Reklama

Cervikální dystonie

Alena (St, 26. 12. 2018 - 21:12)

Stando,

Alena (Ne, 23. 12. 2018 - 16:12)

Pěkné vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví všem, kdo sem ještě občas aspoň nahlédne, Chci se zeptat Standy, jak se mu teď daří po těch několika měsících? A jak Mária.?

STanda (Po, 24. 12. 2018 - 13:12)

Všem přeji pěkné svátky. Přihlásil jsem se na DBS , ale moje neuroložka tomu moc nedává.(ted to zkoumají , zda jsem adept). Prý to mám mírné(cd), na MR krku zůžený krční kanál a protruze 3 disků. Ale spíše mě asi drtí smíšená úzkostná porucha s depresí a somatickým doprovodem.(dost často po ránu na zvracení) tak jsem přidal 1/2ad cipr. BTX jak kdy, někdy zabere, minule vůbec ne.Teď mi to napíchala všechno dozadu - 2 týdny třes jak prase a teď 3týden skoro nic. Je to loterie.Momentálně marodím a tak po vánocích zase do práce.Další MR hlavy v dubnu.Dostal jsem k užívání LYRIKU- , ale byl to běs , vydržel jsem 5 tablet - tak hrozné pocity opilosti jsem už dlouho neměl. Jezdit s autem by bylo nemožné , tak to letělo do koše.Hrozné preparáty - vždyť se to nedá užívat!

mária (Po, 8. 10. 2018 - 06:10)

Znám i co mají 3 invalidní duchod,já mám 1 30%.Ated mě ženou do práce,tak nevím kdo mě zaměstná.

Standa (Pá, 31. 8. 2018 - 12:08)

Stando, dobrá rada nad...Tak mám invalidní 1 stupeň. 35%. tak ještě nevím co to všechno obnaší - nějaká omezení.

Mária (Út, 26. 12. 2017 - 13:12)

Krásné prožití svátku Vánočních.Hlavně pohodu a bes stresu .

Staňka (St, 20. 12. 2017 - 20:12)

Taky zimu nemám ráda,krk mi tuhne i když se dívám ven přes okno. A tak k přání klidných Vánoc a štěstí a hlavně lepší zdraví v Novém roce přeji Všem ať je brzy sluníčko a teplo,a ať je líp

standa (Út, 19. 12. 2017 - 06:12)

připojuji se rovněž k přání hodně štěstí ,zdraví a v novém roce ať nás cd otravuje co nejméně.

mila (Po, 18. 12. 2017 - 20:12)

Všem dystonikům šťastné Vánoce a do Nového roku co nejvíce zdraví, štěstí, spokojenosti :-)

Jirka (Ne, 3. 12. 2017 - 10:12)

Ahoj Stando, ty seš takový...Neblbni Evičko,tato nemoc za to nestojí-jenom jí uděláš radost,když v nemocnici vidím ty lidi bez nohou apod. tak si říkám,že jsem na tom ještě dobře,já vím dystonie strašně leze na nervy,ale jsou opravdu horší nemoci,mě se teď v zimě neprokrvují prsty na rukou a někdy to bolí,zřejmě Raynaudův syndrom a tady si s tím neví rady, prej si mám zajed do Olomouce..Jak já tu hnusnou zimu nesnáším..

Alena (Po, 27. 11. 2017 - 19:11)

Rivotril beru víc než 15 let, zpočátku zabíralo ráno O,25, pak 3/4 z 0,5 a nakonec 0,5. Po těch letech ale přestal v dávce 1 x 0,5 zabírat. Takže teď nárazově kolem poledně dalších 0,5 nebo Neurol. Naštěstí už nejsem v zaměstnání.Kvůli polékovému poškození jater, ještě než mi začala CD, se snažím s léky držet zpátky co to jen jde. Takže kromě podpůrné rehabilitace a relaxace nemám zkušenosti.

standa (Po, 27. 11. 2017 - 10:11)

ještě mám dobrou zkušenost s Torekanem(tak 1-2x týdně, jak je moc zle) - je to na pocity od zvracení , ale na druhý den jsem skoro bez třesu a záškubů (většinou) a deniban ten doplňuje dopamín a na tu depku je to lepší než AD co teď beru (apoparox- fuj- nejraději bych šel od toho . ale zase to drží dobře tlak a tep) takže to působí na srdce , ale né na deprese, ale stejně jako cipralex to žere krevní desky , což se projevuje červenýma tečkama na lýtkách (petychie). Moc si nevyberem. Neurol neberu.

standa (Po, 27. 11. 2017 - 10:11)

Ahoj Stando, ty seš takový...Mě Rivotril pomáhal hodně a pomáhá v dávkování 0,5mg co 4 hodiny ráno. synovec "autík" měl předepsáno 2x2mg (chudák už bohgužel není na tomto světě) což odpovídá 8 těch našich 0,5tek. ale pokud lék nezabírá tak bych šel od toho . Ten návyk je "svinský" a pak už nezabírá nic!! držet se na co nejmenším dávkování , i když není nejlíp.Jiné léky pro nás stejně nemají - nevím , kdo jaké má zkušenosti s konopím , ještě o tom tady nikdo nepsal , jestli by to bylo pro nás.

Alena (So, 25. 11. 2017 - 11:11)

Evi,nechcete napsat co Vás trápí? Všichni sem píšeme, protože máme problémy, krize,potýkáme se s nepochopením v práci nebo v rodině, hledáme podporu, povzbuzení, příp.radu nebo zkušenosti. Někdy se člověku uleví už tím ,že se z toho vypíše. Hazard s lékovým koktejlem nic neřeší. Pokud budete chtít, ozvu se na Váš mail, udělám to ráda. Alena

Eva (Pá, 24. 11. 2017 - 19:11)

mě občas ve spaní honí...Ahoj Stando, ty seš takový chytrý kluk. Nevíš náhodou kolik by toho rivotrilu člověk musel spolykat aby se už neprobudil??? Na mě moc nepůsobí a večer mám vždy velkou odvahu a tak pořád zvyšuju dávky a ještě pár neurolů na nervy, a trochu toho alkoholu. Co myslíš? Nebo nehomla bych Ti napsat na email jestli mě ho napíšeš? Nebo můžeš prosím napsat mě na email eva3690@seznam. cz. Děkuju moc!!!

standa (Pá, 24. 11. 2017 - 10:11)

Takže dva pokoje ,,bože...mě občas ve spaní honí medvěd, který bruči a když se trochu proberu , tak toho medvěda dělám já , takže nepomůžu - máme také oddělené pokoje , takže budím jen sám sebe. kdysi mi něco vrtali v narkóze v dutinách a po tom zákroku je to ještě horší.

mária (Čt, 23. 11. 2017 - 14:11)

Ahoj Mário, já žádný...Takže dva pokoje ,,bože proč se tím nikdo nezabívá,tolik lidí chrápe a doktorum to nic neříká ,,,já jsem byla ted v Brně ve spánkové laboratoři a tam mi zjistili tedy že chrápu ,no ale s tím sem tam šla že,,Apnoi nemám dokonce mám za sebou i operaci nosních kustek a le vubec to nepomohlo,chrápu dal a i jsem zhubla což radí ,no a nic , prý dýchám pusou ve spánku ,a potřebuji vlhčí vzduch a večer když se vzbudím mám sucho v krku tak si stříkam do krku sprej ,,rada od paní doktorky Vincentku ve spreji ,,no a nic.Obracím se na Vás Stando nevíte také nic o něčem co by aspon trochu zabralo. Děkuji

mila (St, 22. 11. 2017 - 16:11)

Mužete mi poradit nějaký...Ahoj Mário, já žádný lék neznám. Nicméně ti napíšu, jak to bylo u nás :-) Dospělý syn se odstěhoval a s ním se do jeho pokoje odstěhoval můj manžel :-) Jsme spolu 38 roků a navzájem si chrápeme každý ve svém :-)

mária (Út, 21. 11. 2017 - 12:11)

Mužete mi poradit nějaký lék nebo prostě něco proti chrápání.Děkuji.

mila (Čt, 16. 11. 2017 - 18:11)

Oklešky.Děkuju :-)

Reklama

Přidat komentář