Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 19:07)

V tom to totiž prostoji spatřuji velikost Boží milosti. Nevěřící lidé si mohou položit zásadní a přece prostou otázku; jaký prospěch by měli z příchoda, pokud by již nastal. Netrpělivost v nevíře, není, domnívám, moc příznivé slučitelná kombinace. Jazykem Mimy bych si do volil po užít podobenství, že kdo není naučené a přípraven na zkoušku, ne měl by se na ní těšit.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Kdo věří v jiného boha než Jehovu, plus ateisté, jsou ovšem stran tvé zkoušky v poho, je to čistě jen křesťanský problém.

smůla, nevyšlo to (Ne, 7. 7. 2019 - 18:07)

Přesné datum z bible odvodit nejde, ale mělo to už být před 1900 a něco roky. V každém listě od Pavla je zmínka o tom, že svět, jak ho známe, končí a že bratři a sestry mají vydržet, lhůta je krátká a Pán je již za dveřmi. Ve skutcích apoštolů je záznam o tom, že tehdejší křesťané se připravovali na příchod JK. Žili v komunách, majetku se buď zbavili nebo ho měli společný. Pavel píše, že s ohledem na to, jak krátký čas zbývá, už nemá smysl se ani ženit nebo vdávat. Ježíš taky říkal, že přijde brzy, ještě ti, co ho poslouchali, že pro ně podruhé přijde. Ti, co ho poslouchali, to měli zažít. Říkal to jak Ježíš, tak Pavel. Dokonce i Jakub říká totéž, cituji: " Buďte tedy trpěliví, bratří, až do příchodu Páně. Pohleďte, jak rolník čeká trpělivě na drahocennou úrodu země, dokud se nedočká podzimního i jarního deště. I vy tedy trpělivě čekejte, posilněte svá srdce, vždyť příchod Páně je blízko."

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Křesťané, Rakato praví: Konec světa není blízko, a rozhodně s ním nemá nic společného dávno mrtvý truhlář Ježíš. Ale to neznamená, že žádný konec nebude - hrozí nám asteroid, zvýšená sopečná činnost na Zemi, atomová válka, únik smrtelného viru z laboratoře, sluneční erupce, výbuch supernovy apod.

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Tesař. Teď zrovna s leduju film Agora co jsem si stáhnul z konce 4.století po Kristu a jsou tam četné pře a násilí mezi křesťany a pohany.

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 19:07)

Prodlevání, řekl bych, prospívá lidu bezbožnému, jsou svatou trpělivostí, drženi stále v naději. Tak pohledem nevěřících, viděl bych pozitiva v otálení s příchodem. Já, jako pobožný člověk se těším, ale i bojím.

! (Ne, 7. 7. 2019 - 18:07)

Mezi kávou a kakaem je pro mě dost důležitý rozdíl. Kakao mi nezvyšuje tlak ani pulz. Káva ano. Proto kávu neužívám.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Ještě si vyhodnoť politiku, sex a tchýni, abys byl s tlakem připravený na všechno.

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 19:07)

Doprovodné účinky nemají všichni stimulanté stejné. Já si kávu dám výjimečně. Dříve jsem si ji nemohl dát vůbec, protože mi k tomu přiměla chuť na cigaretu, coby odnaučeného kuřáka. Já jsem měl tlak vysoký normálně, ale zásahem shůry se mi snížil za krátkou dobu a kosti mi byly uzdraveny. Z káv mě probudí nejvíce obyčejná malá černá káva za několik stříbrných. Někde chtějí měďák, ale něco ten stroj na kávu ti ještě vrátí.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Zásahy shůry jsou prima věc, ale doktoři o nich neradi slyší a hned si začnou přisvojoval Ježíšovy zásluhy za tvé uzdravení. Není to fér, protože Ježíš se nemůže bránit (když tady není).

Petr (Ne, 7. 7. 2019 - 18:07)

Jak se díváte na jistou paní Kateřinu z Liberce, která o sobě cca před třemi lety prohlásila že je druhým příchodem Krista na Zemi? Od té doby po ní neštěkl ani pes. Že by kecala?

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Já si myslím, že je to moderní přístup k víře. Vždyť proč by Ježíšem nemohla být žena? Ježíš byl pouhý boží avatar, a bůh už prokázal, že umí udělat i ženu. (Konečně, je to v intencích diskuse, že Jehova je vlastně žena, takže by se konečně zjevil ve své pravé lidské podobě.)

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 18:07)

Bible varuje před falešný mi pro roky. Bylo a bude jich jistě ještě mnoho. Svědkové se už několikrát pokoušeli odhadnout přesný datum, i přes vědomí, že čas neví ani Syn, nýbrž jen Otec. Zde je další nešťastný krok svědků, oni si dovolují vědět více než ten, jenž má lidem přinést spásu. Hrůza!

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Jehovisté jdou na konec světa střelbou od boku, jako správní Američané. Co když se ale jednou s předpovědí trefí? To byl byl přesun věřících k pravé víře! Kdo neriskuje, nic nemá.

? (Ne, 7. 7. 2019 - 16:07)

Náboženská víra je forma závislosti. Stejně jako je někdo gambler nebo narkoman, tak je někdo závislý na bibli, modlení, chození do sborů a víře ve svého boha. Tato závislost někdy věřícího poškodí silně, že skončí v ústavu. Ale pokud to jakžtakž hlídá a úplně tomu nepropadne, tak s tím může v pohodě žít. Stejně jako jsou lidi, co užívají drogu nebo chodí hrát automaty, ale celou výplatu tam nedají, jen část. Jsou i lidi, co si dají dýmku nebo cigaretu nebo panáka v neděli po obědě a nikdy do toho nespadnou. Jsou i umírnění věřící, co si šlehají náboženskou drogu jen občas a ne v silných dávkách. S takovými není problém vyjít. Horší jsou fanatici. Tady na doktorce fanatici jsou. Ale je otázka, zda to dělají jen tady nebo i v reálu? Protože v reálu když takový náboženský fanatik zažije negativní zpětnou vazbu od lidí, tak ho to trochu probere a pak už ubere plyn.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Fanatici ale nechtějí ubrat plyn. Proto se shlukují kolem svých fór a diskusních stránek, kostelů a sborů, kde se navzájem povzbuzují ve své víře a radikalizují se. --------------------------------
Takový zapálený křesťan se tam nabije nadšením, nainhaluje nové pseudoargumenty, a přijde např. sem, kde ihned obdrží po čumáku. Ale naši čeští vášniví křesťané raději mluví než jednají. To jihokorejští jsou z jiného těsta - vyjeli rovnou do Afganistánu hlásat pravou víru. Ale nevím, zda to přežili všichni, přes obrovské výkupné od korejské vlády.

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 17:07)

Já mám z jevně závislost na theobrominu, což je alkaloid obsažený v čokoládě. Někdy s ním i tři čokolády denně, druhý den je mi ale tak špatně, že už to ne chci vidět a třetí den si koupím za se. Zajímavosti je, že tuto látku nazvali z řeckých slov Theo (Bůh) a brosi jako pokrm. Podle s tudie však má theobromin podobně stimulující účinky jako kofein, avšak příznivější v tom, že narozdíl od něj neodvádí z těla vápník, což vede později ke kostižeru (osteoporóza), ale naopak kakao vápník obsahuje a má tak naopak účinky preventivní.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Lidé, kteří jsou nemocní chtíčem (v tvém případě po čokoládě) nikdy nepoznají nirvánu, asketický pocit absolutního štěstí. Proto te varuji před buddhismem, kde bys ihned zaznamenal fiasko.

Jirka (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

Pevně věřím, že stou čokoládou jde o do časný zlo zvyk. Jedl jsem i makové záviny, kteří jsou zdravé, a však laciné čokolády přecejen, vycházejí levněji pro kapsu chuddého křesťanna. Považuji to za období dokud se mi ne znechutí zcela. Zrovna teď mě bolí žaludek z další po žité tabule.

Rakato (Ne, 7. 7. 2019 - 21:07)

S chtíčem je třeba bojovat, ne se mu poddávat. V bibli je to na mnoha místech. Střídmost, teobromin jen občas, zato mnoho sportu a zeleniny, to je správná cesta, ve které by i Ježíš našel zalíbení.

Reklama

Přidat komentář