Reklama

Gamblerství

Reyzi (Ne, 20. 3. 2016 - 20:03)

Dobry vecer,
klasicky pribeh gamblera,v pubertě výhra za par korun,pak me to nejak provázelo cely zivot,jsem snílek a romantik,bylo jednoduché uvěřit,ze výhra je sladka a bezpracna....dokazal jsem vyhrat a jít pryc nebo podarovat bezdomovce s pohruzkou,ať si koupi jidlo...dat posleze rodine na hlouposti moderní doby...když jsem byl šťastný a spokojeny,nepotreboval jsem nic(gambl)..casem jsem začal utikat pred problemy do heren,nemusel jsem premyslet,myslet na to,co dělám spatne(nikdy neni chyba jen na jedné strane,ale ja je hledal jen u sebe a nedovolil a nedokazal bych rict neco spatneho druhému,abych neublížil)ve finále stejne ublizoval,i když rodina,to extremne nepocitovala,všeho byl dostatek...pak se mi rodina rozpadla,ja citil a citim jako životní prohru,pomalu začal hrat a zase utíkat...ve finále prasklo a vyplavalo na povrch,ze manzelstvi skončilo pul míče v minusu o čem jsem nevěděl....musel jsem prodat rodný byt muj,deti,vyplatit exekuci na manzelku a lital jsem v depresich,gamblu,chlastu....zmizelo mi vsechno,co jsem miloval,na čem jediném mi zalezelo...pak jsem dostal praci v sirsi rodině,projel penize ze zálohy na praci(to byl pokus získat velkou ránu vsechno zpet) a nevyšlo....zůstalo mi na par láhvi chlastu,,víc jsem nemel,neměl jsem nic....dopadl na teoreticke dno(vždy muze byt hůř)....na netu sehnal informace,prasky,které jsem rozdrtil,zapil chlastem,zavazal si pytel kolem hlavy,abych usnul a udusil se,rizl pres zapesti,a utekl navždy pred vším,ostudou v rodině,provinenim pred detmi....
Prezil jsem,šance byla jedna ku stu,pry....

Rok jsem se dával dohromady,začal nejak žít,bylo to skrabani z bahna,psychického,fyzickeho.....
Když uz jsem byl z nejhoršího venku,začal jsem mit bazeni,ze bych mohl vyhrát,dat si byt do kupy,vzít deti k moři,na lyže....a byla recidiva na světe.....

Abstinentka (Ne, 20. 3. 2016 - 20:03)

Ahoj Lemogu

Me se nedavno stalo, ze dobre vypadajici mladik prede mnou v trafice vsazoval sportku za 2 tisice. Vubec bych to do nej nerekla a ihned jsem si byla jista ze vrom taky lita. Clovek si zacne vice vsimat a vidi lidi kolem sebe - hlavne je nas hodne. Taky jsem byla rada ze abstunuji a tohle se me netyka.

Lemog (Ne, 20. 3. 2016 - 20:03)

Ja jsem si uzil pekny vikend a stale se utvrzuji v tom, ze bez gamblu je zivot jednoznacne veselejsi.
Vcera festival Evolution a dnes skoro cele odpoledne s pejsanama venku a tak bych vam chtel napsat (a drive bych si toho vubec nevsiml) ceho jsem byl svedkem.
Zrave unaveny, se svym a se psem kamaradky , jsem k veceru vesel do pizzerie s pocitem prijemne straveneho dne, sedl jsem si k oknu a vylohou koukal po lidech venku, objednal jsem si .......pak jsem zaslechl a zaregistroval, jak v rohu mistnosti sedi clovek za monitoprem a neco "zurive " sleduje, pak k nemu prisel zrejme jeho kamarad a uz mi bylo jasne o cem je rec....zacali probirat a velmi erudovane vysvetlovat jeden druhemu proc ten a ten hrac nehraje a nejakych takovych reci, ja sazeni nerozumim, zaujala me samozrejme jejich zapalenost pro hru a jak si jeden pored druhym hraji nma mistra sveta a sestavu soupere ma v malicku a proto ten tip musi vyjit...
Zdejsi - Tragik, LUK a nevim kdo jeste - by to vyhodnotili , nebo dokazali popsat lepe, ja v tom videl jasne gamblery "na vrcholu sve kariery".....tito tipujici borci jeste zdaleka netusi, ze treba nekdy prijdou sem na dokrorku zadat o prvni pomoc..................

I tento zazitek ve me vyvolava dobry pocit ze sebe sameho - JA UZ JSEM NA TO PRISEL -
...

jepice (Ne, 20. 3. 2016 - 20:03)

Reyzi jejej ty si mě vylekal... mám pocit, že sis z nás sáhl nejvíc na pomyslné dno...
Bože jak ta zavislost je zákeřná...
Já dnes 16 dní bez...

LUK. (Ne, 20. 3. 2016 - 20:03)

Ahoj Reyzi.
Nechceš nám zde napsat svůj příběh? Vypadá to na něco drsného, co jsi zažil, čím jsi prošel... Dovedeš si vysvětlit příčiny, proč jsi po roce a půl recidivoval? Ztráta ostražitosti, dostatek peněz, krizová situace? Co se stalo po tak již dlouhé době? Mohlo by to být varování pro nás ostatní? Jinak Tipáče chápu. Nacházel jsem v tom samém stavu jako on. Nedokázal jsem také rozdýchat prohru ve výši ročního platu a musel jsem to získat zpět. V tomto stavu člověku nepomůže říct, kašli na to, nehrej, nedá se vyhrát... Na mě by to neplatilo. To si člověk musí nabít hubu se vším všudy, padnout rypákem na dno... a pak se ti něco v mozku zlomí, začneš chápat věci které dříve nešly... Teď jde o to abstinovat a připomínat si tyto horory, který jsme zažili, abychom nepolevili a abstinovali pečlivě, nekompromisně a celoživotně...

Abstinentka (Ne, 20. 3. 2016 - 19:03)

Pro Tipac...
Co když ta...Ahoj Reyzi
Husty tohle cist pokud teda chapu spravne. Jsem rada ze jsi tu mezi nami a ne mezi duchy

Reyzi (Ne, 20. 3. 2016 - 19:03)

Pro Tipac...
Co když ta zlata rána nevyjde?(přeješ si,snis o ni)Sazka o vse?!Co pro Tebe vše je?Me rok a pul abstinence drzela jizva na zapesti,bylo to absurdni a silene.Me posledni rána nevyšla,nevysel ani pokus....proto jsem tady a mel jsem to relativne nastudovane....

Reyzi (Ne, 20. 3. 2016 - 18:03)

Ahoj vsem po báječně vikendu s detmi a psem... ; ))

Pro Jepici,myslím,ze te chapu,mas v mozku naucenou rovnici - alkohol,sracovna.. Snizeny pocit ovladani a kontroly nad bazenim...
Vsichni máme relativne nejake spoustece,ja mel - problem v rodine,sracovna(neumim a nechtěl jsem se hádat nebo přít,raději zkousl kysele jablko a pak využil ventil v podobě gamblu).Ano,muze se ti podarit rozbit tu zacarovanou rovnici,ale když budes pit(příležitostně jako 80 procent ? dospele populace,budes se dostávat na tenký led)Myslím,ze když zvladnes gambl,budes si moci dat sklenicku,pivko,ale jak jsem psal,budes riskovat.... ; ))

Jinak gratuluji k rostoucim číslům vsem....(jak zmodrat,i když se necitim jako jadro..: )) )

BIKER (Ne, 20. 3. 2016 - 18:03)

50. Den bez gamblu

Peknou nedeli vsem

Tragik (Ne, 20. 3. 2016 - 14:03)

Ahooj :)

Pěkné téma alkohol.
Nepotěším tě jepice. To že vydržíš třeba 3 měsíce bez alkoholu z tebe nealkoholika nedělá. Jsou různé druhy alkoholismu. Tim neříkám že jím jsi. Jen varuji. A pravda je i to že jsi potřebovala nějaký preparát na potlačení chuti. Opět jen varovný prst.

Dej si rok bez. Vyzkoušíš se ve všech situacích a budeš hned vědět. A roční detoxikace prospěje každému.

Abstinentka (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

Kdepak je Lubos a Anonym D - chlapi snad jste zacinajici jaro nevymenili za sracovnu?!!
Jestli byla recidiva nic se nedeje to se stava. Jen se to chce znova odrazit. Prijdte mezi nas!

jepice (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

Já jsem GAMBLER s bazenim po alkoholu...
Alkoholik fyzicky potřebuje alkohol aby fungoval, musí se napít... TO JÁ TEDY NEPOTŘEBUJI, FUNGUJI ÚPLNĚ NORMÁLNĚ...

LUK. (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

38. den bez gamblu

Video samozřejmě znám:-). Jako snad vše, co jde načíst a vidět o závislostech na běžně dostupných stránkách. Já to video chápu jako takovou berličku "když chci, tak si dát můžu, ale já nechci". NIKDO MI NEVYMLUVÍ, ŽE GAMBLER NESMÍ NIKDY JIŽ HRÁT, ALKOHOLIK PÍT, FEŤÁK BRÁT. Jepice, pokud máš po alkoholu snížený sebeovládání, zažíváš bažení (chuť na skleničku) atd.... - ano, jsi alkoholik jak vyšitej.

AZ!

jepice (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

Lemogu díky...

Lemog (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

Tipaci : je mi lito, ty se nechces lecit ale vsadit a udelat velkou vyhru.

NO TAK TO TI GRATULUJI. Nic jsi nepochopil.
Az tady na diskuzi prijdes za nekolik let s hlavou v dlanich a pokorou, pak snad budes mit sanci.
V tuto chvili se bud nechaz zavrit do pl a odpichnes se k abstinenci nebo si budes dal vesele gam,blit.
Vis co by za moznost vyberu dal nevylecitelne nemocny clovek? Pohrdas svou moznosti vybrat si cestu!!!!

jepice (Ne, 20. 3. 2016 - 08:03)

Lemogu, taky jsem zvědavá... uz mam i tip která to mohla být... pak ti napíšu jestli jsem se trefila...
Absolutko, dnes máš Jagruv den... tak si uzij dneska hezkou neděli... a tu přeju všem...
Ještě k tomu alkoholu... byla jsem celý víkend sama, alkoholu doma dostatek a přišla mi chuť jen jednou u biatlonoveho přenosu, dala jsem si vodu s citronem a na alkohol jsem si ani nevzpomnela...
Možná jsem se blbě vyjádřila nechci se vracet tam kde jsem byla, chci změnit svůj život, chci ho obrátit na ruby.. musím změnit návyky, myšlení...a nechci hrát
Každý kdo prošel gamblingem má baženi po hře, musí se jej naučit rozpoznat a zapudit... vy to máte podle mě horší, že vám vyvolají baženi známá místa, kde jste hrali, me to nechává klidnou, defalkto za tech 16 dní jsem neměla baženi po hře...
Já vím, ze alkohol ovlivňuje rozhodování a sebeovládání proto se chci vyvarovat podpoře baženi... treba se už nenapiji nikdy v životě... a třeba se naucim zvládnout baženi i po sklence alkoholu. Pokud selzu, vím že je to cesta do pekla a hold alkohol odbouram navždy... teď je pro mě těžko představitelné, že na pálení čarodějnic, bych si ke klobasce nedala tocene pivo, ale kdo ví... mám velkou motivaci, zhubnout nadbytek kil a evidentně alkoholovej půst, nepiti sladkých nápojů telu pomáhá...
Abstinenci zdar

Lemog (Ne, 20. 3. 2016 - 07:03)

https://www.youtube.com/watch?v=VyUldtFjn4A

kdo chcete kouknete na to

Abstinentka (Ne, 20. 3. 2016 - 07:03)

68 dni bez hrani

Dobre nedelni rano bez vsem

Lemogu - to je fajn tyhle kulturni vylety. Jsem zvedava na koho si narazil tak budu rada kdyz mi to pisnes ba mail :)

Jepice - sama nejlepe znas sama sebe, co jak funguje atd. Gratuluji k schozenym kilum. Taky jsem ted zacala odbouravat prilohy, pecivo a sladkosti. Rozhodne ale nehubnu tak rychle - ale rada bych. Take mam kila nahore po hracske kariere.

Abstinenci zdar

jepice (Ne, 20. 3. 2016 - 07:03)

Dobré ráno...
Petře, těžko budu alkoholicka.... nebo si myslíš, že alkoholik vydrží 16 dní bez alkoholu? Pokud bych byla, neměla bych u detoxu prožívat abstak? Já se nechci k alkoholu vracet jako k relaxu každý víkend, mám na mysli, když pujdu s manželem na ples, dám si sampicko, na dovolené si dám mochito. Nechci určitě pít jak jsem to mela nastavené v mém chorem mozku... už když jsem se chtěla napít, jsem věděla že se mi chce jít hrát a ke které hře si stoupnu...
Tu kudzu jsem si koupila víceméně jako berlicku... několikrát uz jsem byla odhodlána nehrat, ale to jsem chtěla jen chvilku po prohře... teď jsem odhodlána v hlavě a vím ze to chci a co chci...přestala jsem pít kávu, už jí nepiji měsíc, najela jsem na životosprávu, jim pravidelně, chci dát své tělo do pořádku, vrátit se na původní váhu. Začala jsem intenzivněji číst, radši vynecham televizi. Už mám další kilo dole, dohromady 7... chci se vratit do posilovny ke cvičení, uz nebu cvicit aerobic, ale chci cvicit jogu nebo zumbu... prostě se hybat..
Luku a Petře, Lemog mi doporučil video na youtubku, je to o abstinenci o alkoholu a nikotinu... ten chlap si nastavil v hlavě, že dneska nechce pít, ale když bude chtít tak si může dat...
Lemogu, dej jsem klukum odkaz, prosím...

Lemog (Ne, 20. 3. 2016 - 07:03)

Ahoj všem: dnes 189. den bez gamblu a cigaret

Tak se to tady vcera pekne rozjelo, jepice - myslim ze si sama dokazes v hlave urovnat, ze alkohol ti muze spustit recidivu a my se prece vsichni snazime minimalizovat spoustece.

A co je lepsi podniknout jakoukoliv aktivitu nez gamblit. A tak ja jsem se vcera rano vypravil na vystaviste - Festival Evolution. A co se ma stat stane se.
Je tam spousta stanku s ruznymi bio a zdravymi potravinami, alternativni moznosti , psychologie, sebezdokonalovani, osobni rozvoj, duchovni smery, meditace atd.
Stravil jsem tam cely den , neco me zaujalo, nad necim jsem kroutil hlavou, je tam toho spousta - myslim ze kazdy navstevnik takovehoto festivalu si najse to sve.

A pak jsem sel do tamni restaurace na obed: no kuchari se vcera moc nevytahli, jidlo stalo temer 200, stoural jsem se v tom a brblal neco v tom smyslu, ze jsem si mel dat neco z toho zdraveho stylu nez vepro-knedlo-zelo.
"Mate tady volno?" - slysim znamy hlas , zvednu oci a vidim pani herecku, jednu z nejznamejsich u nas (pote, co se tady vyskytuji ruzni provokateri - tak jmeno pratelum do emailu) s kamaradkou prislky na kavicku a zakusek. Pry jestli mi chutna, kdyz videla jak se v tom stouram a uz jsem knedlo zelo odnasel - "kam jdete? dejte si s nami jeste kavu...at si k nam neprisedne nekdo neprijemny"...a uz jsem si sel pro ten stejny zakusek co mely devcata.
Bajecne jsme si asi hodinu povidali o vsem moznem, byl to vcera skvely den, to se mi jen tak nepostesti abych mel selficko s celebritou. :-)

Zivot nam sam dava do cesty znameni a na nas je , abychom rozlustili smysl tohoto znameni

Peknou nedeli, drzme vlajku

Reklama

Přidat komentář