Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Ne, 18. 8. 2019 - 13:08)

Já jsem proti nekorektním článkům tady na Doktorce! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když už líčit počty zabitých křesťanů, je třeba vyčíslit i počty lidí, které zabili křesťané. Jinak to vypadá, že pachatel je vlastně nevinná oběť.

Návštěvník (Ne, 18. 8. 2019 - 12:08)

"Ten život Pána Ježíše dává některým lidem zabrat." Ano i po více než 2000 letech. :-D Ježíš řekl svým učedníkům: "Jestliže vás svět nenávidí, uvažte, že mne nenáviděl dříve než vás. Kdybyste byli ze světa, svět by miloval to, co mu patří. Že však nejste ze světa, ale já jsem vás ze světa vyvolil, proto vás svět nenávidí. Když pronásledovali mne, budou pronásledovat i vás. Ale to všechno vám způsobí kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal."
Jan 15,18-21

Rakato (Ne, 18. 8. 2019 - 13:08)

Klobouk dolů, Ježíš uměl míchat mystiku se skutečností. To se daří jen dobrým guru. Ale já mám stejně raději guru Járu, který měl jasnější cíle, a uměl je realizovat (na rozdíl od Ježíše).

Návštěvník (Ne, 18. 8. 2019 - 13:08)

Ten život Pána Ježíše dává některým lidem zabrat. I po více než 2000 letech. :-D Ježíš řekl svým učedníkům: "Jestliže vás svět nenávidí, uvažte, že mne nenáviděl dříve než vás. Kdybyste byli ze světa, svět by miloval to, co mu patří. Že však nejste ze světa, ale já jsem vás ze světa vyvolil, proto vás svět nenávidí. Když pronásledovali mne, budou pronásledovat i vás. Ale to všechno vám způsobí kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal." Jan 15,18-21

Rakato (Ne, 18. 8. 2019 - 14:08)

Takhle mluvil každý anarchista. Tím na mě dojem neuděláš. Tvoje poslední obsese - Ježíšem - je sice lepší než ta poslední pohlavním údem, ale je těžké věřit, že truhláře bereš vážně. Socani věří v Marxe, ne v Ježíše.

Návštěvník (So, 17. 8. 2019 - 23:08)

Pán Bůh se musí usmívat nad vašim filozofováním. Ten život Pána Ježíše dává některým lidem zabrat.

Rakato (Ne, 18. 8. 2019 - 00:08)

Směje se možná Buddha, ale ne vymyšlený fantom ze židovských pohádek. A Ježíš nebyl žádný Pán, ale tesař-anarchista, který místo aby se poctivě živil, tak parazitoval na lidech a štval lidi proti vládě židovské i římské. Jinak řečeno, Ježíš je velmi špatným příkladem pro lidi.

Návštěvník (Ne, 18. 8. 2019 - 19:08)

Připomínáš mi Pavla, jak bojuješ s Bohem, ale máš to marné.

Rakato (Ne, 18. 8. 2019 - 20:08)

Rozhodně nezměním barvy jako Pavel z Tarsu. Kdo ví, možná nějakého křesťana obrátím, abych vyrovnal skóre. Anebo je to tak, že jsem se dlouho o křesťanství nezajímal, a teď to musím dohnat. Nebo mě to baví? Také je možné, že mě pokouší satan. Vyber si.

Návštěvník (Ne, 18. 8. 2019 - 23:08)

Nikdy neříkej nikdy :-)

Rakato (Pá, 16. 8. 2019 - 22:08)

To je zajímavé, že vždycky když připomenu křesťanům, že vymazali z bible Jehovovo jméno, diskuse skončí. A máte pravdu, odpadlíci, udělali jste obrovskou chybu a teď máte po ráji. Tohle vám Jehova neodpustí.

Steve (So, 17. 8. 2019 - 00:08)

Žádnej vymyšlenej Jehova nikde v Bibli nebyl.

Nona, Touha (Pá, 16. 8. 2019 - 22:08)

Jenom zas nezačínej s kočičí nemocí :) Ne ale vážně. Pokud bychom uvažovali o tom co píšeš vážně, tak která současná sekta, církev či co, je ta, která opravdově následuje Ježíše Nazaretského?

Rakato (So, 17. 8. 2019 - 17:08)

Já se o doktrínu různých církví a sekt nestarám, to byl dávno zešedivěl kvůli těmto hloupostem, vino a maso, nebo jen maso, trojice, dvojice - to jsou z pohledu boha zcela nepodstatné věci. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opírám se o to, že každá církev či kult vychází z bible, a v bibli o Ježíši skoro nic není - většina jeho života v ní není popsána - pár bajek z dětství, pak poušť a poslední tři roky. Kromě toho evangelia uvádějí jen to, co se prvotním křesťanům hodilo do krámu, mnohé zamlčují, něco pozměnila, něco si vymyslela. Jinak řečeno - bible podává o Ježíši zkreslený a občas nesprávný obraz. Ale když vezmu do úvahy apokryfy a historické texty z jeho doby, když klinicky vyhodnotím jeho chování, objevuje se jiný Ježíš, než o jakém se řeční v kostelech - inteligentní člověk, který dokázal vymyslet nebo zkompilovat vlastní ideologii, užívající si života se ženami a dobrým jídlem jako každý Žid té doby, ale také velikášký, chtějící se podobat starým prorokům, prchlivý, nadutý na své učení, anarchista, zamýšlející zničit stávající židovský řád, a ke konci muž s psychickými problémy, když se začal vydávat za božího syna, když naivně vešel do Jeruzaléma (tj. pro něho jámy lvové), kterého Židé zavrhli a popravili jako zločince. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je ten váš pravý Ježíš, o kterém vy renegáti nechcete nic slyšet a držíte se v jeho věci jen biblických výmyslů.

Nona (So, 17. 8. 2019 - 19:08)

Jistě žil běžným způsobem života, možná i někde na východě v nějakém budhistickém klášteře, možná ve skalách s Esejci...no, za božího syna se tehdy vydával kdekdo, kdekdo byl jak říkáš anarchista, konečně dnes také. Mě zaráží nejvíc jedna věc. je velmi pravděpodobné, že uměl psát a přitom se nic co by napsal nezachovalo? Proč? Možná svým názorům nebo kázáním nepřikládal tak vysokou váhu, aby je zapisoval? Nebo existují ještě jiné opravdu jeho texty? Napadlo ho, že po něm přijde nějaký Pavel, Šavel? Že se najde tolik rozumbradů, kteří začnou tvrdit, že jejich svědectví popisují jeho přesná slova? A možná jeho slovům dávají úplně jiný význam?

Rakato (So, 17. 8. 2019 - 19:08)

Přesně. Já říkám už dávno, že kdyby Ježíš přikládal váhu svým názorům, jako gramotný Žid by je sepsal sám. První evangelium bylo napsáno asi třicet let, po jeho smrti, poslední asi po sto letech, takže už tento samotný fakt zpochybňuje jejich věrohodnost. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jenže křesťané tohle všechno ignorují, protože to narušuje jejich jistoty. Vždyť brát bibli jako slovo boží je jednodušší, než se přidat k vědcům a bádat, jak to s Ježíšem vlastně bylo.

Nona (So, 17. 8. 2019 - 19:08)

Existují i křesťané, kteří rozlišují Ježíše historického a Bibického. Nejsou tupci, nemohou ignorovat fakta. To jsou také všichni ti vědci, kteří věří a přitom dělají svoji práci, která může být i v rozporu s jejich vírou

Rakato (So, 17. 8. 2019 - 21:08)

Věřít ve dvojího Ježíše je podle mě ještě větší úlet, jako věřit ve svatou trojici. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nábožensko-světská schizofrenie a rozdvojení osobnosti u vědců je známá věc, ale mě nevadí. Vědci si to většinou obhájí vyšším vědomím nebo něčím mocným a dosud nepoznaným, aby se z toho nezbláznili. Proč ne.

Nils (Pá, 16. 8. 2019 - 22:08)

Ani jedna. Všechny maji na svědomí životy tisíců nevinných!

Steve (Pá, 16. 8. 2019 - 13:08)

Nebýt jich, tak tu není žádná křest'anská ... natož ten jehovistický blábol z minulého století.

Reklama

Přidat komentář