Reklama

Gamblerství

No (Út, 1. 3. 2016 - 04:03)

Osobně si myslim.......dulezita je motivace.Doporucim knížku od Dr.Mariana Jelinka, jinak osobního trenéra Jaromíra Jágra.

Reyzi (Po, 29. 2. 2016 - 22:02)

P.S.zacal jsem zase makat na byte,Lemog by se mi hodil... ; ))). ( pro odlehceni )

Reyzi (Po, 29. 2. 2016 - 22:02)

Dobry vecer vsem,
10. den cistoty,zaplaceny najem a to jsem mel devet tisic v kapse....jednou na tisicinu sekundy priletela myslenka,poslal jsem ji k certu,ze ji tam bude dobre,ja se odtamtud vracím....

Rozbiha se zajimava diskuze na téma PL,nikdy jsem tam nebyl,ale osobně je to pro me strasak,neco jako vezeni,kde člověk neni svým panem....proto verim Lubosovi,ze to tam chodí,jak chodi....nekdo potrebuje utéct,vypnout z těch našich sracek,schovat se,byt tam na popud nejbližších...na druhou stranu se mu muze dostat odborné rady,rozlusteni problemu,co stoji za jeho zavislosti....
Ve finále je stejne rozhodujici a jediné urcujici,kdo jak dopadne a skončí,vůle a odhodlani pacienta,ať v lecebne,pri terapii venku či samostatném boji se svým démonem...každy potrebuje neco jineho,nekdo dril,nekdo radu,nekdo rozhřešení....
Ja jsem v tuto chvíli šťastný za vas,za lidi,co ví,o čem mluvim,co me neposilaji do prdele,protože ví,co je to gambl....

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 19:02)

LUKu,

prvni lecbu dle vseho Lubos dokoncil - 2,5 mesice vychazi na tech 11 tydnu.
Je to smutne, taky jsem tezko chtel uverit , ze uspesnost lecby je tak mala. Kamaradky abstinujici alkoholicky nevi ze jsem gambler. Nechapou, ze ja je chapu.
Lubos nam sdelil sve poznatky z PL - nenuti nikomu sve postrehy - kazdy svou mentalitou muze jiunak vnimat metody lecby v PL....i tady v historii diskuze je nekolik abstinujicich gambleru, kteri pobyt v PL vychvaluji a doporucuji.
Je to o tom, ze nekomu rezim system, metody v PL nemusi sednout a pak je pochopitelne, ze to nebude vychvalovat....
tady, vbenku, v realite jsme vystaveni rizikum a svodum ale jsme silnejsi v tom, ze kdyz jsme se rozhodli , je nepochybne, ze to myslime vazne ...my si tady povidame a fakticky se snazime jeden druhemu a druhy tretimu poradit ..........v PL jsou lekari, sestry, terapeuti "jen v praci" - nemusi se dobre vyspat nebo zasexovat a odnese to spatnym pristupem pacisnt .....

Lemog

LUK (Po, 29. 2. 2016 - 19:02)

18. den bez gamblu

Čau Luboši, díky za zajímavé informace ohledně PL. Bohužel to působí na mě trošku nevěrohodně od člověka, který ani jednou řádně nedokončil. To je stejné, jako kdyby neúspěšný student hodnotil kvalitu škol:-). Pokud je tam tak velké procento pacientů, kteří se tam jdou "ulít", tak je to smutné. Až se mi to nechce věřit, že takových je většina... Zaměřme se sami jen na sebe a nehodnoťme ostatní. V první řadě se musíme léčit my samotní.... Zajímavý postřeh z dnešního dne: V práci jsem se dnes nezastavil a mám ze sebe dobrý pocit. Víkendové deprese jsou pryč. Dostatek volna a zahálka naší nemoci škodí. Na příští víkend si musím připravit nějaký program a ne doma lelkovat. Pak se mi vrací myšlenky na byt, který jsem již mohl mít kdybych nepotkal gamble.... Držte se! Všem nám moc fandím a přeji si, ať najdeme v životě klid a jsme šťastní!

LUK

Abstinentka (Po, 29. 2. 2016 - 18:02)

Lubosi
Preklepy se nezaobirej - je jasne pochopitelne co jsi chtel sdelit - hlavne se nevybourej :)

Tragiku,
Ty jsi krome oravidelnych navstev byl bekdy v PL?
Chtela jsem zeptat zda na sezeni s Dr Nesporem mohou spolecne muzi a zeny ci je to oddelene?

Diky a abstinenci zdar

Lubos (Po, 29. 2. 2016 - 17:02)

...uz nebudu psat za volantem...ctu to po sobe a je to hruza...chybi slova,pismena.Omlouvam se.Snad si to nejak domyslite.

Lubos (Po, 29. 2. 2016 - 17:02)

Vsichni mate trochu pravdy...Ma zkusenost je,ze se tam,reknu vetsina,"schovava" at uz vyuzivaji teplo a stravu zdarma a k tomu nemocenske davky,nebo utek pred kde kym(veriteli,dealery...) az po ty co to vyuzivaji jako sve prechodne bydliste.Je opravdu velmi "povzbuzujici" slysel jak si sdeluji po kolikate uz tam a kde to nejlepsi,kam se proste budou radi vracet.A o tom to je...je to takovy pionyrsky tabor pro dospele;takova taborova hra...sbiras body za uklid,za dochazku,ukoly...a pak jedou za odmenu na vikend domu a vrati se se zbytkacem.A co mi tam chybelo nejvic?Zajem,odbornost personalu(vlastne to tam vedly sestry),zamereni na gamblery;vse se resilo tak nejak komplexne;proste chybi osobni pristup.Je to doslova promarnenej cas!
Ja tam byl poprve v roce 2002(cca.2,5 mes.),kvuli tehdejsi pritelkyni.Po druhe pred rokem,kdy jsem to mel jako utek pred vsim(vydrzel jsem tam 14 dni).Tenkrat jsem si rekl,ze uz nikdy do lecebny;to se radsi zblaznim ;-).
Je to pouze ma individualni zkusenost z jedne lecebny.Ano leci se tam zavislosti spolecne a chybela me tam "specializace".
Nikoho nehodnotim a ani neodsuzuji ci dokonce nenadrazuji.Jen rikam,ze nase odhodlani je takove "opravdove",my neplnime ukoly a ani nemusime hrat zadnou hru...
Nemoralizuji,omlouvam se jestli to nekomu muze tak prijit.

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 16:02)

ja jsem to taky nevedel ale uz vim, ze samozrejme ze tam nebyla 60x a pokazde 3 mesice. Je to tak, ze kdo uz tam je treba popate a vicekrat, detox - daji ho z nejhorsiho dohromady a za 2 tydny odchod.....zase tam nejsou hloupi aby nevedeli, ze to tam nekteri zneuzivaji

Jake ma zkusenosti Lubos?
KOlikrat se tam nekdo lecil a jak dlouho ho tam nechali?

Lemog

Abstinentka (Po, 29. 2. 2016 - 16:02)

Tohle me Lemogu napadlo kdyz jsi psal ze tam nekdo byl uz 60x. Doposud jsem nezjistovala zda je to palcene, ci ne. V pripade teto zeny bych spis videla variantu 60x3 mesice noclehu, jidla a tepla zadarmo. Ja bych to rozhodne jako dovolenou nepojala - pro me by to bylo vezeni at uz bych tam nastoupila dobrovovolne ci ne. Pokud by nebylo zbyti a jine cesty nastoupila bych tam. Proc ale nezkusit variantu samolecby jako prvni instanci a pokud nezvladnu zkusit PL. Je to pro me ale momentalne posledni instance k lecbe. Uvidime jak se to vyvine. Doufam ze tam nikdy nebudu muset ;)

Tragik (Po, 29. 2. 2016 - 16:02)

Jo ok.. nejsme asi v rozepři.
Jen jsem nechtěl abychom PL shazoval neřkuli se bili v hruď že jsme ti lepší :)

BTW - nedávno jsem dovršil 4 měsíce. Nevyměnil bych je za nic na světě.
Stále tě s tím počtem dnů stíhám Lemogu.. .jsem ti v patách a upřímě doufám že to tak bude do konce našich dnů :)

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 15:02)

Tragiku,

pokud bych sel ja, Abstinentka, BIKER nebo ty do PL - jiste bychom vysliu posileni a nacerpali bychom informace, ktere takto musime cerpat zprostredkovane - byli bychom v tom malem procentu uspesne lecenych. BIKER by se poradil se socialni pracovnici, ta by mu vytelefonovala veritele, mel by potvrzeni, ze je v blazinci a treba by jednani s veriteli bylo jednodussi......

Kazdy ma obavu z blazince.
Co mi rikala kamaradka, taky kdyz nastupovala mela divny pocit, poi mesici uz byla mezi svyma a po dvou m,esicich uz ji bylo lůito, ze bude koncit ....nakopnec to byla prijemne stravena dovolena ale to jen proto, ze se chtela lecit a prilozila ruku k dilu a zacala na sobe pracovat, pochopila proc ji alkohol nutil delat hlouposti, objasnily si smysl lecby a dnes je rada ze to absolvovala.

Svymi komenteri jsem chtel jen rict, ze je strasne male procento lidi, kteri absolvuji PL a vylozene dobrovolne - ne jako vetsina ktera absolvuje tuto dovolenou placenou ze zrdrav. pojisteni a vi, ze jen co vylezou, zase zasednou k flasce , pripadne automatu.

Take jsem se dozvedel, ze v dobe, kdy se pobyt platil, byly nemocnioce tohoto typu prazdne...........z toho je zrejme, ze nekteri tyto zdravotni sluzby zneuzivaji......ale asi neni jednoduche rozpoznat kdo je kdo.

Lemog

Tragik (Po, 29. 2. 2016 - 14:02)

Lemogu.. i já mám zprostredkované informace.

Samozřejmě že je velké množsví lidí recidiujících po ukončení PL. To nepopírám.

Jen si myslím, že v samoléčbě bude to procento minimálně stejné ne li větší. Jen se to nikdy nedovíš :)

Proto říkám vyhnout se generalizování a doměnek na základě omezených faktů. V obou případech.

Já si právě nemyslím ani že na nás platí různé věci. Na gamblera platí v podstatě to samé jak to popsal a jak to presentují odborníci jako je Nešpor.

Jen na někoho platí něco víc a něco méně. Proto se většinou radí praktikovat ze začátku vše a postupně ladit a zároveň být na pozoru.

BTW - jednou mě někdo v Pl řekl že v podstatě cokoli co uděláš pro svoji abstinenci se počítá. Slyšel jsem o lidech co změnili práci, přestěhovali se, stali se vegany.. bla bla bla může toho být hromada.

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 13:02)

Tragiku,

informace mam zprostredkoivane od kamaradky, nemam duvod tomu neverit. Kamaradka nepije trictvrte roku vcetne 3 mesicniho ( presneji 11 tydnu) pobytu v Bohnicich.

Ja nezpochybnuji ucinek hospitalizace, je urcite dost lidi, kterym to pomohlo nastartovat abstinenci a HLAVNE - POCHOPIT proc se jim deje to co se jim deje ( alkohol, drogy, gambl).

Rozdil mezi lecebnou a nami je ale naprosto jasny - zatimco my co se tady schazime pravidelne - chceme "se vylecit"vsichni , zatimco v pl to bude myslet vazne jen to mizive procento.
V PL odkyve kazdy vsechno co si bude terapeut nebo lekar prat - hlavne at dokonci uspesne lecbu.
Jsou naprosto bezne pripady, kdy pacientka uspesne dokonci lecbu, na oddeleni se se vsema louci jak je v pohode atd a za tyden je zpet stata jak zakon kaze. A to neni ojedinely pripad, ptal jsem se jak to snasi personal oddeleni - tam je to naprosto bezne, nikdo se nepozastavuje nad tim, ze dotycna je zpet za tyden a je tam dokonce pripad , samozrekjme extremni - borkyne uz tam byla 60x (slovy: šedesátkrát)...ale to uz je mimo nase tema.
Tak jako tady na kazdeho z nas plati rozdilna forma lecby a kazdy si ordinujeme dle sveho uvazeni, v PL jsou taky rozdilni lide ale praktikuje se tam vseobecne odborne lekarske stanovisko - urcite to lekari mysli dobre ale neni mozne aby stejne recepty fungovaly na vsechny ikdyz diagnoza je stejna.

Nikoho neodrazuji od hospitalizace v PL, jen rady sdeluji sve poznatky

Lemog

Tragik (Po, 29. 2. 2016 - 11:02)

LUBOŠ:

ahoj.. teď jsem to trochu prolítl. Lemog má pravdu můj hlavní problém byli také sázky. Do beden jsem moc nedal.
Ptej se na co chceš.. ty příběhy budou dost podobné. Pokud ti nějaká moje zkušenost trochu pomůže budu jen rád.

Tragik (Po, 29. 2. 2016 - 11:02)

Reyzi:

jak jsem řekl... to jehorší je za tebou. Nech nyní za sebe mluvit činy. Tvoji blízcí mají nějaké podmínky. To je normální. A nyní ti nevěří. To je taky normální a vlastně je to dobře.
Zkus ale co nejvíce opatření atd. Navrhovat ty. Najdi si sám terapeuta. Zjisti si informace. Kup nebo stáhni si nešpora a deně ho čti. Ukaž jim jak vážně to myslíš.

Nečekej za to nic. Spravovat to jde hrozně pomalu.. já vidím malinkatý pokrok po 4rech měsících. Ale fakt.. malinký. I tak má pro mě cenu zlata.

Když jdu ráno do práce vzpomenu si na to že už se nehrbím, nelžu. jsem tím kdo jsem. Pracuju na sobě. Narovnám záda, zhluboka se nadechnu a jdu dál.

Tragik (Po, 29. 2. 2016 - 11:02)

Přátelé.. negenarlizujme.

To nízké procento není úspěšnost ústavní léčby ale hlavně úspěšnost léčby jako takové. U těžkyćh alkoholiků i u těžkých gamblerů s mnohaletou závislostí zůstává že po řádném ukončení léčby máte zkrátka větší šance. Samozřejmě že musíte chtít. Když nechcete nepomůže vám nic. Ani venku ani uvnitř.

Na druhou stranu spoustě lidem PL pomohla protože jinak by ten kolotoč nikdy nezastavili.

Chodím i na skupinu těchto pacientů. Nemohu o nich říc že nechtějí ani to že jsou nějak lepší než my venku. Řada z nich jsou velice silné osobnosti.

Oproti tomu venku se pokouší přestat o mnoho více lidí a neúspěšně.

Navíc bych rád řekl že tyhle čísla (4%) vytržené z kontextu nám asi neřeknou nic. Naznám zdroj, neznám dobu po jakou bylo měřeno ani vzorek atd atd.

BIKER (Po, 29. 2. 2016 - 11:02)

Ahoj spolubojovnici

Je...Ahoj vsem,
tak si ctu o tech informacich co pisete o PL a nejak me to dodava energie, my jsme zde opravdu a chceme to dokazat, podle me nezalezi jakou ma kdo motivaci, ridina, dluhy...ale ze sam chce.
Je pravda ,ze pokud je nekdo zavrenej v lecebne, rak to ze nehraje neni zadne umeni, ja jsem byl v dobe hrani na dovolene 3 tydny a ani jsem si bedny nevzpomnel a jak jsem se vratil , tal sup a byl jsem tam...
Mam za sebou mesic bez hrani, dluhy porad obrovske, cetělem nedoreseny, ale postupne doresim dluh z trzby a potom snad i zbytel, je to na dloho, ale kdybych hral, tak by neslo resit nic.

Pekny den vsem a AZ

Abstinentka (Po, 29. 2. 2016 - 10:02)

Ahoj spolubojovnici

Je dobre tady mit nekoho se zkusenosti z PL. Hodne me prekvapilo to procento co uvadi Lemog. Husty. Je pravda ze pokud clovek nechce sam a je nekde z donuceni je to o nicem. To je u vsech zavislosti stejne. U me pred lety kdy jsem se priznala rodicum jsem primarne nechtela ale fin situace byla neunosna a pozadala jsem o pomoc. Dnes chci abstinovat a fin situaci resit sama a je to ohromny rozdil. Dnes si prijdu mnohem silnejsi.
Vcera byla zase depka ikdyz slabsi tak jsem opet gruntovala a prace mi pomohla a depka odeznela. Hodne mi pomohlo to ze jsem dokazala vsechny splatky poplatit. Bude to trvat ale vim ze nejake to svetlo v tunelu je a hodne to dodava sil, prestoze je to tezke.
Drzte se vsichni my to zvladneme

Abstinenci zdar

Lemog (Po, 29. 2. 2016 - 08:02)

Ac jsem nebyl v PL, mam informace z protialkohol Bohnice zenskeho oddeleni, je to jak rika Lubos, drtiva vetsina je tam ne kvuli sobe a spoustu z pacientek se na oddeleni objevi po relapsu za kratky cas znovu. Vsichni tam rikaji a chovaji se a absolvuji lecbu tak aby postupovali do dalsiho levelu v dobe lecby, coz znamena urcite bodove ohodnoceni, vychazky apod. a nakonec po absolvovani nejakych testu i uspesne ukoncenou lecbu, protoze kdo z alkoholiku nedokonci lecbu uspesnym testem , prichazi napr. o ridicsky prukaz.

Uspesnost lecby v PL se udava 4%!!!!!!

My co se schazime tady - vsichni CHCEME.
To je zasadni rozdil proti pacientum v PL - tam chce jen minimalni procento z lecenych - to je smutne.

Lemog

Reklama

Přidat komentář