Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

Zdá se, že to varování myslíš upřímně. Jak také ne, když věříš. No jo, pochop, když beru Ježíše jako obyčejného člověka, nemohu přijmout z jeho popisů tu pohádkovou část, a vyjadřovat se o něm jako o bohu, či synovi boha.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 23:08)

Já jako prostý člověk a sám minulostí velký hříšnik to posuzovat nebudu, jen ale vím, že při takových řečích člověk stojí na hodně tenkém ledu a nedá mi nevarovat. A i přes moje velké nedostatky a četná pochybení si cením daru Boží bázně a i skrze ní mohu podávat ůčinná svědectví, jak pevně věřím a doufám, z Boží milosti, za pomoci Svatého Ducha, například o převeliké moci Boží, prozřetelnosti nejhlubší, milosrdenství a spravedlnosti nanejvýš dokonalé.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 22:08)

To znamená, že někdo asi občas psal příspěvky pod tvým jménem. Muslimmé totiž, tedy uctívačové Machometa (jak Amadeo Rustichello da Pisa o nich pojednává v cestopise obchodníka Pola cca l.P. 1299) také pokládají za pouhého proroka Pána našeho, a co víc, oni i mají za výmysl, že byl ukřížován. O jeho Božství, pak ale u nich nemůže být řeč. Přestože si ho váží jako jednoho z proroků, stále ho mají jen za člověka a daleko za Machometem. Zběžně jsem se v minulosti s jádrem Koránu také seznámil. Od původního úmyslu přečíst to celé mě nakonec zradili právě ony některé pasáže antikristovace. Podobně dopadl můj záměr přečíst si knihu Boží blud od R.Dawkinse, když na prvních stránkách jsem narazil na všední, nudné a naivní argumenty proti víře a existenci Boha, že jsem neměl ani motivaci takto obsáhlou knihu číst celou,nic by mi nedala. Podobné argumenty uslyším od každého ateisty a může to být jak vědec, tak řemeslník, budou ohledně víry mluvit podobně. O víře se totiž moc vědecky mluvit nedá. A dále židé ho mají za rouháče, falešného mesiáše a proroka. Nedůstojného to krále židů, který by měl být jejich Spasitel. Svědků mám zkušenost když se zeptáš, kdo to je, dívají se na mě jako na blba a odpoví Boží Syn. Jenže co si pod tím pojmem představujou už je zcela jiné. Míní jakési stvoření, anděla, totožné s arch-andělem Michaelem. A je to zároveň jejich past, když podle jejich výkladu Písma je má spasit stvoření v jakémsi andělu, a když tohoto anděla také považují za Pána, dopouštějí se modlířství, které se dopouštějí i na organizaci SV. Boží jméno s významem Jsem který jsem (dveře, světlo, chléb, pravda, cesta, život atd) si vyložili jako jedině v hebrejském tvaru a navíc ho zprznili a aniž by pochopili, proč Bůh říká že Je který je. To jsou podle mě jedni z důsledků tělesného chápání Písem svědků a silného vlivu náboženské organizace na ně. Sekta jim určuje jak mají chápat a vykládat Bibli. Bibli navíc jejich PNS o které si myslí, že je jediný správný překlad. Píšu to sem hlavně kvůli svědkům, kteří by mohli přijít a vyvrátit něco z toho co o nich zde píšeme. Mají možnost oponovat a hájit se, pokud mají pocit, že je jejich věrouka neprávem zpochybněná.

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 00:08)

To je tvůj problém - že nečteš názory nepřítele. A pak se v diskusi kroutíš jako had, a odpovídáš frázemi.
Svoji dosavadní cestu jsi vyložil srozumitelně.
Jehovisté? Ber to chvilku z mého pohledu: Ti aspoň mají v bibli boží jméno, i když také bludaří. Ale vy a ostatní církve jste se dopustili svatokrádeže (nebo lépe řečeno náboženského zločinu), když jste všech přes sedm tisíc božích jmen z bible odstranili. To je neuvěřitelné rouhačství. Jak mohu věřit tobě, když jpatříš k těm, kdo vztáhli ruku na jméno pána? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na druhou stranu Židé se dopustili obrovské chyby, když zapomněli přesné znění božího jména. Jejich stupidní abeceda jen ze souhlásek neumožňuje psát celá slova, ale jen slova bez samohlásek, a i když si boží jméno předávali ústně, tradice se přetrhla, a my tak víme kulové. Jehova, Jahve? Možná že to je důvod, proč nás bůh ignoruje.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 17:08)

"Viděl jsem věci, kterým byste vy, lidé, nevěřili. Zapálené válečné lodě v dráze Orionu. Viděl jsem paprsky C zářit ve tmě poblíž Tannhäuserovy brány. Všechny ty chvíle.... se ztratí v čase, jako slzy v dešti... Čas zemřít." (Roy Batty, replikant)

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 17:08)

Roy Batty už není mezi námi. Asi to nebyl pravý replikant.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

Nevím jestli znáš tento známý monolog z filmu Blade runner, ale musím přiznat, že mě tato známá scéna "Slzy v dešti" silně dojmula. Však je také kritikou považována za nejdojemnější řeč před smrtí v historii filmu vůbec.

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

Není to špatná scéna. I dobře umřít je třeba se naučit. Pokud jde o film, všichni parazitují na jeho skutečném tvůrci, autoru předlohy Philipu K. Dickovi. To je ten hlavní mistr. Sice pošuk, ale povídky měl na svou dobu úžasné.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 19:08)

Konkrétně film jako takový mě nezajímal. Jenom jsem si ho na doporučení známého pustil zrychleně abych věděl oč jde, i když na tu dobu fakt dobrý. Ale scéna silná. Ruther Hauer, přestože hraje především psychopaty, tak tohle se mu povedlo. Dokonce on sám upravil text tohoto epilogu a měl úspěch.

. (Po, 12. 8. 2019 - 23:08)

Ty už pochop, že tě má každý na háku. Jdi si lehnout nebo se zcvokneš sám ze sebe

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 23:08)

Na háku mě má možná hodně lidí, ale ty mezi ně rozhodně nepatříš. Rád bych věděl, proč a čím ti ležím tolik v žaludku. A jestli tě to potěší, tak už dávno ležím. Nelíbí se mi tvoje úskočnost. Nejsi schopen diskuze a někoho chceš sekýrovat? Ptám se tě znovu, proč zde jsi???

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 17:08)

Neodpovídá, co? Asi je nad tebe povznesený. Ale odpověď ti měl dávno vnuknout jehova: Je tady , protože Jehova tomu tak chtěl. (Máš s tím problém? Chceš zpochybnit Jehovovo rozhodnutí?)

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

A mimochodem, nemyslím si, že to, co je mezi mnou a tím divným pavoukem, by byla tvoje věc. Ale chápu že jsi zvědavej.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

Povznesený není, ale bojí se se mnou diskutovat. Někdy na podzim tu taky párkrát vyštěk a pak zalez a už sem nešel. Podle jeho příspěvků si snadno jde udělat obrázek co to asi bude zač. Tebe sice rád nemám, ale aspoň se nechováš tak moc podle jako von a nebojíš se diskutovat. Tendle divnej patrón ti ani není schopen odpovědět na tu nejjednodušší otázku. Odpověděl mi úplně na něco jiného. Nejsou mi takoví lidé sympatičtí, u jiných jim lecos vadí a sami jsou bez chyb, přitom sami svým projevem ukazují, že chyb mají jak máku. Nevěřím mu ani dobrý den. Ten už se tu neobjeví.

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

To máš jako v životě - můžeš s někým i mluvit, a stejně se s ním míjíš. Jste jiná krevní skupina. A moc ho neprovokuj, jinak tě zase přidusí.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 19:08)

Podívej se, já si ho tady ani nevšimnul, a to doslovně, skutečně jsem nevnímal nějaký anonym s komentáři o třech slovách. A najednou se do mě naveze, do příspěvku, který patřil úplně někomu jinému? Je zcela evidentní, že ten člověk je mnou zaujatý. Jednoduše se mu nelíbí co píšu, poznal jsem to u konkrétních příspěvcích co jsem psal na které reagoval. Je to ale tvrdý člověk a diskuze s ním není možná. Kdyby měl stálý nik, určitě by se choval jinak.

Návštěvník (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

Třeba chodí do práce a diskutovat s někým, co umí druhé napadat ho nebaví.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 18:08)

To ho teda musíš znát dobře. Já vím jen, že napadá druhé a sám diskutovat neumí.

Dotaz (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

jak to víš, ježíš nemá hrob?

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

No přece když vyfičel do nebe... Jeho hrob v Jeruzalémě je jen fikce, když v něm není tělo.

Reklama

Přidat komentář