Reklama

Gamblerství

David (Út, 22. 3. 2016 - 22:03)

Mirku, ty chodíš na AG do Brna?Asi taky dojedu, jsem v tom skoro 10 let a teď už jsem na to sakra doplatil.

MIrek Brno (Út, 22. 3. 2016 - 18:03)

Kdysi a mozna: Souhlas, hezky napsané. Cesta do sebe dovnitř je to nejlepší v boji s jakoukoliv závislostí. Pokud se posunete ve svém osobním, duchovním rozvoji, můžete se dostat i do fáze, že si ovlivňujete vlastní realitu a ty stresy se pak dějí méně a lépe je zvládáte.
S těma genama: neřekl bych, že to má gambler v genech. Nikdo z mé rodiny ani příbuzenstva negamblí. Jsou to programy ve vědomí, podvědomí, nevědomí, které je třeba vyčistit. Vzorce chování, které člověka vedou k sebedestrukci. Kdy jak primitiv prohrává další a další peníze, i když dobře ví, že ho to ničí na všech frontách. Dokud tohle člověk v sobě nevyčistí, pak ano, do konce života bude jen abstinující gambler s rizikem recidivy a pořád se bude strachy ohlížet. Pracovat sám se sebou se dá různě: zajít do přírody, do lesa, k menhirům, na silná energetická místa, přihlásit se na kurt kreslení nebo do tanečních místo sledování sportu u TV, kde měla třeba J. zažitý vzorec, že u sledování sportu se pije alkohol a pak přijde chuť na brnkání. Změnit nějaké své zažité vzorce chování a dělat to chvíli jinak. Jít se projít do lesa s nějakou kamarádkou, hubnout aktivně a pokecat o životě třeba. Závislost na hazardu je psychická závislost. Je to celé v hlavě a o hlavě. Pokud to z té hlavy nedostanu respektive nevyčistím, tak to tam zkrátka bude navždy jako čekající kostlivec.

kdysi a mozna (Út, 22. 3. 2016 - 18:03)

Zdravim, nemam potrebu kazdy den neco napsat. Nic proti tomu, pokud vam to pomaha,jenom dobre. Kazdy mame svoje metody a kazdy se s tim pereme po svym. A to je mozna prave ten problem - pereme! Nejdele jsem nehral dva roky. Ale pak jsem zase zacal hucet jak pilibaky. Tohle proste cesta neni a muzeme si tady psat o prochazkach, o peknych pocitech a pod. radostech, ale my jsme zavislaci proto, protoze to mame zapsany v genech. Souhlasim s Mirkem, ze je potreba to vymazat, pokud Mirek nekeca a ja nemam duvod mu neverit, pak je to jedna z cest, dalsi bych videl v meditacich, v joze a pod. ponorenich se do sebe. Protoze pokud to neudelame, staci se po par mesicich nebo letech chvili prestat hlidat nebo se dostat do stresove situace a prvni co bude, pujdete si "vycistit" hlavu.

Ale nic proti vam, pokud jste spokojeny, neni duvod to menit, jen neprecenovat ta cisla 18, 160, 720 proste neni nic a muze se to vyparit ve vterine a pocitat do kobce zivota se mi nechce! Ahoj zase nekdy ...

Mirek Brno (Út, 22. 3. 2016 - 17:03)

Ahoj Luku: Tvá věta "Já mohu pouze zopakovat, že ti co tam chodili pravidelně, nerecidivovali." Kolikrát jsi tam byl prosím Tě? 10x dohromady? Ani ne, co. Co znamená: ti co chodili pravidelně? Bereš i ty, co přišli třeba 5-20 x za sebou, drželi se přes bažení několik měsíců zuby, nehty a pak recidiva a pak zase chodili pravidelně?
Jo, možná za těch cca 9 let, co v Brně AG existuje, abstinuje déle než dva roky 5-15 lidí z toho třeba 500-1 000 co se tam otočili. A to ještě většina z nich má exekuce nebo je po bankrotu, antidepresiva apod.
Hele, já nejsem Tvůj oponent, kdysi sem měl z gamblem daleko větší problémy než Ty. Kdybych za 15 let prohrál pár set tisíc, ani bych s gamblem neměl problémy. Jen píšu svůj názor na tyhle druhy léčby. Nejsem žádnej blbec a za těch 20 let gamblení jsem toho zkusil spoustu.

Abstinentka (Út, 22. 3. 2016 - 11:03)

Tak to s ni prerus vsechny styky

jepice (Út, 22. 3. 2016 - 10:03)

Abstinetko nenito kamarádka, znám ji 4 roky a poznaly jsme se ve sracovne... chodily jsme převážně do sráčovny spolu, já nalita a ona střízlivá... vesměs jsem ji musela na hru půjčovat, kolem litru víc ne... má strašný dluhy... rodinný prijem 27 t a splatky s hypotekou ji dělají 34t měsíčně. Dostala se do dluhove spirály, že zaplacava pujcku půjčkou... je otázka času kdy prijde o střechu nad hlavou.. musela jsem utnout... nic si nedluzime...

Abstinentka (Út, 22. 3. 2016 - 10:03)

Ahoj vsem - gratulace kazdemu za dalsi den bez gamblu. Celkove cislo je super ale pro nas abstinujici je dulezity prevazne dnesek ;)

Jepice - pokud to neni dobra kamaradka urco bych se s ni nestykala - pravdepodobnost ze skoncite ve sracovne je velika - ona primarme chce jen tam.
Moje kamaradka je trochu jiny kafe - zname se odmalicka a bohuzel obe jsme byly naivni a skoncily tam. Nemeni to ale nic na vztahu a kamaradstvi. Stykame se do dneska - ona sama nejraje stejne jako ja - naposledy jsme byli bsichni spolecene takze moje rozhodnuti abstinovat ma za nasledek abstinenci 3 lidi (jeste muj pritel) coz beru jako velmi pozitivni. Pouze ji vypravim o vas a ruzne pribehy co nactu zde ci na netu. O hre samotne se nebavime (vime ze by to v nas mohlo vyvolat nezadouci ucinky).

BIKER (Út, 22. 3. 2016 - 09:03)

Ahoj všichni...
Přeji...Ahoj jepice,
Ja mam na to nazor, zw je potreba veskere kontakty zamezit, ale osobni zkusenost nemam, ja gamblil vzdy sam, tak v tom to mam jednoduche.

BIKER (Út, 22. 3. 2016 - 08:03)

52 Dni beu gamblu

Take gratuluji abstin. a lemog ke kulatinam:-)

AZ

jepice (Út, 22. 3. 2016 - 08:03)

Abstinentko a Luku blahopřeju Vám k vaším KULATINÁM... to se tak hezky na to dívá... 70 a 40

Za chvilku Lemog prolomí hranici 200,,, to bude nádhera

jepice (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

prosím promiňte hrubku jak Brno... O BERLÍCH.... přemýšlím jak napsat do diskuse a nepřetrhnout myšlenku a gramatiku jsem nějak vypustila....

jepice (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

Luku je zvkáštní jak máme stejné myšlenkové pochody... já se tady píšu s přízpěvkem a děkuji Lemogovi, a ty mě předběhneš se stejnou myšlenkou... to bude asi telepatie...

jepice (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

Ahoj všichni...
Přeji všem krásný den... Dnes je to už 18 dní co abstinuji, za posledních 10 let jsem měla takový půst jen jednou a to jen díky tomu, že jsem měla nohu v sádře a chodila o berlých... To je víceméně i díky vám, děkuji moc za tuhle terapeutickou skupinu, je zvláštní jak každý potřebuje k abstinenci něco jiného... Tím myslím, že Anonym D potřebuje být sám se svou závislostí a je mu tak dobře,já zas potřebuji vědět, že někde někdo prochází tím stejnýmjako já, moc mi to pomáhá, že na tu mrchu závislost nejsem sama...

Jinak je s podivem, že i u mě nedochází k bažení ke hře, v mém střízlivém stavu si na VLT ani nevzpomenu, jen si každé ráno uvědomím, jak je hezké se probudit a nemít starost, jak a kde zaméct stopy po prohýřeném večeru ve sráčovně...
Včera mi volala kamrádka spoluzávislá ze sráčovny, její telefon jsem vymazala první den abstinence, chodily jsmr spolu hrát... jen ona je zatím někde na otočce za 20 kč maximum, tudíž neprohrála tolik... chodí do sráčovny jen kvůli tomu, že nemá na splátky úvěrů a hypotéky... bohužel hned ze začátku jí přišly bonusové hry a vyhrála 15t, to jen na přiblížení situace... tak konverzace po telefonu zněla jak se mám, proč jsem se do telefonu představila příjmením (ona neví že jsem si jí vymazala) a došlo v zápětí k tomu, že je v prdeli, že potřebuje vyhrát 5t, aby měla na poplatky... A CO DĚLÁM VEČER, ŽE MUŽEME NĚKAM?????????????????????? ZAJÍT... Tak jsem jí slušně odpověděla, že jsem na neschopence a zavěsila jsem... nechci jí říkat, že jsem se rozhodla NEHRÁT, i když jsem jí to možná měla říct, že s ní nikdy nikam už nepujdu... (je to jen známá ze sráčovny, žádná kamarádka)
Co by jste dělali vy? Předem děkuji za radu a názory...

Jinak na vás na všechny myslím, Lemogu děkuji pánu bohu, že jsi tady rozjel tuto diskusi a že vy ostatní jste se postupně přidávali...
a pozitivní určitě je, že už nejsem poslední příchozí...

LUK. (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

40. den bez gamblu

Mirku, psal jsem proč přišla recidiva. Protože jsem v té době jsem ještě nepadl na dno, nepřišla pro mě fatální prohra, která mě donutila jít s pravdou ven, vnitřně jsem nebyl smířen, že prohrané peníze již nedostanu zpět. Furt jsem žil v přesvědčení, že lze "opatrně" hrát. A taky moje blbost, že sem to zabalil. V té době jsem měl auto a mohl jsem si dovolit jezdit do Brna. Dnes to z časových důvodů kvůli práci nestíhám. Jsem odkázán na vlak. Rozhodně tuto vinu beru sám na sebe a nemohou za to AG... Pokud jste šli po mítinku ve třech hned do herny, nechápu to. Nemohli jste to s abstinencí myslet vážně. Jak říkám, kdybych byl místní, chodím tam dodnes. Neříkám, že je to zázračný samospasitelný spolek, ale rozhodně může pomoci. O ublížení nemůže být ani řeč! NA procenta nereaguji. Pod Úspěšností abstinence jsme podepsaní hlavně my sami. Já mohu pouze zopakovat, že ti co tam chodili pravidelně, nerecidivovali. A jejich finance neřeším. Úkolem AG nebylo řešit finance, ale abstinovat od hazardu.

ALL: Jsem na rád, pyšný, kolik se tady sešlo lidí a myslí to s abstinencí vážně! Největší dík Lemogovi, který to zde rozdýchal v době, kdy sem nikdo nechodil. Já vím, že 40 dní mojí abstinence je ubohých. Sám jsem měl i období, kdy jsem půl roku nehrál. Vždy to byla abstinence ovšem silou vůle a ta nemůže fungovat trvale. Dnes abstinuji změnou myšlení a to je neuvěřitelný rozdíl. Jsem přesvědčen, že už neuhnu s většinou z vás dokážeme velké věci (nehrát).

AZ!

Abstinentka (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

70 dni bez hrani

Dobre rano vsem a abstinenci zdar

Abstinentka (Út, 22. 3. 2016 - 07:03)

Dobrý večer

Dlouho jsem...Ahoj Anonyme D
Jsem rada za to jak pokracujes na sve ceste. Jen obcas pisni ze jsi ok at tu nedochazi ke spekulacim :)

Lemog (Út, 22. 3. 2016 - 06:03)

Ahoj všem: dnes 191. den bez gamblu a cigaret

No a o tom to je - Anonym D nepotrebuje sem psat kazdy den ani tyden a nasel svuj styl pomoci afirmaci, tak jsem rad, ze jsem se namylil a treba tady zase nekdy prijde. Je to dalsi priklad, ze to jde a muize byt motivaci pro dalsi nove prichozi.

Kdo má zájem , najde prvni prispevky Anonyma D kolem 10.1.2016

Mirek Brno (Po, 21. 3. 2016 - 22:03)

Luku, nemám jediný důvod si něco vymýšlet. Věř hlavně sám sobě a drž se! Na AG jsem byl poprvé snad už v roce 2009, možná 8.
Nepsal sem, ale nic o návodech, postupech hry. Sám sem byl, ale někdy tak nadrženej po pokecu o gamblení ( po skončení na balkóně nebo venku, občas během mítinku), že sem šel i s jinýma účastníkama asi snad 3x rovnou z AG do herny.
Když to máš relativně blízko a je to tak skvělé, nevidím jediný důvod, proč nepokračuješ cestách do Brna. A jak je vůbec možné, že recidivuješ. Občas někoho z těch lidí potkám a při dotazech spousta z nich opakovaně recidivuje a mají různé stádia dluhů. Spousta lidí na AG samozřejmě přijde jen 1-5x a konec. A jestli má AG úspěšnost delší abstinence alespoň 2 roky 5% s zároveň pořešenými financemi? Máte velké štěstí, že se vás tady sešlo více a vzájemně se neustále podporujete, to je větší berlička než být zavřený v izolaci v léčebně a nebo jen 1x týdně mítink. Bavi mne to sledovat. Je to taková reality show - opravdový, syrový život.:)

Anonym D (Po, 21. 3. 2016 - 22:03)

Dobrý večer

Dlouho jsem sem nezavítal.
Nějak (upřímně) neměl sem chuť.
Nevím, jak to popsat, ale úplně sem přehodnotil schémata myšlení minimálně v této zavislosti a po každodenních afirmacích a opuštění mysli na gamble mě ani nenapadlo se tu ukázat. Bažení nemám, vlastně jako bych nevěděl co je gamble, až je to neuvěřitelné a jsem za to vděčný.
Všem přeji sílu, pevnou vůli, klid duše a harmonii.

Zdravím hlavně Lemoga, který mi vlastně otevřel oči a moc mu děkuji a taky Abstinentce, která začínala v podstatě současně semnou v boji s hazardem a navzájem se podporovali. Děkuji

ABSTINENCI ZDAR

Reyzi (Po, 21. 3. 2016 - 21:03)

Margas,vítám te....
Gratulujem k poznání,ze jsi gambler,gratuluji ke krasnej prochazce s pritelkyni...ano,to jsou ty chvíle,pro které je zivot....(představ si,ze by jsi zase projel celou vyplatu,nasrany na cely svet,podrazdeny....a opak,výplata v kapse,kaficko s milovanou na nejlepším miste v nejlepsi restauraci.....výsledek sice bez penez,ale ten pocit z toho dne,večera?....; )))Drz se a drz vlajku...

Reklama

Přidat komentář