Reklama

Cervikální dystonie

Iveta (St, 8. 4. 2020 - 19:04)

Dobrý den, mam torticolis nemate nekdo skusenostii s, bylinkami jake sou vhodne kvuli krecim.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 18:03)

Bylo mi receno ze mam torticolis a cekane vysetreni a pichani botoxu a toho se pojim.Muzete mi prosim nekdo rict vase skusenosti.Dekuji

Linda (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Vůbec se botoxu nebojte je to jenom takové nepříjemné štípnutí. Často se stává že lékař musí dávku vychytat postupně. Vždyť tolik lidi na nej chodí. Není se čeho obávat. Mě pomohl moc, mužu pracovat úměrně nemoci. A odkud jste?

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

V to dela dobre ? Jak velke mate problemy mne se hlava staci vlevo uz mi to vadi v praci a vysetreni s tema jehlickama mne tepr ceka jak sou ty nervy porusene.tak nevim

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2020 - 15:03)

Spoustě pacientů to pomáhá a bez Botoxu by fungovat nemohli. Někteří zkouší i jiné alternativy a pokud se jim daří alespoň částečně dystonii zmírnit moc jim fandím. Sama zkouším myslím ze!všechno možné , jen aby mi bylo o trochu lépe.

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2020 - 20:03)

Dekuji za odpověď je to velky problem a hlavně naucit se s tim zit.Kdo nepozna tak neuveri. Preji at je lepe ja a.tim taky valcim a hlavne mam rothozenou psychyku a nev jak s tim naložit.

Anonym (Út, 17. 3. 2020 - 06:03)

Kam chodíte na Botox, když jste od Podebrad?

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2020 - 19:03)

Dekuji za odpověď je to velky problem a hlavně naucit se s tim zit.Kdo nepozna tak neuveri. Preji at je lepe ja a.tim taky valcim a hlavne mam rothozenou psychyku a nev jak s tim naložit.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 22:03)

Sem z Podebrad

Alžběta (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Na botox rozhodne ne, to uz se z toho nikdy nedostanete,umrtvy vam svaly, napište mi email na [email protected], dam vam telefon na meho fyzioterapeuta, za pul roku, rok vas z toho dostane. Jeste nemate mrtvé svaly od botoxu, takze je tu 100% jistota na vyleceni. Muj fyzioterapeut se zabyva hlavne jen na torticolis. Je nejlepší v Česku, nikdo jinej to neumí

Default User Image
Aya (Pá, 20. 10. 2023 - 18:10)

Totální nesmysl 

Lenka (Pá, 13. 3. 2020 - 07:03)

A můžete nám napsat jméno fyzioterapeuta?

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Poslala sem email nev jestli spravne. Sem od Podebrad.Rekla mi to pani doktorka z bezneho vysetreni na neuroogii.A ted mam jit na vysetreni tema jehlckama a pak se rozhodnout.

Anna (St, 11. 3. 2020 - 14:03)

Mne je 24,nedodelala jsem skolu, nemuzu pracovat, po botoxu jsem ztratila hlasivky. Nemuzu delat nic, stat se o me nepostara. Botox v katerinsky po pul roce. A 3 mesice trpet. At si to strcej do prdele. Bud trpět celej život, nebo stisknout zbraň, aby už navždy bylo ticho

Anonym (St, 11. 3. 2020 - 20:03)

Aničko, na facceboku je skupina Česká skupina pro dystonii, určitě napište někdo vám rád poradi. Taky už několik pacientů chodí pravidelne po 3 měsících, protože si proste začali stěžovat. Je vás hodně, kdo tam chodí. Sepiste dopis a pošlete někomu z lékařů.

romana (Pá, 28. 2. 2020 - 17:02)

...ať je vám to ku prospěchu a přeju úspěch. Hmm zajímavá reakce. No tak ať každý dělá tak, jak myslí. Buď chcete pomoci a nebo ne, já jsem udělala dost.

Mila (Čt, 20. 2. 2020 - 17:02)

Zdravím po dlouhé době dystoniky. Romčo, přeju úspěch...

romana (Čt, 13. 2. 2020 - 13:02)

A ještě jednou..Oslovila jsem Šárku, zda by mi dala kontakty na jiné terapeuty, abyste případně měli možnost si někoho najít...
https://www.kranio.eu/terapeuti/terapeuti-profesionalove/

romana (Čt, 13. 2. 2020 - 05:02)

Dobré ráno, tak jsem tu opět. Celý večer a i teď ráno jsem přemýšlela, jak vám mám popsat to, co jsem včera zažila a bude to hodně těžký. Budu psát tak, jak mi moje myšlenky a vzpomínky poletí a budu přeskakovat z jednoho na druhý...
Nejdříve k návštěvě terapeuta. je dost důležité popovídat si a vysvětlit i svoje pocity při této nemoci. Já jí včera vyprávěla, jak se cítíme. Že doma jsme vcelku v poho, hlavinka sice zlobí ale není to zase až tak hrozný. Ale přijde okamžik, kdy musíme ven. A v ten moment to začne. mě třeba stačí vyjít z bytu a zamknout a už to frčí.Vím že půjdu ulicí, někoho potkám, budu čekat na bus, tam lidi a dívám se sobě div ne na zadek.
Když si lehnete na lehátko a pak se začnou dít věci, které jsem popisovala při první terapii, máte v hlavě dvě věci- stud a nevíru. Stud proto že se musíte odhalit před cizím člověkem, je vám stydno že vás vidí. Všichni víme, jak při křeči vypadáme, jak nám to křiví a otvírá pusu, jak děláme, že si zrovna chceme bradu podrbat o rameno(hodit sem smějícího smajlíka je asi blbost). A pak je ta nevíra. Nevěříte, že to co se děje je fakt a že se to děje samo a na opačný straně. Máte možnost si vybrat, co odhodíte. Já odhodila stud a to proto, že je to člověk, který mi má pomoci, kterému zato zaplatím a bylo mi jasný, že klid a uvolnění je nutné.
Opět jsem ulehla na lehátko. tentokrát Šárka začala od nohou.. Vzala mě za kotníky, později přešla na lýtka a tehdy začala hlava reagovat. Opět se otáčela vlevo pomaličku k rameni a zase zpátky. Párkrát to zopákla. Pak mi dala ruce pod kostrč a na krční páteř, kdy se všechno s hlavou opakovalo. A pak přišlo to, kde se úplně ztrácím, protože jsem byla tak rozčarovaná, že přesně nevím kde přesně její ruce byly. Nejdřív udělalo to, že mi dala jednu ruku na žaludek-Solar a druhou nechala na krční páteři a čím víc se mi hlava stáčela, tím víc ona tlačila na solar až to i bolelo, protože pak mi tam zabodla palec. Nemáte čas vnímat tu bolest, protože jste vykulení z toho, co se děje. Pak mi přešla k hlavě, podložila mě rukama až k lopatkám, že jsem jí vlastně na těch rukách ležela. A hlava se začala nekontrolovaně hýbat nahoru a dolu a doleva a pořád takhle sebou mlela. Ptala se mě, jak se cítím a ze mě vypadlo, že si připadám, jako had. Ano, přišla jsem si přesně, jako ta kobra, co se vrtí, když se píská na píšťalku :-) A pak mi dávala ruce, a to si fakt nepamatuju, jednou pod hlavu, jednou na spánky, na čelo a teď začaly ty pravý divy. Hlava vlevo, pak se mi zvrátila dozadu a to tak že jsem se až prohnula a myslela, že si zlomím vaz, než jsem to stačila vstřebat,už letěla napravo, pak na prsa a tohle se mi dělo dobře čtvrt hodiny. a do toho její klidný hlas:"Romano říkejte si- jsem v klidu ve středu svého těla. Najděte si střed v těle, kde chcete být v klidu a na ten se upněte a pořád si opakujte jsem v klidu" Našla jsem si střed a to v podbřišku, nevím proč zrovna tam, ale ona z toho byla nadšená. pak rozhodla, že to pro dnešek stáčí a bylo nutné mě opět dostat do klidu. Ruka na pupík, ruka na solar. Hlava se pomalu uklidňovala, ptala se co cítím, tak jsem jí řekla že má hodně studenou ruku, že mám zimu na žaludku. Tak se smála, že už tam tu ruku dávno nemá a že tak to přesně má být. Jo a to jsem zapomněla, to mě taky pěkně rozhodilo. Když se mi začala otáčet hlava, začala mi upažovat levá ruka. Ležela jsem tam, hlavu otočenou a ruku rozpaženou, to musel být pohled :-)
vysvětlila mi, že mám v těle dva, řečeno jejich mluvou, uzly. neberte to tak, že se mi v těle něco zašmodrchalo, ale asi tak, jako že třeba uzel nervů, nebo energie, no tak nějak. Já to neumím říct tak jak ona. Jeden uzel na krku a druhý mezi lopatkama. A vznikly jako obrana. Můj bývalý manžel mě mlátil jako psa a to do obličeje a uzel vznikl proto aby chytal ty rány a zabraňoval aby putovaly dál do těla. A ty se musí terapii rozpustit. Mám spolužačku v Bolívii a ona mi sehnala články od neurologů ze světa. jsou bezradní stejně, jako u nás akorát v jednom jsem se dočetla, že tato nemoc může vzniknout úrazem hlavy třeba i v dětství. A já asi v pátý třídě spadla a měla otřes mozku a potom to bití.. No kdo ví, třeba za to může i psychika, nevím,
Tentokrát si tam se mnou hrála hodinu a půl a byla naprosto nadšená. Že kdyby tam seděli kolegové, tak by nadšením tleskali a jásali, protože přesně to očekávali, prý jsem byla učebnicový příklad. Jsem objednaná na další a to 2.3.
Musím končit, protože si jdu vydělat zase pár korunek. Romča

Alena (Čt, 13. 2. 2020 - 14:02)

Díky Romanko za vylíčení dalšího sezení. Jsem typ, který nad vším dumá - připomíná mi to trochu princip u homeopatie, že problémy se přechodně nejdříve zintenzivní, a pak dochází ke zlepšení, Paní fyzioterapeutka je i dobrý psycholog a zjevně s tím umí pracovat. Já jsem to schytávala v životě v psychické rovině, od manžela, ten se hojil se na tom, kdo byl poblíž, čili na mně, včetně posměchu, aniž by se snažil i po 15 letech pochopit, o jaký zdravotní problém se vlastně jedná. Zažívala jsem výsměch, snažila se příznaky různě maskovat. Pomohl mi až psycholog . Ale stejně dodnes instinktivně ucuknu a rozklepu se nejen u zubaře,, prostě kdykoliv se mi někdo přiblíží k obličeji. Jeden neurolog mi řekl, že prožitá traumata se mohou projevit různě, někdo dostane žal. vředy, jiný to odskáče dystonií. Také jsem dříve pročesávala internet, klasická léčba všude obdobná, ale pokud to nebylo jen na papíře, tak součástí léčby botoxem rehabilitace a psychologická podpora, včetně rodiny. Kéž by tomu tak bylo. A ten poplatek - kolik člověk dá v lázních jen za 20 min. procedury, které jsou podle jednoho mustru, bez individuálního přístupu. Moc Vám držím ve všem palce a pokud budete ochotná se opět podělit se zážitkem z průběhu procedury. tak moc díky! Nejen, že je to hodně zajímavé, ale především ať je Vám to ku prospěchu!

Reklama

Přidat komentář