Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 08:06)

Rakato, jako nejvyšší autortiu máme Bibli, ale spousta základních zákonů platných v jakémkoli státě z Bible vychází -nekrást, nepodvádět, nezabíjet, mít v úctě ostatní lidi. Co se týká vojenské služby, tak pro ty co ji odmítají vzít zbraň do ruky existuje náhradní vojenská služba, takže i s takovou alternativou právní řád ve většině zemi počítá. Odmítáme jen celou krev, krevní deriváty jsou na svědomí každého. Krev je ale kapitola sama o sobě, je spousta různých argumentů, proč krev ne, stejně tak proč krev ano. Já osobně zastávám názor, že v případě, kdy je člověk odpovědný za výchovu dětí, by měl raději porušit zákon o krvi, než zemřít a nestarat se tak o své vlastní , zapřít víru a být tak považován za horšího než nevěřící. Zde bych postavila svatost života nad svatost krve. Je to ale jen můj názor .

Dále tam mluvíš o možnosti se modlit k jednomu z Trojice. Je třeba si uvědomit, že takové slovo se v Bibli nikde nevyskytuje, je to pozůstatek babylonských nauk, které byly Bohem zavržené, jako falešné. Božské triády se vyskytovali taky v Egyptě, ve starém Římě, nemá to však nic společného s pravým uctíváním jediného živého Boha.

Rakato (Čt, 20. 6. 2019 - 15:06)

Jako každý věřící jsi i ty zahleděná do své víra a nic jiného neznáš. Základní zákony všech států nevycházejí z bible, ale z lidské morálky, která v základních rysech platí po celém světě, ať už jde o světské, hinduistické nebo budhisticke státy. Naopak bible převzala svá přikázání z polyteistického kanánskeho prostředí. Bohužel ta biblická přikázání jsou jen primitivní kočovnická pravidla. Ještě před bibli existovaly daleko lepší sumerské zákoníky, také Chammurabiho zákony byly lepší. ------------------------------------+
Pokud jde o transfuze, je ti ke cti, že bys ji dětem poskytla (místo smrti), ale to jsi výjimka. Navíc - sama bys ji asi odmítla, zdá se mi. Pokud nějaký rodič odmítá transfuzi pro své děti, měl by být ignorován, potrestán vězením, a děti dočasně odebrány sociálkou. Protože umírat kvůli víře může jen dospělý, ne dítě. ---------------------------------
Ohledně Ježíše se mi zdá váš přístup logický, když tedy neuznáváte, že je boží avatar. Z tohoto pohledu vzato jsou křesťané modloslužebníci. _---------------------------------------------
Celkově ve mě vaše sekta nebudí důvěru, protože je produktem amerického pošahaného náboženského prostředí a řídí ji Věž. A mají asi pravdu lidé, kteří říkají, že si z bible vybíráte to, či se vám hodí, a ignorujeme to, co je proti vašemu ritu. Což je velmi neupřímné.

Návštěvník (St, 19. 6. 2019 - 12:06)

Poslechni si, jak jeden tvůj kolega jehovista zjistil z Bible, že Ježíš Kristus není tím co učí Svědkové jehovovy. https://youtu.be/7aXlIJEpknE

Ester (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Můj kolega nic nezjistil, jen si neuvědomuje že slovo "vzývat" má více významů, ne jenom se k někomu modlit a někoho uctívat, další význam jsou třeba prosit, nebo vyslovovat něčí jméno jak se dovídáme ze slovníku synonym
http://synonymus.cz/vzyvat/
Nedávalo by smysl, aby se první křesťané modlily k samotnému Ježíši, když sám Ježíš dal vzorovou motditbu nazývanou též Otčenáš

Rakato (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

Jak - nedávalo to smysl? Když uznáváš trojici, můžeš se modlit třeba k duchu, a je to jedno, ne?

Tony (Út, 18. 6. 2019 - 23:06)

Pablo, znám tě už takové roky. Věříš jenom sektářským výplodům. Ale náš spor před deseti lety pro mne přinesl ovoce nečekané. Rozešel jsem se s veškerým (organizovaným) náboženstvím. Takže už mám veškeré církve na háku a to jsem tu z počátku působil jako zavilý katolík.

pablo (Út, 18. 6. 2019 - 23:06)

Lidé svalují vinu na Boha, ale Bůh jim říká nezabíjejte, nekraťte a chovejte se k sobě slušně. Nechává nám svobodu se svobodně rozhodovat, ale upozorňuje, že když se nebudeme řídit jeho radami, tak budeme mít problémy a to takové, že kdyby do toho nezasáhl, tak by žádný člověk nepřežil. Poctivost se bere jako hloupost, a pomoc slabším jako nesmyslnost. Lidé v dnešní době jsou zastrašováni, takže se bojí na veřejnosti projevit svůj názor. Někteří lidé čtou naší literaturu tajně protože jejich sousedi jsou agresivní a urážejí je za to. --------- Je to srandovní jak se snaží na této diskuzi někteří lidé dodat si sebedůvěru urážením a zesměšňováním víry a nebo názoru druhých lidí. Stavějí se do role boha. Takže ti ostatní je musí bezpodmínečně poslouchat a jestli ne tak jim to pořádně vytmavíme. --------Hrát si na boha vede ke špatným koncům. Pýcha předchází pád.------
1.Korinťanům 10:12 Proto ať si ten, kdo si myslí, že stojí, dá pozor, aby nepadl

Rakato (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

Kdybys byl schopen zplodit vlastní názor a protiargument, tak bys tady neplácal kraviny o tom, že si zde někdo hraje na boha. Jsi marný. A nediv se, že někdo tvou víru zesměšňuje, protože věřit v nedokázaný výmysl je indikace duševní nemoci. V co budeš věřit zítra? Že umíš létat?

Jan (St, 19. 6. 2019 - 12:06)

Někteří lidé čtou naší literaturu tajně protože jejich sousedi jsou agresivní a urážejí je za to.----------- No tajně čtou, je to jen takový sen propaganda. Já si něco koupi , bibli podle s.j. a ještě něco, nazev si nepamatují, no a něco jsem dostal zadarmo. A já jsem to tady napsal, jenom tak co kdo řekne. Byly rady vyhodit nečíst, no a jeden mi poradil, nevyhazovat zničit. Dobrá rada. j

Tony (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Že by se Ilona Jungová vrátila po dlouhatánských letech? Před deseti lety na mě podala trestní oznámení, že na internetu urážím jejich jehovistickou sektu. Policie ČR to ale odložila, že to co píšu není ani na přestupek natož na trestný čin, jak se jí to v její hlavě vylíhlo.

Rakato (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Tak jako Ilona dopadne každý, kdo nezná právo. Měli by jí předepsat k úhradě náklady, které s jejím udáním policie měla.

Tony (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Řekli jí, ať příjde za měsíc, že to prošetří, ale když tam přišla za měsíc, tak jí řekli, že to pro nicotnost odložili. Pak měla ještě nutkání mě uhánět občanskou žalobou, že by zaangažovala jejich právníka z ústředí, JUDr Müllera, ale ten se k tomu vůbec neměl poté, co prohrál občanský spor s MUDr Remešem, který publikoval, že jehovistická sekta získala církevní registraci podvodem, že lhali při té registraci ohledně jejich učiva ve věci transfuze krve.

! (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Spor, o kterém píšeš, je trapný a boha nedůstojný, a ukazuje boha jako samolibého jedince, který je schopen uvrhnout lidi do nemocí, utrpení a smrti jen proto, aby si něco s ďáblem dokázal. Copak si neuvědomuješ, že vy křesťané máte na nečinnost boha jen samé výmluvy? O tom, že člověk má vlastní vůli a proto trpí, že bůh ho úmyslně podrobuje zkoušce...? No a ty sis vymyslela, že za nečinností boha je jeho sázka se satanem. Směju se. -------- moje reakce: Nesměju se tomu. Ukazuje to na nízkost a podlost nábožensky založených lidí jako je Ilona. Jim toto vyhovuje, oni se s tím identifikují. Jím explicitně vyhovuje takový bůh. Podvraťák a intrikán. Protože jsou sami tak špatní. Špatná a převrácená ideologie - bible - přitahuje špatné a převrácené lidi. Špatný bůh - to je jejich vzor. A tyto lidské špíny mají tu drzost něco mlít o morálce!

pablo (Út, 18. 6. 2019 - 16:06)

Myslím, že zatím není tady inkvizice, aby jsme si nemohli říct své názory. Stěhování národů je posledním znakem před rozpadem nynějšího systému. Nikdo to nemůže zastavit, ale jen zpomalit.
Mladí z těch chudých zemí jsou dobře informováni o výhodách v těch bohatých zemích a proto už nechtějí žít v chudých zemích bez naděje na lepší život. Proto je nelze zastavit ani silou, protože jsou ochotni i zemřít za to, aby se dostali do těch bohatých zemí. Většinou ani nemají strach ze smrti. -----Jenže ráj který v bohatých zemích očekávají neexistuje. Proto se po zklamání z nich stávají teroristi a zločinci. Většině z nich nelze vysvětlit, že reklami v televizi a nebo na internetu jim ten ráj nezajistí. Takže reklama na zboží způsobila, že většina mladých lidí z celého světa ji podléhla a za každou cenu ty výrobky chtějí, ať už žijí vjakémkoli světadíle. -----Války v Africe v Asii, jižní Americe podporuje to stěhování celých národnostních skupin a hlavně mladých do bohatých států. ----Globalizace vede k válkám o ropu a ostatní nerostné suroviny v celém světě. Způsob drancování země působí nedostatek vody a tím i začínající války o vodu.

Rakato (Út, 18. 6. 2019 - 21:06)

Zcela ignoruješ fakt, že podstatou každé normální společnosti je víra, že když něco chceš mít, musíš se osobně přičinit. To je motorem pro konání každého rozumného člověka. Pokud si primitivní parchanti z Afriky nebo z Mexika myslí, že své problémy vyřeší útěkem od problémů, které vytvořili, útěkem do země, kde vládnou normální lidé, pak je s nimi něco špatně. Jejich morálka je vadná, mají parazitické zásady, a to jsou povahové rysy, s jakými nikdy nic normální cestou nezískáš. Ne nadarmo řekl Pavel z Tarsu: kdo nepracuje, ať nejí. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty jsi tedy se svým mudrováním nejen zcela mimo realitu, ale i proti víře, kterou zastáváš. Líčíš totiž primitivy z Afriky a Latinské Ameriky jako oběti glablizace, ale tak to není. Můžeš stokrát vidět v televizi pěkné auto, ale pokud máš normální morální zásady, nepojedeš kvůli němu do USA, aby ti je dali zadarmo. A nestaneš se teroristou, protože jsi je zadarmo nedostal. Teroristy se stávají jen amorální debílkové, kteří si nechali natlouct do hlavy, že západ je morální žumpa světa a potřebuje zničit. Už se konečně vzpamatuj a přečti si něco o ekonomice a historii, ať zde nevypadáš tak zoufale. Podobné situace, jaké vidíme dnes, mají v dějinách své analogie.

Návštěvník (Út, 18. 6. 2019 - 09:06)

Právo ženy na vraždu svého dítěte podporují dvě třetiny Čechů (99% darwinistů)! https://www.novinky.cz/domaci/507932-eutanazii-i-pravo-zeny-na-interrupci-podporuji-dve-tretiny-cechu.html

Steve (Út, 18. 6. 2019 - 15:06)

Špatně si to právo interpretuješ! Je to právo ženy se svobodně rozhodnout a vybrat si - nejsi nucen ani do jedné z variant! Chápeš to???

Rakato (Út, 18. 6. 2019 - 14:06)

Vraždit je lidské, a jde to bez problémů, pokud "vraždíš" někoho, kdo ještě neexistuje. Pokud se plodu nesformuje mozek, nemá vědomí a je jen věc.

Návštěvník (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Kdyby tvoje máma šla na potrat, zabila by tě nebo ne?

18.6. (Út, 18. 6. 2019 - 08:06)

duchovní zápas Velvyslanec dobra a zla

Reklama

Přidat komentář