Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Pá, 8. 11. 2019 - 18:11)

To zase psal ten prokletý diverzant, nechť ho zem pohltí.

Steve (Pá, 8. 11. 2019 - 15:11)

Nechápu proč by se měla pořád denodenně číst Bible ... To vyžaduje nějaký prorok či ježíš? Já o tom teda nic nevím. (starozákonníky sem nemotejte)

Milan (So, 9. 11. 2019 - 10:11)

Steve, zeptej se sám sebe, zda budeš číst Bibli pokud se ti nechce. Pokud se najde někdo, kdo dokáže přirozeně inspirovat ke čtení, což činní Bůh přes nějakého člověka, probouzí se v srdci zájem o poznání. No a tento zájem sám vyvolává touhu po čtení, bez toho, aby byl člověk druhým nucen a nebo mu bylo vnucováno kolikrát se tomu má věnovat. Zřejmě sám víš jak to dopadá, když je člověk do něčeho nucen, o čem sám není přesvědčen že mu přinese užitek, že jej to vnitřně naplní a uspokojí touhu vědět a poznat. Každý to jistě zná i ze školy či studií. Miluje-li vyučující to o čem vyučuje včetně žáků, studentů a posluchačů, dokáže bravurně s hravostí sobě vlastní vzbudit zájem v těch co mu naslouchají, a co jej mají rovněž rádi. Je to vzájemně obohacující, je to překrásná vzrušující hra. Ježíš by tě nenutil číst denodenně Bibli, ale co by rád? Byl by rád kdyby jsi poznal své hříchy, abys mohl činit pokání a bylo ti odpuštěno. Byl by rád, kdyby jsi věděl o věcech které člověka znesvěcují a bděl nad tím co vychází z tvého srdce. Byl by rád, kdyby jsi miloval druhé jako sám sebe, abys mohl být naplněn Jeho láskou a zakoušet její nádherné projevy. Pak bys věděl co je to milovat, že každý po tom touží, jen to hledá tam kde to není ve své plnosti, protože se setkává vždy jen s pouhými jiskérkami lásky co brzy pohasnou. Pokud v tom nalézáš nějaký smysl pro sebe, víš jak dál pokračovat. Ono je to ve skutečnosti velmi prosté a jednoduché, ale právě pro tu jednoduchost a prostotu to mnohým uniká. Měj pěkný den.

Steve (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

"Byl by rád kdyby jsi poznal své hříchy, abys mohl činit pokání a bylo ti odpuštěno. Byl by rád, kdyby jsi věděl o věcech které člověka znesvěcují a bděl nad tím co vychází z tvého srdce. Byl by rád, kdyby jsi miloval druhé jako sám sebe, abys mohl být naplněn Jeho láskou a zakoušet její nádherné projevy."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ano, vím a znám ... snažím se to dodržovat co nejvíce.

Jirka (Čt, 14. 11. 2019 - 11:11)

Já ti ale nevyčetl, že se snažíš žít dobře, naopak, tvoje snaha je ušlechtilá. Spíš jsem chtěl ukázat na to, že čistě z vlastních sil to jde hodně ztuha (už to tady psal svědek Pablo) a je to velmi vyčerpávající, a možná dost často, tu skutečnou spravedlivost, nahrazujeme tou naší. Však také říká Pán Ježíš- 28 Pojďte ke mně všichni, kdož jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout. 29 Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mě, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším. 30 Vždyť mé jho netlačí a břemeno netíží." (Mt11) - a to platí pro všechno, co člověka tíží a v čem má námahu a trápení. Ale, jak lze chápat z jiného verše, nejde jen o pouhé tělesné napodobování, což je čirou náhodou právě způsob SJ, ale jde o význam hlubší - dát se Bohu ve víře, neboť Pán jinde praví- 4 Zůstaňte ve mně, a já ve vás. Jako ratolest nemůže nést ovoce sama od sebe, nezůstane-li při kmeni, tak ani vy, nezůstanete-li při mně. 5 Já jsem vinný kmen, vy jste ratolesti. Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese hojné ovoce; neboť beze mě nemůžete činit nic. (J15) Podle svatých slov Páně je tedy jasné, že žádnou námahu nemají ti, kteří ve všem na Něho spoléhají. To ale vůbec neznamená, že jsou zbavení všech překážek světa (jako mi tudle známá řekla, jak to, že tě víra nepomůže k penězům, když tolik věříš, asi bude něco špatně- protože nechápe smysl evangelia, zůstává duchem v tělesné prosperitě světa), ale jen postoj k těm překážkám se stane daleko méně bolestivým a daleko méně urputnému boji jsme vystaveni v Duchu Páně. Protože se nejedná o mechanickou změnu světa, ale o hlubokou duchovní proměnu nitra. Z tohoto důvodu je břemeno lehké, neboť ho už neneseme my, ale ne tak, abychom si přestali neuvědomovat, že se jedná o břemeno. To břemeno je totiž v pomíjivosti, a ta je spoutána časem, my ale jsme Duchem Páně od hranic času osvobozeni - viz zaslíbení a dosvědčení věčného života (J8:51,11:26)

Jirka (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

"snažím se to dodržovat co nejvíce" ....a to je možná ten problém. Že se to snažíš dodržovat co nejvíce. Určitě si pak myslíš, jak jsi vzorný v plnění všeho nařízení. Tímhle způsobem žiješ ještě pod Starou smlouvou jako svědkové Jehovovi. Žel i z Milana jde stále ten dojem. Místo nějakého snažení o dokonalost bys měl spíš brečet jako harant a litovat svých hříchů. Pokání činit! Chápeš člověče vůbec podstatu milosti?

Výborně (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

za 1

Jirka (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

"...., abys mohl být naplněn Jeho láskou a zakoušet její nádherné projevy." Vím, že to psal Milan, ale proč mi to zní tak jehovisticky? A ty napíšeš "vím, znám".... ty tam snad nevidíš tu podmínku? Kdybys to nevyšťoural, chtěl jsem to nechat být, aby se Milan zase neurazil, že ho napomínám, ale holt to asi tak být mělo, věřím ne bez vůle Boží, a tak se k tomu vyjádřuju. Mimojiné totiž svědkové Jehovovi a jiní náboženští lidé věří, že musí být napřed dobří, aby si vůbec mohli ZASLOUŽIT Boží lásku. To je ale nebezpečný blud. A ty na to ještě kýveš, že víš, znáš :-)

jistě (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

pro tebe nepochopitelné a nepohodlné, proto jsi taky dostal horší trojku

Jirka (Út, 12. 11. 2019 - 18:11)

Chápu, že tomu nerozumíš, ale ty známkuješ text Bible, ne mě. Pořád jsi to zjevně nepochopil. Tak nebuď směšný se svojí představou spravedlnosti. Raději se seznam s Novým zákonem, ať tady nepíšeš takové nesmysly. Včera s tím islámem jsi se taky vyznamenal.

Čekáš (Út, 12. 11. 2019 - 19:11)

na další hodnocení? Vydrž nejsi sám, buď trpělivý

Jirka (Út, 12. 11. 2019 - 19:11)

Měl by ses raději seznámit s Novým zákonem, potom teprve hodnotit, poněvadž hodnocení podle toho, co ti víc lechtá uši je čistě pro tebe, to sem psát nemusíš. Jestli chceš aby tě v diskuzi lidé brali vážně, doplň si vědomosti na dané téma. To je doporučení minimálně chvalitebné, ne?

Rakato (Pá, 8. 11. 2019 - 18:11)

Dobří holubi se vracejí (k bibli).

Návštěvník (St, 6. 11. 2019 - 23:11)

spolek hysterických fanatiků a do toho šašci

Mohamed (St, 6. 11. 2019 - 22:11)

Dobře vám tak, vy bílá lůzo, vy nevěřící psi :)

Fake news (St, 6. 11. 2019 - 22:11)

Svatá EU, už aby si na vás posvítili! A pak přijde islám a zatočí s těmi, co chtějí zakazovat obřízky a co chtějí zesměšňovat proroky!

Dr. Nešpor (St, 6. 11. 2019 - 22:11)

Toníku, zpět do postele, ráno antabus a cvičit!

Rakato (St, 6. 11. 2019 - 21:11)

EU vám tu vaši anonymitu brzo zarazí. A budete potit krev, abyste se vylhali z nezákonných řečiček, že jste to mysleli jinak.

Jirka (St, 6. 11. 2019 - 21:11)

To přede mnou psal Hvězdoun, on vždycky nadává na multinicka, to poznám. Skvěle, právě jsme tě prokoukli, bobku

Jirka (St, 6. 11. 2019 - 20:11)

To předtím psal Hvězdoun, není to moje. Je to plagiát.

Reklama

Přidat komentář