Reklama

Gamblerství

BIKER (St, 24. 2. 2016 - 12:02)

24. Den gamblu

Zdravim vsechny,
koukam ,ze mame nove spolubojovniky a to je dobre.
Nekdo tad Psal o pohrdavejch pohledech servirek, jasne ,alw jednou jsem cetl na netu nejakou diskuzi a tam psala servirka co dela leta v herne a uz tam nedela:
Normalne pro kazdeho hrace byla prezdivka, byl tam treba BEZEC MEZI BEDNAMA, SRAC CO NENECHAVA TRINGELT, CHUDAK, SMRADOCH ATD....PROSTE JENOM CLOVEK VLEZL DO HERNY A ONI NA SEBE, JEZISI PROSTE ZASE JE ZDE TEN KOKOT.
Uz nevim kde to bylo, ale to cloveku pomuze, ldyz si uvedomi jak ho doopravdy berou za tim usmevem DOBRYYYYYY DEEEEN
pratele, ja se hrabu nahoru, dekuji vsem za podporu a taky vsem drzim palce, tady v Brne uz jsou jen dve herny a bylo jich zde faaakt moc, vsechno zavrene a to je taky slast, jezdim okolo tech kam jsem chodil a zavreno, vcera jsem u jedne stal a dival jsem se na ten prazdnej prostor oknem, bylo me nadherne:-):-)

Abstinenci zdar

Reyzi (St, 24. 2. 2016 - 12:02)

Musím s pravdou ven,mel jsem přinést peníze na spravovani,ty nemam,takze buď jak bud,musím s pravdou ven.Pak ty peníze na zakazku,neni si kde pujcit a k lichvarum se mi nechce nebo do nebankovniho sektoru. ; ((Ulevit se mi asi ulevi,ale pritizim nekomu jinemu)Je to na pikacu....Třeba zaplatit byt,telefony,alimenty,sociální,zdravotni....Zkurvena mlha pred ocima...

Tragik (St, 24. 2. 2016 - 12:02)

to víš že vám za to dám :)
Je to můj pohled.

Budu se opakovat ale přiznání přínáší tobě luxus moci mluvit pravdu. To že tě rodina ihned nepochopí je asi jasné. Něco nepochopí nikdy. Ta cesta nápravy vztahu je nejhorší ze všeho. Kam se hrabou dluhy. Ale určitě to stojí za to.

U mě prostě platí že kdo je mi opravdu blízký před tím něco takového tajit nemohu. Nebudu si hrát na něco co nejsem. Jsem gambler. Jsem poctivě abstinující gambler.

Já začal nový život. A lhaní do něj již nepatří. Lhaní nejbližším už vůbec ne.

Jinak Reyzi .. samozřejmě že nyní se abstinuje dobře. Mozek má ale záludnou vlastnost ponechat si jen dobré vzpomínky. Proto za pár měsíců negativní motivac odezní.
Pociťuje to asi každý gambler. Já si ji cíleně posiluji. Posiluji ji na našich skupinách a pomocí prověřených nástrojů, o kterých se jistě dočteš všude.

Dřžte se všichni.

Abstinentka (St, 24. 2. 2016 - 10:02)

Ano pokud priznani nadela vice problemu nezli ulevy a pomoci je zbytecne. I kdybych se priznala financni pomoc od nikoho nechci - chci se s tim poprat sama a neobtezovat okoli a chtit po nich jejich tezce vydelane penize. Jedine kdy bych se priznala by byla pomoc s dohledem nad mymi financemi pokud bych to nezvladla. Pak bych tuto cestu zvolila. Ta ztata duvery u nejblizsich je hrozny trest tak jdem radeji zvolila poprat se s tim sama - ja jsem si to nadrobila ja si to musim snist a proc totalne vystresovat rodinu? Momentalne zbytecne. Zatim se dari ale jsem stale ve strehu ;) tak snad k priznani nebude muset dojit

Lemog (St, 24. 2. 2016 - 09:02)

Reyzi,

nechci te nabadat nebo zviklat od rozhodnuti priznat se nejblizsim.
Tragik - ten mi da, za to co tady pisu.

Nicmene jen poznamka a postreh z vlastni zkusenosti - ma nejaky vyznam se priznat? Proc se chces priznat? Ja jsem priznani uz davno vzdal, protoze v mem pripade nemelo zpetnou vazbu. Pokud se priznas a dostanes za to napr. psychickou podporu od tech, kterym se priznas - to ma smysl.
Priznat se a byt tzv. servan a nepochopen - to mi nedava smysl.

I Abstinentka zvolila nepriznani a bojuje .

Je to na tobe - mali-to pro tebe nejaky vyznam, ze ktereho muzes v teto pro tebe tezke chvili cerpat a videt podporu od nejblizsiho okoli, jdi do toho.

Mozna ted potrebujes pujcit penize, ktere jsi prohral a byly urceny na nejaky material - pak nezbyva, pokud neni jina moznost, priznat se a priúpravit se na reakce, ktere asi uz znas - nicmene v takove situaci se ti po priznani ulevi a ikdyz te tvi nejblizsi nechapou, prijd zase zde mezi nas - HLAVNE NESMIS JIT HRAT - to bude tva vyhra

Hodne sily

Lemog

Reyzi (St, 24. 2. 2016 - 08:02)

Jo ted neni za co gamblit,takze me to vubec nelaka.Moralni kocovina se me bude drzet jeste chvíli.....Ted me ceka priznani nejbližším,to zklamani bude pro ne obrovské,zase me to v hlavě bude strasit dlouho.....vsichni,co mate bazeni,vydrzet,cislo se zvetsuje....

Abstinentka (St, 24. 2. 2016 - 07:02)

43 dni bez hrani

Ahoj vsem
Hlavne silu do boje s abstinenci a proti depresim.

Kdysi a mozna - me se nastesti nikdo v okoli kvuli gamblu nezabil a to jsme meli kdysi velkou partu. Jestli tohle cloveka nedokaze odradit tak to je fakt peklo.

Abstinenci zdar

Lemog (St, 24. 2. 2016 - 06:02)

Ahoj všem: 164. den bez gamblu a cigaret

Lemog

kdysi a mozna (Út, 23. 2. 2016 - 23:02)

Zivot je krasnej i kdyz to tak nekdy nevypada. Je tezky abstinovat, kdyz ty maty fakt umej dat pekny vyhry. Vzdyt je to tsl jednoduchy, proste se vam rozsviti 3-5 stejnejch vobrazku a jste v baliku.

Je lehky abstinovat, kdyz se vam znamej rozprskne o lokomotivu, nebo si uvaze lano a skoci ze zidle. V tu chvili si reknete, ze uznikdy hrat nebudete, mate tisic odstrasujicich prikladu okolo sebe a za par dni, tydnu, mesicu i let se ta bestie zase vozve a ponoukne vas, zkus to, urcite vyjde, zkus to za malo. A uz vas zase ma. Shit!!!

Lemog (Út, 23. 2. 2016 - 22:02)

rika se, ze neni dobre najednou skoncit s vice zavislostma, v mem pripade gambel a koureni.
U me to bylo tak , ze kdyz vezmu (a uz jsem tady popisoval) tu svou recidivu, ktera zacala na jare 2012 a zastavil jsem se (mezitim kratkodobe pokusy o abstinenci - nekdy muzu popsat) na podzim 2015, tak ja jsem vlastne kvuli tomu, ze jsem zacal zase hrat - zacal i kourit . Kouril jsem denne 1,5 az 2 krabicky - to uz pekne lezlo do penez.

POkud by nekoho zajimalo, jak jsem prozival zacatky nekoureni a stim spojenou pripravu na faktickou abstinenci v okamziku kdy obdrzim hjotovost, popisuji to tady na doktorce v teto diskuzi od poloviny zari minuleho roku.

Fakt je ten, ze jsem si rekl a motivoval se tim, ze kdyz jsem kvuli rulete na jare 2012 zacal zase kourit, prestanu kourit a to bude jeden z dalsich motivacnich prvku abych nehral.
V mem pripade tedy odvykani od jedne zavislosti motivovalo odvykani od druhe.
Prvni den je nejhorsi, fakt jsem se na to zodpovedne pripravi - nekkdy muzu podrobne popsat....druhy, treti den - stzrasne - ctvrty, paty - no docela pohodicka - po tydnu uz to bylo docela fajn a kazdym dnem se chut na cigarko snizovala az vymizela uplne.

Je to hodne podobne s chtenim NEHRAT - princip zavislosti a abstinence je stejny,je to v hlave, z meho pohledu je prestat kourit jednoduchsi nez prestat hrat ale to je jen muj pocit, nekdo to muze mit jinak.

Pribral jsem 10kg, citim se bajecne, za usetrene penize jsem si nedavno koupúil mobil

Lemog

LUK (Út, 23. 2. 2016 - 21:02)

12. den bez gamblu

Mno, aby to radění nebylo tak jednoznačné, tak pro ně je nejhoší abstinovat nikoliv ze začátku po recidivě - stejně nejsou prachy - ale až několik týdnů a měsíců po recidivě. Jakmile mám peníze "navíc", tak teprv začíná to správný "bažení"

Abstinentka (Út, 23. 2. 2016 - 21:02)

Reyzi

Me moc pomaha si vzpomenout v pripade bazeni na prohru a presne ty stavy co ty ted prozivas.
Prvni dny jsou tezke - chtel bys to vyhrat zpet - jevi se to jako nejsnazsi a nejrychlejsi reseni problemu. Bohuzel je to to nejhorsi z mznych.
Co se stalo stalo se, udelej tlustou caru a koukej do budoucna.
Dalsi velmi fungujici moudro (alespon na me) je abstinovat dnes, zitra zase jako dnes atd. Myslenka totiz jak to dlouhodobe zvladnu byla velmi tezka a nepredstavitelna. Ver ze zacatky nebyly snadne ale bazeni postupem slabne. Kdyz si dnes vzpomenu na ty dny po prohranych nocich a spousty penez cely den nebyly myslenky na nic jineho jen na dalsi hrani. Dnes se probouzim a nevyvstava mi jako prvni hruzna myslenka co jsem to zase napachala.
Moc mi pomaha tato diskuze jelikoz zde me lide chapou a rozumi mojim pocitum a myslenkovym pochodum.

Tak hlavu vzhuru, jsme tu vsichni se stejnou diagnozou a ruznymi financnini situacemi. Tvuj dluh je z meho pohledu jeste lehce resitelny. Neklesej na mysli, pust se do toho a bude lepe. Jo a kdyz nejde o zivot jde o hovno :)

Tak abstinenci zdar a silu

Lemog (Út, 23. 2. 2016 - 19:02)

Reyzi,

stalose, neda se to vratit.
Udelej analyzu toho co se stalo, co by jsi stim chtel udelat a co muzes udelat pro to aby se to neopakovalůo. Bud rad, ze mes znamou, ktera tio narovinu rekne co si mysli - je to lepsi nez kdyby te litovala a mazala med kolem, huby.
Stanov si na zacatek kratkodobe cile, vyuzij ve svuj prospech i toho, ze ti znama vmetla do ksichtu pravdu, jak na ni pusobis.
Mej motivaci to zmenit.

A prvni a nejdulezitejsi vec v teto chvili, kterou musis udelat -
UZ NEPUJDES HRAT.

Stanov si pravidla a opatreni, ktera podniknes v pripade bazeni.
Stahni a procti knihu dr. Nespora - Uz jsem prohral dost

Abstinentko - sup sem - dalsi rady pro Reyziho :-))

Lemog

Reyzi (Út, 23. 2. 2016 - 19:02)

Recidiva po roce, ....je to znama,jenz me dostala trochu zpátky do zivota po rozvodu...ted ji po roce znova vyhledal,nebrala si servitky a měla pravdu....

Lemog (Út, 23. 2. 2016 - 19:02)

taky je otazka, jak dlouho ta recidiva trvala - to nemusi byt jednorazovka ale muze trvat treby mesic nebo dele a vsichni vime co jsme pro hru ochotni casove obetovat a pak uz je to k zanedbanemu zevnejsku jen kousek.

Nicmene pristup terapeutky je nirne receno nestandardni......No, Reyzi - nic strasneho uz se nebude dit kdyz jsi se ted dal na cestu abstionence. Vsak se tady jiste objevi dalsi do nasi party a to by bylo aby jsme z tebe neudelali fajn vypadajiciho abstinujiciho gamblera - to bude terapeutka koukat.

Lemog

Abstinentka (Út, 23. 2. 2016 - 19:02)

Ahoj Reyzi

Po jake dobe jsi recidivoval? Jen se ptam protoze me prekvapuje co ti vmetla ta terapeutka. Pokud jjsi bez dluhu a dlouho jsi nehral, tak trochu nechapu ze ti vmetla ze jsi troska:(
Je dobre rici jak to je, ale tento pristup se mi zda trochu nad miru

Reyzi (Út, 23. 2. 2016 - 19:02)

Ahoj vsem...
To Tradik,ahoj a rad te poznavam....trefujes hrebicek na hlavicku,najit tu diru,kudy do lodi tece....ztratil jsem rodinu,deti,byt,ne uplne vlastní vinou(dlouhé povidani,časem se urcite k tomu dostaneme),nový začátek v mestskem dezolatnim bytě a touha ho uvest rychle do stavu 1A+,proste rychle sehnat penize s kombinaci alkoholu,.....jedna dira,druha,nemoznost financne dopřát detem po zacatku komunikace po dvou letech(jsou moje zlaticka),co by si praly,treti,vypadam jak gambler,zenedbany,hladovy,troska....dneska mi to terapeutka vmetla do oci,surove,bez žádných prikras....tak trochu pad na hubu....

Co se týká koureni,cigareta je mi bližší než kabat,poslední berlicka....

Abstinentka (Út, 23. 2. 2016 - 14:02)

Ahoj Reyzi
Kourit bych taky chtela prestat ale myslim ze jsem vetsi zavislak na koureni nezli na hrani ikdyz se to dle vyse dluhu asi nezda :)
Momentalne me taky stve cena cigeret ale je to to posledni co mi zbylo a nemam silu prestat - asi to vazne Nechci :) abstinovat od hry Chci takze proto se do toho ani nepoustim a obdivuji Lemoga ze to zvladl naraz.

Tragik (Út, 23. 2. 2016 - 14:02)

Ahoj všem.. koukám že pořád žijete a udržujete oheň. To je fajn :)

Ahoj Reyzi, když si to tu projdeš tak asi přijdeš na to, že tě za chvíli budu lanařit na AG a mluvit o tom pravidelně. Tak si to odpustím jo? :D

Jednu věci ti ale řeknu. Recidiva neni tragedie. Je to vlastně informace a bylo by hloupe ji nevyužít.

Zjednodušeně.. teče ti do lodi. Někde byla díra a ty jsi se málem utopil. Ale evidentně jsi to ustál. To je dobrá zpráva. Zamysli se ale nad tou dírou jestli jde spravit. Hodně lidí kvůli abstineci i měnilo práci, stěhovali se atd atd. To je v pořádku. Abstinence MUSI být na prvním místě.

Až tu díru najdeš a uděláš opatření aby se neopakovalo to co se stalo zamysli se kde by ještě v tomto kontextu mohl vzniknout problém.

Já se dycky snažím o to abych buď NEMOHL vůbec to špatné udělat. a pokud není zbytí tak aby mě to prostě jen tak neprošlo.

Přeju Ti hodně sil. Nám všem...

Tragik (Út, 23. 2. 2016 - 14:02)

Ahoj všem.. koukám že pořád žijete a udržujete oheň. To je fajn :)

Ahoj Reyzi, když si to tu projdeš tak asi přijdeš na to, že tě za chvíli budu lanařit na AG a mluvit o tom pravidelně. Tak si to odpustím jo? :D

Jednu věci ti ale řeknu. Recidiva neni tragedie. Je to vlastně informace a bylo by hloupe ji nevyužít.

Zjednodušeně.. teče ti do lodi. Někde byla díra a ty jsi se málem utopil. Ale evidentně jsi to ustál. To je dobrá zpráva. Zamysli se ale nad tou dírou jestli jde spravit. Hodně lidí kvůli abstineci i měnilo práci, stěhovali se atd atd. To je v pořádku. Abstinence MUSI být na prvním místě.

Až tu díru najdeš a uděláš opatření aby se neopakovalo to co se stalo zamysli se kde by ještě v tomto kontextu mohl vzniknout problém.

Já se dycky snažím o to abych buď NEMOHL vůbec to špatné udělat. a pokud není zbytí tak aby mě to prostě jen tak neprošlo.

Přeju Ti hodně sil. Nám všem...

Reklama

Přidat komentář