Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 15:09)

Jirko, jsi natvrdlej nebo to jenom děláš? Přečti si mou odpověď celou, prosímtě.

Zahrádkář (Út, 3. 9. 2019 - 14:09)

Jirko a nemůže být příčinou toho, že jsi seknul s chlastem, cigaretami a marihuanou, jednoduchý fakt, že jsi překročil čtyřicítku a po 40tce tělo už nefunguje tak jako dvacetiletému? Prostě by to už tělo nedávalo. Spousta lidí po 40tce přehodnotí spoustu věcí a stanou se usedlejšími. Znám ateisty, kteří také přestalo kouřit, pít a pod a na žádného Ježíše to nesvádějí. Jirko, když se ti stane něco špatného, třeba nějaké podivné chování, nebo myšlenky, nebo nutkavá představa - tak to svádíš na démony. Když se zbavíš závislosti, tak za to může Ježíš. To vypadá, že jsi nesvéprávný a jen pozoruješ, co s tebou dělají démoni a Ježíš. Ty ze své vůle nejsi schopen ničeho....

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 15:09)

Jirko, tohle jsou marné, přemarné pokusy. Jako manipulátor jsi správně nezapomněl vytrhávat z kontextu jen potřebné. Nikoliv Jirko, drogy jako gamblerství, nikotinismus, kanabinismus, smilství se neptají člověka kolik je mu let. To by pak všechny závislé vyléčil jejich věk. Potom by nikdo nad čtyřicet let nemohl být v ústavní péči. Sám víš, že to co píšeš je nesmysl, kterému by nevěřilo ani dítě ze školky. Fyzické uzdravení nemluvě. Jirko, smíř se s tím, že Bůh existuje. Mám s ním silný zážitek, kterému nemůžeš rozumět, ani tvůj přitakávač. Úplně marně se snažíš si to vysvětlovat jinak. Já vím dobře co se stalo, Bůh to lidem dosvědčí. Místo toho co děláš bys měl neprodleně činit pokání ze svých hanb. Nic rozumnějšího ani teď udělat nemůžeš.

Tony (Út, 3. 9. 2019 - 13:09)

Svatý Augustin nám sděluje, že „blud, i když je hýřivější ve svých formách než pravda, není plodný donekonečna; opakuje se, kopíruje se, povstává v nových maskách.“

Rakato (Út, 3. 9. 2019 - 16:09)

A Špagetové monstrum nám zase sdělilo, že křesťané lžou, a vymýšlejí si jako součást svého kultu, co se jim hodí. A hlavně se Monstru nelíbí, jak lživí křesťané vypustili z bible jméno boha.

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 16:09)

Boží jméno je JÁ JSEM, KTERÝ JSEM! Tak se představil Mojžíšovi. Jestli chceš zachovat tvar hebrejský, tak mluv hebrejsky všechno co vypustíš z úst i pera. Pochopils to špatně, asi jako svědkové. Bible je pro všechny lidi, nejen pro hebrejsky mluvící, a také je Bible v mnoha jiných jazycích než je hebrejština.

Návštěvník (Út, 3. 9. 2019 - 12:09)

Poslední tři příspěvky napsal jiný návštěvník :-)

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 13:09)

Hvězdoslave, pokud jsi to ty, tak proto bude pořádek, ať se ví, kdo je kdo, lepší, když se začneš označovat třeba zase hvězdou takto * jako původně.

Návštěvník (Út, 3. 9. 2019 - 11:09)

Tak Jirka určitě není zdravý. Pokud je abstinent, tak jaksi abstinent s výhradami. Jeho závislost se překlopila do fanatizmu, ano to tak bývá, a nyní mu komplikuje sociální život. Z deště pod okap.

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 13:09)

Nikdo z lidí není zdravý, akorát je většina lidí, která o tom vůbec není. Ty jsi jeden z nich. Od takto prostinkého člověka mě nevadí, že mi píše do bláznů. Naopak mě to trochu svádí k pyšnému výroku farizeje : Bože děkuju Ti, že nejsem jako on.......Kdybych řekl, že to není pravda, nebyl bych upřímný. Ale o to by ani nemuselo jít, když jsem občas chodil do hospody a vedli jsme s někým trochu duchovně filozofické dišputace, tak ten naproti, co se dokázal bavit buď jenom o autech nebo o hokeji, nás měl taky za exoty, blázny. Jenomže takovým způsobem zkrátka takoví lidé uvažují. Chtějí, aby všichni kolem nich byli podobně omezení jako oni. Největší prča nastane,když si ještě začínají hrát na psychiatry a psychology.

Návštěvník (Út, 3. 9. 2019 - 11:09)

Ale v jedné věci se s vámi přece jen shodnu. Souhlasím s tím, že je méně společensky nebezpečné, když se alkoholik, narkoman nebo gambler vzdají této závislosti a nahradí to náboženskou závislostí. Náboženská závislost je sice taky otravná, viz Jiřík a spol, ale neplyne z ní kriminální činnost. Zatímco z alkoholismu, feťáctví může plynout kriminální činnost a taky často plyne. Takže v tom směru je fajn, že Jiřík přestal užívat drogy, alkohol a přestal být gambler. Místo toho se nábožensky zcvoknul. Prostě bez drogy nedokáže žít. No prosím. Já mu to neberu. Je lepší, aby měl drogu ideologii, knihu, kostel než to předtím. Ale nejlepší z mého pohledu je žít bez jakékoli drogy, tedy i té náboženské. A nebo mít drogu vyloženě neškodnou, jako je třeba to zahradničení, kutilství, čtení knih, procházky, sporty, plavání, jízda na kole, tenis a já nevím, co všecko.... Vždyť existuje tolik koníčků, tolik možností se realizovat...

Jirka (Út, 3. 9. 2019 - 14:09)

Všech těchto neškodných "drog" může užívat člověk, který je například sériovým vrahem. Tito koníčci ti o člověku moc neřeknou. V době, když jsem se o sériové vrahy dějin trochu matně zajímal, tak minimálně polovina z nich vedla běžný, normální, někdy až příkladný život. Na veřejnosti štastní, laskaví a přátelství lidé, kteří rádi chodili na..... všechny ty činnosti cos jmenoval, zkrátka běžní a hodní a NORMÁLNÍ lidé. To, že doma v garáži nebo ve sklepě páral těla obětí už nikdo nevěděl. Dokonce i homosexuálové nezřídka se ožení, aby před okolím svou sexuální deviaci skrylo. Podobné myšlenkové vzorce jako u sériových vrahů zde můžeme pozorovat, tedy působit na okolí co nejnormálněji, dělat dojem naprosté obyčejnosti. Toto jsou opravdu nejčastější mimikry psychopatů, třeba říci, že velice úspěšné. Doporučoval bych Cleckleyho knihu Maska příčetnosti, kde máme modelové situace chování takových psychopatů. Oni jsou zkrátka jen normální. A v tom je jejich nebezpečnost. S takovými lidmi se potkáváte v zaměstnání, na úřadech, v restauraci, v obchodě, na internetu, i speciálně zde v diskuzi. Oni totiž působí na druhé dojmem normálnosti, to je ta jejich maska, která jim dovoluje manipulovat. Jenomže někteří lidé, takové lidi umějí, neříkám vždycky, ale často a spolehlivě rozpoznat, třeba už i během krátkého rozhovoru. Ve virtuálním světě i na způsobu diskutování jde snadno takový člověk poznat.

Návštěvník (Út, 3. 9. 2019 - 11:09)

Ale to víš, že s náboženského fanatizmu plyne kriminální činnost. Kolik vražd bylo spácháno na základě podceňování slyšení hlasů, nebo ve jménu víry, křižáci ve středověku, muslimové dnes. Netvrdím, že Jirka je na tom tak zle to ne, jen komentuji

Návštěvník (Út, 3. 9. 2019 - 11:09)

Ale Jirka není v pořádku. Stále slyší hlasy a má nezvladatelné nutkání. Nemá práci, nemá vztah, nemá peníze. Je sociálně izolovaný. O jakém haleluja to tu meleš? Jakože propadá stejnému náboženskému rauši jako ty? No to jen cvoci jako vy si myslí, že to je něco pozitivního.

Rakato (Út, 3. 9. 2019 - 15:09)

Já myslím, že ani Mima není v pořádku, přes ta srdíčka (která neumím - i když bych raději uměl lebku s hnáty). V současné Sýrii jako muslimka by vychovávala děti k nenávisti k nevěřícím a křesťanům, a možná, že by i šla dále. A Jirka? Ten by byl džihádista jako vyšitý, radikální z radikálních, a bojoval by s kalašnikovem do poslední kapky krve.

mima (St, 4. 9. 2019 - 10:09)

Rakato, tady je vidět ten rozdíl, mezi mužem a ženou ( přes ty srdíčka :-) ) My, ženy jsme tak trochu umělkyně. Doma dekorujeme všechno tak, aby všude sálalo teplo. I ten talíř s jídlem musíme na dekorovat tak, aby všem chutnalo a třeba i to málo, aby vypadalo, že je toho moc :-) a pak tady je okrasná zahrada, květiny......to ten mužský mozek :-) ale nepochopí, on jen lebku z hnaty, sekeru a kladivo :-)..................................a ještě k tvému " já si myslím " Taký, jeden takový byl a vymyslel trakař. V tvém případě by bylo lepší, kdybys raději nemyslel, protože vymýšlíš něco neskutečného, ohledně mimy a Jirky. Vymyslí něco užitečného, užitečného pro společnost, aby to šlo patentovat...........Ach, jej, ten tvůj příspěvek, zase byl o ničem..........ale i tak jsi zábavný. Měj, krásný den...........pozdravy od mimy~~~~~~♟☀♟♥♟☀♟~~~~~~

Rakato (St, 4. 9. 2019 - 17:09)

No a teď už umím i červené srdíčko: ❤️. To je ten rozdíl mezi mužem a ženou. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já bych trakař nepodceňoval, protože neskutečně usnadnil lidem práci a umožnil také elektivnější přemisťování materálů v gulazích a koncentrácích. A byl to první krok k ruchadlu bratří Veverkových. Jinak řečeno - víra není všechno. V podstatě oba žijeme jen díky vědě, protože bez vědy by tato planeta skoro osm miliard lidí neuživila. Měla by ses proto chodit modlit i do technického muzea.

mima (Čt, 5. 9. 2019 - 08:09)

A taky trakař jsem nepodceňovala. Podceňovala jsem tvé " já si myslím" ...............v mém případě víra je všechno, kdyby ten co dělá tu vědu, nevěřil svým schopnostem, nic by nesvedl :-) .......co bych měla a neměla dělat, nechej na mě. Dostala jsem od Boha do vínku mozek a bez něho i ten vědec by nic nesvedl......... takže moje modlitba bude dnes............. Bože děkuji Ti, žes všechno učinil tak krásně, tys stvořil každou mou kost, můj sval........ a vrchol tvého díla, mozek, mi byl dán abych pokračovala v tvém díle. Díky za důvěru.............. ještě bych chtěla za svého života stihnout zajít do technického muzea a podívat se co všechno člověk může dokázat, když využije svůj potencionál, který mu byl svěžen. Amen............. přeji krásný den ☀

Rakato (Čt, 5. 9. 2019 - 18:09)

Pleteš dohromady dva rozdílné pojmy - víru v sebe (lépe řečeno "sebevědomí") a víru ve vymyšleného fantoma. Jsi nevděčná. Měla bys děkovat svým rodičů, že tě přivedli na svět, ne bohu. Stvořili tě rodiče, to si uvědom, a buď jim vděčná. Ještě tě kvůli tvému iracionálnímu díkuvzdání Jehovovi vydědí. A pak jsi ve své tvorbě pokračovala sama, vzdělávala se, možná sportovala, jehova v tom nemá zásluhu. Jen se někde u tebe stala chyba a uvěřila jsi v křesťanské bajky. Je to smutné. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A jak tě tak sleduji ve tvém fanatismu, kdy vstoupíš do kláštera a plně se oddáš službě bohu? Nebo budeš pořád polovičatá a šolíchat to na obě strany (rodina x Jehova)?

mima (Pá, 6. 9. 2019 - 19:09)

Rakato, ty mě pořád překvapujes......... mě přivedli rodiče na svět, ok. Ale ani jeden neměl podíl na tom, zdáli to bude holka, nebo kluk. Taky o mém roce, dní, či minutě mého zrození. Nemohli přídad do mé výšky ani váhy, ovlivnit barvu očí, vlasů.......a co mi řekneš na to, že někteří rodiče nemůžou" stvořit" ani jedno dítě a jiní rodiče své děti " stvoří " jak píšeš a hned je usmrtí, než vůbec se projeví jejích život?............. a proč bych měla vstoupit do kláštera? Nikde nic takového jsem nečetla v Biblí o nějakém klášteře. Takže na jakém základě mě tam posíláš. Jsem pro mého Pana Ježíše Krista užitečnější tady, mimo zdí kláštera..........a jen pro upřesnění........ můj Bůh má jméno Ježíš Kristus.............. v mém případě ve jménu Jehova nemám spasení ani uzdravení........tak u mě pláčes na špatném hrobě.

Reklama

Přidat komentář