Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Po, 24. 6. 2019 - 18:06)

Píšeš: "...i bez zbraně jde nepřítele dostát na kolena. Taktikou, umem a tu já ráda používám. ..." ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zjevně tě nenapadlo, že skoro každá válka tvé naivní řečičky vyvrací. Proč jehovisté nebo jiní křesťané neukecali v roce 1938 Hitlera, aby nechtěl Mnichov, a v roce 1939, aby nezabíral republiku, když podle tebe to jde? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To byl od tebe skutečný inteligenční kolaps, nezlob se na mě. Tady na Doktorce není mateřská školka, abys tady pohádkařila. A kromě toho - ve světě někdy vyhraje i dobro, ale častěji zlo.

Hloupý nápad (Ne, 23. 6. 2019 - 00:06)

Není důvod zakazovat jehovisty. Neplatí tady církevní právo, ale sekulární právo. Vaše věroučné mezidenominační půtky si vyřizujte jinak, třeba disputacemi, ale ne tak, že budete žádat světskou moc, aby vám jednu denominaci zakázala, protože se vám nehodí do krámu.

Steve (Po, 24. 6. 2019 - 16:06)

Ale bylo by vhodno zakázat lháře a podvodníky z USA ... jen zbytečně matou naivní lidi a nabádají aby se k nim přidali. Pak tdy všude běhají s časopisama a chodí bouchat na dveře bytu. Nepotřebujeme tady žádný Jehovisty ani Mormony.

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 14:06)

Jehovisté lhali při registraci. Kdyby uvedli všechny své zásady po pravdě, nedostali by povolení u nás působit, tak jak ho nedostali v některých zemích.

mima (Po, 24. 6. 2019 - 07:06)

No já nevím, které církevní organizaci by měli podle Tebe dřív zakázat působení ne jen u nás ale i ve světě. Podle toho co píšeš by museli nepovolit žádnou církevní organizaci. Je pravda, že církevní organizace, jsou to organizacemi člověka. Ne Boží. Bůh nejedná s organizací, ale s člověkem s jedincem. Boha nemůžeš zavřít do nějaké organizace. On kde chce tam se zjevuje, kde chce tam se prochází.... Boží církev je na celém světě skládá se s jedince.....je tady, je tam ....:-) No řekni mi, podle které církevní organizace by měl soudít svět Bůh. Snad ne podle katolické, která má tolik špíny na sobě......v každé církevní organizaci se nacházejí, ale i upřímní lidé, odsuzují ten systém v těch organizacích, ne ty lidí upřímné.

Rakato (Po, 24. 6. 2019 - 12:06)

U ministerstva jde o legalizaci působení v ČR. Bez ní (v případě jehovistů) - žádné kostely, žádné registrované charity, spolky, veřejná shromáždění. Jen ilegalita a tresty. A kdyby se zjevil jehovistický bůh v lidské podobě, také by šel do tepláků, protože není registrovaný.

Bobrik (Ne, 23. 6. 2019 - 04:06)

Přesně tak je dobré když můžeš v něco věřit a nikomu neubližujou i když z jejích názory nesouhlasím to neznamená že nemají pravdu a já se můžu mýlit.

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 15:06)

Pokud žiješ v nějakém světském státě, máš s ním smlouvu, která je více než tvá vymyšlená smlouva s vymyšleným bohem. Tím, že nechceš transfuze nebo bojovat, tu smlouvu se státem porušuješ.

Steve (So, 22. 6. 2019 - 23:06)

Jehovisty by měli v ČR zakázat ...

:-( (So, 22. 6. 2019 - 23:06)

Z této diskuse je patrna jedna věc. Někdo kdysi dávno vymyslel pojem boha a od té doby si tam každý dosazuje podle sebe, co si tak představuje, nebo co se mu hodí. Z internetových diskusí je nejlépe vidět bezradnost křesťanů a prázdnota. Čím bombastičtější proklamace, tím více to duní jako prázdný sud.

-ce (So, 22. 6. 2019 - 21:06)

Bože ty to vidíš nebo vlastně čteš. Strašný kecy a nedají ti pokoj a nedají

Placený Putinů… (So, 22. 6. 2019 - 20:06)

Ester - co máš pořád s těmi placenými agenty? Tobě chybí peníze, že o nich pořád meleš? A vy, věřící, se sice neinfiltrujete přímo do státní moci, že byste vládli a nutili ostatní věřit v to, co vy, ale nepřímo chcete rozhodovat o zákonech a vyvíjíte třeba tlak na to, aby nebyl přijat zákon o eutanazii. To je jako příklad. Kvůli vaším pravidlům. Jenže proč by měli vaše pravidla dodržovat bezvěrci, to nechápu. A těch zákonů je více.

pablo (So, 22. 6. 2019 - 20:06)

Nyní hodně věřících je mezi programátory, protože logicky chápeme, že nic se samo neudělá. Zvířata mají svůj základní program, který je řídí a oni ho mohou částečně upravovat podle podmínek ve kterých žijí. Toho nyní se snaží využít programátoři samostatných robotů. Ty roboti mají základní program ale ten programátor nechá toho robota, aby si třeba upravil program pomocí negativních vyhodnocení ideální např. dráhy, tlaku atd. V nynějších televizních dokumentech je to ukázáno.--------
Nynější robotika podporuje že vesmír vytvořila nějaká inteligentní civilizace.-----
Ježíše se ptal židovský představitel Nikodém jak to všechno může stát co jim říká Ježíš.
Ježíš mu odpověděl, že mu říká čemu můžou rozumět svými znalostmi, ale oni mu nevěří. Jak by mu vůbec uvěřili, kdyby jim řekl čeho jsou schopni dělat tam odkudpochází. (mimo tento vesmír).
---------
Jan 3:9-12
Nikodém mu odpověděl a řekl: „Jak se to může stát?“ 10 Ježíš mu odpověděl a řekl: „Jsi učitel v Izraeli, a přesto to nevíš? 11 Vpravdě, vpravdě ti říkám: Co víme, to mluvíme, a co jsme viděli, o tom vydáváme svědectví, ale vy nepřijímáte svědectví, které vydáváme. 12 Jestliže jsem vám pověděl o pozemských věcech, a přece nevěříte, jak uvěříte, budu-li vám povídat o věcech nebeských?

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 21:06)

Píšeš: " Nynější robotika podporuje že vesmír vytvořila nějaká inteligentní civilizace." -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsi tady na této stránce dobře, Pablo. Já osobně si rád přečtu ujeté představy náboženských blouznivců, a úvaha, že robotika podporuje myšlenku o umělém vytvoření vesmíru, je kvalitní úlet. Učicí se programy jsou stará vesta, a dnes vlastně pořádný program bez samozdokonalování nevytvoříš. V tom máš pravdu. Obzvlášť nastupující umělá inteligence se bez toho neobejde. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud jde o tvoji zmínku o Ježíšovi, projevuješ se jako prosťáček (stejně jako Ježíšovi vrstevníci), protože tě nenapadlo, že Ježíš nechtěl mluvit o nebeských věcech, protože o nich nic nevěděl. Ono se to dobře tlachá tak jaksi obecně s poukazem na to, že ostatní tě nemohou pochopit a proto nejdeš do podrobností. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já to vidím tak, že Ježíš ve své nadutosti a ulhanosti byl drzý k Nikodémovi, členu židovské rady. Tesař, který poučuje člena rady? No kde to jsme? A ještě se povyšuje nad Nikodéma a vykládá, že on, Ježíš, ví něco, čemu Nikodém nemůže rozumět! Skandál. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teď už se asi ani ty nedivíš, že na drzého Ježíš byli Židé kapitálně naštvaní a žádali jeho popravu. Heretik, vydávající se dokonce za syna boha, buřič, který hlásá destabilizaci společnosti, lásku ke všem, i k nepřátelům Izraele. Proto ho ani nesťali, ale přibili na kříž mezi kriminálníky.

Kjara (So, 22. 6. 2019 - 20:06)

Pablo, vůbec nevím co to pleteš , ale s Písmem to nemá co dělat !
Kristus řekl Nikodémovi a já to říkám tobě, že se musíš narodit znovu, jinak Boží království nespatříš !
Pouze přijetím Krista se z příchozího Ducha svatého narodí tvůj duch a tím se staneš křesťanem !

Ten tě teprve uschopní, abys ty sám rozuměl Božímu slovu a abys mohl opravdu dělat skutky.

Bludy obludy Ester (So, 22. 6. 2019 - 18:06)

Nedotýkají se mě tvé názory, jehovistko. Vadí mi, že Rakatota křivě obviňuješ, že je ruský agent. Asi vás jehovisty vyučují, že můžete křivě obviňovat a vymýšlet si. To jste pěkná sebranka. Nikdy jsem nepsal, že si budu hrát na tvého zachránce. Měřím všem stejně. Nejsem běžný ateista, ani Rakato není běžný ateista. Je mi jasné, že běžní ateisti se o to vůbec nezajímají. My se o to zajímáme, páč víme, jaké to je, když se vám otevřou vrátka a začnete pomalu strkat prstíky a pak chcete více a více. Viz Polsko, Rusko, ale třeba i USA a infiltrace do státní moci.

Ester (So, 22. 6. 2019 - 18:06)

Ano takže přiznáváš, že nejsi běžný ateista, že jsi placeným trollem, který se má pokusit zmařit infiltraci do státní moci. Ok,děkuji za upřímnost. Co se týká nás SJ, tam je ta obava zbytečná, vládce, prezidenty a premiéry, respektujeme jako Jehovou dočasně dosazené lidi, takže bojovat proti vládním autoritám by bylo stejné jako vzpírat se Bohu samému, co se týká infiltrace platí totéž, není třeba se bát, nejsme částí tohoto světa stejně jako Kristus nebyl, nevstupujeme do politiky ani nic podobného. Takže se můžeš uklidnit.

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 20:06)

Mě by tvoje ujišťování o respektování vládců a presidentů vůbec neuklidnilo, protože vím, že jste fanatici a posloucháte jen Věž. Prozatím vám Věž radí, abyste se tvářili loajálně ke státu, ale protože jste americkým trójským koněm, Věž to může kdykoliv změnit. A mezi námi - jakápak loajalita, když nechcete bojovat v případě války? Ministerstvo vnitra by vám mělo odejmout registraci.

Ester (So, 22. 6. 2019 - 21:06)

SJ, nejsou žádným trojským koněm USA, to je paranoidní pocit lidí, co věří Putinovi a jeho komunistické ideologii. My se řídíme Biblí a politická neutralita je jedním s základních kritérií pravého náboženství.

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 22:06)

Kdyby v Evropě žili jen jehovisté, bylo by už dávno po Evropě. Belgii a Rakousku byla jejich neutralita také nanic.

Reklama

Přidat komentář