Reklama

Brániční kýla

Petr, Ledeč nad (St, 25. 9. 2013 - 21:09)

Několik let mě trápilo pálení žáhy a když už to bylo nesnesitelné donutilo mě to jít k lékaři. Gastro vyšetření, rentgeny, diagnoza brániční kýla. Takže ve finále operace v Palas Atheně v Hájích. Můžu jen vřele doporučit, pokud už k té operaci musí dojít. Přístup personálu fantastický, operoval mě MUDr. Drahoňovský, odborník na svém místě. Vše mi před operací vysvětlil jak to bude probíhat. Hned druhý den jsem byl propuštěn bez jakýchkoliv potíží. Šestý den po operaci jsem již nastoupil do práce i když pravdou je, že nedělám fyzicky náročnou práci. Palas Athena super, chci moc poděkovat personálu za příkladnou péči.

Majka (Pá, 5. 7. 2013 - 09:07)

Souhlasím. Šla jsem na...Výsledky fundoplikace jsou vždycky nejisté. Na to, jak tělo na to zareaguje, je vždycky variabilní. I po sebelépe provedené operaci vám může být ještě hůř než předtím. Seriózní doktor vás o tom informuje. Moje doktorka mi řekla, že ona sama pacientům doporučuje fundoplikaci až tehdy, když nastanou potíže s dýcháním. Samozřejmě i v případě zjištění Barretova jícnu, což je prekanceróza. Tam se nedá nic jiného dělat.

Petr (Čt, 4. 7. 2013 - 20:07)

Je to tak 100% nálezy jsou možné jen z gastroskopie

Vlaďka (Ne, 30. 6. 2013 - 21:06)

Dobrý den, chtěla bych se...Musíte jít na více vyšetření. Já byla na na rentgenu,kde polykáte kontrastní látku, tam mi to myslím zjistili. Dále fibroskopie, vyšetření na polykání a ultrazvuk taky.

Lenka (Čt, 5. 11. 2015 - 15:11)

Dobrý den,nejdriv sem se lečila s Anginou (skoncila sem dokonce v nemocnici) pak 3 tydnech mi našli v krku plisen po dalsich tydnech me nakonec nasli skluznou hiatovou hernii ze začátku sem pocitovala bolesti a tlaky tak mě doktorka nejdřiv poslala na chirurgickou ambulanci tam nic nenašli tak me chirurgicka ambulance poslala na gastrologii při gastroskopii mi našli skluznou hiatovou hernii kdy mi napsali jen prášky helides a dal to řesit nechtěji a ukoncili pracovní neschopnost sem v práci od so - pa 8 h denně kde je tam velka pracovní zatěž, i přes prášky mě to bolí občas takove bodani na hrudi a tlači .

Ivana (Ne, 27. 9. 2015 - 11:09)

Tak já jsem 6 měsíců po fundoplikaci. Mám pořád problémy a beru léky. Není to ale nic dramatického. Kontrolní gastroskopie ukázala, že manžeta těsní a je v pořádku. Důležité pro mě je, že už nemám nález barrettova jícnu, prekancerózy. Jícen se vyhojil. Takže jsem ráda, i když problémy prostě jsou. Ale všechno je lepší než směřovat k něčemu horšímu bez operace.

Karel (Čt, 3. 9. 2015 - 16:09)

Chtěl jsem se zeptat jestli má tady někdo zkušenosti s reoperací zákroku Fundoplikace.Zajímalo by mě jestli to pomohlo nebo to byl další operační zákrok ,který ve finále přinese zase komplikace a bolestli.Můj e-mail :[email protected]

Naďa (Po, 1. 6. 2015 - 22:06)

Jsem po fundoplikaci dva...Jsem po operaci - fundoplikaci 4 měsíce. Operoval mě pan primář Horálek v Brně u Milosrdných bratří.Po operaci jsem neměla skoro žádné bolesti.Kruté chvíle nastaly až doma s jídlem. 8 týdnů jsem byla jen na tekuté a kašovité stravě, kousky né a né prolézt jícnem, byl zúžen na dvou místech. Po 8 týdnech už kousky, pořádně rozkousané, ale taky jen některý druh jídla. Teď po 4 měsících jím poloviční porce, jsem hned plná a sem tam mi ještě něco uvízne v jícnu. Počkám chvíli až se to samo posune dolů. Cítím se výborně, jsem lehčí o patnáct kilo, štíhlá jako proutek. Nevím teď, co je pálení žáhy, knedlík v krku, bolesti žaludku a hlavně zvracení. Měla jsem brániční kýlu 6cm, reflux s popálením jícnu, neustále jsem zvracela, jak už mě nefungovala žádná "záklopka". Jedla jsem velmi zdravě, nepřejídala se a nic nepomáhalo. Šla jsem na gastro poprvé loni v říjnu, tam se zděsili, nasadili kupu léků, jelikož jsem měla k tomu už rozjeté záněty žaludku, dvanácterníku i žlučníku. Po tříměsíčním zaléčení zánětů mě byla doporučena operace . Neváhala jsem a jsem šťastná, že jsem šla. Moc se mi ulevilo. Velký dík primáři Horálkovi, je velmi příjemný a opravdu se mi věnoval před i po operaci. Vše mi vysvětlil, to co mě čeká a co pak nastane. Vrátil mi důvěru v to naše pošramocené zdravotnictví, že i bez protekce, člověk narazí na lidského doktora s upřímným zájmem o svého pacienta.

Karel. (St, 20. 5. 2015 - 19:05)

Chtěl jsem se zeptat jestli tyto řádky čte člověk co má zkušenosti s metodou LINX.Popřípadě informace kde se provadi na :[email protected].

Karel. (Pá, 15. 5. 2015 - 17:05)

Ivano, jak jsem psal fundoplikace by se měla provádět pouze u případů, kdy je narušená sliznice jícnu a nelze problémy řešit léky nebo léky vůbec neučinkují a pacient má problémy s dýcháním z důvodů návratu šťáv do dýchací trubice pokud tyto příznaky pacient nemá tak operace není efektivní a přinese spíše problémy a komplikace.

Ivana (St, 13. 5. 2015 - 17:05)

Karle, vám se fundoplikace rozvolnila? Já jsem teď po operaci 6 týdnů a musím bohužel říct, že problémy mám stejné jako před ní- žaludek bolí, tlaky na hrudi, pocit knedlíku v krku. Léky neberu žádné, jak mi bylo řečeno.Nevím, co si o tom myslet.

Karel. (Út, 12. 5. 2015 - 20:05)

Chtěl jsem se zeptat jestli tyto řádky čte pacient, který má udělanou novou fundoplikaci po rozvodněné fundoplikaci a jak na tom je.Můj email je: [email protected]ěkuji.

Karel. (Út, 12. 5. 2015 - 19:05)

Ivano, krásně napsaný text, je vidět, že jsi se zajímala o fundoplikace jícnu a následky. Běžný pacient neumí rozpoznat kdy mu operace pomůže a kdy ne,to je na odbornících, kteří svoji práci nedělají důkladně proto vznikají operace, které nemají efekt a pacientovi spíše komplikuji jeho stav a přivedou ho do dalších problémů o kterých před operací neměl informace.

Mirek (Čt, 7. 5. 2015 - 14:05)

Mám podezření na brániční kýlu :bolí mě už asi týden břicho kolem pupíku píchaní,tlak,slabost při ohybu či nošení věcích , na levé i na pravé straně někdy střídavě i docela dost ,někdy je i bolest mírná pod kostmi žeber a od pupíka trochu k hrudi také mírně bolelo jednou ,třikrát se mi stalo že sem měl i blbé dýchání a někdy toho nesním víc jako předtím ,musím jíst víckrát jak kdy ....Měli jste takové větší obtíže dělám podlaháře a tam je vše těžké tak aby se mi nestalo něco vážného když už to někdy zabolí dost dá se to vydržet ale strach že to může být horší ,pro to už sem se objednal na tu nemocnici Palas Aténě ale mám tam jít až za týden, tak se ptám jestli už jste měli taky ten to větší problém s bolestí ?

Ivana (Po, 13. 4. 2015 - 16:04)

Jsem po fundoplikaci dva týdny- svěřila jsem se do rukou primáře Drahoňovského v Palas Aténě, protože s tím má v ČR nejvíc zkušeností. Zatím nevím, jaký měla operace efekt, protože břicho ještě bolí, ale podstoupit jsem ji musela kvůli barrettovské sliznici na jícnu. Je to prakticky jediná možnost, jak mít šanci na její zmizení. Je třeba si předtím, než se rozhodnete k zákroku, všechno promyslet a zeptat se doktora na všechno, co vás napadá. Taky se nelze rozhodovat podle referencí na netu od různých lidí, protože každý jsme jiný a to, jak se operace povede a jak vám po ní bude- to vám s jistotou nikdo neřekne. Každopádně nechat být brániční kýlu nějak dlouho a stejně tak reflux do jícnu je dost nebezpečná věc. Léky se nedají brát věčně, ničí žaludeční sliznici. Pro mě byla fundoplikace jedinou možností, jak svůj stav řešit. Tak uvidím, jak se to celé vyvine.

Karolína (Pá, 10. 1. 2020 - 07:01)

Dobrý den mohu se zeptat jak jste na tom nyní? Mám úplně stejnou diagnózu a čeká mě taktéž operace u Mudr. Drahonovskeho.

marie (Pá, 27. 2. 2015 - 05:02)

Ještě nápisu jednu věc nejen ze po Peti letech nemusím jist ty jedy co tak rádi castro předepisuje. Ale dnes Rano mi došlo ze mi konečné nezapacha dech. Dost me to trápilo. Nějak se to k pěně holce :-) :-) :-) nehodí. Čistila jsem si zuby furt jedla balíčky žvýkaček a porad jsem to cítila a chudák můj miláček. Ten je šest Rano nemám ještě vyč. zuby a po dlouhé době necitim nic. To jsem tak rada a dost me překvapuje kolik lidí z okolí se tím trápí. A přitom gastrologove si nás pěstují jako oblaky. Bolt pro ne operacezznamená vyléčení a odchod peněz z ordinace. To ze vas trápí jim je fuk. Já už to po 5 letech dotahla az k astmatu jak m kyselina tekla v noci do plic a do hlasivek. Nemluvim o nekonečném stresu z pocitu cizího tělesa v krku. Všechno je to pryč. Opravdu díky ze tu je palast Athena a doc Drahoňovský

marie (Pá, 27. 2. 2015 - 05:02)

Vlasti ano mela jsem rozleptany krk a pocit boule v krku. Hloupí doktoři me posílali na psychiatrii. Az sama jsem si na metu našla podle priznakuze mám reflux a jak výše píšu jsem po operaci a všechny priznakyvcetne skrabaniv krku zmizeli. I chrapot se lepší. Děkuju z celého srdce doc Dranonovskemu. Operace se nebojte nic to není. Brát do smrti léky je škodlivé a neleceni refluxu koncová rakovinou jícnu. Doktoři neradi doporučuji operaci. Protože tak přichází o peníze. Už vám totiž nemohou ordinovat polykání hadice a hromady léku. Operace vas uzdraví a vrátí vám klid

marie (Pá, 27. 2. 2015 - 05:02)

Je mi 45 a jsem par dni po operaci teto kýly u doc Drahoňovského v palast Athéna. Vše proběhlo OK. Všichni jsou tam hrozné hodní. Jediné co dost bolí je vzduch v ramenou z laparoskopickeho nafouknuti. Jim pomaličku všechno jen to musím zatím (4dny po operaci)mixovat či uplnerozkousat. Vadí mi ze si zatím nekokazu odříhnout. Je to bolestivé lehce. Ale mela jsem kýlu 6cm a už mi zatekani kyseliny do úst v noci spoustelo astma jak mi občas kys vletla do plic a hlavně jsem skoro stratila hlas. Už jsem mluvila jak opilkyne. Jsemrada ze je to a mnou. Od prvního dne neberu léky a nic Nepálu aninejsem vrecne nafoukla a hlas se už lepší. Docent je strašné hodný alidsky

Petra (St, 19. 6. 2013 - 12:06)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda i na klasickém sonu břicha je možné zjistit brániční kýla. Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Přidat komentář