Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Tak zatím a rád se sem zase někdy podívám, teď není čas. Odcházím jako vítěz :)

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Ani ne, naopak jsem to podepřel a logicky. A nemusíš psát pod jinými nicky, Hvězdounku. My tě tu stejně prohlédli :)

Touha (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

No, můj nick je tady známý už roky, ty sluníčku :). Nedokázal jsi odpovědět na to, co jsem se tě mírumilovně ptala, škoda, ty chceš ale být vítěz, nikoli se dopracovat k pravdě a porozumění

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Musít začít myslet logicky, pak se vám hodně věcí vyjeví samo. Tak zatím a někdy :) :))))

Jirka (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Ano. A to je přesně ta chyba, Pedro, logikou vykládat Boží věci, píšeš přesně jak se to dělat nemá. Aneb rada jak spolehlivě odradit už v zárodku od četby Bible případné zájemce/hledače (pravdy) a klepače (na bránu). To Duch svatý nás uvádí do pravdy, ne lidská logika.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Jsi rozhodně chytřejší než Pedro, protože to hraješ obvyklým způsobem, který vytváří křesťanství zdání věrohodnosti - víra je víra a logika je logika - nesmí se to směšovat.

Jirka (St, 17. 7. 2019 - 10:07)

Nejde tady o žádnou agitační chytristyku, ale o to, že věří bludům a ještě horší, že je i učí. A že vůbec svým rozumem lidským způsobem omezeným si dovoluje prohlašovat co Bůh ví/neví a co ještě může a co už nemůže vědět. V jakého Boha potom oni vůbec věří? To je kacířství a rouhání zároveň. Vždyť tím co o Bohu říkají, se dělají moudřejším než je Bůh sám!

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Vševědoucí = znát vše co mohu. Ne to, co nemohu. Všemohoucí = udělat vše co mohu, ne to nemožné. Bůh například nemůže stvořit něco, co sám neunese. Protože může unést všecko. :)

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Skutečnost, že bůh nemůže stvořit něco, co sám neunese, je logická past, do které jste vy, křesťané, spadli, když jste vymýšleli vlastnosti svého boha. Chtěli jste ho mít velkolepého, aby přečůral ostatní bohy, a tak jste začali žvatlat, že je všemocný a vševědoucí. A ejhle - pokud bůh neunese břemeno, které sám stvořil, není všemocný. Je to důkaz, že o něm lžete, ale pro mě je to důkaz, že neexistuje. Jinak řečeno - bytost se všemi těmi vlastnostmi, které údajně má, nemůže existovat, a proto neexistuje.

Jirka (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

V pochopení pojmu "všemohoucí" tam nemá místo žádné "nemohu", takových "nemohu" si mohu vymyslet iksnaentou Pedro, že nakonec z VŠEMOHOUCÍHO BOHA udeláš nemohoucího boha, a to nejde. Ty Mu určuješ co může a co nemůže podle toho co tY chápeš a nechápeš. Je potřeba si uvědomit,pochopit a uvěřit, že co je Psáno je ještě nad tím co je možné a co chápeme. A je také psáno, že "U BOHA NENÍ NIC NEMOŽNÉ." Natož jeho moc svazovat lidským rozoumkem.

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Bůh nás stvořil svobodné, takže nezná každé naše rozhodnutí, z definice. :)

Jirka (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Ale Pedro, jaká definice? Nemůžeš v žádném případě aplikovat logiku na teologii. To už je chyba v předpokladu. To samé dělají svědkové. Je to tělesné chápání.

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Ty zase nemůžeš dokázat, že tě řídí hmota a že svět kolem tebe je takový, jak věříš, může to být jen dobrá simulace. Zkouška od boha :)

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Že mě řídí hmota? Cos to zase vyfabuloval za kravinu? Ty uznáváš svobodnou vůli člověka, a přitom kuňkáš, že lidi řídí jakási hmota? -------------------------------------------
Ale s tím matrixem můžeš mít pravdu, existuje vědecká teorie, že náš svět je matrix, tj. jde o někým vytvořenou umělou simulaci.

14.7. (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Údajně prý absolutní svoboda náleží jen těm,kdo jsou zasvěcení. Toho,kdo se spojil s Bohem.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Křesťan je otrok vždy, zasvěcený nebo nezasvěcený.

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Auta, mobily, to vše může být od boha, ne od vědy. A může to být matrix. Sen. :)

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

Píšeš: "Auta, mobily, to vše může být od boha, ne od vědy." Už ses asi dočista zbláznil. _-------------------------------------------------------
Už roky jsem nečetl hloupější odpověď. Začni se sebou něco dělat, než začneš být nebezpečný lidem. --------------------------------------------
Na druhou stranu jsi nepřekvapil, protože křesťan v debatě vždy umí odpovědět. Často je ta odpověď hloupá a nevzdělaná, někdy nelogická či od věci. Protože si své iluze a svých hrátek s neexistujícím fantomem nechce za žádnou cenu vzdát.

Pedro (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Bůh může člověku odebrat svobodnou vůli v určité chvíli. Z nějakého historického důvodu. Jako u Faraona. :)

14.7. (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Z historického důvodu,snad nemoci.

Reklama

Přidat komentář