Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Tony (Ne, 13. 10. 2019 - 00:10)

To si myslel ten ochrnulý britský vědátor ale opačně, on chtěl, aby jeho hlavu přišili k tělu mladého mrtvého nebožtíka a že by znovu chodil. Žel, zemřel dříve, než mohlo k uskutečnění jeho snu dojít.

Jirka (Ne, 13. 10. 2019 - 00:10)

Fyzik Stephen Hawking. U toho bylo už pozoruhodné, že ta jeho choroba, kterou byl postižen už v mládí, snad někdy ve dvaceti na vysoké škole a zemřel až padesát let poté. Přitom u této choroby se údajně pacienti dožívají jenom řádově v měsících. Tady je vidět, že na vědu se s jistotou spoléhat nedá a Bůh si může udělat kdykoliv co chce. Stejnou nemocí byl stižen Stanislav Gross, který údajně přijal Krista.

Tony (Ne, 13. 10. 2019 - 02:10)

Nechci nikomu šahat do svědomí, nechme mrtvé mrtvými, jak to bylo, posoudí jenom Bůh. I když televizi vlastním a platím za to poměrně dost peněz, tak jí pustím zcela vyjímečně. Před jedenáctou jsem ji pustil, na rozloučení Karla Gotta v katedrále svatého Víta a byl to velice důstojný obřad. Ať žil jak před tím jak žil, tak mě dojal ten doktor, který ho ošetřoval v jeho těžkých chvílích ve VFN, že po něm Karel chtěl, aby mu četl psalmy, jeden ten psalmos 139 tam ten doktor odrecitoval---------------

Přečetl ho i s nadpisem, pro předního zpěváka, žalm Davidův------------------
HOSPODINE, ZKOUMÁŠ MĚ A ZNÁŠ MĚ
1 Pro předního zpěváka. Žalm Davidův. Hospodine, zkoumáš mě a znáš mě. 2 Víš o mně, ať sedím nebo vstanu, zdálky je ti jasné, co chci dělat. 3 Sleduješ mou stezku i místo, kde ležím, všechny moje cesty jsou ti známy. 4 Ještě nemám slovo na jazyku, a ty, Hospodine, víš už všechno. 5 Sevřel jsi mě zezadu i zpředu, svou dlaň jsi položil na mě. 6 Nad mé chápání jsou tyto divy, jsou nedostupné, nestačím na to. 7 Kam odejdu před tvým duchem, kam uprchnu před tvou tváří? 8 Zamířím-li k nebi, jsi tam, a když si ustelu v podsvětí, také tam budeš. 9 I kdybych vzlétl na křídlech jitřní záře, chtěl přebývat při nejzazším moři, 10 tvoje ruka mě tam doprovodí, tvá pravice se mě chopí. 11 Kdybych řekl: Snad mě přikryje tma, i noc kolem mne se stane světlem. 12 Žádná tma pro tebe není temná: noc jako den svítí, temnota je jako světlo. 13 Tys to byl, kdo utvořil mé ledví, v životě mé matky jsi mě utkal. 14 Tobě vzdávám chválu za činy, jež budí bázeň: podivuhodně jsem utvořen, obdivuhodné jsou tvé skutky, toho jsem si plně vědom. 15 Tobě nezůstala skryta jediná z mých kostí, když jsem byl v skrytosti tvořen a hněten v nejhlubších útrobách země. 16 Tvé oči mě viděly v zárodku, všechno bylo zapsáno v tvé knize: dny tak, jak se vytvářely, dřív než jediný z nich nastal. 17 Jak si vážím divů, které konáš, Bože! Nesmírný je jejich počet, 18 sčetl bych je, ale je jich víc než písku. Sotva procitnu, jsem s tebou. --------------------- Dost mě naštvali politici i novináři, kteří na něj házeli špínu, i když Gott nikdy nebyl můj šálek čaje.

Jirka (Ne, 13. 10. 2019 - 11:10)

Gott si důstojný obřad jistě zasloužil, i když mi jeho hudba také nic neříkala. O jeho smrti jsem se ale dozvěděl až po dvou dnech, myslím totiž, že zesnul v pondělí a já to věděl až ve středu a to ještě náhodně díky internetu, poněvadž nemám televizi. Pravdou ovšem je, že mezi lidmi je to neúnavné téma. Teď je ale na Pravdě Boží a jenom Pán Bůh ví, jak to spolu měli.

Tony (Ne, 13. 10. 2019 - 11:10)

Já sice televizi mám ale zapínám ji naprosto vyjímečně. Při této příležitosti jsem ji však vyjímečně zapnul.

Jirka (Ne, 13. 10. 2019 - 11:10)

Pro mě je lepší jí nemít, protože když jsem jí měl, přepínal jsem to a málokdy z něco viděl celé, poněvadž třeba v jeden nic zajímavého nikde nedávali, ale další den ve stejnou dobu běželo hned na pěti kanálech současně, na co bych se díval, tak jsem usoudil, že je to vlastně starost navíc. Dobrá byla ale v tom, že tam bylo iradio, kde jsem mohl poslouchat CR D-dur, Vltavu a Proglas. Ale dneska k tomu stačí jednoduchá aplikace do mobilu a wifi. Je tam, uvádí více než 30 tisíc stanic, které člověk nevyužije, akorát jsem rád za pár stanic, kde hrajou středověkou pobožnou i světskou hudbu a ukazuje to rovnou i název autorů a skladeb.

mima (Ne, 13. 10. 2019 - 07:10)

Děkuji Tony za citací Žalmu 139...... včera na večer jsem měla telefonický rozhovor a tam mě bylo upozorněno v souvislosti s pohřbem pána Gootta na Žalm 139 .............. tak jsem si večer tento Žalm četla, ptala jsem se co pak to byl za člověka co četl na pohřbu ten Žalm? Taky mi přišla myšlenka, abych zde citovala ten Žalm. Jsem ráda, že jsi to byl právě ty, co jsi ho zde citoval..........a taky jsem ráda, že ten Žalm je poselstvím ne jen Davida v Biblí, ale i poselstvím pána Gotta do našeho národa, občanům a všem těm celebritám.......kolik milionů včera přes sdělovací prostředky mohlo toto poselství slyšet a kdo se aspoň trochu nad tím pozastavil, zamyslel?............ Člověk, který měl bohatství, slávu, tolik lidí, kteří ho milovali...............na konci života hledá útěchu v Biblí a posílá nám poslední vzkaz z Bible. Ještě jednou děkuji a přeji krásnou neděli ♥

Nona (Ne, 13. 10. 2019 - 08:10)

Co je překvapivého na tom, že umírající člověk hledá útěchu u svého boha nebo Boha chcete-li, rozjímá a rekapituluje svůj život?

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 23:10)

Když trochu povolím uzdu fantazii, a jednou jsem měl i něco jako takové vnuknutí, ani bych se nedivil, kdyby nám Bůh každému do mozku dal "mapu" vesmíru, že ho fyzicky můžeme vnímat zvenčí a duchovně zevnitř. Nedivil bych se, kdyby měl mozek člověka a vesmír nějakou užší souvislost, minimálně v jsou si podobné v neprobádanosti. Zřejmě mají oba společnou nepoznatelnost pro smrtelného člověka, mozek na úrovni nanokosmu a vesmír makrokosmu. Oba extrémy se dají natahovat do nekonečna, z čehož logicky vyplývá, že lidská věda je nemůže nikdy poznat. Pro smrtelného člověka hříchu je toto tajemství uzamčeno a jakékoli bádání nemůže NIKDY přinést konec, protože smrtelný člověk je omezen časem, kdežto absence hranic v obou extrémech ne. A jestliže tělo je smrtelné a mozek je jeho součástí, je zřejmé, že to není jeho tkáň, co je zodpovědeno za naše vědomí, ale něco, exaktní vědě zcela neznámého. Jednoduše řečeno, víra v materialismus končí již u atomů a ty budou na poli úrovně vědomí něco jako gigantické hyperobří hvězdy.

? (So, 12. 10. 2019 - 23:10)

Co myslíte, kdy dojde ropa?

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 13:10)

Tak koncem 18 a počátkem 19.století nastal věk člověka - věk těla - věk tmy, to, co nazvali moderní dějiny. Možná už tady se začal konec věku, protože se jednalo a natolik významný mezník, jaký snad neměl v lidských dějinách obdoby od umučení Páně.

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 12:10)

Začala se prosazovat lidská moudrost, která pronikla i do křesťanství, aby z něho udělala pouhou symbolickou kulturní tradici a obyčejný humanismus, kde už není středem učení Bůh Kristus a pointou posmrtný život v nebi, ale člověk a prosperita ve věcech časných. Takto ďábel člověka svedl z koleje theo(kristo)centrismu, která nekončí a vede k věčné radosti, na kolej atropocentrismu, která je slepá a vede jenom do záhub věčné tmy, nářků, bolesti a věčného ohně.

Jirka (Pá, 11. 10. 2019 - 22:10)

Prej "Tobě tu novou hlavu nestihnou namontovat." :-DDDDDDD

Rakato (So, 12. 10. 2019 - 18:10)

Také máš duši a vědomí v srdci? Pobavilo mě, jak se směješ vlastní hlouposti. Kdybys trochu studoval něco jiného, než biblické bajky, pak bys možná zaujal.

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 19:10)

Nemyslím si, že by tě to kdovíjak pobavilo, spíš tě rozlobilo, že ses neudržel a porušil jsi svoji zásadu na mě nereagovat. Protože sis asi myslel, že se směju tobě, ale já se tobě nesmál, smál jsem se vůbec té představě a jak to Mima hezky vtipně podala. Nesmíš si to brát tak osobně.

mima (So, 12. 10. 2019 - 08:10)

☀Dobré ráno ☀:-) Jirko jen ta představa o čem píše Rakato ti napoví, že je to bláznovství a proto se člověk tomu může jen smát...... jak by se ti líbila nová hlava, kterou by ti naprogramovali, bez svobodné vůle.Co myslíš, na novou hlavu bude pro natřené i pořadník? A pojišťovna to bude platit, nebo si bude muset člověk na ni šetřit :-) A ten co to bude dělat, bude mít starou, nebo novou hlavu, horší jak bude mít novou hlavu a staré ruce :-) ........ tak trochu něco pro zasmání a pro představu.... mějte krásnou sobotu ♥

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 10:10)

Dobré ráno. To se ti Mimičko právě včera tak krásně povedlo, že jsem se potom ještě dlouho smál, když jsem si představil jak člověku někde v dílně tu hlavu montujou:-)

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 10:10)

Mohli by to udělat třeba tak, že by ta montáž fungovala na principu trubkového závitu, takže by konec krku tvořil velký závit a zrovna tak i spodní část hlavy. Ta by se vybrala podle podle velikosti jak by pasovala a jednoduše by se točením našroubovala. Záruka a životnost by se odvíjela od ceny, kvality materiálu a typu modelu. Nejnovější modely, které se objeví na trhu by disponovaly mnoha funkcemi, internet v hlavě by byl samozřejmostí, ale byly by jenom pro vysoce postavené a movité lidi. Řadoví občané s nejlevnější hlavou co je vybavena jenom základními funkcemi a nepříliš odolným materiálem by museli sem tam zajít do servisu, jestli není třeba něco už vyměnit, poštelovat apod.

mima (So, 12. 10. 2019 - 11:10)

Snad teď Jirko lidé pochopí, jak krásně to Bůh učinil. Člověku stvořil zem, postavil ho tam a dál mu na té zemí stejné možností, které On má. Máme svobodnou vůli, svobodný výběr, nejsme právě ten robot. Můžeme něco stvořit, podívat se na výsled a vidět to stejně jako Bůh své dílo....je to dobré co jsem udělal. Robot nikdy nemůže rozhodovat za sebe, i kdyby jsi mu dál zahradu, musí jí tak upravit jak je naprogramován. Kdežto člověk, dle svého potěšení si může tu zahrádku obhospodařit jak on cítí, co mu přinese potěšení. Někdo ji obsadí ovocným stromy, jiný z ní udělá okrasný park, každý dle svého potěšení, či záliby, dle svého rozhodnutí. Dobrá vykonána práce mu dá dobrý spánek a pohled z okna bude pro něho lék :-) Nechtěla bych se dožít toho o čem tady píše Rakato a Nona to tady dobře napsala, pro lidstvo by to nebylo nic k oslavám.

Jirka (So, 12. 10. 2019 - 12:10)

Sekulárové to ale si nikdy neuvědomí. Ta ideologie vychází z hlubokého přesvědčení a oni svět ve kterém je Bůh nepřijímají. Podle mě je to jenom ovoce toho, co se stalo na konci 18.století ve Francii, pád monarchie co způsobili první zednáři, buržoazní revoluce a v důsledku toho potlačení křesťanských hodnot a překonání morálních bariér svobodným myšlením, z kterého pak se rodily rozličné liché filozofie, ideologie a náboženství (jak můžeme vidět třeba co Vatikán šíří univerzální náboženství). A svět se za těch dvě stě let zcela změnil. Je to jistě dílem temností. Satan oklamal nevěřící lidi hned dvěmy způsoby; iluzí, že vůbec neexistuje, a tím, že je technický pokrok dobrý. Dát pohodlí za bezbožnost, to je zcela charakteristické pro ďábelství. Lidé těla to s nadšením uvítali, protože v jejich životě má místo jenom to, co si osahají a co má brzy užitek. A je paradoxem, že si plánují život dvacet let dopředu, když tady za týden nemusí být.

Reklama

Přidat komentář