Reklama

Gamblerství

Lubos (Po, 29. 2. 2016 - 08:02)

Ahoj abstinenti.
Po temer probdele noci...myslenky mu hlavou letali sem tam...tu mame dalsi den bez hazardu.
Taky si pripadam vyhorely,bez energie a v neprijemnem ocekavani kolik veritelu me zase dnes bude nahanet.
Reizy,i my ostatni,bojuj;bude to stat za to...jsou to a patrne posledni sance,ktere dostavame od nejblizsich.
Kdyz ti bude nejhur,vzpomen si na me,ze jsou bojovnici co jsou na tom jeste hur...dluhy mam uplne vsude a ne male,ale co je dulezite,ze nehrajeme a kazdy den co budeme "v plusu",tedy vydelame vic nez utratime,je dobry den.
Ano,chce to velkou davku trpelivosti! Jo a spomalit...ve finale se zadna kase neji tak horka,jak se uvari.Chce to cas...ja vim,ze mi ho vetsinou nemame,ale musime si ho udelat.
Neni vubec zadne klise...sila je v nas;a kdyz my budeme chtit,dokazeme i sklaly lamat.
To co delame(abstinujeme),delame predevsim kvuli sobe!To je opravdu to nejdulezitejsi.V PL jsem videl spoustu "trosek",kteri rikali jsem tady kvuli rodicum,partnerce,detem,praci,soudum...a na chodbach pak slychal jejich strach a priznani,ze to venku nedaji.Abstinovat v lecebne neni umeni.Myslim,ze nas par tady je silnejsich nez vsichni pacosi v PL.
My bojujeme tady venku,v nechranenem prostredi,neschovavame se...
At mame dnes vsichni silu nehrat!

Anstinentka (Po, 29. 2. 2016 - 07:02)

48 dni bez hrani

Dobre rano a abstinenci zdar

BIKER (Po, 29. 2. 2016 - 07:02)

30 dni bez gamblu

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 05:02)

Ahoj všem: dnes 169. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Reyzi (Ne, 28. 2. 2016 - 21:02)

Dekuji....bude lip....je to naucena posloupnost v mem mozku,jedna otacka a vsechno se meni....jde to tak rychle,proto to chceme i my tak vsechno hned...změny zivotu,veci,....ale v reálném zivote to tak nefunguje....

Abstinentka (Ne, 28. 2. 2016 - 21:02)

Reyzi dle predpovedi si na slunicko jeste musime pockat. Zitra ma napanout snih. Taky bych uz brala alespon duben, tyhle zimni mesice v dobe depresi moc nenapomahaji :(
Ale my to zvladneme a slunce se dockame a uz si to i uzijeme :) protoze budeme venku a ne v herne

Reyzi (Ne, 28. 2. 2016 - 20:02)

Dekuji.....
semlelo me to za ten tyden neskutecne,hlad,ponizeni,ublizeni nejblizsim....potrebuji slunicko.....

Abstinentka (Ne, 28. 2. 2016 - 19:02)

Reyzi

Tyto dny jsou tezke a deprese budou prichazet ale nesmime jim podlehnout. Pripadame si vyhorely, prazdny a bez energie. Chce se to zacit radovat z malickosti. Pozitivni je ze te rodina neodepsala a snazi se pomoci. Drz se - jsi na spravne ceste

Reyzi (Ne, 28. 2. 2016 - 19:02)

9.den jsem cistej,
Mi nejblizsi mi pomohou oproti zárukam dochazeni na terapie,správy veškerých financi,odlozeni cigaret....
Spadl mi strasak vyhazovu z bytu,a zabrednuti do splatkoveho kolotoce lichvaru...
Mel bych se cítit šťastný,ale moralni kocovina nebo deprese se me drzi...
Dnes jsem byl se psem deti na dlouhe prochazce,držel jsem jej a plakal....vubec se pak nechtěl ode mne hnout....
Snazil jsem se cerpat silu z lesa,stromu,ale pripadam si prazdny,bez energie,unaveny....jako baterka po uplnem vystaveni,co nechce nahodit....

Lubos (Ne, 28. 2. 2016 - 13:02)

29. Den bez gamblu

Zdravim...Jsme na tom biku asi dost podobne...mam kdy jsem nejsilnejsi na svete a pak prujdou vycitky,depka...a jsem takhle malinkej.
Take mam za sebou prac.tyden a ted vikend na brigade,taky budu vecer uplne hotovej,ale tak stastnej,ze se s tim konecne peru a svou spatnou situaci resim, i diky vam vsem.

BIKER (Ne, 28. 2. 2016 - 12:02)

29. Den bez gamblu

Zdravim vsechny,
Tak koukam, ze nejsem sam kdo resi jen dluhy, veritele a pohked na totalne vyluxovanrj ucet a penezenku.
Mam dny kdy se s toho hroutim a dny kdy si rikam proste to zvladnu....
Mam za sebou cely tyden v praci a pa a so dvanacku nocni a musim rict, ze su totalni hotovej, ale NEHRAJU a to je fajt super a uz to bude mesic:-):-)

Abstinentka (Ne, 28. 2. 2016 - 09:02)

47 dni bez hrani

Dobre nedelni ranko

Lubosi to je presne to co musime udelat. Tlustou caru a neohlizet se zpet a koukat do budoucna. Jedine kdy se ohlizim zpet je kdyz na me prijde bazeni ze pomyslim na svou posledni prohru ktera me zpusobila znacne problemy a to mi pomahlo prozatim bazeni vzdy temer okamzite zarazit.
Prohrala jsem hodne a dlouho to budu splacet ale takove odhodlani jsem nikdy nemela. Koukam do predu a zivot se zda mnohem krasnejsi a plnohodnotnejsi. Vnimam ho ted vice intenzivneji, drive to byla jen seda smouha a barevne okenko byl cas straveny v herne.
V okamziku kdy zacneme abstinovat, zacne byt temer vse uz jen dobre a na spravne ceste. Je to osvobozeni jen je potreba byt ve strehu vuci nadi zavislosti. Pokud ale vazne Chceme da se porazit.
Neklesejte na mysli z nepochopeni okoli a vasich blizkych. Je to tezke ale je to pochopitelne. Vetsina to nechape jako nemoc ale slabostvi a vidi v nas grazly co si jen neumi vazit penez.

Abstinenci zdar

Lubos (Ne, 28. 2. 2016 - 09:02)

Lubosi,je to tezke,prijit za...Co jsme zpusobili uz nevezmeme zpet! Porad jsem se trapil jaky to je obrovsky balik,co za to mohlo byt aut,dovolenych atd.Ale uz to je vsechno pryc.Clovek v zivote prijde i o vic nez o penize...
To co bylo uz nezmenime! Vim,ze ne vsichni nejblizsi to pochipi,ale najdou se taci.
Bude lepe! Uz dnes je lepe...protoze nehrajeme!

Lemog (Ne, 28. 2. 2016 - 09:02)

Ahoj všem: dnes 168. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Reyzi (Ne, 28. 2. 2016 - 08:02)

Lubosi,je to tezke,prijit za nejblizsimi,vidět,co jsme svou zavislosti zpusobili.....ale snad nekde okrajove uvidi,ze s tím chceš neco delat,bojovat za lepsi zitrky....a musis,bude lépe a lépe...

Lubos (Ne, 28. 2. 2016 - 06:02)

Reyzi,

nastartuj sve...Jako kolegu Reyziho me tez ceka opetovne priznani,ze jsem selhal...vlastne jsem nikdy delsi dobu neabstinoval.Od prvni lecby v 2002 to pak bylo obdobi kratsich ci delsich hracskych epizod,ale posledni dva roky to byl na tom kurzovym sazeni ulet jako prase!
Velka pravda je ze nase okoli a celkove spolecnost nema o nasi zavislosti ani zakladni informace.Setkavam se take s nepochopenim a reakcemi typu...proste uz nehraj;to je tak tezky prestat?!?;ANO JE!
Nechci srovnavat nesrovnatelne,ale kdyz je nekomu diagnostikovana rakovina,je to povetsinou brano,tak ze dotycny mel smulu a je "chudak",ale uz se mu zridka kdy klade za vinu,ze rakovinu plic nebo ledvin si zpusobil sam kourenim nebo piti a celkove nezdravim zpusobem zivota.
My si za to muzeme sami,ze mame rakovinu duse.Delali by jsme to,kdybychom vedeli jak skoncime?
Nas problem by se mel vice diskutovat;jsme nemocni a tak by na nas melo byt nahlizeno.
Ano Lemogu,je potreba velmi durazne rict tomu hajlzlovi(zavislosti) k nas,kdo tady je a bude panem.
Me po vcerejsim nadseni,taky trochu opustili sily,protoze me ceka co Reiziho a postavit se opetovne veritelum.Dulezita vec na zaver...vcera jsem nehral a dnes nebudu taky!

Lemog (So, 27. 2. 2016 - 22:02)

Reyzi,

nastartuj sve odhodlani dokazat, ze nejaka pitoma zavislost nebude rezirovat tvuj zivot. Ja jsem si fakticky, at to zni jakkoliv blaznive, promluvil se svou zavislosti , objasnil jsem ji , ze se stavam vudcem smecky , ze chapu ze spolu budeme travit zbytek zivota a ze at si poslusne sedi nekde v koutku, protoze uz ji nepustim ke kormidlu.
Je to o usporadani si myslenek o zodpovednosti sam k sobe.
Je jiste, ze tva zavislost se bude pokouset namluvit ti sladkym hlaskem pod ruznymi rafinovanymi zaminkami, proc bys to mel zkusit.........Proste musis odolat.
Dal jsi se do boje a ikdyz to muze byt nekdy bolestive, nesmis povolit.
MUsis v prvni rade ucinit opatreni, kterymi zabranis pripadnemu ataku sve zavislosti.
Porad se se svou kamaradkou psycholozkou, zvolte reseni, ktere ti nejlepe padne v soucasne situaci.
Naplanuj si sam pro sebe nejakou odmenu kdyz splnis nejakou metu v kratkodobem horizontu.

Ja jsem se kdysi u svych nejblizsich take nesetkal s pochopenim, je to uz davno, je to dano tim, ze nejsou schopni pochopit o co jde, jeste horsi je, ze je nenapadne si aktivne o teto nemoci neco zjistit............vseobecne je zrejme v povedomi spolecnosti, ze gambleri jsou nesvepravni pitomci
Bud se u vas situace uklidni a vratite se casem k dialogu, nebo zrejme soude podle tveho dnesniho vecerniho komentare to nechteji pochopit.........snazil jses, stejne si to budes napravovat sam, soustred se ted na sebe, jake postoje zaujmes v situacich, ktere na tebe chysta tva zavislost

hodne sily

Lemog

Reyzi (So, 27. 2. 2016 - 21:02)

Tak nedopadlo,recidiva po roce nebyla tolerovana,po 20 min. vycitek a obvinovani ze sobectvi a umyslneho ublizovani(jako bych to plánoval),jsem rekl svoje.....poprve se citim,ze nejsem loutka,ze jsem silnejsi....asi opravdu dozral cas,byt sam sebou,cas vyrovnat se s minulosti,cas jít dale......vytryskly ze me slova,která byla dlouho schovana uvnitr me,ta co me trapila....
Mam čistý papír pred sebou,zatim je na něm napsáno minus,pro některé z vas malé,ale v dusledku psychiky pro nas vsechny minus.....
Ted se zacina psát nový zivot,ne ten,co by chtěli ostatni,ale muj....
ZVLÁDNU TO,.....

I díky vám vsem okolo....

Abstinentka (So, 27. 2. 2016 - 20:02)

Reyzi
Hlavu vzhuru a drzim pesti at to co nejlepe ustojis a tvoji blizni tez. Z tveho popisu predpokladam ze to neni poprve co jsi se priznal, bude to pro ne tezke ale pokud te maji radi a uvidi ze delas vsechna mozna opatreni pomohou ti.
Ted jsi na spravne ceste tak ikdyby to nedejboze nedopadlo nejlepe, nezoufej a jdi dale cestou kterou jsi si nedavno zvolil.

Abstinenci zdar

LUK (So, 27. 2. 2016 - 20:02)

16. den bez gamblu

Reyzi, držím palce. Napiš podrobně, jak reagovali nejbližší. Ať to dopadne jakkoliv, určitě se ti uleví. Úlevu, kterou ty pocítíš se bude rovnat přitížení, kterou hodíš na břemena tvým nejbližším. Bohužel, nedá se nic dělat. I já tím prošel. Pokud to zajistí tvoji abstinenci, určitě se to vyplatí. Jen tě v jedné věci musím opravit a to je tvá poslední věta. Ty jsi závislák a zemřeš jako závislák. Gamblery budeme do konce života! Můžeme být ovšem všichni celoživotní abstinenti a tím já budu - tedy už jsem:-)

Reklama

Přidat komentář