Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 10. 7. 2019 - 14:07)

Marek 5, 1-15: Přišli na druhou stranu moře do krajiny Gerasenů. A jak vystoupil z lodi, hned proti němu z hrobů vyšel člověk s nečistým duchem, který měl v hrobech obydlí. Ani řetězy ho již nikdo nemohl spoutat, neboť byl častokrát spoután okovy a řetězy, ale on vždy řetězy na sobě roztrhal a okovy rozlámal. Nikdo ho nedokázal zkrotit. A stále dnem i nocí mezi hroby a na horách řval a sekal se kameny. Když Ježíše z dálky uviděl, přiběhl a poklonil se mu a silným hlasem zařval: „Co je ti po mně, Ježíši, synu Boha Nejvyššího? Zapřísahám tě při Bohu, netrýzni mne!“ Ježíš mu totiž říkal: „Duchu nečistý, vyjdi z toho člověka!“ A tázal se ho: „Jaké je tvé jméno?“ Řekl mu: „Mé jméno je Legie, protože je nás mnoho.“ A velice ho prosil, aby je neposlal pryč z toho kraje. Tam u hory se páslo veliké stádo vepřů. Všichni ti démoni ho poprosili: „Pošli nás do těch vepřů, abychom do nich vstoupili.“ On jim to dovolil. Nečistí duchové vyšli a vstoupili do těch vepřů. A stádo se zřítilo po svahu do moře, asi dva tisíce kusů, a utopilo se v moři. Ti, kteří je pásli, utekli a oznámili to ve městě i ve vesnicích. A lidé přišli, aby se podívali, co se stalo. Přišli k Ježíši a pozorovali toho démonizovaného, jak sedí oblečený a má zdravou mysl -- toho, který měl Legii -- a ulekli se.

Zde si můžeme povšimnout několika zajímavostí: Démonizovaný (posedlý) měl ohromnou sílu (místní lidé si s ním nedokázali poradit). Ježíš nemluvil k člověku, ale přímo k démonům a naopak s Ježíšem mluvili samotní démoni. Vidíme zde, že se jedná o bytosti, které nemají hmotné tělo, mající však inteligenci. Démoni věděli, že Ježíš je Boží syn (Ježíš se tím nechlubil, právě naopak) a že má nad nimi moc (autoritu). Dále na tomto příběhu vidíme, že démoni mohou vstupovat a ovládat nejen lidi, ale i zvířata (i když raději hostují u člověka). Z příběhu je jasné, že posedlý člověk běhal po krajině nahý. Po vyhnání démonů se okamžitě začal chovat rozumně.

Rakato (St, 10. 7. 2019 - 14:07)

Doktor Chocholoušek a jeho kolegové už viděli mnoho podobných démonů v lidech, mnoho projevů mimořádně díly u bláznů. A mnohé nemocné vyléčili. Takže tvůj příběh není nic extra - např. podáš pacientovi válium a je klid, blázen přijde k rozumu. --------------&--&&&&&------------
Démonologové ovšem doporučují po vyhnání démona z člověka do zvířete uchovat zvíře na živu, aby se démon neodvobodil a nevstoupil opět do nějakého člověka. Jinak řečeno - Ježíš lidem mnoho nepomohl - po utopení sviní měli démoni zase nehmotnou podobu a hledali si další lidské oběti. Ale to víš - tesař. Co ten mohl vědět.

Návštěvník (St, 10. 7. 2019 - 14:07)

Ten Zlý často působí posednutí. Projevuje se to tak, že dotyčný mluví v množném čísle nebo se vydává za někoho jiného, než kým je. To je popsáno v příběhu o démonech jménem Legie. Komunikovali s Ježíšem.

Rakato (St, 10. 7. 2019 - 14:07)

Kdyby Jesus nechal na pokoji démony, ti by nechali na pokoji jeho. I démon chce žít, a v klidu.

Velvyslanec (Út, 9. 7. 2019 - 16:07)

Jirko, můj příspěvek tobě nepatřil, ale patřil každému, kdo vězí v poutech okultismu. Jsou zde lidé, kteří trpí schizofrenií nebo mají pocit, že svět je matrix apod. To dělá ten Zlý. Duch zlého poutá k sobě nevěřící lidi a snaží se jim namluvit různé bludy. Ale my víme, že krev Ježíše očišťuje od každého hříchu a uzdravuje každou nemoc. Je to skutečnost a není to žádná teorie. Stačí, když poprosíš Ježíše, ať se Ti dá poznat, odpustí Ti každý hřích a přijde i do Tvého života a On to opravdu udělá.

Jirka (Út, 9. 7. 2019 - 18:07)

Tak to bylo nešťastné pochopené z mé strany, velvyslanče. I přihodilo se tak, když jsi napsal v zápětí po tom plagiátoru. Alespoň je i vidět, že jsi to psal jako člověk. Tak piš častěji nevěřícím a okultistum.

Velvyslanec (Út, 9. 7. 2019 - 10:07)

I Ty, kdo trpíš schizofrenií, můžeš mít vztah s živým Bohem, i Ty ho můžeš znát důvěrně osobně a i Tvůj se může změnit od základu. Existuje jediná cesta k Bohu a tou je Ježíš, víra v Něj jakožto Božího Syna, neboť v Bibli je psáno: ,, Neboť tak Bůh miloval svět že dal Syna svého jediného, aby žádný kdo v Něj věří nezahynul, ale měl život věčný" Ježíš o sobě říká ,, Já jsem ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu Otci než-li skrze mne''. Stačí když poprosíš Ježíše, ať se Ti dá poznat, odpustí Ti každý hřích a přijde i do Tvého života a On to opravdu udělá. Já osobně jsem byl doslova zachráněn před smrtí a můj život nabral smysl po poznání Boha..nejde o žádnou filozofii, náboženství ale o skutečnost o které máte možnost se přesvědčit každý sám ;)....

Rakato (Út, 9. 7. 2019 - 22:07)

Když ve svém traktátu dosadíš místo slova "bůh" slova "velikonoční zajíček", vyzní ti směšně. Mě vyznívá směšně i se slovem "bůh".
Uhoďme zde v této rubrice konečně hřebík na hlavičku: Jehova není ani živý, ani mrtvý. Jehova prostě není.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ježíšku na křížku, to jsem to ale trefil dobře!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bože! Ty lehkověrný Tomáši! Jen můžeš vědět, který bůh tě zachránil před smrtí? Mohl to být Ahura Mazda, Pokémon Kendy, Paní z Jezera, Satan nebo jezinka Bětka. Ty sis jen vymyslel, že tě někdo zachránil, a pak sis ještě vymyslel, že to byl Jehova. Dvojitě sám sobě lžeš, a to je už opravdový rozvrat osobnosti, předsmrtné stádium delírična.

Jirka (Út, 9. 7. 2019 - 12:07)

Nemyslíš, že kdyby to bylo tak jednoduché jak zde předkládáš, tak na světě nebudou žádní jinověrci, co slyšeli Evangelium a ani ateisté. Chápu, že si chceš čas od času splnit "povinnost" evangelizace. Jenže trochu urmlé to je, Pavel byl chameleónem a věděl dobře, že ke každému nemůže přistupovat stejně. Proto ti píšu, že tvoje evangelizování je jako z automatu. Trochu nadneseně, kdyby bylo svěřeno šíření Evangelia umělé inteligenci :-)

Jirka (Út, 9. 7. 2019 - 12:07)

A podobným způsobem tobě vlastním jak vystupuješ, tak i z Ježíše Krista děláš automat na uzdravení. Ale Ježíš říká: "Nikdo nemůže ke přijít ke mně, jestliže ho nepřitáhne Otec, který mě poslal; a já ho vzkřísím poslední den. Je psáno v prorocích: "Všichni budou vyučeni od Boha." Každý, kdo slyšel Otce a vyučil se u něho, přichází ke mně." Jan 6:44,45
___Anebo si myslíš, že Ježíš mluvil jentak do větru, že někdy to platí a někdy ne? Děláš ze svatých věcí, věci všední a automatické, a to je špatně. Alespoň tvůj způsob projevu takový dojem vyvolává u mě. Upíráš volbu a zkoumání srdce Bohu a zapomínáš, že na něm záleží v první a poslední řadě, velvyslanče...

Rakato (Út, 9. 7. 2019 - 22:07)

Jirko, ty si to zjevně neuvědomuješ, ale právě ty píšeš jako stroj, jako naprogramovaný robot, který vždy vytáhne z paměti naučenou frázi a použije ji jako odpověď. Tvá sdělení nejdou z tebe, ale ze spisků tvé církve. Jen papouškuješ, co tě naučili. Frázemi si nikoho nezískáš.

Jirka (Út, 9. 7. 2019 - 23:07)

Ten to příspěvek vy padal jako kdy by se *slav podepsal rakatem. Ať je to jak chce, já jsem jen trochu vyčetl velvyslanci jeho monotónnost a ne diskutování, stejně tak ale i on by u mě mohl na lézt rovněž nějaké chybovosti. To připoušti při pouštím.

Jirka (Út, 9. 7. 2019 - 11:07)

Velvyslanče, pokud to se schizofrenií je narážka na příspěvek který nepatřil mně a ty myslíš, že patřil, tak to považuji za provokaci a to křesťanské moc není. A pokud jde o Krista, tak já se před cca dva a půl rokem znovuzrodil z Ducha, pokud víš co to znamená. Píšeš jako stroj, jsi schopen a ochoten diskutovat, jako živý člověk? Co konkrétně se ti stalo? Vydej svědectví SVOJE, ať to nezní jako omílaná fráze, kterou sis odněkud zapamatoval.

Návštěvník (Út, 9. 7. 2019 - 11:07)

Kdo nezažil, nepochopí a bude mít stále tisíc argumentů proti existenci Boha, bude chtít stále nějaké hmatatelné důkazy, že Bůh existuje. Jediný důkaz je zasažení Jeho Láskou. Až se člověk vzdá svého EGA, pak se ledy pohnou. Oprostit se od svého "JÁ" je hodně těžké.

Rakato (Út, 9. 7. 2019 - 22:07)

Tvé ego je stejně robustní jako dříve. Protože kdyby ses ho skutečně vzdal, měl bys teď holou řiť, zdarma bys pracoval pro potřebné a chodil žebrat o almužnu. Žiješ si jako každý světák a jen tu blábolíš něco nepravdivého o své nesobeckosti. Takové licoměrné falešníky Ježíš nesnášel, protože věděl, že uvnitř nich bublá zlo.

Návštěvník (Út, 9. 7. 2019 - 23:07)

Zlo bublá uvnitř tebe, máš potřebu ponižovat a urážet. Ten Zlý má z toho radost, že jsi pod jeho vlivem.

Rakato (St, 10. 7. 2019 - 14:07)

Přiznání hříchů je první krok k nápravě. Popíráním svých chyb se vzdaluješ od případného odpuštění. A budeš-li je popírat dlouho, budeš stále více v moci satanáše, až začneš králíčkům kroutit krčky a vzduchovkou střílet ptáčky.

Babiš (Út, 9. 7. 2019 - 08:07)

Čau lidi píše Babiš, takže to bude Babiš, ale že by chodil sem? :o

Jirka (Po, 8. 7. 2019 - 21:07)

A hlavně každý pozná, že to není můj styl psaní. Například "čau lidi" nemám ve zvyku psát. Já sem nemám čas chodit pořád a kontrolovat jestli mě někdo nenapodobuje, ale myslím, že každý kdo tady chodí, pozná, že takto nepíšu.

Jirka (Po, 8. 7. 2019 - 21:07)

To nademnou jsem nepsal já! Je to buď fejk nebo to psal jiný Jirka (hvězdoun), protože já nejsem ateista ani homosexuál. A nebo po mě půjde jako po Tonym.

Reklama

Přidat komentář