Reklama

NOHA V SÁDŘE

Natálie (Po, 15. 10. 2018 - 15:10)

Natálie, tak nevím, jestli...Dobrý den,jsem moc ráda že jste napsal tak brzy:-)To jsem ani nečekala.Mě ten mozol napadnul protože se mi udělaly na té zdravé noze pod prstama po celé šířce od palce po malíček pod každým prstem jednotlivě:-))Vypadá to dost zvláštně.Chtěla bych se zeptat,jak myslíte že se mi odchlípla svrchní kůže?To jako že mi na chodidle odpadla kůže??Mám na bříšku palce zasádrované nohy takovou ošklivou tvrdou kůži až k nehtu ale není na odtržení,naopak mi přijde dost zažraná do kůže ale nechci to ted nijak řešit,až případně po sundání.

Natálie (Po, 15. 10. 2018 - 14:10)

Vážení čtenáři,ano...A mohla bych se tedy zeptat,proč se svojí úchylkou navštěvujete diskuzi kde mají lidi nohu v sádře nedobrovolně a ne proto že mají nějakou úchylku?Všimla jsem si že je tu na Doktorka.cz spoustu diskuzí se spoustou úchylek které jsou asi ještě divnější než zasádrovaná noha na mladé štíhlé holce,tak si založte taky takovou a tam můžete lovit nové zájemce...Tady jen zbytečně odrazujete lidi co potřebují poradit a ne aby si tady psali o nějaké úchylce!!Musím se přiznat že se trochu děsím toho abych během těch víc jako dvou týdnů co ještě budu mít nohu v sádře nepotkala "případ" jako jste vy!!!!

Leona (Po, 15. 10. 2018 - 14:10)

Rada bych se zeptala jestli lze nějak nahradit vysokou sádru na noze nějakou ortézou nebo tak nějak. Mám zlomenou hlavičku lýtkove kosti a po týdnu dlahy mám nyní sádru od prstů až do rozkroku s malým podpatkem jen na opření, našlapovat nesmím. Viděla jsem náhrady sádry jakoby lyžařská bota, ale všechny byla jen pod koleno. Existuje i něco vyššího. Máte s tím někdo zkušenost. Předem děkuji za radu.

dr. Galén (Po, 15. 10. 2018 - 12:10)

Tak se mi včera přilepila...Natálie, tak nevím, jestli vám budu ještě něco platný po těchto duchaplných a rádoby odborných radách pana Kecálka. Osobně si myslím, že zdravá moha může bolet asi jen od přenášení váhy na ní a samovolným odlehčováním nohy nemocné, což je spojeno se zvýšeným zapojením svalových partií na ní, které při běžné chůzi nemusí být až tak zatěžovány. Je sice s podivem, že se to projevilo až po takové době, kdy sádrovou imobilizaci už máte v závěrečné fázi. Ohledně toho tlačení je dost pravděpodobné, že v těch místech mohl už vzniknout nějaký mozol. Není vyloučeno, že se i odchlípla svrchní vrstva kůže, která tam může tlačit. V případě, kdy se to mělo zhoršující tendenci, tak bych na vašem místě neváhal vyhledat ošetřujícího lékaře. Přece jen je to už delší doba a kůže na znehybněné končetině pracuje.

To jsou všichni (Po, 15. 10. 2018 - 12:10)

Dobrý den Natálie,přeji...Plzeňáci takhle ujetí?

Luxpe (Po, 15. 10. 2018 - 10:10)

Tak se mi včera přilepila...Dobrý den Natálie,přeji Vám brzké uzdravení já měl nohu v sádře na 36 dní dvakrát po 18 dnech. Prvních 18 dní s chůzí po franckách bylo příšerný.Měl jsem SLC cast (sádru pod koleno) a SLWC cast (sádru pod koleno s černým podpatkem). Lůžko pod prsty. Chápu, že když ti na sádrovně dávali nožku do punčochy a stáčely tak tam vznikl malý hrbol kopeček. Doufám, že máš malý sklon u nártu a podpatek dobře umístěný a chodí se ti dobře a sádra tě u prstů netlačí. Bylo by dobré s prsty občas hýbat a nedávat přes prsty u nemocné nožičky ponožku, ale nechat je volné pro průběh (koloběh) vzduchu.Při relaxu zkus nožičku mít ve zvýšené poloze nebo ve vodorovné poloze. Určitě se šetři ať netrpíš do konce života bolestmi. Já si toho pajdání užil až až. Bylo by dobré mít sádru trochu navolno, aby se s nožkou dalo trochu pohnout. Tak v listopadu budeš cvičit a pak za měsíc už bude všechno v pohodě.

Luxpe (Po, 15. 10. 2018 - 10:10)

Vážení čtenáři,ano přiznávám se, že mám uchýlku na fixaci dolních končetin a moc se mi líbí na mladých štíhlých holkách.Hold je vidět, že kdo má rozum tak se mnou komunikuje na normální úrovni. Prostě pár čtenářů se mi ozvalo a je s nimi sranda hlavně když mají jednou za 5 až 7 let oblibu nechat si zdravou nožičku dát do sádry.Stará dobrá taktika u nás pořád funguje a doufám v jediné, že ještě aspoň na 10 let zůstane. Budu rád když mi napíšete a zvládneme ještě teďka v říjnu něco podniknout.Jinak změnil jsem e-mail to jen pro ty dementi ať mi neposílají spamy víte moje jméno tak piště prosím na seznam.cz díky.

Natálie (Po, 15. 10. 2018 - 08:10)

Za pokus to stálo. Možná,...Tak se mi včera přilepila punčoška i k chodidlu pod prstama a nevim jestli se mi tam neudělal nějaký mozol ale trošku cítím že tam ta punčoška na něco lehce tlačí...Opět jen při chůzi.Teď jsem musela taky trošku odpočívat protože mě začalo dost bolet chodidlo na zdravé noze,asi tím jak jinak na tu zdravou nohu chodím tak jsem měla při chůzi po sezení nebo ležení docela problémy se ztuhlostí toho chodidla.Snad se nic už nepřihodí a ty víc jak dva týdny do sundání zvládnu.

dr. Galén (Pá, 5. 10. 2018 - 23:10)

Tak jsem to dnes vyzkoušela...Za pokus to stálo. Možná, že se to dalo předem i čekat. Ono přes celé chodidlo až k patě je to dost daleko. A co se týče oné divné komunikace, tak je to tady docela obvyklé. Celé měsíce nic a jen se někdo ozve a chce nějakou radu, tak se okamžitě vyrojí všelijací zoufalci, kteří mají potřebu se míchat do diskuse plácáním svých nesmyslů. Když to řeknu pokud možno slušně. Kdyby něco, tak se ozvěte.

Natálie (Pá, 5. 10. 2018 - 21:10)

Tak to je škoda. Osobně...Tak jsem to dnes vyzkoušela ale bez úspěchu.Nedokázala jsem tu trysku s jehlicí dostat pod prsty na chodidlo dál než sotva centimetr.Sádra kolem prstů je dost napevno a i prsty moc nenadzvednu takže není místo.Vzduch jsem tam sice pustila ale efekt samozřejmě žádný,to je k tý patě daleko.Jinak díky za nabídku případné rady zde.Pokud bych něco potřebovala tak zkusím napsat, ale všimla jsem si tu nějaké dost divné komunikace mezi zdejšími "odborníky" tak uvidím.Netušila jsem že je tu "konkurence".

Jojo (Pá, 5. 10. 2018 - 12:10)

No ty jsi tady chyběl,......tak Luxpe je sadroamputacni psychopat,nic vic nic min.Ten tady zmrsil nac prisel a jenom jeho nebetycna drzost hranicici s debilitou mu dovoluje tu druhe nazyvat odpadem.

Casofor (Pá, 5. 10. 2018 - 11:10)

Ahoj lidi, jak tak fakt čtu...No ty jsi tady chyběl, Luxpíčku. A z koho ty jsi odpad?

Luxpe (Pá, 5. 10. 2018 - 10:10)

Ahoj lidi, jak tak fakt čtu tak tato webovka je spíše odpad :(. Moc tomu nevěřím, že by zde byl někdo kdo fakt má úraz a nohu v sádře nebo ruku když už se sádra téměř nedává je to ovšem velká škoda. Je fajný, že někde v Česku se však lehčí úrazy stále fixují do sádry, ortéza no u mě fuj... :(. Lidi klidně chcete-li informace o sádře napište na můj e-mail.

Natálie (Pá, 5. 10. 2018 - 08:10)

Tak to je škoda. Osobně...Já to ale zkusim určitě,jen to včera prostě neklaplo protože jsem přišla a holky už trénovaly a ta správcová byla pryč.Možná to zkusim dneska protože má trening mladší ségruša a tak se tam zkusim po škole zastavit.

dr. Galén (Pá, 5. 10. 2018 - 06:10)

Tak z pokusu nic nebylo...Tak to je škoda. Osobně jsem však přesvědčen, že by to stejně nemohlo mít dlouhodobější efekt, jak už jsem psal. Pokud byste měla ještě během doby, co budete mít sádru, nějaký dotaz, tak klidně sem opět napište.

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 21:10)

To jste mě docela s tím...Tak z pokusu nic nebylo protože jsem přišla pozdějc a kompresor na vzduch byl vypnutý a správcová nebyla k zastižení.

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 21:10)

Dobry den natalie,vy mate tu...Dobrý den,nevim co myslíte ale mám sádru s podpatkem takže s ní můžu i chodit.

Iva (Čt, 4. 10. 2018 - 19:10)

Tak chci to zkusit a...Dobry den natalie,vy mate tu sadru na chuzi?

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 08:10)

To jste mě docela s tím...Tak chci to zkusit a uvidim,jen takový nápad:-)Sádru mám mít do 1.listopadu tak uvidim co to provede:-)Napíšu večer.

dr. Galén (St, 3. 10. 2018 - 20:10)

Jj,sádra je trošku jako...To jste mě docela s tím kompresorem pobavila. Už jsem tady četl hodně všelijakých nápadů, ale mohu vám sdělit, že v tomto jste tedy zcela originální. Podle mě je možné, že může proud vzduchu punčošku uvolnit. Sice je otázkou kolik místa v obvazu na patě vůbec je, ale myslím si, že stejně při návratu domů se opět přichytí. Možná by pravidelnějším zaváděním proudu vzduchu došlo k vysušení punčošky, ale vzhledem k tomu kolik týdnů máte ještě před sebou, tak bych to přirovnal skoro až k Sysifovské marnosti. Docela mě výsledek toho zítřejšího experimentu zajímá jaký to bude mít výsledek. Držím palce.

Reklama

Přidat komentář