Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (So, 17. 8. 2019 - 19:08)

Přesně. Já říkám už dávno, že kdyby Ježíš přikládal váhu svým názorům, jako gramotný Žid by je sepsal sám. První evangelium bylo napsáno asi třicet let, po jeho smrti, poslední asi po sto letech, takže už tento samotný fakt zpochybňuje jejich věrohodnost. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jenže křesťané tohle všechno ignorují, protože to narušuje jejich jistoty. Vždyť brát bibli jako slovo boží je jednodušší, než se přidat k vědcům a bádat, jak to s Ježíšem vlastně bylo.

Nona (So, 17. 8. 2019 - 19:08)

Existují i křesťané, kteří rozlišují Ježíše historického a Bibického. Nejsou tupci, nemohou ignorovat fakta. To jsou také všichni ti vědci, kteří věří a přitom dělají svoji práci, která může být i v rozporu s jejich vírou

Rakato (So, 17. 8. 2019 - 21:08)

Věřít ve dvojího Ježíše je podle mě ještě větší úlet, jako věřit ve svatou trojici. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nábožensko-světská schizofrenie a rozdvojení osobnosti u vědců je známá věc, ale mě nevadí. Vědci si to většinou obhájí vyšším vědomím nebo něčím mocným a dosud nepoznaným, aby se z toho nezbláznili. Proč ne.

Nils (Pá, 16. 8. 2019 - 22:08)

Ani jedna. Všechny maji na svědomí životy tisíců nevinných!

Steve (Pá, 16. 8. 2019 - 13:08)

Nebýt jich, tak tu není žádná křest'anská ... natož ten jehovistický blábol z minulého století.

haha (Čt, 15. 8. 2019 - 17:08)

to je vůůůůůl :))))

Jirka (Čt, 15. 8. 2019 - 17:08)

Je na místě otázka, kdo z nás je větší. Protože tvoje komentáře jsou celkem bezpečně poznat. Když neumíš lhát, tak to nezkoušej, je to pak dvojitá ostuda. Četníci říkají, mi tě nesebrali za to, žes kradl, ale za to, že ses nechal chytit.

Jirka (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

"z jiných náboženských uskupení" ....anonym se nám začíná vybarvovat, pomalu a jistě se z něho klube svědeček jako fík. Už jeho apologie bludného učení SV nás mohla předvarovat kam patří.

Trochu (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

mi připomíná Vlase, který vidí ve všech příspěvcích jednoho přispěvatele Zkoumala. Strašný

Návštěvník (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Pochybuji, že žije v nějakém vztahu, vydržet s ním, musí být peklo na zemi. Cholerik?

r. (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

spíš hysterik

Jirka (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Prosím, nesnaží se dělat dojem vícero anonymních pisatelů, když dobře víme, že jsou jeden jediný. Nejsou tak chytrý, aby nešli poznat.

r. (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Já Jirku fakt nechápu. On je na Doktorce, která je velmi svobodomyslná a popudí ho každý, který má jen trochu smířlivější natož jiný názor než on. Možná se musí v životě hodně ohánět a je pořád podezřívavý nebo nevim

Rakato (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Jenom paranoidní přežijí.

Rakato (Čt, 15. 8. 2019 - 14:08)

Pokud jde o boj, Jehovisté jsou vyměklé čubky, které se nechávají chránit jinými. To jim způsobil Jezus, resp. praktikování jeho nesmyslné ideologie nebráněni násilí. Naštěstí lidé, kteří se chovají neracionálně, postupně vymřou, a podle Darwina zůstanou na Zemi jen druhy, které se umí přizpůsobit měnícím se podmínkám. Život je boj, ale to Jehovisté nechtějí připustit.

Jirka (Čt, 15. 8. 2019 - 15:08)

"Život je boj" - to je ale hluboká myšlenka, to si musím někam napsat. Ale teď vážně, svědkové Ježíše v Božím smyslu nepřijímají, jenom jako stvoření, a zase tak mírumilovní nejsou, když jejich učení nařizuje případně nechat umřít i své dítě, jen aby nedošlo k přijímání krve. Máš o nich růžové představy. Oni jsou hlavně pod vlivem své organizace.

Návštěvník (Čt, 15. 8. 2019 - 15:08)

Chtějí to tak, mají to tak. V čem je problém

Rakato (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Jaképak - chtějí to tak? Dělají z nás své žoldáky, kteří i za ně musí bojovat, a přitom nám žold neplatí, jen obtěžují svými zprávami z věže. Už tomu rozumíš?

čemu (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Rakato? A tihleti řízci z jiných náboženských uskupení jsou nějak pro společnost lepší?

Rakato (Čt, 15. 8. 2019 - 16:08)

Věřící jsou mi podezřelí ve své podstatě. Ale když si z nich mám vybrat, mám rád pracovité sekty, které nedělají bordel - jako jsou Židé, presbyteriáni, amiši. Na presbyteriálnech stojí celé USA, na Židech stát Izrael.

Reklama

Přidat komentář