečnu" možných pokusů je každé číslo "správné" předpovědi malé. A může se tedy v budoucnu ukázat jako spíš mylné. Tak se majte blbonouni! Ať žije matrix! :D

Návštěvník (Út, 5. 11. 2019 - 18:11)

Mám dotaz a doufám že mě to už někdo zodpoví .Jak je to se seznamováním homosexuálů a lesbiček u jehovistů ? A jak to mají s tím sexem všeobecně všichni tam dané ?

Tony (Út, 5. 11. 2019 - 15:11)

Myslí Zákon s velkým Z.

Tony (Út, 5. 11. 2019 - 13:11)

Věda je také nejistá víra

Rakato (Út, 5. 11. 2019 - 14:11)

Přes argumenty, které jsem ti uvedl, tady pořád spamuješ svým trapným heslem, a to bez jakéhokoliv argumentů? Blahoslavení chudí duchem.

Milan (Út, 5. 11. 2019 - 11:11)

Pamatuji si ze svých školních let, jak jsem uvažoval o životě a vesmíru. V těch letech se mluvilo o jeho nekonečnosti a já si říkal, že někde konec musí přeci jen být. Dále mne napadlo, že za koncem, touto hranicí něco zase musí být, až jsem došel k závěru, že nekonečnost, pro nás tak nepředstavitelná, přeci jen existuje. Neříkám, že vesmír je nekonečný, ale chápal jsem jej spíše jako nějakou bublinu v nějakém gigantickém těle. Ano, byly to jen chlapecké úvahy. Když jsem pak po třicátém roce svého života procházel oním očistným procesem, o kterém jsem se již zde několikrát zmiňoval, dostalo se mi několik vizí o tom, co je psáno v Bibli, že na počátku bylo Slovo u Boha (absolutně čisté Bytí), to Slovo bylo Bůh a tím Slovem tvořil. Nejprve jsem zažíval stav vědomí absolutně čistého z něhož vše povstává a do něhož se vše opět vrací. Toto vědomí je zároveň nekonečným prostorem v němž se nachází bod světla, a přesto toto světlo je v onom nekonečnu gigantickým vesmírným zářícím tělem Krista v němž jsou všechny světy, skrze nějž je vše stvořeno. Až potom jsem plně pochopil tuto pasáž z Bible. Pro zájemce, když jsem četl Bibli a něčemu jsem nerozuměl, nekritizoval jsem to, jen jsem to nechal být a zabýval se tím co mi bylo dáno lidským rozumem chápat. V jiné vizi jsem se nacházel v mlhavém potmělém údolí. Byl tam jakýsi sbor věřících lidí, stáli a uctívali svaté jméno. Viděl jsem tam rovněž veliký stůl a na něm tolik globusů co bylo lidí ve sboru. Žádný s těchto globusů nebyl stejný a každý z těchto globusů charakterizoval určité představy jednotlivců onoho sboru o světě. Tak i člověk držící se pouze představ o kterých si myslí, že jsou jeho vlastní, žije v duchovní temnotě. Ne nadarmo říkal Ježíš "učte se ode mne, jsem pravý Učitel, ostatní jsou zloději a lháři", ale to je člověku plně známo, až mu bude zjevena Pravda. Hezký den všem.

sardanapal* (Út, 5. 11. 2019 - 17:11)

No vidíš . Já sem tehdy ( snad i ve stejných létech i později ) dospěl k úvahám o "mnohovesmíru" . A teprve teď "nedávno" se k této myšlence , začíná obracet i stále víc ..... Ve zkratce : Vždy sem uvažoval , že při nekonečnosti Universa , prostoru a času se zkrátka nějaký ten "Big Bang" prostě vyskytne ...

Rakato (Út, 5. 11. 2019 - 11:11)

No vidíš - ani bible a víra ti nepomohla pochopit nekonečnost vesmíru. Ježíš říkal, že je pravý učitel? To o sobě říká každý učitel, i guru Jára to říkal.

Tony (Út, 5. 11. 2019 - 10:11)

Matrix JE LOGICKÁ MOŽNOST A NEVÍME JAK JE OBJEKTIVNĚ PRAVDĚPODOBNÁ, proto se jí zabývat musíme když se bavíme o "poznání" a jeho "pravděpodobnosti". Tečka.

Tony (Út, 5. 11. 2019 - 07:11)

Vyštváni nebyli, jenom tu pár jehovistů během diskuze odpadlo a to i tací, co v té sektě byli přes 20 let. Bylo tu to pro ně kontraproduktivní.

Rizoto (Po, 4. 11. 2019 - 22:11)

Matrix je možná simulace vesmíru nebo toho co myslíme, že je náš svět.

Rakato (Po, 4. 11. 2019 - 23:11)

Ty už ses s tím Matrixem nadobro pomátl. Paradoxně máš pravdu v tom, že člověk je z poloviny naprogramovaný robot, protože ho z části ovládají hormony a vrozené reflexy. V tomto smyslu jsi matrix ty sám, malý naprogramovaný svět, který tady kolovrátkuje furt to samé a snižuje úroveň vlákna.

Co to (Po, 4. 11. 2019 - 19:11)

je Matrix??

Nona (Po, 4. 11. 2019 - 19:11)

:)

Reklama

Přidat komentář