Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Rakato, ty říkáš taky svému biologickému tátovi Karle, Jardo či Franto, podle toho jak se jmenuje? To by asi nebylo normální, co. Asi by tě hnal svinským krokem. Děti svým rodičům prostě říkají mami a tati. A Bůh je skutečný Stvořitel, a jelikož to víme, tak je pro nás Otec. Můžeš si to klidně taky pohebrejštit, jestli chceš.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Když už tak Jahve. Ale pro ty, jež s ním mají osobní vztah je to Otec. A má Syna.

....ty opakuješ pořád jedno a to samé jako gramofón když se zadrhne.

Tonda Vlas (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

Ty podobnosti jsou pouze zdánlivé.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 12:09)

Ona je to skutečně pravda, že někteří lidé vážně jakoby neslyšeli nebo nerozuměli nebo nechápali nebo z nějakého důvodu nechtěli slyšet nebo rozumět, dokonale izolovaní vůči tomu. A to i přesto, že se jedná naprosto fatálně o to nejdůležitější, co se jejich bytí týká. Těm může pomoci jenom Bůh, když učiní, tak uslyší a uvidí, procitnou z bláhovosti.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

Nevím no, když tak přemýšlím o lidech, kteří tohle nějak zlehšují, podceňují, tak k čemu jim to asi tak je dobré. To je absolutně nezodpovědný přístup k své existenci. Čekáte že nejednou nebudete a budete mít od všeho pokoj? A jak si to hodláte zařídit? Vždyť ani netušíte a nezměníte co vás čeká v životě, natož byste věděli a plánovali scénáře po něm. Je přece psáno, že nejsme pány nad svým životem ani smrtí, protože vše děláme, žijeme i umíráme Pánu. A ti co teď pláčou, budou se radovat, ti co se radují teď, budou naříkat. I to je psáno.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 12:09)

Ty si prostě musíš uvědomit, že tvůj myšlenkový život je ovlivněn konkretním náboženstvím. Jenže myšlenkový život jiných lidí je ovlivněn zase jinou filozofií, ideologií, náboženstvím. A ti třeba zase nechápou, jak se z jejich pohledu chováš ty. A jsou o své pravdě natož o pravdě svých bohů přesvědčení jako ty. Toto vše má smysl, pokud ti to pomáhá žít a dělá tě to šťastným.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 12:09)

Nevím teď jestli reaguju na toho samého anonyma. Jenomže když mě káráš za to, že sem vnáším depresívní náladu, tak si také uvědom, že se tím samozvaně pasuješ do role mluvčího všech ostatních přítomných a to je dost sobecké jednání. A nejen sobecké, také amorální, jako bys, sám netoužíce po radostech života věčného, usiloval tak zamezit i jiným, kteří třeba tvůj názor nesdílí a chtějí být s Bohem. Další věcí je tvá snaha stylizovat se do role moudrého, starostlivého rozumbrady, jehož přístup je paradoxně asi stejně zodpovědný jako školák, který v pátek zadaný domácí úkol odkládá na pondělí ráno. --- Věřím, že lidé mají různá náboženství, přesvědčení a filozofie, akorát pouze jedno je pravé a spasitelné, protože jen v jednom Bůh vydal oběť na kříži.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

Ono, největší utrpení pekla netkví v jistě nesnesitelných bolestem tělesných - ohni; větší potom planých výčitek - červu sžírajícím, což je ta neplatná hodnota slz; ale čirá hrůza tohoto trestu spočívá z věčné definitivní ztráty blaženosti (poena damni - jak nazývají teologové), ztráty veškeré naděje být v přítomnosti Boha, žádné naděje na vykoupení, naprostá a definitivní odloučenost od Boha. A kde není Bůh, tam není nic dobrého, ale jen samé zlo v nejvyšších koncentracích. Proto obraťte se, dokud můžete svým údělem pohnouti aspoň trochu. Vaše slzy jsou teď převzácné zboží. Cožpak Pán na kříži neřekl: "Žízním!" ?

je ráno (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

odpusť si ty depresivní kecy, většinou začínáš večer. Je září, už máš tu práci? Jestli sedíš doma nebo na ubytovně a jen se nudíš, tak se nedivím, že jsi jeden chmur přes druhý

ráno? (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

Ráno je v pět hodin. Ty lenochu, vždyť máš už poledne.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

Je-li to vůle Boží, pohne s tvým kamenným srdcem a budeš zcela jinak psát. Teď zatím tápáš a bloudíš v temnotách, v temnotách marností a nerozumu. Poněvadž máš uši a neslyšíš, oči a nevidíš. Každý slovo, co píšeš je toho svědkem věrným.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

Je ti to depresívní? To je dobře! Tak s tím něco dělej, dokud máš čas. Nebo ti to vážně nedochází? Ty působíš, že si děláš o mě starosti, ale spíš si je dělej o sebe. Já si je o tebe dělám. Máš snad trochu rozum nebo ne?

PS: Nevím proč ten pokus s ubytovnou, ale nebydlím na ubytovně. I když i s ní už mám také zkušenost. To se může stát přece každému. Nikomu se za to nesměj.

už zas? (So, 14. 9. 2019 - 12:09)

nikdo se ti nesměje, neposmívá a vůbec, je to pořád dokola. Začínáš zbytečně urážet. Zdravím, hezký víkend

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 12:09)

Hezký víkend. Cítíš se uražen? To je mi líto. Jenom abys věděl, nepíšu zde jen pro tebe. Myslím to dobře, když chci aby měli život. Nikoho by to nemělo urážet. Nic ve zlém.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 10:09)

Jirka už zase myslí na smrt. Jirko, tebe ty tvoje deprese jednou zabijí.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 11:09)

Největší deprese mohu mít leda tak z údělu vás bezbožných. Když se do konce života váš postoj nezmění. Teď si z toho děláte srandu, jenomže potom vám už žádné litování nepomůže. Kdybyste měli aspoň kousek rozumu, ihned byste se káli ze svých vin.

PABLO (Pá, 13. 9. 2019 - 20:09)

Rakato Pavel i ostatní apoštolové a učedníci pracovali s lidmi, kteří je ubytovali.

(Skutky 20:34) Sami víte, že o to, co jsem potřeboval já i moji společníci, jsem se staral těmato rukama.
(1. Korinťanům 4:11, 12) Až doteď trpíme hladem a žízní, nemáme co na sebe, bijí nás, nemáme domov 12 a tvrdě pracujeme vlastníma rukama. Když nás lidé uráží, žehnáme jim. Když nás pronásledují, trpělivě to snášíme.
(1. Korinťanům 9:15) Nic z toho jsem ale nevyužil. Nepíšu to, abyste to teď pro mě dělali, protože bych radši zemřel, než se nechal připravit o tento důvod k chlubení.
(1. Tesaloničanům 2:9) Bratři, určitě si pamatujete naši usilovnou práci a námahu. Když jsme vám kázali Boží dobrou zprávu, pracovali jsme ve dne v noci, abychom nikomu z vás nebyli na obtíž.
(2. Tesaloničanům 3:8) ani jsme od nikoho nejedli jídlo zadarmo. Naopak, ve dne v noci jsme usilovně a tvrdě pracovali, abychom nikoho z vás nezatížili velkými výdaji.
(2. Tesaloničanům 3:10) Když jsme byli u vás, dávali jsme vám také tento příkaz: „Pokud někdo nechce pracovat, ať ani nejí.“

Skutky 18:1-3
18 Potom Pavel odešel z Atén a dorazil do Korintu. 2 Tam se setkal s jedním Židem, který se jmenoval Aquila a pocházel z Pontu. Aquila přišel i se svou manželkou Priscillou krátce předtím z Itálie, protože Claudius nařídil, aby všichni Židé opustili Řím. Pavel šel k nim, 3 zůstal u nich a pracoval s nimi, protože měli stejné řemeslo – vyráběli stany.

Rakato (Pá, 13. 9. 2019 - 22:09)

Raději vyval všechny ty dopisy, kterými jsi lidi po celém východním středomoří prosil o peníze, pokrytče.

mima (So, 14. 9. 2019 - 10:09)

Můžeš mi Rakato napsat, nač chtěl peníze Pavel? Měl snad postavený zámek, konto v bance, jezdil Porschem a koupal se ve svém bazénu. Vybírás si z dopisu Pavka co ti je blízké a s čím ty máš problémy. Čtu stejně dopisy Pavla a čtu tam něco jiného. Jak prosí Timotea, aby mu před zimou přivezl jeho plášť, který nechal u Karpa. Což ti by mělo napovědět, že měl jen jeden plášť na zimu. Pravděpodobně nepotřeboval ani skříň na pár svých svršku. Jeho motto můžeš číst v 1.Timotea "Nic jsme na svět nepřinesli a nic si také neodnesme " .....jak rozdílné s tvým obviněním. Co si ještě vymyslíš na Pavla, který žil před 2 000 léty. Vždyť ty ani neznáš pořádně svého spolubydlícího, či souseda a chceš tady rozhodovat co kdo a jak by měl udělat před 2000 lety...... dobře tady prezentujes zkaženou lidskou vlastnost, ktera své chyby obhajuje tím, že hledá chyby na druhých.

Rakato (So, 14. 9. 2019 - 18:09)

Všechno, co víme, jsou křesťanské legendy, pochopitelně mimořádně přivětivé ke starému Pavlovi. Já v nich nevidím živého člověka, ale jen jakousi náboženskou karikaturu věřícího, který je tak ušlechtilý, jak je současně vlezlý. Na co potřeboval peníze? Na přepravu, protože se neustále někam vnucoval a poučoval. A co my víme o jeho stravování? U něho to jen ječné placky a voda určitě nebyly. Kromě toho měl velkou spotřebu papyru nebo pergamenu, protože to byl grafoman. Takže peníze potřeboval, a podle mě se nebál o ně říct. Když se podívám po nějaké analogii, tak byl něco jako agresivní žebravý mnich. Přišel, sepsul lidi, že věří špatně, nechal se opečovat a šel dál.

Reklama

Přidat komentář