Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

A máš neděli

zajímavé (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Silně věřící lidé, čelí značnému emočnímu stresu. Považují sebe sama za zavrženíhodné hříšníky a zcela se vciťují do muk uctívaného idolu. Zmíněný stav lze uvolnit prožitím bolesti, podobně jako traumatizovaný jedinec snižuje vnitřní napětí, když se řeže žiletkou.Pro slávu bohů bili sebe sama už obyvatelé starověkého Egypta, Indie nebo Číny. Hodně daleko zacházeli také indiánští Mandanové, původní obyvatelé amerického Středozápadu. Stejně tam se sebepoškozování objevuje v islámu, hinduisu atd.

Jirka (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

To je všechno liché bádání, hledáte špatně, od všeho zlého pomůže leda Bůh. A tělesný flagelant rozhodně nejsem, možná trochu psychický kvůli skrupulím, zřejmě z velké části způsobenými OCD.

Jirka (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Abych to vysvětlil, protože slovo "skrupule" zahrnuje širší škálu významů, ale tady jde konkrétně o přehnanou svědomitost, přílišné pochybování a analýzy o správnosti vykonaného činu, slova, myšlenky atd. Tohle má ale mnoho lidí, a dokonce i v těžkých formách mechanických, které jim zabírají mnoho času. U mě se OCD již výrazně omezila jenom na skrupolózní myšlenky a občasné potřeby symetrizovat.

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Mimochodem onou přehnanou svědomitostí, pochybováním o férovosti svého jednání, analyzování slov (ne myšlenek, ty nikomu neublíží) atd. trpím taky

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Aha. No tak úzkostná porucha by vysvětlovala tvoji snahu neustále něco vysvětlovat. Uzkost asi pociďuješ jako bolest Také to částečně vysvětluje ono množství času, které této diskuzi nebo vůbec Doktorce věnuješ.

Jirka (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

To není úzkostí, ale tím, že nastupuju až od září. A pokud jde o úzkosti, ty mají souvislost pouze s Bohem, jestli jsem se nerouhal, protože mi chodí ohavné samozvané myšlenky proti mojí vůli, které jsou plné blasfemie a sprostáren. Také jestli jsem se nějakého člověka nedotknul apod. Největší lítost mívám, když mám pocit, že jsem urazil Boha. Měl jsem ale i půl dne silnou lítost, když jsem nechtěně zašlápl brouka. Se vším se obracím k Bohu a vše mi ulehčí. Však to také Pán říká, jaké je jeho jho.

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Teď se ještě chvíli vykašli na náboženské fráze......Takže u tebe se nejedná o přehnanou úzkostlivost - skrupulozitu, kdy přicházejí vtíravé strachy z neodpuštění viny a obsedantní myšlenky? Kdy člověk se podvědomě odsuzuje a trestá, má potřebu odpykat vinu? Prožívá stálé pochybnosti o tom zda je dobrý věřící?

Návštěvník (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Psal jsi, že jsi flagelant, ale dobře. Uvědomuješ si, že se tady na diskuzi dostáváš občas do jakési extáze, kdy mluvíš zmateně?

Jirka (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Asi nevíš co to znamená flagelant. Zmateně ti může připadat leckdo komu jenom třeba nerozumíš. U tebe konkrétně mě nepřekvapuje, že lecos nechápeš. Promiň, žádné napadání, pouze zkušenost z praxe. Jestli se někdy jednalo o extázi z pobožného vytržení, tak tomu nemůže člověk světa rozumět, to je zcela pochopitelné. Ale nevím co konkrétně máš na mysli.

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Neomlouvej se, že mě napadáš nebo nenapadáš. Můžeš upřesnit o jakou praxi se jedná?

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Jirko, proč používáš slovo pobožný v souvislosti se svojí vírou? Já v tom slovu cítím určitý despekt. Mohl bys mi vysvětlit co jiného ty chápeš pod slovem flagelant? Tedy jiného než je jeho běžná definice?

Jirka (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Slovo pobožnost se běžně dříve používalo a není na něm nic špatného. Až sekulární společnost z něho udělala něco hanlivého. Když se podíváš do textů staročeských, je to slovo často a běžné a nijak pejorativním významem.
2.Flagelant znamená obecně sebemrskač, ale v dnešní době, kdy už se nikdo nebičuje tělesně, je obecně chápáno ve smyslu výrazných nebo zbytečných výčitek svědomí, převádění viny druhých na sebe apod. Někdy se to označuje i za masochismus, což je podle mě chybně, protože masochismus nemá z výčitkami svědomí nic společného, je to sexuální odchylka, stejně jako sadismus. Takže je rozdíl, že když si někdo ublížuje aby se potrestal, tj zmírnil pocit viny a když si někdo ubližuje, protože mu to jenom přináší rozkoš, sexuální vzrušení.

Návštěvník (Ne, 25. 8. 2019 - 00:08)

Asi jsme oba studovali psychologii, viď? :). Ne masochismus opravdu nemá s úzkostí ani s flagelantstvím nic společného. Masochismus je prioritně sexuální úchylka. Ve flagelantsví bychom sice nějaké to pohlavní vzrušení našli, ale ne jako prioritní. A úzkosti a boj, který s nii vedeme je již zcela mim sexualitu

a (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

anorexie? Ta tam u tebe bude taky, co?

Hlásím se (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Mě Jirka obrátil na jeho víru, teď už naši společnou. Také jsem pochopil výhody Jirkovy křesťanské víry. Zbavil jsem se majetku, také nemám peníze. Taky žiji sám a nemám ženu. Poznal jsem věci, které dalece přesahují tento svět. Vše je jen marnivost. Je zbytečné usilovat o pomíjivě věci. Pochopil jsem, že je zbytečné chodit i na záchod. Mám mísu v místnosti. Když se naplní, otevřu okno a obsah vyklopím ven. Sousedi si na mě stěžují. Ale já rád trpím pronásledováni pro našeho Pána.

No tak (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

na Doktorce lze tak obrátit oči v sloup

Jirka (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Kdepak hvězdoune, skutečnost je taková, že ty jsi od víry odpadnul.

Otázka (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Jirko, agituješ tady pouze ty. A už jsi našel následovníka? Tedy někoho, kdo taky jako ty nemá peníze, ani ženu, ani rozum? Obrátil jsi tady někoho na tvoji víru?

cituji jirku (So, 24. 8. 2019 - 23:08)

Ty jenom nechápeš, že člověk tyto věci již bere jinak, když pozná něco co je dalece přesahuje. -------- Tohle tvrdí rovněž lidi na pervitinu nebo heroinu, nebo LSD. Že poznali něco, co je dalece přesahuje. A že již běžné věci ze života skoro nepotřebují...

Reklama

Přidat komentář