Reklama

Obřízka

Návštěvník (St, 29. 3. 2006 - 01:03)

Není!!! Můžou ti udělat tzv. frenuloplastiku. Jedná se o uvolnění uzdičky jejím odstraněním. V takových případech se za totáče dělala běžně obřízka. Od 90. let se u nás dělá pro některé případy právě tento zákrok. Sám jsem jej podstoupil. Dělá se ambulantně v lokálním zneditlivění a je to úplně v pohodě. Ihned odcházíte domů.

Michal (Po, 27. 3. 2006 - 13:03)

Nevím, el dle mého názoru je ideální ošetření v nemocnici v narkoze. Nark?a trvá hodinu, 3-4 hoďky si poležíte na lůžkovém oddělení a jdete domů. Myslím, že ležet tam 2-3 dny je kvůli takové prkotině naprosto zbytečné. Tačí si te nechat udělat v pátek. A v pondělí vesele (ale pomalu) do práce. V místním umrtvení bych to asi psychycky nezvládl. Bolest snáším dobře, ale ten pocit, že mi chirurg odřezává předkožku bych asi nezkosl.

Michal (Po, 27. 3. 2006 - 13:03)

Nevím, c

Návštěvník (So, 18. 3. 2006 - 08:03)

ahoj evi,nakonec jsem se zeptala doktorky s tím,že když mi navrhne pro syna operaci,že stejně nepůjdu,řekla,že se ta předkožka nemá přetahovat,že vzniknou trhlinky,pak se to zajizví a nakonec to dopadne tak,že to teprve nejde přetáhnout,že se to uvolní během vývoje vlivem pohlavních hormonů,ptala se,jestli nemá problémy při močení a to nemá,tak doufám,že to u nás dopadne dobře.Moc držím palečky,ať to dobře dopadne a moc nebolí,ahoj a děkuju za dopisek.Katka

evina (Pá, 17. 3. 2006 - 21:03)

Ahoj Katko,
Mám syna 7let.Od malička mu předkožka stahovat nešla.Ve 2 letech mu přestřihli uzdičku.Zákrok probíhal za plného vědomí a kdybych věděla o jakou řezničinu se jedná asi bych do toho vůbec nešla.Syn se měsíc pořádně nemohl vyčůrat.Stále vznikali na kůži trhlinky do krve jak jsme se pokoušeli předkožku stahovat.Nakonec to dopadlo tak,že jde syn za týden na operaci.Prý je předkožka nejen úzká ale i dlouhá.Pokud by prý byla jen úzká,tak se to dá léčit mastičkou.Držím palce

Tom (Út, 14. 3. 2006 - 11:03)

Katko, prekozku by si mel pretahovat tak casto, jako si cisti zuby a vse bude v poho...

Katka (Út, 14. 3. 2006 - 09:03)

Moc děkuju za dopisek,všem okolo dětem mých kamarádek to přetahovat jde,tak mam strach,jdeme na předškolkovou kontrolu a z doslechu jsem slyšela,že to posílají na urologii,dokonce mě kamarádka postrašila,že mu to budou operovat a v celkové anestezii,jste moc hodná,já jsem to fakt začala dělat tak,že si to dělá sám,sice tomu moc nedá,ale věřím,že to povolí samo,díky moc za radu,ahoj Katka .dopisek pro LIV

Katka (Út, 14. 3. 2006 - 09:03)

Moc děkuju za dopisek,všem okolo dětem mých kamarádek to přetahovat jde,tak mam strach,jdeme na předškolkovou kontrolu a z doslechu jsem slyšela,že to posílají na urologii,dokonce mě kamarádka postrašila,že mu to budou operovat a v celkové anestezii,jste moc hodná,já jsem to fakt začala dělat tak,že si to dělá sám,sice tomu moc nedá,ale věřím,že to povolí samo,díky moc za radu,ahoj Katka .dopisek pro LIV

Jirka (So, 11. 3. 2006 - 10:03)

Filipe zákrok mi dělali v nemocnici v Hustopečích ale doktor urolog tam dojíždí z Brna. Působí také v fn bohunicích a je to Mudr. Čapák opravdu příjemnej chlap.

Liv (Pá, 10. 3. 2006 - 12:03)

Katko, on je ještě hodně malej, já bych tomu dala víc času. Když to budeš dělat přes jeho protesty, tak mu tím založíš na pěknej stres a to je větší průšvih, než nějaká umíněná předkožka. Kromě toho - má ji spousta malých chlapečků, většinou to povolí skoro samo, např. při mytí. Kdybys to po čase chtěla přece jen zkoušet, tak ve vaně, lépe za pomoci nějakého olejíčku a velice jemně a často opakovat. Já jsem řekla klukovi, ať mi ukáže sám, jak moc lze stáhnout předkožku, aniž by to bolelo a toho jsem se při manipulaci držela a nepřekračovala tu míru. Ono to s tím olejíčkem zvláční a půjde to čím dál líp. Tu předkožku si nakonec přetáhl sám, když si snaživě hrál ve vaně s pindíkem:-)

Filip (Pá, 10. 3. 2006 - 11:03)

Pokud to není tajné, kde jsi na tom zákroku byl, protože není zvykem, že vyhověli žádosti o ambulantní provedení - většinou trvají na pobytu v nemocnici, což myslím, že je škoda.

Jirka (Čt, 9. 3. 2006 - 18:03)

Zdravím všechny obřezané i čekatele. Byl sem na urologii s fimosou a lékař doporučil obřízku, já sem trval na ambulantním zákroku protože jsem nechtěl trčet v nemocnici. Při úplné narkoze si tam člověk poleží i 3 dny. tak si mne pozval na dnešek. Múžu říct že veškeré obavy jsou zbytečné. Co bylo nepříjemné byla ta první injekce ale jen o trochu horší než běžné očkování, tu druhou už sem skoro vúbec necítil a jelikož mi pořád úplně nezabírali tak sem vyfasoval ještě dvě. Celkový zákrok jsem necítil takže to vúbec nestojí za nějaký obavy. Zato tet to je to pravý ořechový,celkem to bolí anavíc mi to začíná krvácet. Podotýkám že mám tři hodiny po zákroku. Ještě sem si nemusel vzít prášky proti bolesti. Takže pro vás co čekáte nebo se teprve rozmýšlíte jít na tento zákrok hlavu vzhůru nic to není u zubaře je to horší. Katko je to krutý ale musíš být v tom přetahování dúsledná. Nejdřív kluka pořádně nahřej ve vaně a pak i přes křik to přetahuj, skus to i mazat nějakou mastí aby to šlo líp. Syn je v rústu takže ta předkožka se roztáhne. Hlavně to dělej každý den.

KATKA (St, 8. 3. 2006 - 21:03)

MAM 2,5LETÉHO SYNA JDE MU ŠPATNĚ OŘETAHOVAT PŘEDKOŽKA,PROSÍM,KDO MÁ NĚJAKOU RADU,JAK NA TO A JAK TO PROVÁDĚT,PODOTÝKAM,ŽE U TOHO STRAŠNĚ BREČÍ,NEVÍM,JESTLI VE VANĚ,NEBO NASUCHO,DIKY,KATKA

Návštěvník (St, 8. 3. 2006 - 16:03)

Určitě se není čeho obávat, opravdu je to nápor spíše na psychiku, jak je psáno výše. Já ji prodělal začátkem ledna, takže pocity jsou ještě čerstvé. Bohužel jsem ještě neměl, šanci si vyzkoušet tu hlavní funkci, protože "jsme" před měsícem rodili, před porodem nebylo vše O. K. a teď je šestinedělí, takže si ještě tak 3 týdny počkám, ale cítím, že to bude lepší. Vše ostatní je ovšem bez filtru rozhodně lepší, než s filtrem. A pár doporučení: jedině obřízku celkovou - na částečnou v žádném případě nepřistupuj/určitě celkovou narkózu a 2-3 dny hospitalizace/po zákroku si klidně nech dát něco proti bolesti/nepospíchat s vyndaváním stehů, doktor mi je chtěl, vzhledem k dobré hojivosti, vyndat po týdnu, ale byl to takový mazec, že toho nechal (možná mám zvýšenou citlivost a tak hrozné by to třeba nebylo, nechci strašit)/že za týden vypadají stehy je příliš velký optimismus, počítej se třemi týdny, ale žádný strach, nijak to nebolí, nepřekáží a ani nevnímáš, že je máš, chodil jsem s nimi bez problémů do práce/mast Contractubex je opravdu dobrá, takže investovat do ní a mazat a mazat a mazat/nestyď se objednat se na vyhlazení jizvy laserem, zejména pokud nemáš předchozí zkušenosti s pooperačními jizvami, ale každopádně to stojí za to/na nový nástroj si velmi rychle zvykneš. Tak doufám, že ti to pomůže a neznejistí a pokud ano, tak je to opravdu tak, že případné bolesti trvají max. pár hodin po probuzení, až ti píchnou tlumič (cca 2-3 hod po), nic horšího by tě už nemělo čekat. Hodně štěstí.

filip (St, 8. 3. 2006 - 11:03)

Určitě se toho nemusíš bát, při zákroku budeš určitě v narkoze a potom Tě určitě nebude nic bolet, trochu nepříjemné je takové "tahání" stehů ale jenom do doby než vypadají - týden.

anonym (St, 8. 3. 2006 - 07:03)

Chci se zeptat jestli to po obřízce hodně bolí a jak dlouho. Odpovězte někdo prosím. Díky
V pondělí mi jí budou dělat a chci se na to připravit.

coolboy (Ne, 19. 2. 2006 - 16:02)

A když mám zúženou předkožku(jde jen z části přetáhnout přes žalud)nebudu mít nějáký problém při sexu-můžu ho normálně provozovat???Díky

Michal (Pá, 17. 2. 2006 - 16:02)

No probíhá to tak, že jdeš ráno, na lačno do nemocniceProbereš to s operujícím doktorem. Dostaneš narkozu. Po hodině se probereš. Piješ a čekáš, než se sám vymočíš. Až se vymočíš, tak tě pustí domů. Je potřeba si zařídit odvoz. Sice by si to zvládl odřídit sám, ale podepisuješ papír, že si si vědom, že budeš 24 hod. po operaci pod vlivem anestetik. Pak si skočíš druhý den na převaz a od té doby, každé 4 hod. koupeš v heřmánku a na noc mažeš Framykoinem. Po týdnu začneš masírovat (aby ti splaskla jizva) po 10 dnech ti pri masážích odpadnou stehové nitě. Po 2-3 týdnech začneš mazat Contractubexem na finální dorovnání jizvy. Po operaci je to nepříjemné a je to spíš psychický nápor, ale je vážně v pohodě. Měl jsem neskutečný strach (jako asi každý chlap), ale musím říct, že mi to vyhovuje. Jinak je pravda, že člověk déle vydrží, než má orgasmus. Výhoda hygienická. Nevýhodou je, že se musíš naučit trošku jinak masturbovat. Na takové to raní odstříknutí, aby se člověk v mohl soustředit na práci bele s předkožkou asi jednoduší. Rozhodně ale nenechám svého syna obřezat. Je to velmi osobní záležitost a musí si to rozhodnout sám (pokud nebude mít fimozu, nebo parafimozu). Až mu bude 14-15, tak se sám svobodně rozhodne.

rabi Majzl (Pá, 17. 2. 2006 - 12:02)

Straronová synagoga, tam ti to uděláme!

x (Pá, 17. 2. 2006 - 09:02)

ak nemas zdravotny dovod tak sa na to uplne vykasli. mozes si akurat tak poskodit.

Reklama

Přidat komentář