Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Ne, 13. 10. 2019 - 20:10)

Andy já taky tohle počasí miluju uplně nejvíc ze všeho,neni to pařák ani ten zimní hnus.Já sem z toho počasí hotová jak sem z něj nedšená,mam najednou strašně energie a celý den pořád někde jsme,dává to takovou kouzelnou atmosferu a chlapi dělali srandu,teď jsme v parku se Sergejem a chlapama a ještě pokračujem.Moc vám děkuju s Biankou že vy mi takhle nevidíte.Já si dávam pauzu chvíli od práce ale už mam rozjednaný že příští práci pujdu nejspíš buď do rest.nebo na pumpu,ještě nevim co z toho vyjde nebo čemu dam přednost a tam už bych jezdila právě autem jen se teď pár dní musim vyjezdit o samotě.A takhle sem našla samu sebe že potřebuju práce střídat protože já za to nemůžu že když dělam jednu věc dýl že cvokatim,proto to střídam a proto si netroufam žít sama protože on je moje jistota když selžu,je platem tahoun a já sem přicmrdávač.A Andy já si u tebe myslela že ty máš nejradši zimu.

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 19:10)

Tu práci co jsi dělala ve zdravotnictví, by nedělala žádná cikánka, ani bílá. A řidičák také ne. Ne, nejsi bílá cikánka Miluno.

Andrea (Ne, 13. 10. 2019 - 18:10)

Milu,nejsi žádná bílá cikánka,jsem ráda, že jsi spokojená, já mám teď 3 dny volna budu pracovat na zahrádce a užívat nádherného počasí,tohle počasí miluju

Miluna (Ne, 13. 10. 2019 - 18:10)

Bianko viď že nejsem žádná bílá cikánka.Nevim co mi to píšou.To je nádherně venku viď.Já sem celý den se Sergejem venku a na posezení jsme byli i s jinýma UK tak sem spokojená a navíc mi přivezl peníze a od zítra má nějaký kšeft v Itálii od nějakýho známého a nechá mi doma jeho auto kdyby mi přišel řidičák abych už mohla jezdit.Tak mam z toho radost.

Paar (Ne, 13. 10. 2019 - 14:10)

Ony je ty nemoce chytli až po 89.roce, do té doby by je zavřeli za příživu

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 14:10)

Tak to je síla. Ještě jsem neslyšela význam bílý cikán. Myslíš si, že si své zdravotní problémy vymýšlí? Možná by se k tomu mohl ještě vyjádřit Aleš, porovnat. Ale ještě ohledně cikánů, když jsme na této diskusi. Ono se to míchá, ti praví s našima a pak vznikají samí tihle co píšeš. Jak to v naší republice bude vypadat za pár let? Jinak ti neberu tvůj názor, já si myslím, že u Miluny je na vině špatná výchova a získané geny, spojené s tím, co v dětství zažila. Myslím tím zneužívání. A taky povaha. Když si myslíš, že je bílá cikánka, mysli si to. Já napsala svůj názor a jdu se projít. :-))

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 13:10)

Ano, vím. Je to moudré a k zamyšlení. Jen jsem si zase " prskla", jak tomu říkám.

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 12:10)

Vrátím se k Miluně, tam by se hodilo taky: Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.Také jsem psala, jako anonym: Starej se o děti Miluno! Ale pochopila jsem, že ohledně dětí doopravdy Miluna nestačí. Nestačí na rodinný život a na celkovou výchovu dětí by nedosáhla. Má je ráda. Bije je?
Týrá? Děti k ní dokonce přišly, když to "nemohly" vydržet u babičky a dědy. O dítě, které předčasně odešlo, se starala podle svých možností. Jak by bylo dál? Kdo ví...Má své dny, kdy by to nedala. Vaše názory a pohledy vám samozřejmě neberu.

Paar (Ne, 13. 10. 2019 - 13:10)

Takovýmlidem se říká bílí cikáni. Vykazují všechny základní vlastnosti cikánů ve vztahu k rodině a společnosti. Nepracují, protože je pořád něco bolí, když pracují tak tomu říkají brigáda. Děti mají rádi a rádi je vidí, ale nemají je u sebe, většinou u příbuzných nebo v Dětském domově, kde je občas navštěvují. Neplatí alimenty, Nev\chovávají, netráví s nimi volný čas. Sex je pro ně způsob trávení volného času, na pohlaví nezáleží. Jediné co M. nesplňuje je že nebere sociální dávky, protože je tak líná, že si ani ty nechce vyřídit. Místo toho, hledá sponzora, protože pracovat opět nebude

bianko (Ne, 13. 10. 2019 - 12:10)

přísloví je v pořádku, ukazuje, že nikdo nemůže žít život druhého člověka, není jeho tělem a myslí

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 12:10)

Pokusím se to odlehčit, když tu myšlenku indiáni vymysleli, neznali asi Hitlera, který byl zcela bez svědomí. Našla jsem tohle:„Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty.
Projdi jeho cestu. Projdi jeho minulost, bolest i radost. Projdi roky, kterými prošel on.
Klopýtni o každý kámen, na kterém zakopl a upadnul. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál, tak jako to udělal on.
Nesuď nikoho, dokud ses neprošel v jeho botách...“
Indiánská moudrost

Paar (Ne, 13. 10. 2019 - 11:10)

A dej si jinej nick, tenhle se bude plést s mým a diskuze bude nepřehledná

Fernando (Ne, 13. 10. 2019 - 12:10)

Paare, to je právě to, co já furt kritizuju: To není jeho nick, on nemá vůbec žádný. Začne rovnou oslovením: PAARE! Jako když vlítne do dveří a ani nepozdraví.

pro Fernando (Ne, 13. 10. 2019 - 12:10)

tvá odpověď odpovídá davové psychóze - jiní řekli, že se mám nějak chovat, tak se přidáš, protože mě chceš k něčemu přinutit. Máš smůlu, já se budu chovat jak já chci včetně slušnosti, která je mi daná. Rozhodně nikoho nezdravím se skřípěním zubů :)

Alši (Ne, 13. 10. 2019 - 10:10)

některé pohádky v sobě skrývají pravdu ( např. v Pyšné princezně - před nikým se neponižuj ani nepovyšuj - spravedlivý král Miroslav ). Ale ty zmodernizované naplácají hodně idealizmu a vznikne paskvil. Původní pohádky jsou docela hororové viz Červená Karkulka, nedoporučuje se číst před spaním

bianko (Ne, 13. 10. 2019 - 10:10)

původně to bylo indiánské přísloví ( nenapíšu přesně ) : " Jak chceš soudit můj život, když nenosíš mé mokasíny ". Na druhou stranu jsme různí, něco v nás vyvolá nadšení, něco odpor ... i tohle nemůžeme u druhých soudit. Nikdo není dokonalý :)

Paar (Ne, 13. 10. 2019 - 10:10)

Pak ovšem musíme omluvit i Hitlera, matku zavraždící dítě a další

Paare (Ne, 13. 10. 2019 - 10:10)

nejde o to, omlouvat někoho za jeho činy, ale pochopit, že neznáme všechny podrobnosti ( ani historikové ), které toho či onoho k takovému činu vedlo. Jde vždy jen o naše hodnocení podle života jaký sami vedeme, v jakém duchu jsme byli vychováni, co nám bylo vštěpováno že je dobré nebo špatné, v jakém prostředí se nacházíme nyní atd. Není to jednoduché

Paar (Ne, 13. 10. 2019 - 11:10)

Nesouhlasím, jde vždy o skutky, souhlasím, že nejde o hodnocení (mnozí Hitlera jistě hodnotili a i dnes hodnotí pozitivně). To jak byl masový vrah vychován neomlouvá a to, že byl v dětství třeba sexuálně zneužíván neomlouvá jeho činy. Říká se tomu svědomí

bianka (Ne, 13. 10. 2019 - 07:10)

Jasně. :-) Během babího léta lze často pozorovat volně se vznášející pavučiny drobných pavouků, které lidem v minulosti připomínaly šedé „babské“ vlasy. Odtud zřejmě pochází i název tohoto období, přestože význam není jistý.

Reklama

Přidat komentář