Reklama

Ženám známé trable při cestování-hledání WC

Plenkar (St, 14. 6. 2017 - 15:06)

Delší dobu od druhého...Fakt klasicke velke latkove pliny a celoigelitove /gumove/ kalhotky.Sice nesaji jako nektere jednorazovky, ale mam vyzkousene, ze 2 detske osusky spolehlive absorbuji okolo 600ml tekutiny. Takze ja je mam na 2-3x a pak je musim vymenit. Dulezite je kdyz uz sverac povoli, tak curat pomalu, aby se moc stihala vsakovat a pliny se maximalne vyuzily. Treba i ten prod zbrzdit tlakem dlane na vyusteni mocove trubice. A u tehle urgentni inkontinence je zajimave, jak je provazana s psychikou. Mechyr vyda signal, ze chce neodkladne curat. WC nikde, ani krovi, ci jine intimnejsi zakouti na vykonani potreby, tak mozek horecne premysli jak ten problem co nejdrive vyresit. A zlomyslny mechyr se jen smeje a uvolni sverac v tu nejnevhodnejsi dobu. Ale pokud mam na sobe pliny a gumove kalhotky, tak me to nahle nuceni na moceni nerozhodi. A v duchu si bez nejakeho stresovani s nedosazitelnou toaletou, nebo plnou ulici lidi reknu - tak to klidne pust! A ono nic, nebo maximalne ucurnu. Tohle uz mam za leta vyzkousene. Treba jsem doma, varim a potrebuji pres ulici v Aldi koupit par drobnosti. Tak si na tu chvilku nebudu nasazovat pliny, tak jdu bez nich, ale chvilkami citim, ze se uz neco chysta a rychle se vracim. Podotykam, ze pred kazdym odchodem z bytu navstivim wc ikdyz toho mam par kapek. Davat si pleny a hlidat je da sice praci,ale vyplati se to. Take jsem se nekolikrat pocural na ulici i ve vytahu. Dokonce pri odmukani bytovych dveri, tak jsem si rekl DOST a i pres ty starosti a omezeni, ktere noseni plen prinasi mam 100% jistotu a o tu jde nejvic. Omlouvam se, ze tu pisu svoje letite zkusenosti. Vim, kdyz ty problemy zacaly me. Nebyl internet, nebylo se koho zeptat uz jen pro to, jak jsem se za to hrozne stydel a myslel jsem si, ze jsem jediny na svete. Dnes uz vim, ze je nas 4-8% v populaci a dalsi pribyvaji. Takze takhle se snazim poradit na anonymni dotaz a vim, ze si to kazdy inkontinetni upravi podle sebe, tak, aby mu to maximalne vyhovovalo a pritom byl chranen. Navic mam velkou radost z toho, ze - ac se nedaji bezne koupit - roste oblibenost igelitovych kalhotek /lidove igelitaky, gumove kalhotky/. V zahranici je bezne vyrabi nekolik firem a krome noseni pres latkove pliny jsou doporucovany i pro noseni pres nasazene jednorazovky proti nechtenemu prusaku. Ja si je davam pres pliny dlouhe roky a velice mi vyhovuji. Jsou tenke, nenapadne, dobre drzi pliny na svem miste, jsou hladke tak pri potrisneni staci premachnout, zabalit licem i rubem do rucniku ktery odsaje vodu a pak se nechaji doschnout doma. Ja je obcas povesim na balkon i s plinami, ale ne na prime slunce.

Blanka (St, 14. 6. 2017 - 10:06)

Delší dobu od druhého...Já mám taky dva porody za sebou, ale to není příčina, tu potíž jsem měla už dřív. Někdy už ráno cítím, že budu fit, to je dobré, ale jindy se radši zajistím. Taky v tom nebudu celý den v kanceláři, když to mám na záchod pět metrů. Ale na cestu domu už radši jo. Stahovací kalhotky ne, mám veliké igeliťáky, které se musí přes to vzít. A potom právě punčocháče ty tvary docela zaoblí. Je přece lepší problém s urgencí utajit, než aby mě to teklo na zem mezi lidma. A když je záchod při ruce, tak to samozřejmě chvilku trvá, než to svléknu a zase naopak, ale stojí to za to. Pro mě by bylo nejhorší, kdyby si někdo něčeho všimnul. V zimě pod kabátem není nic vidět, ale teď to chce tu volnou sukni a punčocháče.

L.N. (Út, 13. 6. 2017 - 16:06)

Pro Petru - pod oblečením...Delší dobu od druhého porodu mám trápení s náhlou potřebou močení. Nechodím vůbec často, ale jak se mi objeví nucení, musím hned vyhledat toaletu. Někdy i pár minut je pro mne strašným utrpením, které se zhoršuje, jak se blížím k toaletě. Už jsem uvažovala i o plenách, ale jak zde píšete si neumím představit je nosit. Navíc můj problém není jakési učůrnutí, ale vyprázdnění celého měchýře. Bohužel se mi i stane, že těsně před toaletou, nebo před vchodem do domu mi svěrač povolí a měchýř se vyprázdní, vůbec to nejde zastavit. Nevím kolik plen bych musela mít, aby to vsákly. Nosím už jen sukně, ale ne tak široké, aby se se pod ně ty pleny vešly. Navíc přes ně stahovací kalhotky? to bych vůbec nevydržela. Při mém obvyklém spěchu na toaletě bych to ani nestačila sundat. Už teď za chladna nosím místo punčocháčů punčochy k urychlení svlékání. Nevím, zda denně nosit nejisté a obtížně utajitelné pleny, nebo riskovat nehodu. Zatím jsem měla letos jednu velkou nehodu, kdy jsem v metru doběhla k dveřím WC a ty byly zavřené. Poraďte

Blanka (Út, 13. 6. 2017 - 12:06)

Pro Petru - pod oblečením to opravdu vidět je - to jsou tvary! Když už si je musím vzít, tak si beru přes to takovou tmavou nabíranou sukni pod kolena a ta to zamaskuje. Jinak já si beru látkové pleny - hodně vrstev, jsou měkké a vyhovujou mi. Pak se to vypere a nemusím nic kupovat. Trochu je potřeba myslet na chůzi, abych šla nenápadně, ono to přece jenom trochu brání normálnímu pohybu.

a (Po, 12. 6. 2017 - 09:06)

Už jsem nad tím...co cestovat vlakem?

Plenkar (Ne, 11. 6. 2017 - 15:06)

Už jsem nad tím...Dojdi si do nejakych vetsich zdravotnickych potreb a tam jim rekni, ze ches jednorazove pleny pro dospele pro sebe z duvodu jistoty pri cestovani a ze potrebujes,aby byly hodne ssave, ale co nejmene napadne pri noseni.
Ikdyz si myslim pokud si pres ne obleknes stahovaci kalhotky a sirsi nejakou strakatou sukni,tak videt nebudou. Jsou sice ruzne pozice tela, kdy ty pliny jdou videt pres obleceni i pres maskovani stahovacim pradlem / i stahovaci puncochace pomahaji/. Takze temto pozam se snazit vyhybat a nacvicit si to doma pred zrcadlem. No a kdyz si tech tvych plen nekdo vsimne,tak urcite nezacne toto zjisteni vykrikovat po okoli, ale diskretne si to necha pro sebe. Preci jen uz verejne mineni vuci noseni plen u dospelych je vice tolerantni. Pokud to bude clovek neznamy, tak to vubec neres a pokud nekdo,kdo te zna, tak taky, protoze s tim uz nic neudelas. A kdyz se po case zacnou sirit pomluvy, tak vis od koho to je. Ja si ty pomluvy uzil vic nez 100 x, na to si zvyknes a neumira se na to. Ale je nepomer ostudy jen mit na sobe pliny, nebo nemit a pred lidmi se pocurat.

Petra (Ne, 11. 6. 2017 - 14:06)

To je škoda, že na můj...Už jsem nad tím několikrát přemýšlela. Mám docela stres z cestování právě kvůli WC, ale neumím si představit jít si koupit pleny, ani bych nevěděla jaké a asi bych se trochu obávala, že to půjde vidět pod oblečením.

Blanka (Pá, 9. 6. 2017 - 10:06)

To je škoda, že na můj příspěvek byly takové divoké reakce. Chtěla jsem se jen svěřit. Neberu si pleny pořád,je to pro mě taková skvělá a dobře vyzkoušená jistota, když jdu někam, kde nejsou WC, nebo vím, že jsou hrozné. A pak je to s tou malou potřebou beze stresu. Jak by vypadal ten trapas, kdyby mi to teklo po nohách??? Hrozná představa. Takhle nikdo nic netuší, to je hlavní.

Plenkar (St, 7. 6. 2017 - 23:06)

Velice mě těší,že jsme...Tak jsem to tady chtel pochvalit,ze se nelezou dementi a vid- lezou. Jses ale blbecku mimo misu,protoze vlakno o posravani je nekde jinde. Jsi sice blbej jak daleko vidis,ale mozna to najdes.

Wilhelm (St, 7. 6. 2017 - 22:06)

Tak si tady pročítám ty...Velice mě těší,že jsme takový ten solidární zasraný národ. Všichni si to pamatujte a řekněte si, když se poserete: Nejenom já, nýbrž skoro všichni. I ti, co se stydí sem napsat.

Blanka (St, 7. 6. 2017 - 13:06)

A zkousela sis pres ne...Taky jdu ráda v džínách nebo teď už i v kraťasech, ale jenom tam, kde to znám a vím, že tam jsou záchody slušné a bezproblémové. Ale jinak to musím řešit tak, jak jsem psala. Asi od 25 let mám chvílemi takové nucení a to vůbec není legrace. Přes ten balík (látkové, měkké, vícevrstvé pleny) mám igeliťáky a punčocháče a docela ty tvary potom ujdou. Jenom jsem trochu tlustší, ale to nikoho nemůže napadnout proč, a o to jde. Je to ale taky trochu stres a jsem ráda, že jsem se tady svěřila, je mi líp. Blanka

Plenkar (St, 7. 6. 2017 - 12:06)

Pod nabíranou sukni si...A zkousela sis pres ne obleknout stahovaci kalhotky-takove ty hodne stahovaci a treba i o 1-2 velikosti mensi? Ja jsem si je jeden cas oblekal. Ony udelaji takovy sice vetsi,ale kulaty zadecek, ale tim, ze si davam latkovky, tak je uz nepouzivam, protoze latkovky nedelaji ten kachni zadek, ktery trci pod kalhotami. A zvlast, kdyz si vezmes nejake na 2 litry a cerstve si je nasadis, tak nez potem trochu zmeknou a prizpusobi se tvaru tela,tak je to hrozne.
Me pod dzinama jsou pliny take obcas videt, ale pokud mam nasazene jen svoje obvykle 2 detske osusky, tak se toho vsimne jen nekdo,kdo me prave pozoruje, kdyz se nekde natahuju, nebo ohybam pri nakupu. A v lete se mi casteji stava,ze v techto pripadech mi jsou videt pliny i gumove kalhotky nad pasem kalhot, protoze kalhotky zustanou prilepene k telu a kalhoty po nich snadno slezaji.A kdyz v zime nosim puncochace,tak ty slezaji po tom igelitu jeste rychleji. Da se to vyresit ksandama. Jinak jsem si vedom, ze obcas objevi pliny a kalhotky, proto si objednavam gumove kalhotky co nejpruhlednejsi a v nenapadnych odstinech/prirodni PVC, telova, zluta, blede modra a pod. Jiste,ze je mala potreba u muzu snadnejsi-proste zaskocim si za roh, za krovi atd.Jenze kdyz jedu autem po dalnici, propletam se velkym mestem, tak jsou mi veskere muzske vyhody k nicemu a tesim se na benzinovou pumpu, nebo na firmu,do ktere jedu, ze si tam dojdu na toaletu.

Blanka (St, 7. 6. 2017 - 11:06)

Pod nabíranou sukni si můžu vzít plen, kolik chci. Určitě bych nešla v kalhotách. Pro mě je nejdůležitější, aby nikdo nic nepoznal. Jednou jsem si takové volnější kalhoty vyzkoušela jen tak doma, sama pro sebe a ty tvary jsou pod nima strašně znát. Ale myslím si, že právě mužští tohle nepotřebují. Můžou svojí malou potřebu udělat skoro kdekoliv a není to takové pozdvižení.

Alena (Ne, 14. 5. 2017 - 07:05)

plenky super

Plenkar (Čt, 11. 5. 2017 - 17:05)

Velkou potřebu přes den...Tak tak. Spolehlive pleny a pro jistotu jeste tesnejsi gumove kalhotky-ty nepropusti vlhkost ani zapach.
A ochrani ikdyz se sejde ta mala potvurka s tou velkou. Ja tedy nabiranou sukni nenosim, ikdyz bych rad,ale volnejsi kalhoty to take zamaskuji.

Blanka (Čt, 11. 5. 2017 - 14:05)

Velkou potřebu přes den nemám nikdy, ale s tou malou mám své zkušenosti. Jako recept, kdy už to držím jentaktak, se mi osvědčuje rychlá usilovná chůze, to se dá docela udržet. Ale jinak si myslím, že když to někde situace vyžaduje, tak není ostuda vzít si spolehlivé pleny, třeba i do divadla, nebo do autobusu. Hlavně nesmí nikdo nic poznat, chce to nabíranou sukni aspoň pod kolena a situace je zachráněná.

XX (Čt, 19. 7. 2018 - 18:07)

Miky v plenkách, tak si...Seš debil

Miroslav Kalous (Čt, 19. 7. 2018 - 12:07)

Ten profil a ta fotka je toho...Miky v plenkách, tak si nějakou fotku udělej. Třeba, jak držíš ty posrané pleny v rukách a pak to dej třeba na facebook.

Miki v plenkach (St, 18. 7. 2018 - 06:07)

Jsem na...Ten profil a ta fotka je toho exhibicionisty z Prahy co je homo buzna v plinach. Me s tim kreteni nespojujte! Ja nejsem totiz nikde na socialnich sitich a uz vubec ne s jakoukoli fotografiji. Tak muzete zase klidne jit do prdele, curaci!

Miki v plenkach (St, 18. 7. 2018 - 01:07)

Jsem na Amateri.com-Plenkar.Mam tam hezke foto v profilu.

Reklama

Přidat komentář